Erkek Aksesuarları

Erkek Aksesuarları Nelerdir

İster her gün kullansın, ister yılda bir kere ihtiyaç duysun, fark etmez; her erkeğin dolabında bulunması gereken demirbaş erkek aksesuarları vardır. Kravat iğnesinden cep mendiline, kol saatinden köseli ayakkabıya olmazsa olmaz erkek aksesuarlarını derledik.

Erkek Aksesuarları Mendil

1. Beyaz Cep Mendili

Erkek aksesuarları önemli, evet; ancak aksesuardan öte her erkeğin gardırobunda mutlaka bulunması gereken bir parça varsa o da şık ve kaliteli bir takım elbisedir. Neredeyse her renkte bir takım elbiseyi kusursuz bir şekilde tamamlayan bir aksesuar varsa o da beyaz cep mendilidir.

2. Gümüş Kravat İğnesi

Belki bu aksesuar erkeklerin yılda en fazla 1-2 kere, çok resmi ortamlarda kullandığı erkek aksesuarları arasında yer alıyor; ancak bu yine de gümüş kravat iğnesinin en sade takım elbiseyi mükemmel bir şekilde tamamladığı gerçeğini değiştirmiyor.

Erkek Aksesuarları Kravat İğnesi
Erkek Aksesuarları Kravat

3. Siyah & Lacivert Kravat

Eğer patronunuz sıkıntı çıkartmıyorsa işe giderken isterseniz Bugs Bunny’li kravat giyin; bizi ilgilendirmez. Ancak o kravatın yanına mutlaka bir adet düz siyah, bir adet de düz lacivert kravat yerleştirin ki Bugs Bunny’yi kaldıramayacak ortamlar için her daim bir yedek planınız olsun.

4. Güneş Gözlüğü

Söz konusu erkek aksesuarları olduğu zaman güneş gözlüğünden bahsetmemek olmazdı. Küpesi, kolyesi, tokası, bileziği derken kadın modasındaki aksesuar çeşitleri gün geçerek artıyor. Erkeklere özel güneş gözlüğü modelleri ise bir pırlanta takı setine bedel!

Erkek Aksesuarları Güneş Gözlüğü
Erkek Aksesuarları Köseli Ayakkabı

5. Köseli Ayakkabı

Takım elbisenin altına spor ayakkabı giymek cesur bir tercih olabilir; ancak kayınvalidenizi kolunuza takıp bir düğüne giderken bunu yaparsanız pek de hoş bakışlarla karşılaşmazsınız, bizden söylemesi. Siz iyisi mi ayakkabılığınızda bir çift siyah, bir çift de kahve rengi köseli klasik ayakkabı bulundurmayı ihmal etmeyin.

6. “Hafta Sonu” Çantası

Kim demiş erkeklerin çantaya ihtiyacı olmaz diye? Elbette günlük olarak yanınızda taşıyacağınız bir çantadan bahsetmiyoruz. Spora, kısa süreli bir seyahate ya da bir hafta sonu kaçamağına giderken düz, sade bir el bavulu tam aradığınız şey olacaktır.

Erkek Aksesuarları Çanta
Erkek Aksesuarları Saat

7. Kol Saati

…ama herhangi bir kol saati değil. Bir adet klasik, bir adet de spor olmak üzere koleksiyonunuzda en az iki farklı tarzda saatiniz olmalı. Erkek aksesuarları arasında en göze çarpan parçanın bu olduğunu hatırlatmamıza gerek yoktur, değil mi?

8. Beyaz Spor Ayakkabı

Şimdi sıkıcı resmi parçalardan sıyrılıp biraz günlük hayata dönme zamanı. Kot pantolon, kumaş pantolon, şort, hatta ve hatta (kayınvalidenizle olduğunuz zamanlar hariç) takım elbise ile bile mükemmel kombin oluşturan beyaz spor ayakkabı erkek aksesuarları arasında kesinlikle bir demirbaştır.

Erkek Aksesuarları Beyaz Ayakkabı
Erkek Aksesuarları Kemer

9. Deri Kemer

Köseli ayakkabınızı kemersiz bırakmayı düşünmüyordunuz, değil mi? Yine bir adet kahve, bir adet de siyah olmak üzere ayakkabılarınızın materyali ile uyumlu birer deri kemer kombin oluşturmanızı tahmin edemeyeceğiniz kadar kolaylaştıracaktır.

10. Siyah Deri Ceket

Aslına bakarsanız siyah deri ceket sadece erkeklerin değil, kadınların da gardırobunda mutlaka bulundurması gereken bir parça. Her ne kadar aksesuardan çok kıyafet sayılsa da erkek dolabı olmazsa olmazlarını sayarken onu es geçemezdik.

Erkek Aksesuarları Deri Ceket
Erkek Aksesuarları Cüzdan

11. Kaliteli Bir Cüzdan

Bir erkeğin yanında taşıdığı aksesuarlar ve parçalar hali hazırda sınırlı. İş böyle olunca bu parçaların da dikkatle incelenmesi kaçınılmaz. Deri bir cüzdan her erkeğin elinin altında olması gereken erkek aksesuarları arasında.

Şimdi de sıra yeni sezon erkek modasına yakından bakma vakti!

Önceki YazıSonraki Yazı