Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri

Çocuk yaşımızda başlar okul maratonlarımız, uzun bir yoldur. Bazen bitmeyecek gibi gelir, bazen çok keyiflidir hiç bitmesindir.  Sonra her biten okul dönemi ardından “Su gibi akıp gitti deriz.” okul yıllarımıza. Peki ya mezuniyet günlerimiz? Ne kadar özel, biricik bir gündür, yeni bir hayata adım atacağınız ilk gündür ve mezuniyet baloları özellikle biz kadınlar için çok önemlidir. Ne giyineceğimiz, nasıl makyaj yapacağımız, ayakkabımız, çantamız, takılarımız ve tabiî ki en önemli aksesuarımız olan saçlarımız. Günler hatta aylar öncesinden düşünmeye başlarız her birini. Mezuniyet balomuzda ne giyeceğimize karar verdikten sonra en önemli seçimlerden biri seçtiğimiz kıyafete, yüz yapımıza en uygun mezuniyet saç modeli belirlemektir. Doğru saç modelini seçmeniz için bu yazıda size bazı ip uçları ve yöntemler belirlemeye çalışacağım. Ayrıca mezuniyet saç modelleri kep takma töreninde de size fikir olacaktır.

Mezuniyet Saç Modelleri 2018

Saç modelinizi seçmeden önce mezuniyet saç modelleri 2018 incelemenizde fayda var… 2018 yılında mezuniyet saç modelleri içinde en çok göze çarpan modeller; dağınık topuzlar, su dalgası açık saçlar, yandan toplu saçlar ve örgüler yer alıyor. Mezuniyet için saç modeli belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğal görünümlü ve yaşınıza uygun bir modelde karar kılmak olmalıdır. Mezuniyet saç modelleri 2018 trendlerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Mezuniyet Saç Modelleri Maşa
Mezuniyet Saç Modelleri Su Dalgası

Mezuniyet Saç Modelleri Örgü
Mezuniyet Saç Modelleri Örgü

Mezuniyet Saç Modelleri Su Dalgası
Mezuniyet Saç Modelleri Maşa

Mezuniyet Saç Modelleri Topuz
Mezuniyet Saç Modelleri Topuz

Mezuniyet Saç Modelleri Kepli
Mezuniyet Saç Modelleri Kepli

Mezuniyet Saç Modelleri Açık Saç
Mezuniyet Saç Modelleri Yanda Toplama

Mezuniyet Saçına Karar Vermek İçin Gerekli Püf Noktalar

Mezuniyet Saç Modelleri 2018

İlk püf nokta yüz tipiniz. Lise ya da üniversite çağına gelmiş bir genç kadın, kendi vücut tipini, yüz şeklini, hangi makyaj ve saç modelinin yüzüne yakışacağını az çok anlamış olur, kendini bu konuda tanımış olur. Mezuniyet için saç modeli belirlerken de bu hususlara dikkat eder. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bir kadın için ideal saç modeli, açık bırakılmış modellerdir. Bunun yanı sıra kısa yüzlü iseniz; üstü krepeli modelleri tercih edebilirsiniz.

Bir diğer önemli püf nokta kıyafetiniz ve kıyafetinizin kesimleri ve detaylarıdır. Eğer  düz, tek renk, detayı az olan özellikte yani sade bir kıyafet seçmişseniz, saçınız daha gösterişli bir model olabilir. Elbiseniz gösterişli, desenli, taşlı ya da payetli ise saç modelinizi daha sade seçmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise elbisenizin özellikle üst kısmının modeli. Eğer omuzları açık, dekoltesi olan bir elbiseniz varsa, saçınız için açık bir model yaptırabilir hatta evde kendiniz yapabilirsiniz. Ya da sırt dekoltesi olan bir elbise seçmişseniz, boyun ve sırt güzelliğinizi örtmeyecek ense topuzları ya da tepe topuzları tercih edebilirsiniz.  Evde, birçoğumuzda bulunan saç düzleştirici ve saç maşaları ile doğal su dalgalarını kendiniz de yapabilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken husus ise, mezuniyet saçlarınız uzun bir gece sürecek olan kutlama ve balolarda bozulmadan durabilmeli. Bu yüzden saçlarınız için saç şekillendirici ya da sabitleyici ürünler kullanmalısınız.

Mezuniyet Saç Modelleri Kep Saçı

Mezuniyet saçları yeni trendlerde sıkça gördüğümüz modellerden bir tanesi örgülü modeller. Eğer saçlarınız orta uzunlukta veya uzun ise benim tavsiyem, o yaşa en uygun ve şık duran modeller örgülü modellerdir. Saçlarınız şayet kısa ise, toplatmayı deneyebilir çok güzel bir topuz yaptırabilirsiniz.

Bir de eğer vaktiniz ve imkanınız varsa mezuniyet günü yaptıracağınız ve hemen hemen balonuza yakın bir saatte yaptıracağınız saçlarınız için seçtiğiniz modeli, daha önce kuaförünüz ile bir kez denemeniz, evde kendiniz yapacak iseniz de bir kez yapmayı denemenizi öneririm. Görsellerden günlerce bakıp düşündüğünüz ve kararını verdiğiniz bir model, kuaförün ellerinde hayal ettiğinizden farklı olabilir, son anda panik ve stres yapmamak adına bu tavsiyeme uyabilirsiniz.

Kısacası, size en çok yakışanı yine siz belirleyeceksiniz. Seçiminizi gerçekleştirdikten sonra strese girip gününüzü berbat etmeyin, hayal ettiğiniz gibi görünüyorsunuz ya da görünmüyorsunuz çok takılmadan tadını çıkarın. Seçtiğiniz kıyafetlerinize uygun, daha doğal abartıya kaçmayan sizi daha büyük veya olgun göstermeyecek modeller kullanın emin olun çok yakışacaktır.  Lise ya da üniversitenin son günündesiniz, unutmayın bir mezuniyet geceniz daha olmayacak, kendinizi çok büyük gösterme çabasına girmemeden, tüm gece sizi yoracak saçlar veya elbiseler, ayakkabılar ile gezmeden günün tadını çıkaracağınız halinizle, en doğal güzelliğinizde olacaksınız. Şimdiden tüm yeni mezun olacaklara iyi eğlenceler…

2018 trend saç kesimlerini görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı