Retro Duvar Saati Modelleri

Retro Duvar Saati

Saatleri geri alma vakti: Şimdi retro duvar saati moda! 60’ların, 70’lerin ve 80’lerin retro duvar saati modası geri döndü; hem de çok daha canlı ve renkli tasarımlarla. Retro ve vintage duvar saati modelleri arasından seçim yaparken dikkatli olmanız şart; halihazırda iddialı olan bu parçaları hangi mobilya ve aksesuarlarla kombinlediğiniz çok önemli. Karşınızda en beğenilen retro duvar saati modelleri ve her birine özel dekorasyon önerileri.

Retro Duvar Saati Bisiklet

1. Retro Bisiklet Duvar Saati

Retro duvar saati dendiğinde tabii ki akla ilk gelen bu göz alıcı parça oluyor. Göreni bir daha dönüp baktıran bu duvar saatinin esprisi, saatin tekerleklerdeb birinde saklı olması. Bu saatin en çok yakıştığı arka plan kesinlikle taş ya da mermer görünümlü bir duvar. Bisikletli duvar saati oldukça büyük bir parça olduğu için onu olabildiğince evin en büyük odasına yerleştirmenize ve odada başka aksesuar kullanmamanızda fayda var.

2. Ahşap Retro Duvar Saati

Yine retro duvar saati dediğimizde akla gelen bir diğer popüler model ahşap retro saatler. Renkli rakam tablosu ve has vintage görüntüsü ile bu saat tipinin mutfak ve salona yakıştığını belirtelim. Bununla birlikte pastel tonlarda döşenmiş bir odaya kesinlikle gitmeyeceğini belirtmemiz gereken bu saat daha çok modern çizgilerin ve minimalist hatların hakim olduğu oda dekorasyonuna yakışır, bizden söylemesi.

Retro Duvar Saati Ahşap
Retro Duvar Saati Ferforje

3. Ferforje Duvar Saati

Ferforjenin içinde bulunduğu odaya anında romantik, güçlü ve asil bir hava kattığı aşikar; aynısı ferforjeden yapılmış retro duvar saati için de geçerli. Avantgarde dekorasyon tarzında döşenmiş salon ve oturma odaları ile birebir uyum sağlayacak bu saat konusunda dikkat etmeniz gereken bir nokta varsa o da ağırlığıdır. Saf demirden yapıldığı için ferforje saati yatağınızın üstü gibi hassas yerlere asmamakta fayda var.

4. Vintage Mutfak Saati

Salon dedik, yatak odası dedik; pekiyi mutfak hiç saatsiz olur mu? Yemek pişirirken, kek yaparken ya da kurabiyelerinizin olmasını beklerken zamanı takip edebileceğiniz harika bir retro mutfak saati modeli ile karşınızdayız. Bilimum çatal-bıçak ile bezenmiş bu vintage saat ile 70’lerde yemek yapıyormuşsunuz hissine kapılmanız an meselesi!

Retro Duvar Saati Mutfak
Retro Duvar Saati Demir

5. Figürlü Retro Saatler

Yine ağırlığıyla, yaratıcı tasarımıyla ve halis muhlis “retroluğuyla” retro duvar saatleri listemizde kendine yer edinen bir saat ile karşınızdayız. Genellikle dökme demirden üretilen ve çark, tekerlek ya da araba gibi farklı figürlere bürünebilen bu saat ev veya daire kullanımı için biraz fazla iddialı kaçıyor; bu nedenle bu tarz bir saati daha çok restoran, cafe ya da kuaför gibi işletmelerin kullanmasını öneriyoruz.

6. Klasik Retro Duvar Saati

Her retro duvar saati süslü, cicili bicili, süslü püslü olmak zorunda değil ya? Retro modasını ve vintage dekorasyon havasını evinde en saf haliyle, buram buram estirmek isteyenler için sade ve klasik görünümlü saatler ideal birer seçim haline geliyor. Mobilyalarınızın kumaşı ile benzer tonlarda seçebileceğiniz klasik vintage duvar saatlerini tuğla desenli bir duvar kağıdı ile taçlandırmanız mümkün.

Retro Duvar Saati Klasik
Retro Duvar Saati Çalar Saat

7. Bonus: Retro Çalar Saat

E retro saatler demişken klasikleşmiş bu parçaya değinmeden olmaz. Katlanması imkansız alarm sesi ile sabahların “neşesi” bu retro çalar saatlerin renk ve model seçenekleri sınırsız!

Vintage nedir, öğrenmeye var mısınız?

Önceki YazıSonraki Yazı