Erkek Giyim Tarzları

Erkek Giyim Tarzları

En az kadınlar kadar erkekler de giyim kuşamlarına ve stillerine özen göstermekteler. Özellikle son zamanlarda erkek modasında önemli gelişmeler meydana gelmesiyle erkekler de giyim kuşamları konusunda ekstra bilinçlenmekteler. Erkek giyim tarzları ile ilgili detaylı bilgi edinmek, erkek modasına dair önemli tüyoları öğrenmek ve daha fazlası için yazımızı inceleyebilirsiniz. Erkek giyim alanında öne çıkan ürünleri incelemek isterseniz ise kategorimizi ziyaret edebilir ve beğendiğiniz parçaları kolayca sipariş edebilirsiniz. 

Erkek Sportif Giyim Tarzları

Erkek Sportif Giyim Tarzları

Erkek sportif giyim tarzları kategorisinde değerlendirebileceğimiz kombinler, erkekler tarafından en çok tercih edilen stiller arasında yer almaktadır. Bunun temel sebebi, sportif giyimin daha rahat olmasından kaynaklanmaktadır. Erkek giyim tarzları arasında siz de sportif bir seçim yapmak isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle seçeceğiniz kıyafetleri bedeninize ve vücut tipinize göre seçmelisiniz. Kıyafetleriniz daha da rahat olsun diye bedeninizden büyük parçalar seçmemelisiniz ya da daha da ince görünmek için çok dar parçalara yönelmemelisiniz. Seçeceğiniz spor giyim ürünlerini proporsiyonunuzu bilerek almalısınız. Ayrıca seçeceğiniz alt ve üst parçalarının renk ve tarz olarak birbirleriyle uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra seçeceğiniz renklerin kendi ten renginizle uyum sağlaması da önemlidir. Erkek spor giyim tarzına yönelik seçebileceğiniz parçalardan bazıları; jean pantolonlar, kot ve kadife ceketler, tişörtler, sweatshirt’ler, şortlar, spor kesim gömlekler, keten pantolonlar ve bomber ceketler gibi parçalardır.

İtalyan Erkek Giyim Tarzları

İtalyan Erkek Giyim Tarzları

Erkek giyim tarzları arasında öne çıkan stillerden biri de İtalyan erkekleri gibi giyinmek… Her zamanın modası olan bu stil, pek çok erkeğin favori giyim tarzı arasındadır. Eğer siz de İtalyan erkekler gibi giyinmek istiyorsanız öncelikle renklerden korkmayın. Beyaz, siyah, lacivert ve gri renklerinden biraz farklılaşıp aklınıza gelen tüm renkleri giyebilmek, renkler arasndaki o uyumu yakalayabilmek İtalyan erkek modasının birinci kuralıdır, diyebiliriz. Bunun yanı sıra İtalyan modasında öne çıkan görünümler; dar ve kısa paçalar, özenle kıvrılmış gömlek kolları, üste oturan ceketler, diz yapmamış boru pantolonlar, ütülü gömleklerdir. Ayrıca yaz aylarında İtalyan erkekler beyaz pantolonları sık sık kombinlerler. Daha genç erkekler ise renkli keten pantolon ve jean’leri de tercih etmektedirler. Tüm bu stil tüyolarını dikkate alarak siz de kolayca İtalyan erkekler gibi giyinebilirsiniz.

Klasik Erkek Giyim Tarzları

Erkek Klasik Giyim Tarzları

Yalnızca bunlar yok erkek giyiminde elbette. “Bir erkeğin giyim tarzı nasıl olmalı?” sorusuna verilecek tek bir cevap yoktur bu yüzden. Sizin karakteriniz, fiziğiniz, girdiğiniz ortamlar bu tarzı belirleyecek faktörlerdendir. Eğer tüm bunlar klasik giyime daha yakın olmanızı sağlıyorsa o halde klasik giyim ipuçlarını bilmenizde fayda var. Klasik erkek giyiminde önemli noktalar renklerin birbiriyle uyumu, renklerin teninizle uyumu ve alt üst parçalarının birbiriyle uyumudur. Klasik erkek giyiminde de artık sayısız tarz ve sayısız parça bulunuyor. Bunları birbiriyle doğru bir şekilde kombinlemediğinizde ortaya pek de doğru olmayan sonuçlar çıkabilir. Tüm bunların yanı sıra; seçtiğiniz kıyafetlerin her daim ütülü, temiz ve özenli görünmesine de dikkat etmenizi öneririz.

Erkek Giyim Tarzlarında Önemli Tüyolar

Erkek Giyim Tarzları Tüyolar

Erkek giyim tarzları genel olarak spor, klasik, spor-şık gibi kategorilere ayrılsa da hangi giyim tarzına sahip olursanız olun dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

Ayakkabılar: Giyimin tamamlayıcısı olan ayakkabılar, bir stili tamamlamada en önemli parçalardandır. Pek çok insanın ilk tanışmada ayakkabılara baktığını da bildiğimize göre o halde ayakkabı seçimi son derece önemli. Ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken birinci husus seçeceğiniz ayakkabının giyeceğiniz kıyafete uygun olup olmaması. Bu uygunluk hem renk hem de tarzı ifade ediyor. Ayrıca ayakkabı ile pantolon arasındaki uyum da son derece önemlidir. Örneğin; kısa paça pantolon ile giyeceğiniz ayakkabı farklıdır, boru paçalar ile giyeceğiniz farklı.

Aksesuarlar: Tarzınızı biraz daha öne çıkarmak, daha iddalı ve farklı görünmek istiyorsanız aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Son zamanlarda erkek takı ve aksesuarları da en az kadın aksesuarları kadar ön planda. Erkek aksesuarları arasında seçebileceğiniz parçalardan bazıları; kolyeler, yüzükler, bileklik, gözlük ve saatler gibi aksesuarlardır. Özellikle spor giyim tarzınızı kolye ve bilekliklerle daha da zenginleştirebilirsiniz.

Erkek Giyim Tarzları Aksesuarlar

Vücuda Göre Seçimler: Erkek giyim tarzları arasında seçim yaparken vücudunuza uygun seçimler yapmanız son derece önemlidir. Vücuda göre giyinmek şık görünmenin birinci kuralıdır. Kilolu erkek giyim tarzları ile uzun boylu erkek giyim tarzları için seçilecek parçalar elbette birbirinden farklı olacaktır. Örneğin; göbekli erkek giyim tarzları arasında en sık önerilen parça kot gömleklerdir. Kot, sert bir kumaş olduğu için vücut kıvrımlarını belli etmez. Kilolu iseniz pantolon paça genişliği de oldukça önemli bir konudur. Pantolon paçanız ne çok dar ne de çok geniş olmalıdır. Dar paçalar basenleriniz geniş görünmesine, geniş paçalar ise bacaklarınızın daha da kalın görünmesine neden olacaktır. Ayrıca desenler, sizi olduğunuzdan daha geniş gösterebileceğinden mümkün olduğunca düz parçalara yönelmenizi öneririz. Eğer uzun boylu iseniz; bele oturan dar gömlekler, dar jean pantolonlar, üste tam oturan ceketler seçmeli ve mümkün olduğunca ayağınızı küçük gösteren ayakkabılara yönelmelisiniz.

Erkek giyim tarzları genel olarak bu tüyolar dikkate alınarak daha da iddialı hale getirilebilir. Siz de; takım elbise, blazer ceket, triko, tasarım kıyafetler, gömlek, pantolon ve tişört gibi erkek giyimin öne çıkan parçalarını incelemek isterseniz Erkek Giyim & Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

2019 erkek giyim kombinleri için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı