Sıra Dışı Yaz Tatili Önerileri

Sömestr Tatili Roma

Yaz tatili, hepimizin iple çektiği, sanki yaklaştıkça uzaklaşan gibi hissedilen, süre kısaldıkça yaz tatili ne zaman diye daha sık sormaya ve içimizi ferahlatmaya çalıştığımız yegâne güzelliklerden biri şu hayatta. Uğruna yaz tatili sayacı gibi icatlar bile üretilmiş olan yaz tatili için hayaller sonbahar itibariyle kurulur, planlar kışın yapılır ve ne kadar erken rezervasyon yapılırsa, o kadar kârlı çıkılır. Biz de yaz tatili konusunda hem daha farklı seçenekler arayanlara ilham verebilmek hem de karar vermelerine yardımcı olabilmek için yaz tatili önerileri hazırladık. Klasik deniz-kum-güneş tipi yaz tatili değil de, daha benzersiz, unutulmaz ve sıra dışı deneyimler isterseniz, yazımızda bahsedeceklerimiz ilginizi çekecektir.

Balina gözlemi yapabilirsiniz.

Eğer Haziran ila Eylül ayları arasında herhangi bir zaman diliminde bir yaz tatili düşünüyorsanız, Güney Afrika’nın başkentlerinden biri olan Cape Town’a yakın konumda yer alan Hermanus’ta hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden birini yaşayabilirsiniz. Yaz tatili için hem deniz-kum-güneş hem de balina gözlemi yapabilirsiniz. Çeşitli balina türleri için göç rotası olan Hermanus, dünyanın en iyi balina gözlem noktası olarak biliniyor.

Cennete giden merdivenler…

Haiku Stairs Merdivenler

“Stairway to Heaven” yalnızca bir Led Zeppelin şarkısı değil, somut dünyamızda ya sonu cennete çıkacakmış gibi yapan merdivenler var. Yaz tatili için sıra dışı deneyimler arayanlar için Hawaii’nin O’hau Adası’nda bulunan Haiku Merdivenleri, adrenalin seviyenizi arşa çıkaracak türden. Dik bir hiking rotası olan bu merdivenler boyunca, hem eşsiz doğayla iç içe olacaksınız, hem de klasik yaz tatili fikirlerinden uzak ve ilginç anlar yaşayacaksınız.

Vietnam turu?

Vietnam

Son dönemlerde pek popülerleşen ancak hâlâ geleneksel yaz tatili fikirlerinin dışında kalan Vietnam gezi planları hem uygun bütçeli hem de sıra dışı yaz tatili önerileri arayanlar için ideal. Yaz tatili kültür ve eşsiz doğayla birleşince, bir de ucuz ve güvenli olunca Vietnam turları asla reddedilebilir yaz tatili önerileri değiller. Üstelik, Vietnam gece hayatı konusunda da iddialı.

Sadece zehirli bitkilerle dolu bir bahçe görmek istemez misiniz?

Zehirli Bahçe

Botanik bahçesi konsepti dünya çapında turistlerin her zaman ilgisini çeker. Her zaman yerel bitkileri görmeye alışık olan kişiler için bu sefer biraz farklı bir yaz tatili deneyimi olacak gibi. Yaz tatili için İngiltere’yi seçecek olanlar Alnwick kasabasındaki Zehirli Bahçe’ye mutlaka uğramalı. Bahçe kapısında “Bu bitkiler sizi öldürebilir” uyarısıyla içeri giriyorsunuz ve bir çiçek bile koklamadan çıkıyorsunuz. Ancak sıradan olduğunu düşündüğünüz pek çok bitkinin zehirli bitkiler kategorisinde olduğunu görmek sizi büyülüyor.

Hindistan’da sıra dışı bir balayı…

Hindistan

Hindistan’ın Udaipur kentinde romantik bir balayı için yapılabilecek çok şey var. Klasik beş yıldızlı otel tatili yerine Hindistan’ın derin kültürüne bir göz atmak ve aynı zamanda epik manzaralar karşısında romantik günler geçirmek için ideal bir yer olan Udaipur, renkli sokaklarıyla size unutulmaz bir balayı tatili yaşatacak.

Hem yaz tatili hem ruhsal arınma…

Yoga
Eğer yurt dışı tatili için vaktiniz azsa, Türkiye’deki yoga merkezleri sizin için sıra dışı tatil fırsatı sunuyor olacak. Muğla, Antalya, Fethiye gibi yaz tatili için gidilebilecek yerlerde daha farklı bir tatil türü olarak yoga tatili yapmak isterseniz, bu şehirlerde bulunan yoga merkezlerini araştırmanızı öneririz. Hem yoga becerilerinizi geliştirebilir hem de yoganız ruhunuza vereceği şifayı daha kolektif bir ortamda deneyimleyebilirsiniz. Yaz tatili de cabası olur.

İstanbul’a yakın tatil yerleri mi arıyorsunuz? Tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı