En İyi Nemlendirici Hangisi?

En İyi Nemlendirici

Cildi düzenli olarak nemlendirmek; cilt bakımında ve güzelliğinde son derece önemlidir. Karma, kuru ya da yağlı, hangi cilt tipine sahip olursanız olun kişisel bakım rutininize cilt nemlendirmeyi eklemeniz gerekir. Cildinizi doğru bir şekilde nemlendirmek ve üründen yüksek verim alabilmek için ise en iyi nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz. Her cilt tipinin en iyi nemlendirici ürünü farklı olsa da; denenmiş, iyi yorum almış ve yüksek talep gören bazı nemlendiriciler pek çok kişide olumlu etki doğurmaktadır. Sizler için derlediğimiz en iyi nemlendirici alternatiflerine göz atarak cilt tipiniz için uygun olan bir tanesini hemen denemeye başlayabilirsiniz.

En İyi Nemlendiriciler

En İyi Nemlendirici Clinique

1. Clinique Moisture Surge İntense Yoğun Nemlendirici Krem

Clinique nemlendirici krem; bir jel kremdir. Yağ içermeyen bu krem cilde 24 saat boyunca nem takviyesi yapar. Böylece cildinizi gün boyu nemli hissedersiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulanması yeterli olan Clinique Moisture Surge kremi ayrıca cildinizin neme ihtiyaç duyduğu zamanlarda da kullanabilirsiniz.

En İyi Nemlendirici Skin

2. SkinCeuticals Hydrating B5 Nemlendirici Serum

Tüm cilt tipleri için uygun olan SkinCeuticals serum, 30 ml’lik şişelerde satışa sunulmaktadır. Gençleştirici etki gösteren serum hem erkeklerin hem kadınların kullanımına uygundur. 30 yaş üstündeki tüm bireylerin gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri SkinCeuticals Hydrating B5, B vitaminin cildi besleyen etkisiyle cilde nem veriyor ve kuruluk dengesini düzenliyor.

En İyi Nemlendirici Lancome

3. Lancome Energie De Vie Antioksidan Nemlendirici

Cilde enerji veren antioksidan etkili bu nemlendirici, tüm ciltler için uygun olan unisex bir üründür. Uykusuzluk, hava kirliliği, stres gibi dış etkenler zaman zaman cildin mat ve kuru görünmesine, cilt pürüzlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Goji beri & limon özü olmak üzere iki bitki özü içeren Lancome Energie De Vie, cildinizin daha enerjik hissetmesini sağlar. Daha pürüzsüz ve arınmış bir cilt dokusu arzuluyorsanız Energie de Vie likit bakımı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

En İyi Nemlendirici Shiseido

4. Shiseido Ibuki Protective Moisturizer

SPF 15 koruması içeren Shiseido nemlendirici, cilt kusurlarınızı düzelten ve olası problemlere karşı cildinizi koruma altına alan bir gündüz nemlendiricisidir. Gözenekler, sivilceler, sivilce izleri ve cilt matlığı gibi cildin tonunu bozan unsurların görünümünü büyük ölçüde azaltmayı başaran bu çok fonksiyonlu nemlendirici, 25 yaş üstündeki tüm kadınlar ve cilt tipleri için uygundur.

En İyi Nemlendirici Shiseido Waso

5. Shiseido Waso Quick Matte Moisturizer Oil-Free Nemlendirici

İçeriğinde bütün malta eriği yaprağı hücreleri bulunduran jel yapıdaki bu nemlendirici, cildinizdeki yağı dengeleyerek pürüzsüzleşmesini sağlar. Neme doymuş ve parlaklığı azalmış bir cilde sahip olmanızı sağlayan Shiseido Waso Quick Matte, cildinde aşırı yağlanma problemi yaşayanların kullanması için uygundur. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayabileceğiniz krem, sebum fazlasını dengelemekte de etkilidir.

En İyi Nemlendirici Estee Lauder

6. Estee Lauder Daywear N/C Nemlendirici

Normal cilt tipleri için uygun olan bu Estee Lauder nemlendirici, cilde ihtiyacı olan nemi sağlamaya yardımcı olur. Temiz cilde ince bir tabaka halinde uygulanması önerilen krem, günlük kullanım için uygundur. SPF 15 güneş koruması da içeren ürün UV ışınlarından yüzünüzün korunmasına da yardımcı olur.

En İyi Nemlendirici Clarins

7. Clarins Hydra-Essentiel Cooling Gel Normal to Combination Skin

Normal, yağlı ve hassas cilt tiplerinin kullanması için uygun olan bu ürün, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Anında yatıştırıcı etkiye sahip olan bu jel nemlendirici kızarıklık, matlık ve kuruluk gibi cilt problemlerinini giderilmesinde gözle görülür etkiye sahiptir. Cildinize canlı bir görünüm kazandırmada etkili olan Hydra-Essentiel Cooling Gel, mavi renkte ve jel kıvamındadır.

