Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Saçınız, kişiliğinizi yansıtabileceğiniz en cesur araçlardan bir tanesidir ve bazen ilham kaynağınız gökkuşağının ta kendisi olur. Eğer sarı, kahverengi ve bakır gibi doğal ve klasik tonlardan uzaklaşarak renkli saç akımına dahil olmayı planlıyorsanız, kendiniz gerçekten bu işe adamanız gerekiyor. Şimdi yavaşça elinizdeki o mor sprey boyayı bırakın ve renkli saç ile ilgili bilmeniz gerekenlere kulak verin.

Başlamadan önce: Hayalinizdeki renge ulaşmanın zaman alacağını unutmayın.

Nasıl ki Roma bir günde inşa edilmediyse, saçınız da tek seanstan sonra kömür karasından şeker pembesine dönemez. Hayalinizdeki renkli saç rengi için birkaç farklı boya aşamasından ve renk tonundan geçmeniz gerekecek. Bu aşamalar arasında ilk geçmeniz gereken ise tabii ki…

…saç açıcılar!

Eğer saçlarınız koyu sarı, kahverengi tonlarında ya da siyahsa – kısacası platin sarısı değilse demek daha doğru olur! – renkli saçlar için büyük bir ihtimalle saç açıcılara başvurmanız gerekecek. Her ne kadar gideceğiniz kuaförler sizi saç açıcıların tamamen zararsız olduğuna ikna etmeye çalışacak olsalar da maalesef bunun böyle olmadığı aşikar. Saç boyaları arasında en yüksek miktarda kimyasalı içerisinde barındıran saç açıcılar, beyazlatıcılar ve oryaller, saç derisine zarar vererek saçın zayıflamasına, daha çok dökülmesine, hatta ve hatta yanmasına bile sebep olabilir. Başka bir deyişle renkli saç yaptırmadan önce yüksek ihtimalle saç açıcı kullanacağınız gerçeği ile yüzleşmeniz gerekecek.

Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Eğer “Evde renkli saç nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız şunu belirtelim: Kendi başınıza saç açıcı kullanarak saçınızın rengini değiştirmeniz oldukça külfetli ve meşakkatli bir süreç, bu nedenle de en iyi bu tip zorlu işleri işin ehline, yani profesyonel bir kuaföre bırakmakta fayda var.

Rastgele bir renk seçmek yerine teninize yakışan bir renkte karar kılın.

Maviler, pembeler, morlar, yeşiller… Renkli saç trendi, birbirinden canlı, parlak ve çılgın renkler arasından teninize ve yüzünüze en yakışacak olan rengi seçmekten geçiyor. Gökkuşağındaki sınırsız renk seçeneği arasından saçınıza konduracağınız ton konusunda seçim yaparken birden çok faktörü dikkate almanız gerek.

Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Doğru seçilen özgün renkli saç, kendinize olan güveninizi artırırken yanlış tercih edilen bir ton, kaş yaparken göz çıkartmaktan öteye gidemeyebilir. Kalıcı renkli saç boyasına “evet” demeden önce renkli saç spreyleri, renkli saç tebeşirleri ve benzeri geçici saç boyaları ile deneyler yapmakta fayda var.

Sonu gelmeyen kuaför randevularına merhaba!

Saçınızı zümrüt yeşiline boyatma kararı alarak cesur bir adım attınız; e bu kararın beraberinde getirdiği sonuçlara da katlanmanız gerekecek. İlk boyamadan sonra kusursuz görünen yeşil saçlarınız 2 hafta boyunca her gün şampuanlandıktan sonra nasıl görünecek dersiniz?

Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Eğer renkli saç modelinizin her daim bakımlı ve taze görünmesini istiyorsanız dip boyama seanslarınıza günü gününe katılmanız, saçınızı sadece renkli ve boyalı saçlara özel şampuanlarla yıkamanız ve zorunda kalmadıkça saça fön, maşa ya da perma gibi ekstra yük sağlayacak işlemler uygulamamanız gerekiyor.

Renkli saçlarımı nasıl daha uzun süre kullanabilirim?

 • Saçınızı ılık-soğuk arası sıcaklıkta su ile yıkayın.
 • Her gün saç yıkama alışkanlığınıza elveda deyin.
 • Saça uyguladığınız ısıyı en aza indirin.
 • Ayda bir saçınıza elma sirkesi maskesi uygulayın.
 • Güneşli havalarda saçınızı şapka ile direkt güneş ışınlarından koruyun.
 • Plastik taraklar yerine organik saç fırçaları kullanın.
 • Şampuan sonrası saç kremi dozunuzu ikiye çıkartın.

Renkli saç neden mi güzel?

 • Saçınızın cesur ve orijinal rengi ile aldığınız iltifatlara doyamazsınız.
 • Aynaya her baktığınızda yüzünüzde istemsiz bir gülümseme belirir.
 • Monotonlaşmaya başlayan tarzınıza yepyeni bir hava katmış olursunuz.
 • Saç trendlerine uyum sağlarsınız.
 • Geçici olduğunu bilirsiniz; bu yüzden size havalı saç renginizle sadece eğlenmek düşer!

Renkli Saç Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesinin nedenlerini biliyor musunuz?

Önceki YazıSonraki Yazı