Asics Ayakkabılar

Asics Ayakkabı

Profesyonellerin tercihi Asics ayakkabı modellerini hep birlikte yakından tanımaya ne dersiniz? Asics Gel Kayano, Gel Pulse, Gel Nimbus hakkında merak ettikleriniz ve hiçbir yerde bulamayacaklarınız yazımızda sizleri bekliyor.

Asics Gel Kayano

Asics Ayakkabı Gel Kayano

Eğer siz de zindeliğinizi koşuya borçluysanız koşudaki en önemli faktörün ayakkabı seçimi olduğunu biliyorsunuzdur. Asics’in Gel Kayano koşu ayakkabısı sizler için bu önemli faktörü keyifli ve güvenilir hale getiriyor. Koşu ayakkabılarının performansa etkisi büyüktür. Kayano, performansınızı en üst seviyeye taşıyacak teknolojiler ile ayakkabılarını üretiyor.

Asics Gel Kayano, dikişsiz yapısıyla içeride hava dolaşımını sağlar. Yüksek seviyede nefes alabilen dokuma kumaşı ve file saya ile terleme sorunlarını ortadan kaldırmıştır. Ayakkabı içerisinde kuru bir ortam oluşur ve istenmeyen kokular engellenir. Asics’in patentli orta taban teknolojisi Flyte Foam ile ayakkabı yüzeyindeki ağırlık etkisi azalır. Organik liflerle desteklenen özel köpük klasik EVA tabandan %55, Solyte tabandan %33 daha hafiftir. Kullancıya ekstra tamponlama ve hafiflik sağlar.

Ortalama 320 gram ağırlığa sahiptir ve ayakta ağırlık yaratmaz. 22 mm topuğu ve 12 mm ön ayak yüksekliğine sahip olması ile avantaj sağlayan Gel Kayano, topuğu kavrayan ve destek olan Heel Clutching System™ teknolojisi ile diğer özelliklerin birleşmesi koşu esnasında size yardımcı olacak etkenler arasındadır.

Asics Gel Pulse 9

Acisc Ayakkabı Gel Pulse

Ayakkabılarda kullanılan teknolojiler ayakkabıdan alınacak verimi en yükseğe çıkarmayı hedeflemiştir. Asics Gel Pulse 9 ise bu bağlamda birden çok teknoloji ile koşu severlerin ihtiyaçlarına karşılık veriyor.

Erkek ayakkabılar 325 gr ağırlığına sahip, kadın ayakkabıları ise 260 gr. Hafifletilmiş formu ile koşu esnasında kolaylık sağlar. Nefes almayı kolaylaştıran dış yüzeyi terlemelere karşı sizi korur. Azaltılmış dikişlerle daha hafif saya sayesinde hava akışı arttırılmıştır. Ayakların daha sağlıklı bir ortamda bulunmasını sağlar.

SpEVA platform, sert yapılara darbe sonrası şoku azaltan ve eklemleri koruyan akıllı teknolojiye sahiptir. Hafif orta taban malzemesi EVA orta taban ezilimini azaltırken geri itme özelliklerini arttırır. Asics hemen hemen bütün modellerinde SpEva kullanır.

Ekstra dayanıkılık sağlamak amacıyla dış yüzeyin kritik bölgelerine yerleştirilmiş aşınmaya dayanıklı kauçuk ile bezenmiş bir yapı olan AHAR teknolojisi kullanılmıştır. SpevaFoam ve orta jel yastıklama ile ekstra rahatlık kazandırır. Asics’in aşınmaya dayanıklı taban malzemesi daha dayanıklı bir karbon içeriğine sahiptir, bu toplam ağırlığı düşürerek tabanı daha esnek ve dayanıklı hale getirir.

Çorapsız dil ile daha güvenli ayak tutuşu sağlar, bu da koşu esnasındaki eksiklikleri giderme de yardımcı olur. Özel yastıklamaları ve jeller ile üst düzey konfor sunar.

3M Reflektör, ayakkabının görünürlüğünü arttıran yansıtıcı unsurlardır. Bu yansıma gece koşularında güvenliği artırır. Güvenli bir koşu için ihtiyacınız olan teknolojiler Asics Gel Pulse serisinde bulunuyor.

