Yazlık Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Eğer evlilik kararı aldıysanız siz de hayatınızın o en güzel gününün detaylarını düşünmeye başlamışsınızdır. Düğün tarihiniz yaz dönemine denk geliyorsa şanslısınız çünkü birbirinden farklı seçenekler sizleri bekliyor. Kır bahçeleri, oteller, tarihi mekanlar veya hayalini kurduğunuz herhangi bir ülke… Düğün hazırlıkları yaparken önce düğün mekanlarına bakmanız sonra da mekana uygun düğün davetiyesi hazırlatmanız daha uygun olacaktır. Yazlık düğün mekanları arasında birçok seçenek olduğu için seçmekte biraz zorlanabilirsiniz.

1. Son Yılların En Popüleri: Kır Düğünü

Kır Düğünü

Kır düğünleri samimi havaları ile yaz ayları için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yemyeşil bahçeler içerisinde süslenmiş masa ve sandalyeler ile misafirleri ağırlayan kır düğünü mekanları romantik bir ortam sunuyor. Kır düğününün en güzel yanı açık havada olması ve yaz aylarında tüm misafirlerin güzel vakit geçirebileceği bir şekilde tasarlanmaları. Kır düğünü mekanları artık neredeyse tüm şehirlerde var. Dilerseniz yazlık düğün mekanları arasından bir bahçe seçerek yemekli bir kır düğünü yapabilirsiniz, dilerseniz de bu mekanlarda romantik bir nikah töreni…

2. Klasik ve Şık Otel Düğünü

Otel Düğünü

Bütçeniz için uygunsa yazlık düğün mekanları arasından otel düğünü her zaman en şık seçenekler arasında yer alıyor. Otellerin balo salonlarında gerçekleşen düğün organizasyonlarında 100-200 kişilik düğün yemekleri düzenleyebilir ya da otelin kapasitesine göre çok daha fazla misafirinizi ağırlayabilirsiniz. Otellerde menüleri belirleyebilir, Dj eşliğinde oldukça eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

3. Ekonomik Düğün Salonları

Düğün Salonu

Ekonomik koşullarda bir düğün düşünenler ve yazlık düğün mekanları bakanlar için devreye düğün salonları giriyor. Düğün salonu organizasyonlarında genellikle pasta ve meşrubatın yer aldığı ikramlar oluyor. Ayrıca çok fazla misafiri olan çiftler için de düğün salonları ekonomik bir tercih. Düğün salonu fiyatları mekandan mekana değişiklik gösterdiği için önceden arayıp öğrenmenizde fayda var. 

4. Alternatif Düğün Mekanları: Restoranlar

Restoran Düğün

Yazlık düğün mekanları ararken özellikle sade ve şık bir düğün istiyorsanız bunu düğün yemeği olarak planlayabilirsiniz. Düğün yemeği için en iyi mekanlar restoranlardır. Restoranlarda dilediğiniz menüyü kendiniz belirleyebilir, ayrıca restoranın güzel atmosferinden faydalanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında restoranların bahçeleri de düğün mekanı olmak için iyi birer adaydır.

5. Nikah İçin Davet Mekanları

Davet Alanı

Sade bir nikah töreni ya da kokteyl planlıyor olabilirsiniz. Bunu kır düğünü mekanları ya da otellerde gerçekleştirebileceğiniz gibi davet alanlarına da göz atabilirsiniz. Kulüpler, sosyal tesisler, tarihi mekanlar ve birçok organizasyon alanı, düğün mekanları arasında yer alıyor.

6. Farklı Bir Seçenek: Tekne Düğünü

Tekne Düğünü

Eğer İstanbul’da ya da deniz kenarındaki diğer şehirlerde evlenecekseniz tekne düğünü seçeneklerini de mutlaka düşünmelisiniz. Tekneler misafirlerinizi belirli bir noktadan alacak ve tüm akşam boyunca deniz turu yaptıracaklar. Yemekler, eğlence ve deniz keyfini bir arada yaşayabileceğiniz bu samimi ortam yaz düğünü seçenekleri arasında.

7. Yurt Dışında Evlenmek

Nikah

Son yıllarda yurt dışından evlenmek de oldukça moda. Dilediğiniz ülkeyi seçin ve hem nikah hem de balayını bir arada yaşayın. Yanınızda çekirdek ailenizi ve en sevdiğiniz arkadaşlarınızı da götürürseniz hayatınızın en güzel günü unutulmaz geçecektir. Nikahın ardından şık bir mekanda yemek yiyebilir ya da eğlenmeye gidebilirsiniz.

Birbirinden güzel balayı destinasyonlarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı