Haftanın Trendi: Deri Ceket

Deri Ceket

Deri ceket ve deri mont hemen her sezon gardıropta kurtarıcı görevi gören bir parça. Rahat olduğu kadar şık, şık olduğu kadar kombinlere müsait. Gardırobunuzda hala bir deri ceket yoksa veya deri ceketinizi neyle kombine edeceğinize karar veremiyorsanız bu haftanın trendi olan deri ceketler hakkındaki yazımızı mutlaka okumalısınız.

Deri Ceket ve Deri Mont Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Deri ceket erkek için de olsa, kadın için de olsa öncelikle kaliteden emin olmanız gerekir. Gerçek deri ceket fiyatları genelde yüksektir, o yüzden bütçenizi buna göre hazırlayın. Deri ceketin gerçek olup olmadığını, ürün talimatları okumanın dışında, birtakım özelliklerine dikkat ederek kendiniz de anlayabilirsiniz. Gerçek deri ceketler ağır olur ve sizi kendiliğinden sıcak tutabilir. Aşırı işlemden geçirilmemiş deri ceketlerden hafif kötü bir koku da gelir. Gerçek deri ceketin zamanla kuruyup çatlayabileceğini ve düzenli bakım gerektirdiğini unutmayın.

Deri ceket bayan ve erkek modelleri vücut yapısına göre farklılık gösterebilir. Vücuda yapışan ve bele oturan bir deri ceket mi size daha uygun, düz kesimli bol bir deri mont mu size daha uygun? Daha önce denemediyseniz denemenizde fayda var, yoksa güzelim ceket gardırobunuzun dibini boylayabilir. Deri ceket modelleri kadar renkleri de kombinlerde önemli. En sık rastlanan deri ceket renkleri siyah, kahverengi ve lacivert ama özellikle kadın deri ceketlerde beyaz, krem, mavi ve pembe gibi canlı ve açık renkler de yaygın.

Deri ceket modelleri sade olabileceği gibi fermuar, zımba, apolet, nakış işlemeleri veya düğmelerle de süslenebilir. Deri ceket kombinleri yaparken yaparken bütün bu ilaveleri göz önünde bulundurmak şart.

Deri Ceket ve Deri Mont Hangi Kıyafetlerle Kombine Edilebilir?

Deri ceket kombin için oldukça müsait bir kıyafet. Deri ceket genelde akıllarda spor ceket olarak yer etmiş olsa da abiye kombinlerde bile kendine kolaylıkla yer bulabilir. Bedeninize ve tarzınıza uygun bir deri mont ceket aldıktan sonra gelsin kombinler!

Dilerseniz bu noktada ünlü kadınlardan da biraz yardım alalım:

Deri Ceket

Gece bir davete giderken deri ceket giyilir mi? Giyilir. Deri ceketinizi uzun abiye elbisenizin üstüne giyebilir veya şal gibi omuzlarınıza atabilirsiniz. Böyle bir kombinde ince topuklu ayakkabılar da hiç sırıtmaz. Ceketinizi koyu renk seçerseniz elbise ve ayakkabı konusunda kendinizi özgür bırakmış da olursunuz. Bu tarz kombinler için oldukça örnek var ama biz şimdilik zarif Claire Danes ile yetinelim.

Deri Ceket

Deri ceket ile spor tarzda bir kombin düşünürseniz günlük spor giyimi değil de uç noktalarda bir punk stilini deneyebilirsiniz. Bol fermuarlı, düğmeli ve zımbalı bir deri ceketiniz varsa işiniz daha kolay. Kısa deri ceketten daha uzun sade bir bluz, boyfriend jeans ve spor ayakkabı tarzında bir bot kombini hem gündüz hem de gece tercih edilebilir. Bu tarzı deneyen isimlerden biri Cara Delevingne.

Deri Ceket

Deri ceketler uzun bluzlarla olduğu kadar kısa bluzlarla, hatta crop top’larla da oldukça iyi kombinler oluşturabilir. Kısalığı bozmayarak kombine bir de mini etek ekleyebilirsiniz. Renk olarak da kontrastlardan yararlanabilirsiniz. Siyah deri cekete beyaz bluz ve siyah beyaz etek gibi. Spor ayakkabı ile topuklu ayakkabı arasında seçim yapmak size kalmış. Bu tarzı kendine en çok yakıştıranlardan biri Kristen Stewart.

Deri Ceket

Deri ceketin pantolonla uyumu tartışılmaz. Deri ceketleri Cara Delevingne ve daha birçok ünlünün yaptığı üzere, kot pantolonla kombine edebileceğiniz gibi, kumaş pantolon veya abiye bir pantolon ile de gayet şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu kombini sivri uçlu topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Tamamen siyahlar içinde güçlü ve karizmatik bir kadın imajı yaratabilirsiniz, aynı Gigi Hadid gibi.

Deri ceketin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan güneş gözlük önerileri için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı