Bahçe Dekor Önerileri

Bahçe Dekor Önerileri

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başlarken eminiz ki kafanızda ufak ufak bahçe dekor fikirleri canlanmaya başlamıştır. Eğer siz de bu yaz en trend ve modern bahçe dekorasyon fikirlerini takip etmek ve bahçenizi tadına doyulmaz bir biçimde dekore etmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Bahçe dekor rehberimiz sayesinde 2019 yılının en popüler bahçe dekorasyon önerilerini takip edebilir, birbirinden şık ve orijinal bahçe dekorasyon malzemeleri arasından zevkinize en uygun olanları tercih ederek sıcak, samimi, doğal ve konforlu bir bahçe alanı yaratabilirsiniz. Bu fikirleri uygulayabilmek için ne yüksek bir bütçeye, ne de kocaman bir bahçeye ihtiyacınız var; ihtiyacınız olan tek şey biraz yaratıcılık ve elbette tüm bahçe dekor ürünlerini temin edebileceğiniz güvenilir bir kaynak!

Bahçe Dekor

İç Açan Çiçek Merdiveni

Eğer evinizde kıyıda köşede duran ve pek de kullanılmayan, eski bir tırmanma merdiveni varsa şanlısınız; çünkü artık o da bir amaca hizmet edecek ve gereksiz yere yer kaplamayacak. Merdivenin her bir basamağına yerleştireceğiniz rengarenk çiçek saksıları, bahçenize anında sıcak bir hava katacak.

Bahçe Dekor

Saksılarınızda Kalıpların Dışına Çıkın

Kim demiş saksılar plastik ve tekdüze olmak zorunda değil? İşin aslına bakarsanız yeterince hacmi ve derinliği olan her bir saklama alanı, aslında bahçe dekorasyonunuza renk katacak bir saksı olma potansiyeline sahip. Mesela şu horozlu eskitme su taşıma kovalarının şirinliğine bakar mısınız?

Bahçe Dekor

Bahçe Dekor Olmazsa Olmazı: Aydınlatma

Hava karardığında bahçeniz için özenle seçtiğiniz dekor ürünlerini nasıl sergileyeceksiniz? Elbette en az ürünleriniz kadar havalı aydınlatmalar ile! Çin fenerleri, kavanoz içi LED aydınlatmalar ve minik aydınlatma toplarından oluşan ipler, bu sene popüler olan bahçe aydınlatmalarından birkaç tanesi.

Bahçe Dekor

“Uçan” Saksılar

Tavandan asmalı bir saksıya yerleştireceğiniz salkımlı bir bitkinin, bahçe dekorasyonunuza dahil olduğu andan itibaren yarattığı etkiyi görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Eğrelti otu, potos bitkisi, inci tanesi ve tesbih çiçeği, tavandan asılan saksılar için ideal olan çiçeklerden.

Bahçe Dekor

Dekoratif Çakıl Taşı Sanatı

İnternet üzerinden satın alabileceğiniz dekoratif çakıl taşlarını ufak bir keşif sonrası doğada da bulmanız mümkün. Farklı renk ve ebatlarda temin edeceğiniz bu taşlar ile birbirinden yaratıcı bahçe dekor süsleri çıkartmanız mümkün; mesela şu sevimli mi sevimli taştan kertenkele gibi!

Bahçe Dekor

Her Bahçeye Lazım: Meyve Ağaçları

Bahçeniz ister küçük ister büyük olsun; mutlaka en az bir tane meyve ağacı içermeli. Eğer yeterince geniş bir araziniz varsa elbette ideal olan, meyve ağacınızı doğrudan toprağa dikmektir, ancak yeterli alanınız yoksa limon ağacı ya da mandalina ağacı gibi ağaçları battal boy bir saksıya dikerek yetiştirebilirsiniz.

Bahçe Dekor

Boş Kavanozlar İş Başına!

Eski kavanozları nasıl süsleyebileceğiniz ve yeniden kullanabileceğiniz üzerine konuşmuştuk. Orada burada işlevsizce duran kavanozlarınızı değerlendirebileceğiniz bir diğer alan da bahçe aydınlatması. Işık ve camı buluşturarak bahçenizi ışıldatmaya hazır mısınız?

Bahçe Dekor

Bahçenizin Ufak Misafirlerini Unutmayın

Bahçe dekorasyonları kapsamında kuş evi kullanmanın modası hiçbir zaman geçmez. Ahşap kuş evleri şık ve dekoratif bir bahçe dekor unsuru olmakla kalmaz, aynı zamanda bahçenizin ufak misafirleri kuşlar için de işlevsel bir barınak işlevi görür. İçinde daima taze yem bulundurmayı ihmal etmeyin.

Bahçe Dekor

Bahçe Duvarı Dekorasyonu

Eğer bahçenizde süslenmeyi bekleyen bir duvar varsa ya da bir bahçeden ziyade geniş bir balkon dekore ediyorsanız, duvarlarınızda kullanabileceğiniz yüzlerce farklı bahçe dekor önerisi mevcut. Asmalı saksılar, ferforje pencere çerçeveleri, ahşap bahçe çitleri ve çok daha fazlası duvarlarınızı süslemek üzere bekliyor.

Bahçe Dekor

Mobilyalara Renk Gelsin

Uzun uğraşlar ve araştırmalar sonucu içinize sinen o güzel bahçe oturma grubunu satın aldınız. Şimdi ise ona ruh katma zamanı! Birbirinden şık bahçe dekorasyon objeleri, dekoratif aydınlatma parçaları, davetkar minder ve yastıklar, koltuk şalları, mumluk ve fenerler… İşiniz bittiğinde buradan kalkmak istemeyeceksiniz!

Bahçe Dekor

Hamaksız Bahçe Olmaz!

Bahçe demek, aynı zamanda ferah, rahatlatıcı ve konforlu bir dinlenme alanı demek. Gözlerinizi kapatarak günün stresini ve yorgunluğunu atmak için en kullanışlı bahçe mobilyalarından bir tanesi ise hamak. Mesela şu güzelim hamak size de minik bir şekerleme yapma davetinde bulunmuyor mu?

Bu yılın en popüler bahçe mobilyaları için buraya!

Önceki YazıSonraki Yazı