Ramazan Paketinde Neler Olur?

ramazan kolisi

Diğer aylardan daha özel olan Ramazan ayında alışılageldik beslenme düzeni bütünüyle bir aylığına askıya alınmaktadır. İftar ve sahur olmak üzere ikiye ayrılan öğünler için de çeşitli erzaklar stoklanabilmektedir. Bu ay için erzaklarınızı Ramazan kolisi şeklinde satın alarak alışverişinizi kısa ve ekonomik tutabilmeniz mümkündür. 

Bu ay süresince renkli sofraları çeşitlendirecek alışverişler yapmak herkesin arzusudur. Doğrusu bu alışverişler esnasında ne alınacağına dair kararsız kalınması veya herhangi bir ürünün eksik olması durumları söz konusu olabilmektedir. Bu kapsamda sizlere özel Ramazan erzak paketi pek çok farklı içerikte hazırlanarak beğeninize sunulmaktadır. Ramazan paketi içeriği ile ilgili arzu ettiğiniz doğrultuda geniş bir çeşitliliğe rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkündür.

Başlıca Ramazan Kolisi İçindekiler

Ramazan paketlerinden almaya karar vermişseniz içeriğinde ne yer aldığına dair her bir detayı öğrenmek isteyeceksinizdir. Genel olarak bu paketlerde yer alan ürünlerin, sizler ve sofranızı paylaşacağınız herkes için temel tüketim malzemelerinden oluştuklarını ifade etmek yanlış olmayacaktır. Paketler arasında temel gıdaların yanı sıra özel ve spesifik ürünler de yer alabilmektedir. Bu paketler ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere de tercih edilebilir. Bu sebeple en temel malzemelerden oluşturulmuş erzak paketleri en uygun seçenekler olacaktır. Bu gibi durumlar düşünülerek en temel gıdalar belirlenmekte olup, başlıca Ramazan kolisi opsiyonları oluşturulmaktadır. 

Evinizde olmasını arzu ettiğiniz ürünlerden ve yardım etmek isteyeceğiniz kişilerin gereksinimlerini rahatlıkla karşılayacak gıdalardan oluşan çeşitli paketler arasından dilediğinizi, Ramazan süreci boyunca dahi kolaylıkla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. İhtiyaç ve isteğiniz doğrultusunda çeşitli boylarda ve içeriklerde sunulan bu paketlerden tercih etmek, sizler için çok daha pratik bir alışveriş süreci de olacaktır. 

Paket büyüklükleri temelde küçük boy paketler, orta boy paketler ve büyük boy paketler olmak üzere 3 farklı şekilde değişkenlik gösterebilir. Bu paketlerden ailenizin büyüklüğüne göre ve gelecek misafirlerinizin sıklığına göre bir tercihte bulunmanız çok daha faydalı olacaktır. Bu her boydaki paketlerde de en temel gereksinimlerin mevcut olduğunu bilmeniz gerekir. Paketin büyüklüğüne göre bu temel gıdaların miktarı artabilmekte ve ekstradan farklı ürünler de içerisinde bulunabilmektedir. 

Aynı boyda bulunan paketler arasında da farklı içeriklerden oluşturulmuş paketleri bulabilmek mümkündür. Dolayısıyla hangi boydaki paketi tercih edecek olursanız olun, Ramazan kolisi içeriği doğrultusunda ihtiyacınıza göre bir koli elde edebileceksinizdir. Böylelikle bütçenize uygun ve gereksinimlerinizi tam anlamıyla karşılayacak olan, en karlı ürün modelini kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Ramazan kolisi içeriğinde yer alan başlıca gıdaları saymak gerekirse, bunlar; nohut, kuru fasulye, bulgur, mercimek ve pirinç gibi bakliyatlar ile salça, yağ, makarna ve un gibi genel ürünlerdir. Ayrıca; kuruyemiş, çay, şeker ile beraber asitli veya asitsiz çeşitli meşrubatlar da bu paketlere dâhil olan diğer tüketim malzemeleridir. Bütün bu ürünler arasından farklı şekillerde oluşturulmuş pek çok Ramazan erzak kolisi çeşidi bulunabilmektedir.

En Yeni ve Zengin İçerikli Lüks Ramazan Kolisi Ürünleri

Ramazan erzak kolileri her yıl için yenilenerek farklı içeriklerde alıcısına sunulmaktadır. Bu paketler içerisinde sıradan temel ürünlerden oluşan çeşitlerin yanı sıra lüks içeriklerden meydana gelen çok daha farklı paket seçenekleri bulunabilmektedir. Bu paketler her yıl çıkan yeni ve zengin ürünler ile çeşitlendirilebilmektedir. Bu yeni ve lezzetli ürünler ile beraber temel gereksinimlerin de yer aldığı paketler oluşturulmaktadır. Bu zengin çeşitliliği doğrultusunda diğer temel ürünlerden meydana gelen paketlerden çok daha farklı maliyetlerde de bulunabileceklerinin bilinmesi gerekir. 

