Yazlık Elbise Modelleri

Yazlık Elbise Modelleri

Elbiseler kadınlar kışın çizmeler ve botlarla yazınsa sandalet, terlik, dolgu topuklu ve spor ayakkabılarla kombinleyerek kullanmaktan keyif aldıkları giyim ürünleridir. Sıcak yaz günlerini efil efil serin bir şekilde geçirmek ve tek parçayla tüm kombini tamamlamak istiyorsanız siz de yazlık elbise modelleri yazımızdan ilham alabilirsiniz. Bu yaz hangi yazlık elbise modelleri revaçta? Hangi yazlık elbise hangi aksesuarlarla kombinlenir? Hangi vücut tipine hangi yazlık elbise? Tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtı yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Yazlık Elbise Modelleri Çiçekli Elbise

Çiçekli Elbise Modelleri

Yazlık elbiseler denilince akla gelen ilk elbise modeli elbette ki çiçekli elbiseler oluyor. Çiçekli elbiseler özellikle daha ince bir fiziğe sahip kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Eğer kilo sorununuz varsa çiçek sayısı daha az ve çiçeklerin enine değil boyuna yerleştirildiği çiçekli elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Çiçekli elbiseleri sandalet, dolgu topuklu ya da beyaz spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Çiçekli elbise kombininizi tamamlarken desensiz tek renk (mümkünse elbisede olan bir renk) çanta seçmeye özen göstermelisiniz.

Yazlık Elbise Modelleri Midi Boy Elbise

Midi Boy Yazlık Elbiseler

Midi boy son yıllarda hayli popüler. Hal böyle olunca tektsil firmaları da harekete geçti. Bu yıl vitrinlerde bol bol midi boy elbise ve etek göreceğiz. Ancak midi boy maalesef ki bacak boyuna hiç acımıyor. Dolayısıyla eğer boyunuz kısaysa midi boy elbiseler sie uygun elbiseler olmayabilir. Ancak doğru kombinleyerek bacak boyunuzu kesmeden de midi boy elbise giyebilirsiniz. Bunun için daha yüksek bel algısı için elbiseyi kemerle destekleyebilirsiniz.

Yazlık Elbise Modelleri Beyaz Elbise

Beyaz Elbiseler

Yaz demek deniz-kum-güneş demek. Deniz-kum-güneş ise tüm yıl beklenen o bronz tene kavuşmak demek. Ten bronzlaştığında kadınların yaptığı ilk şeylerden biri beyaz elbiselerini dolaptan çıkarmak oluyor. Bronzlaşan teni daha öne çıkaran beyaz elbiseler pek çok farklı şekilde kombinlenebildiğinden kurtarıcı bir kombin avantajı da sunuyor. Beyaz elbisenizi taba deri kemerlerle, zincir takılarla ve renkli bir çantayla kolayca kombinleyebilirsiniz.

Yazlık Elbise Modelleri Düşük Omuz Elbise

Düşük Omuz Elbiseler

Özellikle son 2 sezondur hayli popüler yazlık elbise modelleri arasında yer alan düşük omuz elbiseler kadınların severek kullandığı elbise modellerinden biri. Düşük omuz elbise giydiğinizde saçlarınızı at kuyruğu yapabilir ya da doğal toplayabilirsiniz. Boynunuz kalınsa, geniş ve düşük omuzlarınız varsa düşük omuzlu elbiseler sizin için pek doğru bir seçim olmayabilir, bizden söylemesi!

yYazlık Elbise Modelleri Bohem Elbise

Bohem & Salaş Elbiseler

Bohem ve salaş modası her yerde! Özellikle yazlık elbise modellerinde bu yıl bohem ve salaş tarzı çokça göreceğiz. Bol, salaş ve son derece rahat olan bu elbiseler özellikle gündüzleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Gladyatör model sandaletlerle şık bir şekilde kombinleyebileceğiniz bohem elbiseler genellikle desensiz tek renk olarak tasarlanmaktadır. Eğer bu salaşlık arasında vücut hatlarınızı biraz ön plana çıkarmak isterseniz belinize incecik bir kemer takabilirsiniz.

Yazlık Elbise Modelleri Gömlek Elbise

Gömlek Elbiseler

Yine son derece rahat elbise modellerinden biri de gömlek elbiseler. Hem topuklu hem de sandalet ve spor ayakkabılarla kombinleyebileceğiniz gömlek elbiseler yine kurtarıcı parçalardan. Gömlek elbiseler pek çok dünyaca ünlü ismin de tercihi. Gömlek yakalı, önü boydan boya düğmeli olan gömlek elbiseler yaz mevsimini en çok tercih edilenlerinden biri. Eğer gömlek elbise ile şıklığı yakalamak isterseniz bilekten bantlı bir topuklu ayakkabı ya da ince topuklu stiletto ile kombin yapabilirsiniz.

Yazlık Elbise Seçerken Bunlara Dikkat!

Yazlık Elbise Modelleri 2018

  • Yazlık elbise seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus vücut tipinize uygun bir elbise seçiminde bulunmak. Vücudunuza uygun bir elbise ile olduğunuzdan daha zayıf, daha uzun ya da daha ince görünebilirsiniz.
  • Yazlık elbise seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da elbisenin astarlı olmasıdır. Pek çok yazlık elbise astarsız üretilmekte ve yeterli muhafazayı sağlayamamaktadır. Özellikle beyaz renk elbiselerde bu çok önemli bir husustur.
  • Yazlık elbise seçiminde ayrıca elbisenin kumaşına da özen göstermelisiniz. Terletmeyen ve ter tutmayan yani polyester oranı düşük pamuk oranı yüksek kumaştan üretilen elbiseler tercih edebilirsiniz.
  • Elbise seçerken son ve en önemli hususlardan biri de elbette ki fiyat konusudur. Pek çok marka ve mağaza tarafından yazlık elbise üretimi yapılmaktadır. Beğendiğiniz elbiseyi diğer elbiselerle fiyat kıyaslamasına sokmalı ve bütçenize uygun bir elbise tercih etmelisiniz. Birbirinden şık yazlık elbise modellerini farklı fiyat seçenekleriyle buradan inceleyebilirsiniz.

Çiçekli elbise kombiniyle ilgili detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı