Plaj Çantası Süsleme

Plaj Çantası

Tatil mevsiminde deniz kum güneş tatilini sevenlerdenseniz, hep yanınızda taşıyacağınız yegâne aksesuarınız elbette plaj çantası olacak. Plaja giderken yanınıza almazsanız olmaz denilen tüm eşyalarınızın küçük bir el çantasına sığmayacağını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, hafif, büyük plaj çantaları en çok kullanılan yaz aksesuarları oluyor. Güneş koruyucu kreminiz, su şişeniz, plaj havlusu, gözlükler, cüzdan, kitaplar, dergiler, çocuklarınız varsa onların plaj oyuncakları… Bir plaj çantası fonksiyonel olduğunda içine dünyayı sığdırabilir. Ancak iş yalnızca plaj çantasının müthiş fonksiyonel bir aksesuar olmasıyla bitmiyor. Yaz boyu sahillerde yanımızda taşıyacağımız plaj çantası aynı zamanda göze de hitap etmeli diyerek plaj çantası süsleme konusunda ilham verici önerilerde bulunmak istedik. Hem yaratıcılığınızı konuşturun, hem de plaj modası söz konusu olduğunda kendinizin yaptığı plaj çantası süslemeleriyle biricik bir çantanız olsun.

Düz Kumaş Bir Çantayı Dönüştürmek: Çizgili Plaj Çantası

Plaj Çantası Çizgili

Hâlihazırda sahip olduğunuz plaj çantası kumaş bir plaj çantası ise ve düz bir rengi varsa, birkaç adımda plaj çantanızı farklı desenler ve çizgilerle donatabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey istediğiniz renklerde tekstil kalemi. Tekstil kalemi ya da kumaş kalemi olarak adlandırılan bu kalemlerle düz bir kumaş üzerine dilediğiniz desenleri çizebilirsiniz. İsterseniz düz çizgilerle gökkuşağı renklerinde eğlenceli bir plaj çantası yapın, isterseniz kendi çizimlerinizi kumaşın üzerine kopya ederek tekstil kalemleriyle üzerinden geçin. Her halükarda fantastik bir plaj çantası süsleme yapacağınızdan eminiz.

Allı Pullu: Pullarla Plaj Çantası Süsleme

Plaj Çantası Pullu

Cıvıl cıvıl yaz mevsimine yaraşan cıvıl cıvıl renkler olacağından plaj çantanızı biraz daha hareketlendirmek isterseniz, pulları deneyebilirsiniz. Öncelikle sevdiğiniz bir deseni plaj çantası üzerine ana hatlarıyla çizmelisiniz. Kontürlemek diyebiliriz bu işe. Ardından dilediğiniz renklerde seçmiş olduğunuz irili ufaklı pulları dilerseniz renkli dikiş ipleriyle desenin üzerine dikebilirsiniz, dilerseniz güçlü bir yapıştırıcı ya da silikon kullanarak plaj çantası üzerine yapıştırabilirsiniz. Plaja giderken kullandığınız plaj çantası üzerinde rengârenk pullardan oluşan neşeli bir balık figürü eminiz ki çok hoş duracaktır.

Büyük Bir Bez Çantayı Plaj Çantası Yapmak: Askılardan Başlayalım!

Plaj Çantası Bez

Plaj çantası süsleme söz konusuysa, daha hafif olması sebebiyle kullanmayı tercih edebileceğiniz materyal kumaş olacaktır. Son dönemlerde iyice popülerleşen irili ufaklı kumaş çantaları hem boyayabilir, hem üzerine çeşitli kumaş yamalar yaparak orijinal bir hale getirebilir, hem de bir iki kolay dikiş hamlesiyle bambaşka bir plaj çantası haline getirebilirsiniz. Kumaş çantanın ağız kısmına doğru dört adet delik açarak kumaştan yapılmış askıları iptal edebilir, yerine orta kalınlıkta bir halat geçirebilirsiniz. Hatta halatları tahta boncuklarla süsleyerek bambaşka bir plaj çantası modeli yaratmış olursunuz. Kumaş kısmını da yukarıda bahsettiğimiz gibi pullarla ya da kumaş kalemiyle çizeceğiniz desenlerle süslediğinizde, “Nereden aldın bu çantayı?” soruları art arda gelecek.

Bol Cepli Plaj Çantası: Eşyalarınızı Derleyip Toplasın…

Plaj Çantası Cepli

Plaj çantası süsleme yalnızca göze hitap edecek değil ya, aynı zamanda fonksiyonel de olsun istiyorsanız, plaj çantası için yamalı, püsküllü ve bu senenin modası işlemeli ya da dantelli cepler eklemeyi düşünebilirsiniz. Hem plaj çantası içine hem de dışına kolayca dikebileceğiniz ya da kumaş zımbaları kullanarak zımbalayabileceğiniz bu cepleri, örneğin telefonunuzun, tabletinizin boyutlarına göre ayarlayabilir, güneş kreminiz sığacak şekilde kesip çantanızın dilediğiniz kısmına dikebilirsiniz. Diktiğiniz ceplerin ağız kısımlarına ince bir dantel ekleyerek çantanızı daha şık bir hale getiebilirsiniz.

Güzelleştirdiğiniz plaj çantası içinde mutlaka bulunması gereken ürünler neler, biliyor musunuz? Buraya tıklayarak sizin için hazırladığımız plaj çantasında neler bulunmalı yazımızı okuyabilirsiniz.

Plaj çantanızı süslediğinize göre, şimdi plaj çantanızda mutlaka bulunması gereken 11 ürünü görme zamanı! Haydi tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı