Okul Alışverişi

Okul Alışverişi

Okulların açılmasına az bir zaman kaldığı şu günlerde tüm aile ve öğrencileri okul alışverişi telaşı sarmış durumda. Eğer çocuğunuz bu yıl okula yeni başlıyorsa ve okul alışverişi konusunda herhangi bir tecrübeniz yoksa sizler için hazırladığımız okul alışverişinde alınacaklar listesi ile kendinize bir alışveriş listesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca okul alışverişi yaparken bilmeniz gerekenler de yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Okul Alışverişi Listesi

Haydi çıkarın kağıdı kalemi ve okul alışveriş listesi hazırlamaya başlayın!

Okul Alışverişi Kıyafet

1. Kıyafet Alışverişi

Okul Alışverişi Çanta

2. Çanta İçinde Olması Gerekenler

Okul Alışverişi Kalemlik

3. Kalemlik İçinde Olması Gerekenler

Okul Alışverişi Beslenme

4. Beslenme Ekipmanları

Okul Alışverişi Not Kağıdı

4. Diğer

Okul Alışverişi Yaparken Dikkat Edilecekler

Okul alışverişi yaparken hem akılcı hem de karcı davranmak için bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. Bunlara değinmeden önce hatırlatmamız gereken bir konu var: Özellikle ilkokul çağındaki öğrencilerin kırtasiye malzemeleri çoğunlukla öğretmenler tarafından önerilmektedir. Eğer çocuğunuz yeni okula başlıyorsa defter ve kitapları öğretmenin tavsiyesine uygun bir şekilde almanızı öneririz. Bunun yanı sıra okul alışverişini yaparken bilmeniz gereken diğer hususlar şunlar:

  • Okul ve kırtasiye alışverişine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey ihtiyaçlarınızı bir listeye dökmek olmalı. Bu sayede hem alacaklarınızı unutmazsınız hem de ihtiyacınızın dışına çıkmamış olursunuz.
  • Her öğretmen kendi dersi için özel bir defter isteyebilir bu yüzden defter alışverişinde aceleci olmayın ve okulların açılmasını bekleyin. Defter alırken telli defter seçmeye özen gösterin. Telli defterlerin kullanımı diğer defterlere göre çok daha kolaydır.
  • Renkli kalemler çocukların ders çalışmasında teşvik edici bir rol oynamaktadır. Bu yüzden çocuğunuzun kalemliğinde birkaç renkli kalem ve fosforlu kalem bulundurmaya özen gösterin.
  • Silgi seçimini yaparken yumuşak ve iz bırakmayan bir silgi almaya özen gösteren. İçinde bol miktarda kimyasal bulunan uygun fiyatlı kokulu silgilerden mümkün olduğunca uzak durmaya dikkat edin.
  • Okul alışverişi yaparken çocuklar arasında da bir trend olduğunu unutmayın. Çocuğunuzun da beğendiği, hemen sıkılmayacağı çanta, ayakkabı, kalemlik gibi parçaları birlikte seçmeye özen gösterin.
  • Okul alışverişi için ihtiyacınız olan tüm kırtasiye ürünlerini ve daha fazlasını n11.com‘da bulabilirsiniz.

Okul Alışverişi Tüyoları

Olmazsa olmaz eğlenceli bayram ritüelleri için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı