At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri
At kuyruğu modelleri zamansız saç modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. At kuyruğunun yükseklikleri yıldan yıla değişse de geçmişten günümüze daima revaçta olmaya devam ediyor. Bu yıl sıkça göreceğimiz at kuyruğu modelleri hem son derece modern hem de oldukça şık görünmek isteyen kadınların tercihi olacak. Gelin yüksek at kuyruğundan örgü at kuyruğu modellerine, bombeli at kuyruğu modellerinden dağınık at kuyruğu modellerine kadar at kuyruğu çeşitlerine hep birlikte göz atalım.

Yüksek At Kuyruğu

At Kuyruğu Modelleri Yüksek At Kuyruğu

Yüksek at kuyruğu saç modelleri; bu yıl en çok karşılaşacağımız at kuyruğu modellerinden. Oldukça fresh ve modern bir görünüme kavuşmanızı sağlayan yüksek at kuyruğu hem özel günlerde hem de günlük hayatta kullanılabilir. Saçınıza ve duruşunuza hava katacak olan yüksek at kuyruğu, boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar. Ayrıca sizi eğlenceli ve cool bir havaya da büründürecek olan yüksek at kuyruğu saç modelleri birçok ünlünün de tercihi.

Rihanna’nın da postiş takarak sıkça kullandığı yüksek at kuyruğu modelinin yapımıyla ilgili ünlü starın saç tasarımcısı Yusef Williams şunları söylüyor:  “Aynanın önünde, saçınızı toplayın ve siz görebilene kadar at kuyruğunu başınızın en üst noktasına çıkarın, sonra lastik bir tokayla toplayın.”

At Kuyruğu Modelleri Jennifer Lopez

Bir başka dünya starı Jennifer Lopez’in saç stilisti Lorenzo Martin ise yüksek at kuyruğu ile ilgili bir bonus paylaşıyor: “Saçınızın küçük bir kısmını lastiğinizin etrafına sararsınız, lastiğinizi gizlemiş olursunuz. Küçük tokalarla birlikte at kuyruğunu destekleyin ve daha yukarı itin. Bitirirken şekli belirleyin ve uçuşan saçları sabitleyin.”

Bütün gözleri üzerine çekebileceğiniz yüksek at kuyruğunun yapımı işte bu kadar kolay! Siz de her mevsim ister özel günlerinizde isterseniz işe ya da okula giderken bu saç modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Örgü At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri Örgü At Kuyruğu

Yüksek at kuyruğu modeli kadar şık ve tarz bir görünüme sahip olan örgü at kuyruğu modelleri genellikle özel günler ve davetlerde kullanılıyor. Örgü ile at kuyruğu trendini birleştiren bu saç modeline ister balıksırtı isterseniz de düz örgüyle hava katabilirisiniz. Saçlarınızın sağ ve sol yan kısımlarını örerek at kuyruğunuza ekleyebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda sıkça gördüğümüz saçın orta kısmından örülen balıksırtı örgünün at kuyruğunu birleştirildiği modeller de hayli başarılı at kuyruğu çeşitlerinden.

Bunların yanı sıra ters örgülü at kuyruğu modelleri de son derece iddialı olacaktır. Ense kısmından at kuyruğunuzun başladığı yere doğru öreceğiniz ters örgü son derece farklı bir saç modeli elde etmenizi sağlayacak.

Ayrıca at kuyruğunuzdan aldığınız bir tutamı düz örgüyle örerek lastik tokanızın etrafında dolayabilir böylece hem tokayı kapatıp hem de farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bombeli At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri Bombeli At Kuyruğu

Bombeli at kuyruğu modelleri son yıllarda defileler ve kırmızı halıda bile en çok tercih edilen saç modellerinden. Hem doğal hem de özenilmiş bir saç modeli olan bombeli at kuyruğu; Kim Kardashian, Nicole Kidman’s, Emma Stone, Miranda Kerr gibi pek çok ünlü tarafından tercih ediliyor. Türkiye’de ise bu modeli en çok kullanan ünlü isimler; Fahriye Evcen, Ivana Sert ve Çağla Şikel.

At Kuyruğu Modelleri Fahriye Evcen

Peki bombeli at kuyruğu nasıl yapılır? Saçlarınızı daha hacimli ve yüzünüzü olduğundan daha ince görünmesini sağlayan bombeli at kuyruğunun yapımı hayli basittir. İlk olarak saçlarınızın tamamını geniş dişli bir tarakla güzelce tarayın. Ardından saçınızın en üst kısmından üç parmak kalınlığında bir tutam ayırın. Bombe miktarını saçınızın miktarına, yüzünüze ve zevkinize göre ayarlayın. Çok fazla abartı bir bombe yapmamanız daha modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Krepe tarağı olarak bilinen ince tarakla ayırdığınız tutama krepe atın ve bombe haline gelmesini sağlayın. Dilerseniz görseldeki gibi bombe yapma aparatlarından da yardım alabilirsiniz. Ardından kalan diğer saçlarınızı tam arka ortada toplayın. Oluşturduğunuz bombeli kısmın uçlarını da at kuyruğunuza eklemeyi unutmayın!

