Bahçe Mobilyaları 2017

Bahçe Mobilyaları

Yaz demek bahçe keyfi demek. Evinizde veya yazlığınızda bahçeniz varsa çoktan tadını çıkarmaya başlamış olmanız lazım. Ama aynı evinizin içi gibi bahçenizin de dekorasyondan nasibini alması şart. Bahçenize güzellik katacak bahçe mobilyaları ile trendleri takip ederken konforunuzu da artırabilirsiniz. (Bu arada bahçe mobilyası özelinde yazıyoruz ama önerilerimizden teras mobilyası veya balkon mobilyası gibi de yararlanmanız mümkün.)

Bahçenizde Ev Keyfi: Bahçe Oturma Grubu

 

Bahçe Mobilyaları Oturma Grubu

Bahçe oturma grubu genel olarak bir masa, iki tekli koltuk ve bir de ikili koltuktan meydana gelir. Evinizdeki oturma gruplarından farklı olarak daha hafif malzemelerden yapılır ve minderleri genelde portatif olur. Fakat görünüm olarak bahçenizi aynı bir salona dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Bahçe oturma gruplarının masası çay kahve saatlerine veya dekoratif aksesuarlara daha uygun olarak alçak olur. Yemek yerken bu sizin için sıkıntı yaratacaksa ama takımı bozmak istemezseniz istediğiniz zaman kaldırabileceğiniz katlanabilir bir masadan yararlanabilirsiniz.

İstediğiniz Gibi Düzenleyin: Bahçe Masa Sandalye Takımı

Bahçe Mobilyaları Masa Sandalye Takımı

Balkonunuzun genişliği bahçe oturma grubu için yeterli değilse balkon masa sandalye takımı veya tek tek mobilyalara başvurabilirsiniz. İki kişi için iki sandalye bir masalık ferforje bir takım yeterli olacaktır. Ayrıca, masa sandalyeleri bahçenizde daha rahat düzenleyebilirsiniz.

Eklemiş olalım, ferforje takımlar bahçeler için ideal. Bunlar metal olduğu için hem yüksek ağırlıklara dayanabilen sağlamlıktadır, hem de yağışlardan etkilenmeyen su geçirmez özelliktedir. Üstelik, oldukça zarif görünümlüdür ve bahçelere müthiş yakışır.

Dört Mevsim Kullanışlı: Rattan Bahçe Mobilyaları

Bahçe Mobilyaları Rattan

Piyasada bulunan rattanlar aslında temel olarak ikiye ayrılır. Doğal rattan Afrika, Asya ve Avustralya’nın tropikal bir ağaç grubunu kapsar ve bahçe mobilyalarında karşımıza örgü görünümüyle çıkar. Rattan bahçe mobilyaları şıklığının yanı sıra mevsim koşullarına uzun süre dayanabilir.

Ama doğal rattan bahçe mobilyaları fiyatları tahmin edebileceğiniz üzere epey pahalı. Bütçeniz yeterliyse hiç düşünmeden satın alın deriz. Ama bütçeniz kısıtlıysa onların yaklaşık üçte bir, hatta dörtte bir katı kadar ucuz olan sentetik rattan bahçe mobilyalarına da yönelebilirsiniz.

Sentetik rattan mobilyalar da doğal rattan izlenimini veren örgülü yapıdadır ve diğer plastik bahçe mobilyalarınıza nazaran çok daha dekoratif bir görüntü sergiler. Özellikle koyu renkleri temizlik açısından sizi üzmez, kurulumu da temizliği de pratiktir, hortumla üstünden geçtiğinizde tertemiz olur.

7’den 70’e Herkesin Favorisi: Bahçe Salıncağı

Bahçe Mobilyaları Salıncak

Bahçe salıncakları bahçenizi güzelleştirirken asla kayıtsız kalamayacağınız bir bahçe mobilyası. Sıcak bir yaz günü hafif hafif sallanarak kitabınızın sayfalarını çevirdiğinizi bir hayal edin, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Salıncağın kendi güneşliği muhtemelen oluyor ama bizim tavsiyemiz, kendinizi iyice doğanın içinde hissetmeniz için onu varsa bir ağaç altına, çimlerin üstüne yerleştirmeniz.

Bahçe salıncaklarında temel birkaç model arasından seçim yapabilirsiniz. Bank genişliğinde iki kişilik bahçe salıncakları yerlerini son zamanlarda daha çok tek kişilik, hasır salıncaklara bıraktı. Bu ikinci model biraz daha pahalı olabilir ve birden fazla sayıda almanızı gerektirebilir. Ama özellikle rattan veya hasırdan olanlar bahçe oturma grubunuz ile mükemmel ürün sağlayacaktır.

Tatil Bahçenize Gelsin: Bahçe Şezlongu veya Bahçe Yatağı

Bahçe Mobilyaları Şezlong

Bahçe şezlongu ve bahçe yatağı Türkiye’de henüz fazla yaygın değil. Havuz ve deniz kenarındaki şezlonglardan farklı olarak bu şezlongları ve yatakları gönül rahatlığıyla bahçe mobilyaları arasında sayabiliriz. Bunları aynı bahçe salıncağınız gibi bahçe mobilyalarınızla kombine ederek mükemmel bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Bahçe şezlongu tek kişilik olur ve birkaç tane almanız gerekebilir. Bahçe yatağına göre daha portatiftir. Bahçe şezlongundan daha geniş olan ve en az iki kişinin sığabileceği bahçe yatakları ise hem keyifli sohbetler için hem de güneşin altında uyumayı sevenler için ideal. Güneş yanıklarına uyanmamanız için yatağın üstündeki geniş güneşliği çekmeyi unutmayın.

Bahçe mobilyaları hakkında bu kadar yazdık ama siz onlarla birlikte bahçe aksesuarlarını da eksik etmeyin. Rengarenk bitkilerin, dekoratif saksıların ve bahçe lambalarının olmadığı bir bahçe biraz eksik kalır değil mi?

Bahçelerin olmazsa olmazları çiçeklerin bakımı hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Önceki YazıSonraki Yazı