23 Nisan’da Ne Yapılır?

23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bir gün. 23 Nisan’da çocuklar gösteriler düzenliyor ve günün önemini kavrayacak 23 Nisan ile ilgili şiirler okuyor. 23 Nisan gösterileri tamamlanıp 23 Nisan şiirleri okunduktan sonra çocuklarınızla geçireceğiniz koca bir gün kalıyor. Çocukların günü olan 23 Nisan’da onları mutlu etmek ve güzel bir gün geçirmelerini sağlamak da biz büyüklere düşüyor. Siz de 23 Nisan’da çocuğunuzla birlikte neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu önerilerimize kulak verin. 23 Nisan aktivileri yazımızda!

1. Oyuncak Müzesi’nde Büyülü Bir Gün Geçirin

Oyuncak Müzesi
Kaynak: istanbuloyuncakmuzesi.com

Eğer İstanbul’daysanız Oyuncak Müzesi çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz en güzel mekanlardan birisi. Birbirinden ilginç oyuncakların sergilendiği Oyuncak Müzesi, çocuklarınızla birlikte zamanda bir yolculuğa çıkabileceğiniz mekanlardan. Oyuncaklar, şekerleme dekorlu kafe, çocuklar için atölyeler ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu mekanda çocuğunuz kendisini bir hayal dünyasının içinde hissedebilir.

2. Birlikte Atölyelere Katılın

Çocuk Atölyesi
23 Nisan etkinlikleri denince akla ilk gelenlerden biri atölye çalışmaları oluyor. Çünkü 23 Nisan çocuklar için özel bir gün olduğundan pek çok atölye düzenleniyor. 23 Nisan 2019’da da birbirinden güzel çocuk atölyeleri sizleri ve çocuklarınızı bekliyor. 

3. 23 Nisan’ın Olmazsa Olmazı Park Şenliklerine Katılın

Çocuk Şenliği

23 Nisan etkinlikleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi parklarda gerçekleştirilen şenlikler. Siz de bu şenlikleri takip edebilir, evinize yakın olan bir parka giderek tüm günü orada geçirebilirsiniz. Bırakın Nisan’ın bu güzel havasında çocuğunuz parkın tadını çıkarsın. Ayrıca başka çocuklarla tanışıp birlikte oyunlar oynamak da onu çok mutlu edecek.

4. Doğa Gezintisine Çıkın

Doğa Gezisi

Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız çocuklar ev ve okul arasında binaları görerek büyüyor. Onları 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda doğaya götürün. Bırakın doğanın tadını çıkarsınlar. Yaşadığınız şehrin yakınlarında piknik ormanları, yürüyüş parkurları ya da benzeri yerler mutlaka vardır. Birlikte koşun, eğlenin, kuş seslerini duyun, yorulun.

5. Evde Çocuk Partisi Verin

Çocuk Partisi

Çocuklar birlikte eğlenmeye bayılır. Çocuğunuza ve arkadaşlarına hazırlayacağınız sürpriz bir parti onlar için unutulmaz olacaktır. Çocukların sevebileceği bir konsept hazırlayın. Örneğin süper kahraman konsepti, deniz konsepti ya da kız çocukları için prenses konsepti. Evin salonunu bu konsept ile süsleyin. Süslemeleri ve parti malzemelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Biraz süsleme, birkaç karton bardak ve tabak, renkli çatallar, pipetler ve evde hazırlayacağınız yiyecekler. Biraz da müzik eklerseniz çocuk partiniz hazır.

6. Zamanınız ve Bütçeniz Yeterliyse Tatile Gidin

23 Nisan Tatili

Bir hafta sonu kaçamağı ile çocuğunuzu çok mutlu edebilirsiniz. Ailecek geçireceğiniz eğlenceli bir hafta sonu onun için unutulmaz olacaktır. Bu yüzden zamanınız ve bütçeniz yeterliyse tatil seçeneklerini değerlendirin. Bunun için hafta sonu turlarına göz atabilirsiniz.

7. Onu İstediği Bir Şey ile Ödüllendirin

Çocuklara Hediye

Uzun zamandır istediği bir oyuncak olabilir, ya da bir giysi. İşte onu almak için tam zamanı. Çocuğunuzu 23 Nisan’da mutlu etmenin, gülümsemesini görmenin en güzel yollarından birisi istediği şeyi ona hediye etmek. :)

8. Hayvan Barınaklarına Gidin

Hayvan Barınağı

Çocuklara en iyi gelen şeylerden birisi hayvanlar. Çocuğunuzun bir evcil hayvanı yoksa ona hayvan sevgisi aşılayabilirsiniz. 23 Nisan’da hem çocuğunuzu hem de barınaklardaki sahipsiz hayvanları mutlu edebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte hayvanlar için biraz mama alın, barınaklara gidin, birlikte hayvanları sevin ve onları besleyin.

9. Sinemaya Gidin ya da Evde Film İzleyin

23 Nisan Sinema

Çocukları en mutlu eden şeylerden birisi de sinemaya gitmek. Onu ve arkadaşlarını bu 23 Nisan’da sinemaya götürebilir, eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer bunun için yeterli zaman veya bütçeniz yoksa evde de film partisi düzenleyebilirsiniz. 

10. Evde Kendi Oyun Hamurunuzu Yapın

Oyun Hamuru Yapımı

Çocuklarınızla birlikte bir şeyler yapmayı seviyorsanız onlara oldukça ilgi çekici gelecek bir fikrimiz var. Bu güne kadar oyuncakçılardan almaya alışık olduğunuz oyun hamurlarını 23 Nisan etkinliği olarak evde kendiniz hazırlayın. Rengarenk oyun hamurlarını hazırlamak hem eğlenceli hem ekonomik. Pişirmeden hazırlayabileceğiniz oyun hamuru tarifinde un, su, tuz ve biraz da yağ var. Tabii ki oyun hamurlarını çocuğunuzun istediği renklerde boyamak için dilediğiniz renkteki gıda boyaları kullanabilirsiniz. Gıda boyası yerine sebze ve meyvelerin renklendirici etkilerini kullanmak da mümkün.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair bilmeniz gereken her şey burada!

Önceki YazıSonraki Yazı