Bir süper Ramazan kolisi içerisinde yer alabilecek ürün çeşitleri sayılacak olursa, bunlar başlıca kaliteli bir ayçiçek yağı, yerli pilavlık pirinç ürünleri, kırmızı mercimek ve pilavlık bulgur ürünleri olmaktadır. Sadece bu ürünler değil, içerisinde ayrıca buğday unu, burgu makarna, domates salçası, haşlanmış fasulye, haşlanmış nohut, mercimek çorbası ve tavuk bulyon da yer almaktadır. Ek ürünler olarak kaliteli bir markanın küp şekeri, kaliteli bir çay paketi ve Türk kahvesi de mevcut olmaktadır. Lüks Ramazan kolisi çeşitlerinde aynı zamanda bu ürünlere ek olarak; iyotlu sofra tuzu, sele siyah zeytin çeşidi, helva çeşitleri, puding çeşitleri, kola ve gazoz ile kaliteli bir markanın soğuk çayı da sunulan ürünler arasındadır. Ayrıca krem çikolata gibi ekstra abur cuburlar da bazı paketlerin içerisinde yer alan ürünler arasındadır. Bu çok kapsamlı Ramazan paketleri ile her gün farklı sofra lezzetleri hazırlayabilecek olup, en şık, eğlenceli ve keyifli davetleri verebileceksiniz. 

Ramazan paketi 2021 yılı özel hazırlanan yeni ürünleri ile birbirinden farklı lezzetleri deneyimleme fırsatı yakalamış olacaksınız. Miktar olarak her ürünün fazladan içerisinde bulunduğu lüks paketler size günlerce yetecektir. Yeni bir alışveriş ihtiyacı hissetmeyecek olup, ayrıca mali açıdan da oldukça karlı bir alışveriş yapmış olduğunuzu fark edeceksiniz. Zamandan büyük oranda tasarruf yapmanızı sağlayacak olan bu süper Ramazan kolileriyle bir yardımda bulunmanız ile ihtiyaç sahibi ailelerin de sofralarını zenginleştirmelerine destek olabilirsiniz. Bu Ramazan’da da en iyi dayanışma ve yardımlaşma imkânını bu paketler ile sağlayabilirsiniz.

Genel İtibariyle Ramazan Paketi Fiyatları

Ramazan ayına özel erzak paketleri, büyüklükleri ve içeriğinde yer alan ürün çeşitlilikleri doğrultusunda farklı maliyetlerde beğeninize sunulmaktadır. İçeriğinde mevcut olan gıdaların markası da bu paketlerin maliyetine etki eden bir diğer unsurdur. Öncelikle en uygun fiyatlarda bulunabilecek en ucuz Ramazan kolisi çeşitlerinden söz etmek gerekirse, bunlar; temelde un, tuz, şeker, yağ, salça, makarna ve çay gibi her evde tüketilen genel ürünlerden hazırlanmış erzak kolileri olmaktadır. Bu gibi temel tüketim malzemeleri ile hazırlanmış paketlerden küçük boyda olanları hem her bütçeye uygun içerikler olmaktadır hem de herkesin yardım etmek amacıyla edinebileceği paketler olarak hizmetinize sunulmaktadır. 

Orta boy paketlerde yer alan ürünler ise bu temel gıdalardan farklı olarak daha başka malzemeleri de içerisinde bulundurabilmektedir. Başlıca peynir, meyve ve çeşitli meşrubatlardan meydana gelen, damak tadınıza en uygun Ramazan kolisi çeşitlerinden olan bu paketler, evleriniz için iyi bir tercih olabilir. Sahur veya iftarlarda rahatlıkla tüketilebilecek her çeşit gıdanın bir araya getirilmesi ile oluşturulan paketlerden sizleri mali açıdan zorlamayacak bir tanesini elde edebilmeniz hiç de zor olmayacaktır. İster kendiniz ve aileniz için isterseniz de iş arkadaşlarınız veya diğer sosyal çevrenizdeki insanlar için bu paketlerden hediye olarak alabilmeniz de mümkündür. 

Seçeceğiniz ürünün içerisinde nelerin yer alacağını, bu ürünleri kimler için alıyor olduğunuza göre de belirlemenizde fayda vardır. Çevrenizdeki insanların neleri sevdiğini göz önünde bulundurmanız suretiyle içerisinde nelerin yer alacağına karar verebilir, buna göre uygun bir paket tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca bilmeniz gerekir ki, hem faydalı hem de anlamlı bir hediye veya yardım olabilecek bu paketler, içerisinde yer alan ürünleri ayrı ayrı almanız doğrultusunda ödeyeceğiniz maliyetten çok daha uygun bir fiyattadır. 

İnsanları birleştiren ve eğlenceli vakitler geçirmeyi sağlayan bu Ramazan ayı süresince en keyifli sofralarınızı çeşitli erzak paketleri ile zahmetsizce hazırlayabileceksiniz. Ramazan boyunca geniş bir yelpazede hizmetinize sunulan Ramazan paketi fiyatları açısından da her aileye uygun çeşitlilikte bulunabildiğinden, bu konuda da herhangi bir tereddüt yaşamanıza gerek olmayacaktır. 

Önceki YazıSonraki Yazı