2018’de Trend Olacak Saç Modelleri

2018 Saç Modelleri

2018 saç modelleri trendleri, tamamen geçmişinize bakıp gelecekteki stilinizi şekillendirmekten ibaret. 90’lardan fırlama bir sarı, 80’lerden geri gelen büyük lastik tokalar ve “Ben retroyum!” diye bağıran saç kesimleri, bu yıl öne çıkan saç trendlerinden. 2018’de dillerden ve tabiri caizse “kafalardan” düşmeyecek saç modelleri ile karşınızdayız.

2018 Saç Modelleri

1. “Nirvana” Sarısı

Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in 90’lı yıllarda belki de farkında olmadan öncülük ettiği bu doğal ve yumuşak sarı tonu, “soft platin” olarak da geçiyor. Eğer bu yıl saçınızı boyatmayı planlıyorsanız tercihiniz kesinlikle soft platinden yana olsun.

2018 Saç Modelleri

2. Erkeksi Saç Kesimi

2018’in saç modelleri arasında erkeksi, kısa ve dağınık saç kesimleri başı çekiyor. Özellikle ünlü tasarımcıların mankenleri için seçtikleri saç modellerine baktığımız zaman 2018 yılı podyumlarında daha maskülen modeller göreceğimiz kesin.

2018 Saç Modelleri

3. Dalgalı Perçemler

“Kahkül kessem bana yakışır mı?” sorusunun cevabı 2018’de çok daha kolay ve net bir şekilde cevaplanıyor: Evet! Özellikle dalgalı, dağınık ve uzun saç modelleri ile birleştirildiğinde 2018 kahkül trendi en popüler halini alıyor.

2018 Saç Modelleri

4. Akrilik Saç Aksesuarları

Eğer her yıl olduğu gibi bu yıl da kullandığınız cesur saç aksesuarlarından vazgeçmek istemiyorsanız, tercihiniz akrilikten yana olsun. Şeffaf fötr şapkalar, renkli plastikten tokalar ve daha pek çok aksesuar bu trende dahil.

2018 Saç Modelleri

5. İki Yandan Tel Toka

Söz konusu saç modelleri olduğu zaman tercihiniz sade ve minimalist modellerdense tabii ki düz, siyah tel tokaları kullanabilirsiniz. Ama 2018 trendlerine uymak isteyen modaseverlerin tel tokalarına biraz daha ışıltı, parlaklık ve iddia katması gerekiyor!

2018 Saç Modelleri

6. Retro Saç Kesimleri

Uçtan kıvrık, omuz hizasında saçlar, kahküllü “bob” stili modeller ve dağınık perçemler 90’ların geri dönüş sinyalini veriyor. Eğer 2018 saç modelleri arasında bir saç kesimi arayışınız varsa, birkaç düzine yıl geriye gitmeniz yeterli!

2018 Saç Modelleri

7. Büyük, Büyük, Daha da Büyük!

Eğer doğuştan kıvırcık ve kabarık saçınız varsa, bu yıl onları gizlemek yerine gururla taşımanın vakti. Saç spreyi, saç köpüğü ve kuru şampuan gibi kilit ürünlerden yararlanarak doğal buklelerinizi yepyeni boyutlara taşımanız mümkün.

2018 Saç Modelleri

8. Saç Lastiğinin Geri Dönüşü

2017 sonunda podyumlarda baş göstererek geri dönüş sinyalleri veren, 80’lerde Amerikalı ev kadınlarının vazgeçilmez aksesuarı olan saç lastikleri, ipek ve kadife kumaş seçenekleri eşliğinde, 2018 versiyonu ile tekrar kaşımızda.

2018 Saç Modelleri

9. Örgüler

Youtube’da “Saç örgüsü nasıl yapılır?” diye sonu gelmeyen aramalar yapmaya hazır olun. Bundan sadece birkaç yıl önce trend alarmı veren saç örgü modelleri, kaptığınız yetenekler paslanmasın diye yeniden hayatınıza girmek için sabırsızlanıyor.

2018 Saç Modelleri

10. Islak Saç Modelleri

Islak saç trendi yeni bir haber olmayabilir, ancak bu cesur saç modeline 2018’de küçük bir güncelleme geliyor. Islak görünümü verilen saça hemen ardından daha kabarık ve daha büyük bir görüntü veriliyor. Sonuç: İddialı, seksi ve mükemmel saçlar!

2018 Saç Modelleri

11. Saç Bantları

Hep 80’ler, 90’lar konuşacak değiliz ya? 2018’e girmişken milenyumun ilk zamanlarını yad etmekte fayda var. Feminen ve iddialı bir görüntü oluşmasına ön ayak olan saç bantları ve taçlar, kıyafetlerinizi tamamlamak üzere yola çıkıyor.

Renkli saçın modası hiç geçmeyecekmiş gibi görünüyor.. Renkli saç ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Önceki YazıSonraki Yazı