Yeni Makyaj Trendi: Kulak Makyajı

Kulak Makyajı

Birbirinden farklı ve ilgi çekici makyaj uygulamalarına son zamanlarda epey rastlar olduk. Şimdilerde bunlara bir yenisi daha eklendi. “Kulak makyajı” olarak bilinen bu trend, makyaj dünyasına yeni bir soluk kazandıracak.

Kulak Makyajı

Son zamanlarda popüler bir makyaj trendi olan kulak makyajını artık çok daha sık duyacağız. 2017 makyaj trendleri arasında da yer alan bu makyajın; özellikle parti, festival ve özel kutlamalarda daha fazla rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Adının daha sık duyulmaya başlanmasıyla günlük hayatta da karşımıza çıkmaya başlayacaktır.

Kulak Kontüründen Çok Farklı

İstenilen bölgeyi daha ince, daha küçük ya da daha uzun göstermek için yapılan kontür işlemleri, bilindiği gibi artık kulaklara da sık sık uygulanıyor.

Kulak Makyajı Kylie Jenner

İlk olarak Kylie Jenner’ın bir videosunda kulağına da kontürleme işlemi yaptırdığını itiraf etmesinden sonra oldukça yaygın olmaya başlayan bu uygulamayı günlük makyajlarda bile görür hale geldik. Özellikle kulaklarının büyüklüğünden ya da kalkıklığından şikayetçi olan kadınlar, kontürleme uygulaması sayesinde kulaklarının diledikleri gibi görünmesini sağlayabiliyorlar. Ancak bu yeni trend, bildiğiniz kulağa kontür işlemlerinden çok daha farklı.

Kulak Makyajı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi kulak kontürleme işleminden çok daha farklı bir makyaj stili olan kulak makyajı, oldukça iddialı bir makyaj tekniği olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle yoğun pigment ve simlerle yapılan bu makyaj, göz makyajında kullanılan farlarla da yapılabiliyor. İlgi çekiciliği arttırmak için genellikle yoğun ışıltı ve parlak renkler kullanılıyor. Daha sade ve spor bir görünüme sahip olmak isterseniz de gözlerinizde kullandığınız eyelinerlarınızdan yardım alabilirsiniz. Parmak uçlarınızla kolayca uygulayabileceğiniz bu malzemeleri dilerseniz bir fırça yardımıyla da uygulayabilirsiniz.

Kulak Makyajı

Kulağınızın dış hattına ya da kulak memenize bu malzemelerle uygulayabileceğiniz kulak makyajı, özellikle parti, festival ve özel kutlamalarda kullanılıyor. Bu tür ortamlardaki ilgi çekiciliğinizi arttıracak bu makyaj ile farkınızı konuşturabilirsiniz.

Amaç İlgi Çekmek

Kulak makyajı sayesinde girdiğiniz ortamda kolayca kendinizi fark ettirebileceksiniz. Zira makyajın amacının da dikkat çekmek olduğu vurgulanıyor. Daha da abartmak isterseniz; makyajınızı küpe, piercing, ear cuff gibi aksesuarlarla da bütünleştirebilirsiniz. Fakat make-up artistler, makyajın uygulandığı kulaklara bu aksesuarlardan takılmamasının daha zarif bir görünüm sağladığını belirtiyorlar.

Kulak Makyajı

Ayrıca dövme yerine de güzel bir alternatif olabilecek bu makyaj ile en az dövme kadar sıradışı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Üstelik dövme gibi kalıcı ya da acı verici de değil. Yıkadığınız an yok edebilir, ertesi gün yeni ve taze bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kulak Makyajı ile Sıradışı ve İlginç Sonuçlar

Kullandığınız makyaj malzemeleri ve hayal gücünüzle birbirinden sıra dışı ve ilginç sonuçlar elde edebileceğiniz kulak makyajı ile nasıl görünmek istediğiniz sizin elinizde olacak.

Bu makyajla kendini bir peri, elf ya da prenses gibi hissettiğini söyleyen kadınlar, makyaja büyük ilgi gösteriyor. Tek renk bir pigmentle küçük bir bölgeye uygulandığında bile zarif durabilen bu makyaj, kim bilir belki simli beyaz pigmentlerle gelin makyajı olarak da karşımıza çıkar.

kulak-makyaji-gelin

Kulak makyajını kış makyajı olarak uyarlamak istediğinizde ise daha soğuk tonlar kullanabilirsiniz. Ha tabi kulak makyajı yaptığınızda kafanıza bere ya da kulak koruyucu ponponlardan takmamanızda fayda var.

2017 kış makyaj modası olarak, bu yıl sık sık göreceğimiz kulak makyajı, çoğu kesim tarafından estetik bulunmasa da, dünyaca ünlü birçok marka, defilelerindeki mankenlerde bu makyajı uygulamaya başladı bile. Geçtiğimiz aylarda dünyaca ünlü tasarımcı Proenza Schouler’in İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunu sergilediği defilede de mankenlere uygulanan kulak makyajı, modaseverlerden tam not aldı.

kulak-makyaji-4

Kulak makyajından göz makyajına… Göz makyajı püf noktları için buradanhttps://blog.n11.com/moda-guzellik/makyaj-guzellik/goz-makyaji buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı