İstanbul Plajları

İstanbul Plajları

Büyük şehir yaşantısı yaz mevsiminde insanı bazen bunaltabiliyor. Özellikle uzun uzadıya sahil kentlerinde yaz tatili yapma fırsatınız yoksa, İstanbul’da yaz mevsimi nasıl geçecek diye düşünüp duyuyor olmalısınız. Instagram ve Facebook sayfalarınız nispet yaparcasına güzel deniz, kum, güneş fotoğraflarıyla dolup taştığında aklınızda bir ışık yanacaktır mutlaka: “Benim yakınımda plaj yok mu?” Yazın İstanbul’dan uzun süreli ayrılma fırsatı bulamayanlar için İstanbul’a yakın denize girilecek yerleri derledik. Günübirlik ya da hafta sonu tatilinizde gidebileceğiniz İstanbul plajları için plaj çantası hazırlansın!

Şile’deki Uzunkum Plajı

İstanbul Plajları Uzunkum

İstanbul plajları konusundaki çekincelerden ilki denizin temizliği ve kumsalın hıncahınç insanla dolu olduğu fikri. Oysa İstanbul plajları arasında da denizi temiz, kumsalı sakin bir plaj var ki hem ulaşımı kolay, hem de görece daha tenha. Şile’de bulunan Uzunkum Plajı’nda Aquabeach adlı bir beach club da mevcut. Ancak ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz halka ait bir alan da bulunuyor. Hangisini tercih etmek isterseniz edin, Uzunkum Plajı sıcak İstanbul günlerinizi unutturacak.

Giriş ücreti: 10 TL

Kilyos Plajlarına Ne Dersiniz?

İstanbul Plajları Kilyos

Yaz mevsimini İstanbul’da geçirecek olanlar için ilk akla gelen plajlar Kilyos plajları oluyor. Diğer İstanbul plajları arasında oldukça popüler olan Kilyos plajları, hem pek çok beach club barındırıyor hem de ücret ödemeden faydalanabileceğiniz halka açık kumsalları da var. Günübirlik ulaşım için en elverişli lokasyonlardan biri olan Kilyos’ta özellikle tavsiye edilen belli başlı beach clublar da yok değil. Örneğin Babylon Beach bunlardan biri. Sakin, yeterli ve temiz bir yer olan Babylon Beach’in yanı sıra Suma Beach, Solar Beach, Baykuş Plajı gibi alternatifleriniz de mevcut Kilyos plajları arasında.

Giriş ücreti: 15 TL

Toplanın; Heybeliada’ya Gidiyoruz!

İstanbul Plajları Heybeliada

Eğer hafta sonu tatilinizi Adalar’ın muhteşem güzelliğiyle taçlandırmak, bir de üstüne deniz keyfi yaparak hafta içi için enerji depolamak istiyorsanız, Heybeliada’daki Ada Beach Club öncelikli olarak tavsiye edilenler listesinde yer alsa da, biz size bir de Alman Koyu alternatifi sunalım diyoruz. Güvenli, temiz, sakin ve uygun fiyatlarla Heybeliada’da harika bir gün için başka beach club alternatifleriniz de olacak elbette. Örneğin Aqua Beach Club renkli aktiviteleriyle de gözde mekânlar arasında yer alıyor.

Giriş ücreti: Haftaiçi 30 TL, hafta sonu 40 TL

İstanbul Plajları Favorisi: Florya Güneş Plajı

İstanbul Plajları Florya

İstanbul’da denize girilecek yerler arasında metrobüsle dahi kolayca ulaşabileceğiniz bir plaj var. Florya Güneş Plajı, son zamanlarda İstanbul plajları arasında popüler hale gelmiş olan bir plaj ve şehir merkezine yakınlığıyla da göz dolduruyor. Deniz suyu temizliği ölçümleri sürekli yapılan Florya Güneş Plajı sağlık açısından da yeterli olduğu belirtilen bir tesis. Cüzi bir ücret karşılığında plaja giriş yapabiliyorsunuz ve şezlong, duş, soyunma kabinleri gibi hizmetlerden de bu ücret dahilinde yararlanabiliyorsunuz.

Giriş ücreti: 15 TL

Büyükada Unutulur Mu Hiç?

İstanbul Plajları Büyükada

Heybeliada’dan bahsettik ama Büyükada’ı unutacağımızı düşündüyseniz yanıldınız. Büyükada plajları da İstanbul plajları arasında çokça tercih edilen plajlar arasında. En popüler Büyükada plajları arasında yer alan Nakibey Plajı, Yörük Ali Plajı ve Yada Beach Club Büyükada içindeki ulaşım kolaylıklarıyla da sizleri yormayacak. Özellikle Yada Beach, Büyükada’nın en huzurlu koylarından birinde yer alıyor ve sunduğu hizmetlerle de deniz keyfinizi kat be kat artırma iddiası taşıyor.

Giriş ücreti: 25-35 TL arası değişebiliyor.

Mavi Bayraklı Ağlayankaya Plajı

İstanbul Plajları Ağlayankaya

Ağlayankaya Plajı, İstanbul plajları arasında mavi bayrakla onurlandırılan birkaç plajdan biri. Mavi bayrak, deniz suyunun kalitesi ve temizliğine göre verilen ve uluslararası alanda suyun güvenilirliğini belgeleyen bir ödül. Şile’deki Ağlayankaya Plajı da İstanbul plajları içinde bu ödülüyle içimize su serpiyor adeta. Şile otobüslerine binerek kolayca ulaşabileceğiniz Ağlayankaya Plajı da İstanbul’da denize girilecek yerler arasında bizce mutlaka denenmeli, görülmeli, tadına varılmalı.

Giriş ücreti: 15 TL (1 adet şezlong dahil)

Plaj çantanızı hazırlarken ipuçlarına ihtiyaç duyarsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz!

Önceki YazıSonraki Yazı