Erkek Giyim: 2017 Yeni Sezon

Erkek giyim

Modanın kadınlar için olduğu yanılgısı gün be gün silinip giderken, erkek modası da hız kazanarak moda dünyasında ve erkeklerin gündelik yaşamlarında önemli bir yere sahip olmaya başladı. Kış geldi geleli erkek giyim modasında neler var diye düşündürtmüyor değil; çünkü soğuklar kapıdayken sıcak olmanın yanı sıra şık olmanın önemi de apaçık ortada. Henüz gardırobunu yeni sezon erkek giyim modasına göre düzenlememiş ya da yenilememiş olan erkek okurlarımız varsa, 2017-2018 erkek kış modası neleri barındırıyor, nasıl bir eğilime sahip gibi sorularının yanıtlarını bu yazımızda bulabilirler. Alışverişe çıkmadan önce bu kış erkek modasında neyin trend olduğunu öğrenmek isteyenlere iyi okumalar dileriz!

1. Bomber Ceketler

Bomber ceket

1900’lü yılların ikinci on yılında savaş pilotları için üretilen ve soğuktan koruma özellikleri sayesinde işlevselliğini kanıtlayan bomber ceketler, 2017-2018 erkek kış modası için vazgeçilmez dış giyim parçaları olarak öne çıkıyor. Deri, saten, ipek gibi çeşitli kumaşlardan üretilen bomber ceketler konusunda seçenek probleminiz olmayacak. Şık ve cool bir görünüm için bomber ceketler sezona damgasını vuruyor. Birçok erkek giyim markası, yeni sezon ürünlerinde erkek bomber ceketlere yer vermeye başladı!

2. Geniş Paçalı Pantolonlar

Geniş paçalı pantolon

Erkek giyim kış modasında pantolonların paçaları genişliyor. Geniş paçalı bol pantolonlar bir süredir daralma eğiliminde olan pantolon modellerinin yerini alıyor. Spor bir görünüm ile şıklığı birleştirmek isteyen stil sahibi erkekler için geniş paçalı pantolon modelleri iddialı parçalar olarak gardıroplarda yerlerini alacak. Aynı zamanda daha klasik bir tarz benimseyen erkeklerin tarzlarında ufak dokunuşlarla modern bir hava yaratması da bu pantolonlar ile mümkün.

3. Balıkçı Yaka Kazaklar

Balıkçı yaka kazak

Balıkçı yaka kazaklar erkek kış modasına damgasını vuran parçalardan biri. Bu kışı daha salaş, cool bir görünümle geçirmek isteyen, daha rahat bir tarzı benimseyen erkekler için de, klasik, geleneksel bir tarzda ısrarcı olan erkekler için de uygun olan balıkçı yaka kazaklar, geniş renk yelpazesiyle pek çok şık kombin yaratma fırsatı da veriyor.

4. İspanyol Paça Pantolonlar

İspanyol paça pantolon

İspanyol paça modasının geri geldiğini size daha önceden yazdığımız bu yazımızda duyurmuştuk. İspanyol paça modası yalnızca kadın modası için değil, erkek kış modası için de geçerliliğini koruyor. 1970’li yılların asi tarzını kışın soğuk günlerinde sokaklarda görmeye alışmanız gerek. Hatta kendi üzerinizde de…

5. Salaş Kazaklar

Salaş Kazak

Salaşlıktan ve rahatlıktan yanayım, daralmaya gelemiyorum, ne kadar geniş o kadar ferah diyorsanız, bu kışın erkek modasındaki bol parçaların bolluğu size rahat bir nefes aldıracak demektir. Uzun, bol kazaklar, hırkalar, hafif örgüler bu kışın erkek modasında sık sık karşımıza çıkıyor. Rahat bir erkek giyim tarzına sahipseniz, hemen dolabınıza birkaç renk kazak ekleyin.

6. Kadife

Kadife

Kadife bir kumaş türü olarak oldukça asil ve şık bir kumaş. Erkek kış modasında kadifenin yumuşak dokunuşunu izleyebiliyoruz. Kadife pantolonlar, ceketler, hatta kadife takım elbiseler hem tarzını güncel tutmak isteyen hem de kışın sert soğuklarını kadifenin soft dokunuşuyla yumuşatmak ve ısıtmak isteyen erkekler için bu kışın en çok tercih edilecek parçalarından olacak.

7. Erkek Modasına Hangi Renkler Hakim?

Renkler

Erkek modasındaki renklerin kısıtlılığından şikayetçi olanlar için bu kış biraz çiçekli geçecek diyebiliriz. Çiçek desenli parçalar genellikle kadın modasıyla özdeşleştirilse de, 70’li yıllara geri dönüşün etkisiyle çiçek desenleri erkek modasına da girdi. Yine de renk konusunda muhafazakâr davranan erkekler üzülmeyecek elbette. Yeşil, kahverengi ve lacivert gibi çok klasik renkler de erkek kış modasına egemen renkler. Özellikle yeşil mont ve kabanlar bu sezon oldukça popüler.

Erkeklerin Kullanabileceği Aksesuarlar” yazımıza göz attınız mı?

Önceki YazıSonraki Yazı