Öğrenci Evi Olmazsa Olmazları

Öğrenci Evi

Okul sezonu başladı. Öğrenci evleri birer birer kurulurken, öğrenci evi eşyaları listesi telaşlı telaşlı hazırlanıyor. Aman listenizde bir eksik kalmasın dedik ve kolları sıvadık. Öğrenci evi eşyaları listenize ekleyeceğiniz bu maddeler aynı zamanda başarıya giden bir yolda olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Telaşenizi ve yükünüzü bir nebze de olsa hafifletecek önerilerilerimizle öğrenci evinizi kurarken çorbada bizim de tuzumuz olacak. Geleceğinize ışık tutan aydınlatma önerilerinden, sağlamlığıyla gücünüze güç katacak çalışma masalarına kadar eğitim hayatınız boyunca ihtiyacınızı karşılayabilecek kahramanların listesi işte şu şekilde:

Öğrenci Evi Ofis Koltukları

Başarılı Öğrencilerin Yükünü Taşıyacak Ofis Koltukları

Ofis koltukları, yalnızca ofislerde kullanılmaz elbette. Uzun saatler boyunca ders çalışacak, sunum hazırlayacak, ödev yapacakların öğrenci evi için rahat mı rahat bir koltuk şart. Ofis koltuk minderlerinin hayli rahat yapıları sayesinde ders çalışmak şimdi hiç olmadığı kadar konforlu olacak.  Rahat mı rahat bir ofis koltuğu seçerek bir anda hem odanızın havasını değiştirebilir hem de kendinizi şmartabilirsiniz. Ofis koltuklarının sağladığı yüksekliği ayarlanabilir olma özelliği de kullanıcılar için büyük avantaj sağlamaktadır. Böylece çalışma masanızın yüksekliğine ve boyunuza göre, oturduğunuz koltuğun yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Bu, verimli çalışmanın yanı sıra bel ağrılarının da engellenmesini sağlar.

Öğrenci Evi Aydınlatma

Geleceğinize Işık Tutacak Aydınlatmalar

Öncelikle hemen söyleyelim: Ders çalışırken ya da okuyup yazarken göz sağlığınız için ışık, sol üst taraftan gelmelidir. Ha unutmadan, göz sağlığınız için bol bol A vitamini almayı da ihmal etmeyin. :) Konumuza dönecek olursak; ders çalışırken, ışığın geldiği açı kadar kaliteli ve estetik bir aydınlatma ürünü seçmek de son derece önemlidir. İyi bir aydınlatma hem çalışma ortamınızın şıklığını arttırarak orayı daha çok sevmenizi sağlar hem de göz sağlığınızı korur. Ayrıca enerji tasarruflu ampülleri seçerek bütçenizin de yüzünü güldürebilirsiniz. Bunun yanı sıra LED aydınlatmalar da hem çevre hem bütçe dostu ürünlerdir.

Öğrenci Evi Çalışma Masaları

Sağlamlığından Şüpheniz Olmayacak Çalışma Masaları

Verimli ve doğru ders çalışmanın ön koşullarından biri elbette ki çalışma masalarıdır. Sağlam, dayanıklı ve doğru yükseklikte bir çalışma masası seçmek oldukça önemlidir. Çalışma masasının ayrıca daha pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Çalışma masanızı yalnızca ders çalışırken değil; diğer şahsi işlerinizi yaparken, bilgisayarda zaman geçirirken hatta yemek yerken bile kullanabilirsiniz. Eee öğrenci evi demek; pratiklik demek, çok fonksiyonluluk demek, öyle değil mi? :) Eğer renkli bir kişiliğe sahipseniz ve bunu çalışma alanınızda da yansıtmak istiyorsanız kırmızı, mavi, yeşil gibi farklı renklerdeki çalışma masaları modellerini tercih edebilirsiniz.

Öğrenci Evi Kara Tahtalar

Her Daim Not Alabileceğiniz Kara Tahtalar

Atalarımız boşuna dememişler: “Söz uçar, yazı kalır” diye. Aklınıza gelenleri, önemli notları, unutmamanız gerekenleri, formülleri kısacası her şeyi yazmanız için çalışma alanlarının yardımcı oyuncusudur kara tahtalar. Dekoratif birer obje olan kara tahtalar aynı zamanda sizi ilkokul yıllarınıza geri döndürerek tebeşir tozu nostaljisi yaşamanızı sağlayacak. Çalışma masanızın bulunduğu duvara asacağınız kara tahta panolar, ders çalışırken not almanızı kolaylaştıracağı gibi aldığınız notların daima gözünüzün önünde durmasını da sağlayacak.

Öğrenci Evi Kitaplık

Kitaplarınızı Taşıyabilecek Raflar

Öğrenci denince akla gelen ilk şey kitapsa, kitap denince de akla ilk gelen kitap raflarıdır. Bir öğrencinin en önemli ihtiyaçlarından olan kitap rafları, hem odanızın daima derli toplu olmasını hem de kitaplarınızın yıpranmamasını ve dilediğinizde onları kolayca bulabilmenizi sağlar. Ayrıca odanızın modern bir havaya bürünmesini sağlayacak olan raf kitaplıklar, kişisel eşyalarınız ve biblolarınız için de kurtarıcı bir limandır. Kitaplığınızı seçerken çalışma masanızla uyumlu bir renk tercih edebileceğiniz gibi aykırılığını konuşturarak zıt renklerden oluşan bir kombin de yapabilirsiniz. Eğer çalışma alanınız büyükse geniş kitaplıkları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak daha küçük bir alana sahipseniz tercihinizi dar kitap rafları modellerinden yana yapmanızı öneririz.

Öğrenci evi eşyaları listesi hazır. Artık verimli bir şekilde ders çalışabilirsiniz. İhtiyacınız olan ders çalışma tüyolarını görmek için tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı