Bahçe Mobilyaları 2019

Bahçe Mobilyaları

Eğer siz de bahar ve yaz günlerinde balkonda, bahçede vakit geçirmekten hayli keyif alıyorsanız; bu keyfi birbirinden şık bahçe mobilyaları ile ikiye katlayabilirsiniz. Bahçe salıncağı, hamak, bahçe oturma grubu, bahçe masası gibi pek çok bahçe mobilyası; hem bahçenize modern bir görünüm kazandırır hem de burada geçirdiğiniz vaktin kalitesini arttırır. Sizler için 2019 yılının en trend bahçe mobilyalarını ve hem balkonlar hem de bahçeler için olmazsa olmaz aksesuarları ele aldık. Keyifli okumalar!

Bahçe Mobilyalarında 2019 Trendleri

Bahçe Mobilyaları Şezlong

Ahşap Şezlonglar

Bu yaz bahçelerde beyaz plastik şezlonglardan ziyade çok daha modern ve şık bir görünüme sahip olan ahşap şezlongları göreceğiz. Ahşap ve ağaç trendinin günden güne yayıldığı mobilya modası, bahçelere de yansıdı anlayacağınız. Üstelik dilerseniz ahşap şezlongların üzerine rahat minderler ve aynı ölçüde sünger yataklar atarak son derece konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Bahçe Koltukları

Farklı Tasarımlara Sahip Bahçe Koltukları

Bu yıl bahçelerde normalin biraz daha dışında, farklı tasarımlarda bahçe koltukları göreceğiz. Yuvarlak bahçe koltukları, elips şeklindeki bahçe koltukları, üstü kapalı bahçe koltukları bunlardan bazıları. Bunları takım olarak tercih edebileceğiniz gibi birkaç farklı koltuğu da bir arada kullanabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Çift Kişilik Şezlong

Çift Kişilik Şezlong Modelleri

Tek kişilik şezlongların yavaş yavaş yerini çift kişilik şezlonglara ya da bahçe yataklarına bırakacağını söyleyebiliriz. Hem rahatına düşkünler için hem de partneri ya da çocukları ile yan yana keyif yapmak isteyenlerin tercihi olabilecek çift kişilik şezlongların konfor konusunda hayran bıraktırdığının altını çizelim.

Bahçe Mobilyaları Şezlonglar

İki Parça Halindeki Şezlonglar

2019’da bahçe trendi tamamen değişti diyebiliriz. Çünkü bu yıl, bildiğimiz standart şezlongların yerini yenileri alıyor. İki parça halinde satılan şezlonglar da bunlardan biri. Ayaklarınızı rahat rahat uzatmanıza olanak sağlayan bu şezlong modeli yine keyfine düşkünlerin tercihi.

Bahçe Mobilyaları Salıncak

Salıncaksız Olmaz!

Bahçe mobilyaları denilince akla gelen ilk mobilya elbette ki bahçe salıncağı. Bahçe salıncağı, 2019’da da bahçe mobilyası trendleri arasında yer almayı başarıyor. Farklı modellerdeki bahçe salıncaklarından bu yıl en popülerleri ise ahşaptan üretilmiş olanları.

Bahçe Mobilyaları Köşe Koltuk

Köşe Bahçe Koltukları

2019, bahçe koltuklarında daha farklı tasarımlar göreceğimiz bir yıl olacak. Özellikle köşe koltuk tasarımındaki bahçe mobilyaları 2019’da en çok talep gören bahçe koltuklarından olacağa benziyor. L şeklindeki bahçe koltukları, küçük balkon, teras ve bahçeler için de ideal alternatifler olacaktır.

Bahçe Mobilyaları Bahçe Sandalyesi

İkonik Bahçe Sandalyeleri

Modern çizgilere sahip bahçe mobilyalarından biri de ikonik bahçe sandalyeleri. Özellikle acapulco sandalyeler, vintage sevenlerin de gözdesi olacak. Bunun yanı sıra hardoy koltuk olarak da bilinen kelebek sandalyeler de yine bu yılın favori parçalarından.

Bahçe Mobilyaları Palet Koltuk

Palet Koltuk ve Masalar

2019 bahçe mobilyaları arasında en farklı tasarıma sahip mobilyalarından biri de palet koltuk ve masalar. Eğer biraz el beceriniz varsa bu koltuk ve masaları kendiniz bile yapabilirsiniz. Otantik ve salaş sevenler için palet mobilyalar ideal seçenek olabilir.

Bahçe ve Balkon Aksesuarlarında 2019 Trendleri

Bahçe Mobilyaları Sehpa

Hasır Sehpalar

2017 sonlarından beri görmeye başladığımız yuvarlak hasır sehpalar, 2019 yazı itibariyle artık bahçe, teras ve balkonlarda da sık sık karşımıza çıkacak. Dilerseniz üzerine aynı ebatlarda cam kestirerek kullanabileceğiniz bu sehpaların üzerine hasır görünümlü saksılar da koyabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Çiçeklikler

Olmazsa Olmaz: Çiçeklikler

Bahçelerde, balkonlarda ve teraslarda hatta son zamanlarda evlerde bile görmeye alışkın olduğumuz çiçeklikleri 2019’da bahçelerde de sık sık göreceğiz. Ahşap, ferforje ve plastik gibi pek çok farklı materyalden üretilen çiçeklikler, bulunduğu ortama şirin bir hava katmak konusunda iddialılar. :)

Bahçe Mobilyaları Saksılar

Bahçe Saksıları

Eğer büyük bir alana sahipseniz; çiçeklikler yerine bahçe saksılarını da tercih edebilirsiniz. Daha büyük boylarda ve genişlikte olan bu saksılara dilediğiniz çiçekleri ekerek bahçenizi adeta bir botanik bahçesine dönüştürebilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Bahçe Çitleri

Bahçe Çitleri

Bahçe çitleri, eskide kaldı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle 2019 yılında bahçe çitleri son derece revaçta! Ahşap, yapay çiçek, metal gibi farklı materyallerden üretilen çitlerle bahçenizin etrafını dolayabilir ya da bahçenizi çeşitli bölmelere ayırabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Aydınlatma

Solar Aydınlatmalar

Bahçelerde bu yıl, aydınlatma aksesuarları olarak solar aydınlatmaları çok daha sık göreceğiz. Kendi kendini şarj edebilme ve kendiliğinden yanabilme özelliğine sahip solar aydınlatmaları özellikle büyük metre kareye sahip bir bahçeniz varsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Fener

Bahçe Fenerleri

Gerek ayaklı aydınlatma fenerleri, gerek daha minimal boyutlardaki aksesuar aydınlatma fenerleri bu yıl da bahçelerde sık sık göreceğiz. Özellikle farklı renklerdeki ferforje fenerler, bahçelerin vazgeçilmez aksesuarlarından olacağa benziyor.

Bahçe Mobilyaları Çardak

Çardak / Gölgelik

Çardak ve gölgelikler; güneşten ve yağmurdan korunmak amacıyla kullanılan bahçe aksesuarlarından. 2019’da de ahşap bahçe çardaklarını, tente ve çadırları sık sık görmeye devam edeceğiz. Özellikle bahçe oturma grubunuz ya da şezlongunuz varsa çardak, gölgelik ya da bahçe şemsiyeleri epey işinizi görecektir.

Bahçenizde yetiştirebileceğiniz yaz çiçeklerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı