Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce nasıl geçer” sorusunun sivilceli bir cildi olan ve kendini yüzündeki sivilce ve sivilce izleri ile mücadeleye adamış herkes için sıradan bir sorudan çok, karmaşık bilimsel araştırmaları külliyat halinde hatmedecek kadar azim veren bir hayat gayesi olduğunu tahmin edebiliyoruz. Cilt lekeleri ve sivilcelerinizin cildinizde kötü bir hatıra niyetine bıraktığı sivilce izi ile mücadele etmenin türlü yolları var elbette. Öncelikle iyi bir cilt doktoruna görünmek ve yüzünüzdeki sivilceler için hangi tedaviyi uygulamanız gerektiğini öğrenmek önemli. Cilt lekeleri ve sivilce izi için doktorunuzun tavsiyelerinin yanı sıra evde kendiniz de doğal çözümler uygulamak isteyebilirsiniz. O zaman evde akne, sivilce ve leke tedavisi için öneriler bulabileceğiniz bu yazımız tam size göre!

Sivilce izlerine mucizevi limon maskesi!

İlk olarak, sivilce izi tedavisi ve cilt lekeleri için uygulayabileceğiniz harika bir sivilce maskesi olan limon maskesinden bahsedeceğiz. “Sivilce lekelerine ne iyi gelir” derseniz limonlu kürler sivilce izi ve sivilceler için birebir formüllerdir. Limon suyunun cilt rengini açan özelliği sivilce izi konusunda, C vitamini içeriği ise cilt yenilenmesi konusunda etkilidir. Akne tedavisi için olduğu kadar sivilce nasıl geçer sorunuza da yanıt olacak olan limonlu kürlerden biri de bu sivilce maskesi:

1 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı badem yağı
2 yemek kaşığı süt

Bütün malzemeleri karıştırarak her gün günde 1 kere sivilce izi ve ciltte kahverengi lekeler bulunan bölgelere uygulayın. Aman bu uygulamanın ardından güneşe doğrudan maruz kalmayın.

Cilt lekelerine aloe vera!

Bu şifalı bitkinin adını telaffuz etmesi bile hoş. Bir de cildinizde meydana getireceği hoşluklara bir bakalım. Aloe vera gergin ve pütürlü cildin rahatlamasını sağlar ve zarar görmüş hücrelerin yenilenme hızını artırır. Yani cilt lekeleri ve sivilce izi tedavisi için bitkinin kendisi ve jelimsi yapısı doğrudan bir mucize teşkil ediyor. Evde yapabileceğiniz leke tedavisi için öncelikle aloe vera bitkisini edinin. Aloe veranın yaprağındaki yeşil kısmı soyun ve içinde bulunan jelimsi kısmı cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere doğrudan uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve ufak dokunuşlarla kurulayın. Günde 1 ya da 2 kere kullanımla kısa sürede cilt lekeleri ve sivilce izi yoğunluğundaki azalmayı fark edeceksiniz.

Sivilcelere ne iyi gelir?

Çay ağacı yağı

Çay ile sivilce nasıl geçer diyorsunuz, değil mi? Antibakteriyel ve iltihap sökücü özelliği sayesinde çay ağacı yağı sadece akne tedavisi ve sivilceler için değil, aynı zamanda cilt lekeleri için de harika bir bitkisel yağ. Yoğunluğu nedeniyle her zaman su ile seyrelterek kullanmanız gereken bu yağın sivilce izi tedavisinde uygulanışı ise oldukça kolay: 2 ila 4 damla çay ağacı yağını 1-2 yemek kaşığı suya katın ve pamukla günde 2-3 defa cilt lekelerinin olduğu yerlere uygulayın.

Elma sirkesi ile bal buluştu!

Elma sirkesi de tıpkı çay ağacı yağı gibi antibakteriyel ve iltihap sökücüdür. Bu nedenle, sivilceler için ve sivilce izi tedavisinde kullanımı yaygındır. Ölü hücreleri soyma özelliği sayesinde yüzdeki lekeler için kullanılabilir. Balın şifasını da bilmeyen yoktur hani! Elma sirkesi ile balı bir araya getirin. Sivilce nasıl geçer diye kendinizi harap ediyorsanız ihtiyacınız olanlar:

2 yemek kaşığı elma sirkesi
2-3 su bardağı su
1-2 yemek kaşığı bal

Kişisel Bakım

Bütün malzemeleri karıştırın ve pamuk yardımıyla solüsyonu cilt lekeleri ve sivilce izi bulunan kısımlara uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Günde 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.

Önceki YazıSonraki Yazı