Dağınık At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri Dağınık At Kuyruğu

Her kombinde kolayca uyumluluk sağlayan, oldukça doğal ve genç bir görünüme kavuşturan dağınık at kuyruğu modelleri her yaştan kadına hitap ediyor. Dağınık ve hacimli at kuyruğu modelleri doğal bir görünümün yanı sıra saçlarınızın daha gür görünmesini de sağlar.

Dağınık at kuyruğunun yapımı da hayli kolaydır. Dağınık at kuyruğu yapmak için saçınızı hacim veren şampuanla yıkayın ancak saç kremi kullanmayın. Çünkü saç kremi saçlarınızın sönük gözükmesine neden olacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile sarın ve tarayın. Buradaki bir diğer püf nokta da saçlarınızı fön makinesi ile kurutmayın; havlu ve doğal yöntemlerle saçlarınızı kurumaya bırakın.

At Kuyruğu Modelleri Dağınık

Kuruyan saçlarınızı arkada çok aşağıda olmayacak şekilde sıkıca toplayın. Ardından önlerden ve kulak üstlerinden parmaklarınız ya da krepeli tarak ucundan yardım alarak ince saç tutamları çıkarmaya başlayın. Bozulan nizamı umursamayın! Hatta bir de lastik tokanızı saçlarınızı iki tutama ayırarak iyice sıkın ve üstlerin daha dağınık doğal görünmesini sağlayın. Bu saç modeli, günlük hayatta kullanmak için son derece idealdir.

At Kuyruğu Modelleri Bonusu: At Kuyruğu Gelin Saçı

At Kuyruğu Modelleri Gelin Saçı

Cool ve modern görünümden en özel gününde bile vazgeçemeyenler için önerimiz, at kuyruğu gelin saçı. Son yıllarda birçok ünlü ismin de düğününde at kuyruğunu terich etmesiyle bu moda hayli yayılmaya başladı. Sade bir gelinlik ve doğal bir at kuyruğuyla siz de en özel bu gününüzde son derece stil sahibi ve naturel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gelin saçı at kuyruğu modelleri deyince ünlülerden ilk akla gelen isim Kıvanç Tatlıtuğ’un eşi Başak Dizer oluyor. Sade ve şık gelinliğiyle hacimli bir at kuyruğu tercih eden Başak Dizer, modacılar tarafından da tam not almıştı.

At Kuyruğu Modelleri Başak Dizer

Siz de söz, nişan, kına hatta nikah ve düğün gibi özel günlerinizde yukarıda bahsettiğimiz at kuyruğu modelleri arasından birini gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve hafızalarda daima o fresh görünümünüzle yer edebilirsiniz.

At Kuyruğu İle İlgili Tüyolar

At Kuyruğu Modelleri Tüyolar

  • Bir tel tokasını açık bir şekilde lastik tokanızdan saçlarınıza doğru sokarsanız, at kuyruğunuz çok daha havalı duracaktır.
  • At kuyruğu yaparken bir tutam ayırarak lastik tokanızın etrafından döndürerek, tokayı gizlemeyi unutmamalısınız.
  • Saçınızın kalıcı olması ve gideceğiniz yerde dağılmaması için sprey sıkmayı da ihmal etmeyin.
  • Eğer saçlarınızın hacimli görünmesini istiyorsanız at kuyruğu içine topladığınız saçlarınıza sprey kullanarak krepe atabilirsiniz.
  • Saçınızın olduğundan uzun görünmesini istiyorsanız iki katlı bağlama yöntemi ile bunu sağlayabilirsiniz.
  • Eğer saçınızı toplamak istiyor ancak bir toka bulamıyorsanız; saçınızı ensede iki tutama ayırarak tıpkı urgan gibi saçınızla düğüm atabilirsiniz. Bu, oldukça kurtarıcı bir modeldir.
  • Bebek saçlarınızın elektriklenmesinden şikayetçiyseniz sprey kullanmaktan çekinmeyin.

Şık bir at kuyruğunu doğru kontür uygulanmış bir makyajla tamamlamaya ne dersiniz? Kontüre dair her şey burada!

Önceki YazıSonraki Yazı