En İyi Nemlendirici Hydra

8. Dior Hydra Life Crème Hydratation Fraicher

Ebegümeci ve haberlea yapraklarıyla geliştirilmiş olan Dior nemlendirici krem; cildinizi besler, nemlendirir ve cilt dengesini korur. Cildin olası problemlere karşı savunma mekanizmasının güçlenmesini sağlayan bu krem jel hafif bir dokuya sahiptir. Hafif dokusu ve taze yapısı ile düzenli kullanımda daha ferah bir cilde sahip olmanızı sağlayan ürün, gündüz kremi olarak kullanılabilir.

En İyi Nemlendirici Guerlain

9. Guerlain Super Aqua 14 Confort Day Nemlendirici Krem

Nemlendirme etkisinin yanı sıra yaşlanma karşıtı etkiye de sahip olan ürün cildi korur ve onarır. Cildi nemlendirmenin yanı sıra; kırışıklıklar ve ince çizgilerin düzelmesine de yardımcı olan Guerlain Super Aqua nemlendirici krem, cildinizi rahat, esnek ve ışıltılı hissetmenizi sağlar. Zenginleştirilmiş yaşlanma karşıtı etki ve günlük korumaya karşı son derece etkili olan bu krem Guerlain markasının en çok satan ürünlerinden biridir.

En İyi Nemlendirici Lamer

10. La Mer The Moisturizing Soft Losyon Nemlendirici

En iyi nemlendirici ürünlerden biri de La Mer markasının The Moisturizing losyonu. Normal, yağlı, hassas ve kuru cilt tiplerinin gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bu nemlendirici losyon, cilt kuruluğu ve matlık sorunlarını çözme de oldukça etkilidir. Cilde enerji vermenin yanı sıra cildin daha yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlayan ürün ayrıca cildin yatışmasına yardımcı olur. Besleyici özelliği bulunan bu nemlendirici losyon, ciltte stres ve hava kirliliği dolayısıyla meydana gelen problemlerin çözülmesinde de etkilidir.

Cilt Tipine Göre Nemlendirme

En İyi Nemlendirici Cilt Nemlemdirme

Kuru Ciltler: Kuru cildi nemlendirme son derece önemli bir konudur. Doğru nemlendiriciyi doğru aralık ve doğru şekilde uygulayarak cildinizin kuruluğunun son bulmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kuru bir cile sahipseniz duştan ya da yüzünüzü yıkadıktan sonra önce toniniğini uygulayın. Daha sonra nemlendiricinizi cildinize nazikçe uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ıslaklık ürünün altında kalacak ve buharlaşarak cildinizden uçmayacak. Bu yöntemle emilmiş suyun cildinizde tutulmasını sağlar ve daha nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı Ciltler: Yağlı bir cilde sahipseniz cildinizi sık sık temizleme ürünleri ile temizlemeniz ve ovalamanız gerekir. Cildinizi temizledikten ve yıkadıktan sonra yatıştırıcı tonikler kullanabilirsiniz. Nemlendirme konusu ise yağlı cilde sahip bir insanın ekstra özen göstermesi gereken bir konudur. Yağlı cildin nemlendirilmemesi gerektiği, doğru bilinen bir yanlıştır. Cildinizi nemlendirirken yapmanız gereken kremi tüm yüzünüze sürmek yerine sadece kuru bölgelere uygulamak. Yağlı cilt tipiniz için yağsız ürünleri tercih edebilirsiniz.

Karma Ciltler: Bilindiği gibi karma ciltler yağlı ve kuru cilt tipinin karışımıdır. Karma cilt tipinde genellikle burun, alın ve çenenin oluşturduğu kısım yağlı; yanakların, ağız ve göz çevresinin oluşturduğu kısımlar ise kuru olur. Karma cilt tipi yağlı ve kuru olduğu için bu iki cilt tipine uygun nemlendiricilerin birlikte kullanılması uygun olacaktır. Kuru ciltler için uygun olan nemlendiriciyi yanak, ağız ve göz çevrelerine; yağlı ciltler için uygun nemlendiricileri ise; burun, çene ve alın kısmınıza uygulayabilirsiniz. Eğer ciltteki kuruluk ve yağlılık dengeniz bu tanıma uygun değilse kuru ve yağlı yerleri tespit ederek bu bögelere özel nemlendirme gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tek bir ürün kullanmak istiyorsanız ise karma cilt tipleri için uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

Tüm bu nemlendiricilere ve daha fazlasına “Yüz Nemlendirme” kategorimizden göz atabilirsiniz!

Cildi korumak için nemlendirmek kadar güneşten korumak da son derece önemlidir. Cildinizi güneşten korumanızı sağlayacak güneş kremi önerilerini incelemeyi unutmayın!

Önceki YazıSonraki Yazı