İlginç Instagram Hesapları

Akıllı telefonu olan birçok kişi son zamanlarda vaktinin çoğunu sosyal medyada geçiriyor. Sosyal medya denince de ilk akla gelenlerden biri Instagram! Kafa dağıtmak, eğlenceli vakit geçirmek, sosyal paylaşımlarda bulunmak için oldukça uygun bir alan olan Instagram’da neredeyse herkesin bir kişisel hesabı var. Fakat bazı hesaplar var ki, oldukça ilginç. Barbie’sini gezdiren mi yok, ünlüleri taklit eden mi yok dersiniz… Biz de sizin için ilginç bulduğumuz Instagram hesaplarını bir araya getirdik. Ufkunuzu açacak, hayata bakış açınızı değiştirecek Instagram hesaplarından 11 tanesini aşağıda sıraladık:

1.Eşlerini alışveriş yaparken bekleyen erkeklere bir de buradan bakın!

“Alışverişte eşlerini bekleyen erkekler” deyince aklınıza ne geliyor? İşte bu hesapta paylaşılanlar, tam da eşlerini alışverişte bekleyenleri ifade ediyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin bir kadının alışveriş yapmasını bekleyen eşlerin manzarası hep birbirine benziyor. Beyler, eşiniz mağaza mağaza gezerken sıkıntıdan bunalan bir tek siz değilsiniz. İnanmıyorsanız buyurun bakın!;)

A photo posted by Miserable Men (@miserable_men) on

2. Gezmek, giyinmek, poz vermek sadece canlılar için mi?

Seyahat eden, moda ile ilgilenen, güzel olan her şeyi Insragram hesabında paylaşan pek çok fenomen biliyoruz. Peki tüm bunları yapanın(!) cansız bir oyuncak bebek olduğunu söylesek? Barbie’sini gezdiren, giydiren ve tıpkı gerçek bir insanmış gibi farklı açılardan objektifine alan bu hesap, diğerlerinden oldukça farklı. “Amaaan alt tarafı oyuncak bebeğini giydirmiş, fotoğraflarını çekmiş” demeyin! Akıl gücünüzü sınırlarını zorlayacak kadar farklı fotoğraflar var bu hesapta…

3. Bu dövmeler çok güzel!

Dövmeye ilgisi olanlar, birçok dövme çeşidini görmüştür muhakkak. Dövme yaptırmayı düşünenlerdenseniz, önce bu hesaptan ilham alın deriz. Burada paylaşılan dövmeler o kadar güzel ki, dövme ile yakından uzaktan alakası olmayanların bile ilgisini çekiyor. Ayak bileğinde pofuduk tavşan, boğazda balık gibi çeşitli minimalist dövmeler görülmeye değer!

4. Ünlüleri taklit etmek kolay mı sandınız?

Dünyaca ünlü isimler, neredeyse birçok kişinin örnek aldığı kişilerdir. Hayatın belli alanında hem kadınlar hem de erkekler çeşitli ünlülerden ilham almıştır mutlaka. Peki ünlüleri taklit etmek bu kadar kolay mı? Hayallerinizi canlandırırken gerçeklerin nasıl göründüğünü biliyor musunuz? İşte ünlülerin verdiği pozları taklit eden, gerçekler ve hayaller ikilemine mükemmel bir şekilde öncülük eden hesap!

A photo posted by Celestebarber (@celestebarber) on

5.İddia ediyoruz bakış açınız tamamen değişecek!

Bu sayfayı takip edenlerin; “Aaaaaaa!”, “Vay canına!”, “Benim hiç aklıma gelmezdi!” tepkilerini duyar gibiyiz. Aklınıza gelenbilen tüm nesneler, tamamen farklı bir bakış açısıyla ele alınmış. Günlük hayatta farklı amaçlarla kullandığınız ürünlere bir de buradan bakın. Üstelik son derece yaratıcı ve renkli olan bu sayfanın sahibi bir Türk!

A photo posted by Eda Dürüst (@edadurust) on

6. Modanın nereden geldiğini sanıyorsunuz?

Modaya ve sanata nelerin ilham kaynağı olduğun merak etmiş miydiniz hiç? Bu hesapta, bakış açınızı değiştirecek sanat kokan fotoğrafları gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

7. Birçok film karesine girmiş olan bu adamı gördünüz mü?

Phil Grishayev adlı kişi, bu Instagram hesabında film karelerinde geçen yerlerde çekindiği fotoğrafları paylaşmakta. Film karesi ile kendi fotoğrafları arasında yer alan simetri, fotoğrafları görülmeye değer kılıyor. Özellikle eski zaman filmlerinin çekildiği mekanların, günümüzde değişmiş olduğunu görmek hayranlık uyandırıcı.

8.Dudakları güzelleştirmenin tek yolunun ruj sürmek olduğunu mu sanıyorsunuz?

Dudakların tıpkı bir tablo gibi sanat eserine dönüştürülebileceğini söylesek? Dudak boyamak denince akla bir tek ruj geliyor öyle değil mi? “Bir ruj kaç farklı şekilde sürülebilir ki” dediğinizi duyabiliyoruz… Jazmina Daniel’in yaptığı çizimler size de hayranlık uyandıracak.

A photo posted by Jazmina Daniel (@missjazminad) on

9.Ünlüleri hiç Anime kahramanı olarak düşünmüş müydünüz?

İllüstrasyon çizimlerini seviyorsanız, bu Instagram hesabı oldukça ilginizi çekecek demektir. Çalışmaları arasında ünlülere de yer veren illüstrasyon ustası Hayden Williams’ın renkli çalışmalarına mutlaka bakın.

10.Tavşan sevenleri buraya alalım…

Bir tavşan düşünün fotoğrafçı, aşçı, iş adamı, aile babası, kral, basketbolcu… Hafızanızda canlandırmak biraz zor geldiyse sizi bu sayfaya alalım. Hayvanları tutkuyla seven biriyseniz, bu tavşanın fotoğraflarına hayran kalacaksınız. Ayrıca köpek sevenlere bir önerimiz var: Instagram’ın En Tatlı 11 Köpeği

A photo posted by PuiPui the bunny (@mumitan) on

11. Filmlerdeki renk skalalarını hiç merak etmiş miydiniz?

Her filmin renk paletleri bulunmakta. Film karelerinde kullanılan renk paletlerini en iyi şekilde gözler önüne seren bu hesap özellikle çekim yapmayı seven kişilerin ilgisini çekmekte.

Şimdi de Instagram’ın en sevimli köpekleri ile buluşma vakti!

Önceki YazıSonraki Yazı