Bronzlaştırıcı Krem & Yağlar

Bronzlaştırıcı Krem

Yaz geldi deniz, kum, güneş sezonu da açıldı. Eğer siz de tüm kış yazın gelmesini bekliyor ve bronz bir ten hayali kuruyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit. İyi bir bronzlaştırıcı krem ya da bronzlaştırıcı yağ kullanmak ve birkaç saat güneşin altında uzanmak. Elbette bu, güneş çarpması, güneş yanması ve güneş lekeleri gibi istenmeyen durumlara yol açabilir. Eğer cildiniz tabiri caizse “peynir gibi” ise ilk günlerde korumasız bronzlaştırıcı kullanmanızı önermeyiz. Birkaç gün yüksek koruma ile güneşlendikten ve cildinizin rengi birkaç ton kırıldıktan sonra ise daha hızlı ve acısız bronzlaşma için broznlaştırıcı krem ve yağları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizler için kısa sürede etkili sonuç verecek birkaç bronzlaştırıcı krem ve yağ markasını ele aldık. Bunların birçoğunun güneş koruması yok ya da çok düşük. Eğer cildinizi güneşten korumak isterseniz güneş kremi tavsiyelerimize buradan göz atabilirsiniz.

Etkili Sonuç Veren Bronzlaştırıcı Krem & Yağlar

Bronzlaştırıcı Krem Garnier

1. Garnier Ambre Solaire

Garnier Ambre Solaire bronzlaştırıcı yağ cilde hem nem vermeyi hem de kısa sürede yoğun bronzluk sağlamayı vadediyor. Pek çok bronzlaştırıcı yağ gibi bu yağı da yüksek koruyuculu bir güneş kremi ile kullanmazsanız ciltte su toplaması, yanma ve kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu yağlarda güneş koruması yok ya da çok düşük. 

Bronzlaştırıcı Krem Hawaiian

2. Hawaiian Tropic Bronzlaştırıcı Yağ

Yoğun yağ kıvamında olan bu ürünü cildnizin çabuk emmesi biraz zor olabilir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz bu ürün sizin için doğru bronzlaştırıcı diyebiliriz. Ancak yağlı ciltlerin yağı emmesi daha da zor olacağından sivilcelenmelere yol açabilir. Bronzlaştırıcı denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan bu Hawaiian, kısa sürede yoğun bronzluk arayanlara tavsiyemiz.

Bronzlaştırıcı Krem Solait

3. Solait Bronzlaştırıcı Krem

Solait bronzlaştırıcı krem doğal bronzluk konusunda oldukça etkili. Markanın ayrıca güneşleştirici krem, sprey, köpük, mendil ve pudra formları da bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun olan bir formu kullanmanız doğru sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Yağlı ciltler için krem ve pudra formu, kuru ciltler içinse sprey ve yağ formu gibi.

Bronzlaştırıcı Krem Nivea

4. Nivea Sun Bronzlaştırıcı Güneş Yağı

Nivea Sun güneş yağı tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur. İçeriğinde jojoba yağı barındıran yağ, uzun süre kalıcı ve yoğun bir bronzluk sağlar. Bronzluğun yanı sıra cilde ışıltı veren bu bronzlaştırıcı yağ UVA/UVB filtre sistemine sahiptir. Böylece cildi güneş yanığına karşı korur. 

Bronzlaştırıcı Krem Eda Taşpınar

5. Eda Taşpınar Bronzlaştırıcı Yağ

Bronzluk denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Eda Taşpınar’ın kendi ismiyle çıkardığı güneş yağı yapısı gereği çok yoğun değil. Bu yüzden yağlı ciltler için de kullanıma elverişli. Kısa sürede Eda Taşpınar bronzluğuna ulaşmak hayal olsa da etkili bronzluk için bu ürünü deneyebilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Krem Lancaster

6. Lancaster 15 SPF Tan Deepener Bronzlaştırıcı Krem

Yine kısa sürede bronzluk için tercih edebileceğiniz ürünlerden biri de Lancaster bronzlaştırıcı krem. Ürün, yoğun bronzluk kazandırmanın yanı sıra UVA + UVB + Kızılötesi ışınlarından korumayı da başaran ürün aynı zamanda yoğun bir yapıya ve sürüm kolaylığına sahip bulunuyor. İçerisinde renklendirici içerdiğinden bikininize ya da mayonuza bulaştırmamaya özen gösterin deriz.

Bronzlaştırıcı Krem Bebak

7. Bebak Bronzlaştırıcı Güneş Kremi

Hem uygun fiyatlı oluşu hem de istenen sonucu doğuruşu nedeniyle en çok tercih edilen bronzlaştırıcı kremler arasında yerini almayı başarıyor Bebak kremler. Hem havuç özlü hem de kako özlüsü bulunan Bebak güneş kremlerinin emilişi de sürümü de oldukça kolay. Havuç özlü olanı da kakao özlü olanı da etkili sonuç verme konusunda başarılı.

Ne Zaman, Nerede, Ne Kadar Güneşlenilmeli?

Bronzlaştırıcı Krem ve Yağlar

Güneşlenmek, özellikle kadınların arzuladığı o bronz tene sahip olmayı sağlasa da bilinçsiz ve korumasız güneşlenme; cildin su toplaması, kızarıklık, güneş lekesi gibi sorunlara yol açabiliyor. Bu yüzden ne zaman, nerede ve nasıl güneşleneceğinizi bilmeniz oldukça önemli. Uzmanların uyarılarına göre güneşlenmek için en doğru saatler öğlen 2 ile akşam 6 arası. Elbette ne kadar güneşleneceğiniz de önemli bir konu. Özellikle öğle saatlerinde güneşlenirken 30 dakikayı geçirmemeye dikkat etmelisiniz. Nerede güneşlenmeniz gerektiğine gelirsek doğada, açık ve bulutsuz havada güneşlenmek en doğru güneşlenme şeklidir. Çünkü UVB ışınları bulut varsa dünyaya ulaşmaz. Bulut varsa sadece UVA vardır bu yüzden güneşli havada güneşlenmek daha sağlıklıdır.

Gelelim güneş sonrasına… Güneş sonrası keselenmemek ve çok sıcak suda yıkanmamak oldukça önemli. Güneşlendikten sonra ılık ya da soğuk su ile duş alabilirsiniz. Ayrıca duştan sonra cildi nemlendirmeyi de unutmayın. Duş sonrası yoğun nemlendiriciler ve ferahlatıcı güneş sonrası ürünler kullanabilirsiniz.

Plaj modasının nabzını elinizde tutmak istiyorsanız buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı