İnternette Güvenli Alışveriş

İnternette 'Güvenli Alışveriş' İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

İnternette güvenli alışveriş için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için toparladık. Gelin bu adımlara hızlıca bir göz atalım:

 1. Bildiğiniz, güvenilirliğine inandığınız e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmaya çalışın.
 2. Alım yapmadan önce ilgili web sitesinde bulunması gereken teslim ve iade politikalarını okuyarak siteye ait irtibat numarası veya e-posta adresi olup olmadığından emin olun.
 3. Ödeme esnasında internet sitesinin adres çubuğundaki link kısmının “http ”den “https” e dönüşüp dönüşmediğine dikkat edin.
 4. Alımlarınızı herkese açık kablosuz ağlardan ve internet cafe gibi ortak bilgisayarların bulunduğu ortamlardan yapmamaya özen gösterin.
 5. Kullandığınız bilgisayar, cep telefonu ve tablet cihazlarında mutlaka güncel bir virüs programı kullanın.
 6. Herhangi bir şekilde bilgisayar şifre bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, bir yere kaydetmeyin.
 7. Şifrenizin harf ve rakamlardan oluşmasına, isminiz veya doğum tarihiniz ile alakalı şifreler olmamasına özen gösterin. Mutlaka belirli sürelerde şifrelerinizi güncelleyin.
 8. Telefonla çeşitli kurumlar veya yerler tarafından aradığını iddia ederek; ödül kazandınız veya başka çeşitli bahaneler öne sürerek kişisel ya da bankacılık bilgilerinizi isteyen kişilere karşı dikkatli olun.

Peki n11.com Güvenli Alışverişiniz İçin Ne Gibi Önlemler Alıyor?

 1. n11.com, kredi kartı üzerinde yer alan bilgilerden sadece “Adınızı” ve “Soyadınızı” saklar. Kart üzerinde bulunan başka hiçbir bilgiyi kendi bünyesinde saklamaMAktadır.
 2. n11.com kullanıcılarından şifre, kart bilgisi gibi gizli bilgileri e-posta yoluyla KESİNLİKLE talep etmez.
 3. n11.com, SSL bağlantısını TLS V1.2 ile kurmaktadır. Bankanın ve n11.com’un kullandığı sertifika ise RSA Kriptolama ile SHA256’dır ve anahtar boyutu 2048k’dır. Ki bu da mümkün olan en iyi şifrelemedir ve tavsiye edilen minimum değerlerin üzerindedir.
 4. n11.com güvenliğe ve müşterilerine verdiği önem doğrultusunda, PCI-DSS sertifikası almak için bütün hazırlıklarını tamamlamıştır.
 5. n11.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerin güvenliği için bu bilgilerin girildiği her sayfada tarayıcının altında bir anahtar bulunmaktadır.
 6. n11.com kredi kartı, bankamatik ve sanal kart ile yapılan ödemelerde bankaların sunduğu 3D Secure hizmetinin yanında BKM Express, GarantiPay ve MassterPass uygulamaları ile hızlı ve güvenli ödeme yapmaları sağlamaktadır.
 7. n11.com, fraudu (sahteciliği) engelleyen yazılımlar kullanarak, 100’den fazla kontrol filtresi ile maksimum seviyede güvenliği garanti eder. Ayrıca bünyesinde barındırdığı Fraud Birimi sayesinde yapılan ödemeler güvenlik kontrollerinden de geçirilmektedir.
Önceki YazıSonraki Yazı