Mercedes-Benz Vito Mixto 111 CDI İncelemesi

Mercedes Vito Mixto 111

Bilmeyenlere en baştan söyleyelim: 11 adet Mercedes-Benz Vito Mixto 111 CDI 11 Ağustos günü çok özel bir fiyatla n11’de yer alacak. Ama o gün gelmeden önce, (bu muhteşem aracı daha önceden incelemediyseniz) “Neden Mercedes Vito?” sorusunun yanıtını öğrenmeye ne dersiniz? Mercedez Vito’yu özellikleriyle, artılarıyla eksileriyle ayrıntılı bir şekilde sizin için inceledik.

Mercedes Vito’ya Genel Bakış

En baştan başlayalım: Mercedes Vito hafif ticari bir araç. Ticari araç deyince aklınıza gelen görüntüleri bir kenara ayırın çünkü Mercedes Vito 2017 modelinde Alman teknolojisini konuşturmanın yanı sıra zarif bir tasarımla da karşınıza çıkıyor. Mercedes Vito, hafif bir ticari araçta olması gereken her şeyi düşündüğü için tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp sürüş keyfini yaşamak. Üstelik Mercedes Vito fiyat performans oranına baktığınızda gayet ekonomik.

Mercedes Vito Mixto 111

Benzin fiyatları yükselmişken ilk merak ettiklerinizden biri muhtemelen Mercedes Vito’nun yakıt tüketimi. Mercedes Vito 100 km başına, şehir içinde 7.7, şehir dışında 5.3 ve karma olarak 6.2 litrelik yakıt tüketimiyle rakiplerinin oldukça önünde. Üstelik 114 beygir gücünde. 5 kişilik yolcu taşıma kapasitesi ve 3050 kg azami yüklü ağırlık ile küçük işletme sahiplerinin gözdesi olmaya aday.

Mercedes Vito hakkında anlatılacaklar say say bitmez. Gelişmiş bir yazılımla sunulan araç bilgisayarı sayesinde direksiyon simidinden birçok bilgiye erişebilir ve aracınızın birçok fonksiyonunu yönetebilirsiniz. Direksiyon simidi dedik ama düzeltelim: üç kollu multifonksiyonel direksiyon simidi.

Mercedes Vito Mixto 111

Mercedes Vito’nun yüksek görüntü kalitesine sahip gösterge tablosundan ve tuşlarının yumuşaklığından hiç bahsetmiyoruz. “Peki ya güvenlik?” diye soranlar için de Mercedes Vito’nun bir yanıtı var: Rüzgar savrulma asistanı aracınızın şiddetli yan rüzgarlarda savrulmasını önleyerek sizi ve ürünlerinizi korur. Tabii ki kaza anında sizi koruyacak olan gelişmiş hava yastıkları da unutulmamış.

Mercedes Vito’nun Gelişmiş Özellikleri

Mercedes Benz Vito’nın genel özelliklerine baktık ama biraz daha ayrıntıya inmemizin vakti geldi. Yorgunluk asistanı, elektromekanik direksiyon, 6 ileri manuel şanzıman ve önden çekiş tahrik sisteminin yanı sıra hız sabitleyici ve limitleyici de Mercedes Vito da sizi bekliyor. Hız sabitleyici ve limitleyici (TEMPOMAT) aslında hafif ticari bir araç için temel ihtiyaçlardan biri. Onun sayesinde önceden ayarlanmış bir hızı koruyabilirsiniz.

Mercedes Vito Mixto 111

Mercedes Vito içi açısından da dikkat çekiyor. Şu ana kadar anlattıklarımıza ilaveten her mevsim rahat bir sürüş sağlayan Tempmatic ön klima, (özellikle teknolojiyle yakından ilişkili olanlar için) Bluetooth özellikli SD kart ve USB girişine sahip Audio 10 radyo telematik sistemi, otomatik yanan farlar, konforlu sürücü koltuğu, katlanabilir ve sökülebilir lüks arka yolcu koltukları, yolcu bölümünde tutamak ve çocuk kilidi, kumaş tavan kaplaması ve lüks iç kaplama gibi daha birçok özelliği ekleyebiliriz.

Mercedes Vito Mixto 111

Mercedes Vito’nun dış görünüşüne gelirsek: Işığı yansıtan renkli camlar, rezistanslı arka cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış aynalar, gündüz farlar, arka sis farlar, 3. stop lambası, ön bölümde elektrikli açılabilir yan camlar, halojen ön farlar, jant kapağı, ön ve arka paçalık bulunuyor. Mercedes Vito metalik gri, metalik kırmızı ve beyaz gibi şık renklere sahip.

Mercedes Vito Avantajları

  • Mercedes motor: Mercedes motorlar araç fiyatlarını yükseltse de bu kaliteye değer. (Mercedes bazı modellerde daha ekonomik ve hafif olsun diye Renault motoru da kullanabiliyor.)
  • Yol tutuş ve sürüş kalitesi: Önden çekişli bu Mercedes Vito’da yol tutuş ve sürüş kalitesi önceki modelleri aratmıyor.
  • Kabin malzemesi kalitesi: Kaportasının yanı sıra iç kısımdaki kumaş kaplama ve deri vites başlığı gibi özellikler de göz dolduran nitelikte.

Açıkçası Mercedes Vito’nun eksisini bulamadık ama bazı kullanıcılar için olumsuz sayılabilecek tek şey muhtemelen yük kapasitesi ve pratikliği olacaktır. Mercedes Vito yüksek tavanlı bir araç değil ve arkaya doğru alçalan tavanı tasarım açısından şık dursa da özellikle düz ve geometrik yapılı ürünlerinizi (mesela kasalar) yerleştirirken biraz zorlayıcı olabilir ama tavana kadar yükleme yapmayacaksanız bunun farkına bile varmazsınız.

Mercedes Vito’ya uygun fiyatla kolayca sahip olmak için 11 Ağustos’u takvimlerinize kaydedin. Detaylar için buraya!

 

Önceki YazıSonraki Yazı