Evde Tırnak Bakımı İçin Gerekli Olan Ürünler

Tırnak Bakımı

El bakımı ve ayak bakımı hemen her kadın için önemlidir. Ellerimiz ve ayaklarımızın güzel görünmesi, özgüvenimizde yükseliş sebebidir. Saklamadığınız tırnaklar, bakımlı ve güzel eller ve ayaklar için kuaförlerde ve güzellik salonlarında yeterince zaman harcadığınızı düşünüyorsanız eğer, sizin de evde manikür pedikür yapmaya başlama zamanınız gelmiş demektir. Evde tırnak bakımı yapmak için birtakım malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu yazımızda, evde manikür ve pedikür için gerekli malzemeleri size tanıtalım istedik. Sağlıklı ve bakımlı günler geçirmeniz dileğiyle iyi okumalar!

1. Kâğıt Törpü

Son zamanlarda metal törpüler yerine kâğıt törpülerinin kullanılmasının evde tırnak bakımı için daha sağlıklı olduğu söyleniyor. Bu nedenle siz de evde manikür pedikür yaparken öncelikle bir kâğıt törpü edinmelisiniz. Fiyat açısından da oldukça uygun olan kâğıt törpüler, el ve ayak bakımınız için iyi bir dost.

2. Tırnak Makası

Kâğıt törpünüzü kullanmadan önce tırnaklarınızı tırnak makası ile kısaltmalısınız. Evde sorunsuz bir biçimde manikür ve pedikür (tırnak bakımı) yapabilmek için tırnak makası seçiminizi doğru yapmanız gereklidir. Keskin ve kullanışlı bir tırnak makası satın alarak manikür pedikür setinize başlayabilirsiniz.

3. Krong

Bilenler iyi bilir krong denilen manikür pedikür aletini ancak bilmeyenler de olabilir. Krong, tırnaklarınızın diplerindeki etleri keserek almaya yarayan bir alettir. İsmini bilmeseniz de görünce ne olduğunu tanırsınız zaten. Krong da evde manikür pedikür yapmak için elzemdir.

4. Manikür Kabı

Tırnak bakımına başlamadan önce ellerinizi bu kabın içine sokarak etlerinizi yumuşatmanız gerekir. Yani her şey manikür kabında başlar. Bu nedenle, evde tırnak bakımı ve manikür yapmak için edinmeniz gereken öncelikli manikür malzemesi manikür kabıdır.

5. Ponza Taşı

Ponza taşı, yani bizim bildiğimiz topuk taşı, ayak bakımı için gerekli malzemelerden biridir. Topuklarınızdaki ölü derileri ve sertleşmeleri gideren ponza taşı, evde kendi pedikür seansınız için olmazsa olmazdır.

6. Et Makası

Evde manikür pedikür maceranızın en önemli unsurlarından biri de et makasıdır. Tırnak diplerinizde beliren ve gözünüze rahatsız edici geldiği kadar sağa sola takılan etleri kesmek için kullanılır. Hem manikürde hem de pedikürde kullanabileceğiniz bu malzemenin hijyeni çok önemlidir.

7. Tırnak Fırçası

Evde tırnak bakımı yaparken kullanmanız gereken bir başka malzeme de tırnak fırçasıdır. Tırnaklarınızın içini ve yüzeyini temizleme konusunda oldukça iddialı sonuçlar veren tırnak fırçası, sağlıklı ve bakımlı tırnaklar için mutlaka edinilmeli.

8. Et Pensi

Et pensi de et makası gibi tırnakların kenarında beliren etleri kesmeye yarar. Ancak et pensi daha kuvvetli bir malzemedir ve et makasından randıman alamadığınız zamanda et pensi yardımıyla tırnaklarınızın kenarındaki etleri kesebilirsiniz.

9. Pedikür Kabı

Manikürün kabı olur da pedikürün kabı olmaz mı? El ve ayak bakımında mükemmeliyetçi kadınların tercihi her zaman doğru pedikür malzemeleri olmalıdır. Dolayısıyla, evde tırnak bakımı yapma maceranızı doğru bir deneyime dönüştürmek için edinmeniz gereken bir ürün de pedikür kabı olacaktır.

10. Tırnak ve Tırnak Eti Peelingi

Evde manikür pedikür yaparken de belirli aralıklarla da ihtiyaç duyabileceğiniz tırnak peelingi ürünleri de bakımlı kadınların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında. Sertleşmiş tırnak etleriyle mücadelede bu türden bir peeling uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız, kesinlikle denemelisiniz. Daha sağlıklı ve yumuşak tırnaklar ve tırnak etleri için evdeki manikür pedikür rutininizin bir parçası olmalı bu ürün.

11. Tırnak Eti İtici

Tırnak etleriniz görüntüsüyle sizi rahatsız etmeye başladığında, evde tırnak bakımı seansınızda etleriniz yumuşar yumuşamaz tırnak eti itici adını verdiğimiz bu ürünle el ve ayak bakımınızı yapabilirsiniz.

Manikür pedikür malzemelerini satın aldıktan sonra; evde manikür nasıl yapılır, evde pedikür nasıl yapılır diye öğrenebilir ve kuaföre harcadığınız masraflarınızı kısabilirsiniz. Evde tırnak bakımı yapmayı denediyseniz, bu malzemelere ek olarak neler kullandığınızı “Yorumlar” kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

El ve ayak bakımı kadar saç bakımına da meraklıysanız, saç maskesi yazımızı okumadan geçmeyin.

Önceki YazıSonraki Yazı