Dekorasyon Fikirleri: Sonbahar Özel

Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

Yazlıkları kaldırıp kışlıkları dizerek gardırobunuza sonbaharı çoktan getirdiniz bile; pekiyi ya evinizin geri kalanı? Sonbahara özel dekorasyon fikirleri, şiirlere konu olan bu benzersiz mevsimin güzelliklerini sonuna kadar yaşamanıza izin veriyor. Sarı, turuncu ve kahverenginin binbir tonunun uyumu, yumuşacık battaniyeler, doğal ahşap dokunuşlar ve sonbahar çiçekleri bir araya gelerek sonbaharı yalnızca dışarıda değil, evinizde de yaşatabileceğinizi kanıtlıyor. Bu sonbahar mevsimine özel birbirinden yaratıcı ve şık ev dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız!

Dekorasyon Fikirleri

Bu Sezona Özel Sonbahar Dokunuşu: Ekose Kumaş

Sonbaharı ekose kumaş kadar ön plana çıkartan çok az desen vardır… Duvar kağıdından yastık kılıfına, evinizdeki pek çok farklı mekanda ekose desenin asilliğinden yararlanabilirsiniz. Ufak bir dekorasyon tüyosu: Ekose desenden oluşan bir parça kullandığınız yerde geriye kalan aksesuarların olabildiğince sade ve nötr olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Dekorasyon Fikirleri

Cadılar Bayramı’na İthaf Edilen Bir Köşe

Her ne kadar doğrudan kültürümüz ile bir bağlantısı olmasa da, Cadılar Bayramı konsepti özellikle son yıllarda ülkemizde bir trend yakalamaya başladı. Evinizde gerçek bir sonbahar havası estirmek istiyorsanız, bunun için kullanmanız gereken kilit parça elbette balkabağı. Balkabağı kullanarak yaratabilecek sayısız dekorasyon fikirleri var!

Dekorasyon Fikirleri

Yapraklar, yapraklar, yapraklar…

Sonbaharı temsil eden tek bir obje nedir diye sorsak, eminiz çoğunuz “dökülen yapraklar” dersiniz… Çerçeveden tabloya, kapı süsünden vazoya; yeşilin, kahverenginin ve turuncunun binbir tonunu o ufacık gövdesinde barındırmayı başaran yapraklar ile elde edebileceğiniz tasarım dekorasyon fikirleri ise sınırsız!

Dekorasyon Fikirleri

Bir Sonbahar Temsilcisi Daha: Başak

Kurumuş başak demetleri, kışın yaklaşmakta olduğunu en iyi gösteren dekoratif objeler arasında. Bu projeniz için yapay başak demetleri kullanabileceğiniz gibi elinizin altında olması halinde gerçek başak da kullanabilirsiniz; ancak canlı başakların çok kısa bir süre içerisinde dökülmeye başlayacağını unutmamak lazım.

Dekorasyon Fikirleri

İçinizi Isıtacak Kapı Süsleri

Kapı süsü deyip geçmemeli: Giriş kapınıza astığınız o ufak detay, evinizin ne denli zevkli ve tarz sahibi bir dekorasyon ile döşenmiş olduğunun ilk göstergesi. Birbirinden yaratıcı sonbahar kapı süsü dekorasyon fikirleri ile siz de davetkar ve sıcak bir “Hoşgeldiniz!” demeye hazır mısınız?

Dekorasyon Fikirleri

Cam Vazo Süslemeleri

Her şey yapılabilir, bir adet cam vazoyla… Yeter ki elinizde bir adet vazo ve süsleme malzemeleri olsun! Cam vazolar, özellikle içerisine mum, kozalak, jüt ip ya da benzeri dekoratif obje konduğunda güzelliğini ortaya çıkaran parçalardan. Sonbahar dekorasyon fikirleri arasında kendi kendinize yapabileceğiniz kolay kendin-yap projelerinden!

Dekorasyon Fikirleri

Yemek Masası Özel: Orta Süsü

Özellikle salon dekorasyon fikirleri arasında şık ve iddialı bir dekor olan masa orta süsü, yemek masasına özel bir tasarım ile bir araya geldiğinde salonun vurucu parçası haline geliyor. Turuncu, kahverengi ve yeşil tonlarının hakim olduğu bir masa süsü ile davetkar bir sofra hazırlamanız mümkün.

Dekorasyon Fikirleri

Mutfakta Gezen Karamel Tonları

Sonbahar esintilerini evinizde hissettirmek ve mutfağınıza da sonbahara özel dekorasyon fikirleri katmak istiyorsanız, mutfağınızın renk paletini karamel tonlarına çevirmeniz işe yarayacaktır. Şık ve doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacak olan karamel ve kahve tonları, sonbaharın en güncel habercilerinden.

Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon Fikirleri 101: Mumlar!

Mumsuz bir dekorasyon fikirleri listesi düşünebiliyor musunuz? Elbette hayır! Sonbahar akşamlarının vazgeçilmezlerinden biri olan mum eşliğinde keyif yapmak, bu şık ve renkli mum dekorasyon önerileri ile çok daha eğlenceli hale geliyor. İster cam kavanozda, ister şamdanda… Mumlar eşliğinde sıcacık akşamlara hazır olun!

Dekorasyon Fikirleri

Sonbahar Renklerini Taşıyan Bir Buket Aranjmanı

Salonda, holde ya da koridorda… Bir odaya ne kadar dekoratif obje koymuş olursanız olun; hiçbir mekan güzel bir çiçek buketi aranjmanı ile tam anlamıyla parlayamaz. Sonbaharın turuncuları, kırmızıları, sarıları ve kahveleri ile bezenmiş, kuru yapraklı, ay çiçekli, meyveli bir buket hazırlamaya var mısınız?

Dekorasyon Fikirleri

Havaların Soğumasını Temsilen: Yumuşacık Battaniyeler

Şu sıralar kalın örgüden yapılan battaniyeler pek bir moda. Özellikle oturma odalarında ve yatak odalarında kullanımı trend olan bu battaniyeler, içinde bulunduğu odaya anında daha sıcak ve huzurlu bir hava veriyor. Kışın da kullanabileceğiniz bu battaniyeler hem dekoratif, hem fonksiyonel!

Dekorasyon Fikirleri

Sakin, Rahat ve Güçlü: Teraryum

Elbette teraryum sonbahara has bir dekoratif obje değil; ancak bir teraryumu salonunuzda sergiye aldığınız zaman çok daha sonbahar-vari bir hava kattığı da bir gerçek. Mahallenizdeki çiçekçiden ya da internetten teraryum temin edebileceğiniz gibi kendiniz de kişisel zevkinize göre bir teraryum yaratabilirsiniz. Teraryum yapımı için buraya!

Dekorasyon Fikirleri

Kozalaklı Dekorasyon Fikirleri

Kozalak kullanarak ortaya çıkartacağınız dekorasyon fikirleri, pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz cinsten. Kozalak ile cam bir vazo doldurarak rustik bir görüntü oluşturabileceğiniz gibi, halat ip ucuna bağlayarak hoş ve doğal bir kapı süsü ya da duvar süsü yaratabilirsiniz. Hepsi tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış!

Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

Halat ipten çokça bahsettik. Kendisi ile yapabileceğiniz kendin-yap önerileri için sizi buraya alalım!

Önceki YazıSonraki Yazı