Erkek Kombin: Bahara Özel

Pantolon Askısı

Beyler, sizi unuttuk sanmayın! Bahara resmen merhaba dediğimiz şu günlerde sizin için de erkek kombin önerimiz var. Üstelik, son zamanlarda sık sık duyduğunuz “smart casual” tarzında. Önce bu tarz neymiş kısacık anlatalım. Sonra da sizin için oluşturduğumuz kombine göz atın.

erkek-kombin

Smart Casual Nedir?

Smart casual, erkek kombinlerinde gitgide daha fazla rağbet gören bir tarz. Türkçeye tam çevirisi yok ama şık günlük giyim denilebilir. Hem günlük ve spor erkek giyiminin rahatından vazgeçemeyenler hem de şıklığından ödün vermek istemeyenler için bu tarz biçilmiş kaftan.

Günümüzde nispeten rahat işyerlerinde çalışan beyaz yakalı erkekler veya bir startup gibi kendi işini kurmuş erkekler smart casual tarzının baş temsilcileri. Hem şık hem rahat erkek giyim kombinleri keten veya koton pantolon, loafer ayakkabı, blazer ceket, slim fit gömlek veya tişört gibi parçalar içerir.

Smart casual tarzını başarıyla temsil eden ve neredeyse her yerde öyle görüntülenen ünlülerden biri Zac Efron. Yetişkinliğini doruğunda yaşayan aktör, blazer ceket, slim fit gömlek, koton pantolon ve loafer ayakkabı kombininden vazgeçemeyenlerden.

Deadpool’da kariyerinin zirvesine oturan Ryan Reynolds, bir futbol efsanesi olan David Beckham ve müzik dünyasından sinemaya başarılı bir geçiş yapan Justin Timberlake de muhakkak blazer ceket, koton pantolon ve loafer ayakkabı kombiniyle bu tarzı hayata geçirmeden edemiyor.

Bu Kombinle Günlük Şıklığı Yakalayın!

gant-gomlek

Sıra geldi bizim erkek kombin önerimize. Önce temel erkek giyim parçalarından biri olan gömlekle başlayalım:

Beyaz renkli bir Gant gömlek sadece smart casual tarz için değil her acil durum için gardırobunuzda bulunması gereken bir demirbaş. Yüzde yüz pamuk olması sayesinde ceketinizin altında sizi terletmez ve ceketinizi çıkardığınızda hareketinizi kısıtlamaz. Gerçi, büyük ihtimalle ceketinizi pek çıkarmayacaksınız. Kol düğmelerinizi kapalı tutun ama manşetleriniz ceket kolundan biraz görünebilir. Gömleğe kravat veya papyon takmadığınızda üstten birkaç düğmeyi açık bırakabilirsiniz.

Ceketten bu kadar bahsetmişken Ramsey Dinamik Fit bakır cekete geçebiliriz. Bu modeldeki ceketlerin çoğunda bir veya iki düğme bulunur ama onlar zaten pek kapatılmaz. İçinizdeki gömlek vücudunuza oturduğu için ceketin önünü kapatmadığınızda hafif bol bir görünüm elde edersiniz. Elbette, bakır renkli bu ceketin beyaz gömlekle uyumundan bahsetmeye bile gerek yok.

ceket
armani-pantolon

Şimdi, kombinimizin ana giyim parçalarından üçüncüsü: Armani Cool Erkek Pantolon. Bu dar paçalı ve likralı koton pantolon, önündeki çizgileri dahil olmak üzere kumaş pantolon görünümünde ama tamamen spor pantolon rahatlığında. Armani ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan ve mavi rengi sayesinde kot havası da yaratan bu parçai aynı beyaz gömlek gibi, başka kombinlerle de rahatlıkla kullanılabilir.

Kombinin temel parçalarından biri olan ayakkabıyı doğru seçmek önemli. O yüzden biz de sizin için Desa Collection Champion erkek günlük ayakkabıyı seçtik. Loafer modelinde ve süet olan üst kısmı şıklığı, spor ayakkabı gibi tırtıklı tabanı da günlük giyimi karşılayarak smart casual adımlar atmanızı sağlıyor. Taba rengi hem bakır, hem mavi hem de beyazla aynı anda uyum sağlaması açısından ideal.

desa-ayakkabi
kemer

Kombinde madem kahverengi tonlarından devam ediyoruz, durmayalım. Pantolonunuza, Çıldam Saraciye’nin el yapımı ve yüzde yüz deri üstüne süet kaplı olan kahverengi erkek kemerini takabilirsiniz. Ramsey ceketinizin cebine yine Ramsey’in lacivert ve beyaz renklerdeki yüzde yüz ipekten zarif mendilini yerleştirerek beyaz gömlek ve mavi pantolonunuzla müthiş bir uyum yakalamanız mümkün.

Son dokunuş, (özellikle beyaz yakalılara veya kendi işinin patronu olanlara) John May kahverengi erkek deri çanta. Evraklarınızı ve notebook’unuzu yerleştirebileceğiniz bu el çantası şık modeli ve kibar fermuarlarıyla da göz dolduruyor. Dilerseniz askılığını takarak omuzdan da kullanabilirsiniz. Hem gerekli iş malzemelerinizi yanınızda kolayca taşıyabilecek hem de şıklığınızı bu çanta ile tamamlayabileceksiniz.

canta

“Bana bir de saat lazım” diyorsanız o da burada!

Önceki YazıSonraki Yazı