Asics Guidance Line, efsanevi Impact Guidance sisteminin daha gelişmiş şeklidir. Erkek ve kadın ayakkabılarının yanı sıra tamponlanmış ve yapısal tamponlanmış modellerde farklı şekillerde yer alarak yürüyüş döngüsünü her harekete adapte eder ve ayağı, doğal güç eğrisi boyunca ilk hareketten ayak ucuna kadar optimum şekilde yönlendirir. Değişen basınç noktalarının dengelenmesi ile her zaman zemin ile sıkı temas kurulmasını sağlar. Ortholite X40 Sockliner, Asics Ortholite iç tabanı etkiyi absorbe ederek daha akıcı bir koşu deneyimi yaratır. Optimum seviyede kişiye özel ayak konumlandırması ile ayakların daha uzun süre serin ve kuru kalmasını sağlar. Orta mesafe koşucular için ideal olan Asics Gel Pulse 9 ile ihtiyacınız olan tüm teknolojiler bu ayakkabıda!

Asisc Gel Nimbus 20

Asics Aykkabı Gel Nimbus

Koşu ayakkabısı almak isteyenler, birçok konuda dikkatli araştırmalar yapmalıdır. Özellikle profesyonel bir koşu ayakkabısı arayanların seçim konusunda kararsızlık yaşamaması için spor ayakkabısı önerisinde bulunmak istedik.

Üstün teknolojilerle donatılan Asics Gel Nimbus 20 ayakkabılar, bir koşu ayakkabısında aranan tüm özelliklere sahiptir. Beklentilerin üstünde bir performans ile ayakların rahatlığını sağlayan bu ayakkabılar, nötr ayak basışı koşucular için üretilmiştir. Nefes alabilir file üst yüzey ayağınızın doğal hareketlerine uyum sağlarken, 3 boyutlu kaplamalar kilometreler boyunca ekstra destek sunar. Bu rahat ve aynı zamanda şık koşu ayakkabısının üstün özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Nefes alabilir file üst yüzey,
  • Destekleyici eklentiler,
  • Darbe etkilerinez karşı koyan orta taban köpüğü,
  • Dayanıklı kauçuk dış taban.

Asics Gel Nimbus Koşu Ayakkabısının Diğer Özellikleri

 Asics Gel Nimbus 20, adımlarınız arasında yumuşak geçişler sağlayarak doğal bir koşu deneyimi sunan teknolojisi; ayak önünde ve arkasında darbe emici yastıklama sistemi sayesinde ayak sağlığınızı ve koşu performansınızı olumlu yönde etkiler.

Dış topuk katmanında uyumu ve desteği arttırmak için kullanılan topuk kavrama sistemi, aralıklı bağcık delikleri, bağcıkların basıncını azaltarak üst yüzeyde kişisel uyumu arttırarak rahat bir koşu ayakkabısı deneyimi sağlar. Guidance Line yapısıyla birleşerek ayak ortasında yapısal bütünlük sağlayan bir teknolojisi vardır.

Nefes alabilirliği ve yastıklamayı buluşturan iç taban teknolojisinin bu özellikleri geliştirirken nem yönetimi ve antimikrobiyal kullanım da sağlaması için güncellenen versiyonudur. Asics’in yenilikçi orta taban teknolojisi hafif ve dayanıklı yapısıyla mükemmel yastıklama ve enerji dönüşümünün kombinasyonunu, ayakkabıda rahat ve üst düzey performans arayan koşuculara sunuyor.

Asics Ayakkabı Gel Nimbus 20

Esnek takviyeler bulunan çok yönlü file malzemeden oluşan Asics dış yüzey teknolojisi, sporcunun ayağına uyum sağlayarak tıpkı bir çorap gibi rahat ettirir. Bu özelliği sayesinde sporcu ayağında tam bir rahatlık hissederek yoluna devam edebilir.

Geleneksel dikişlerin yol açtığı potansiyel tahriş riskini ortadan kaldıran ve çorapsı rahatlıkta uyumlar sunan dikişsiz tasarım teknolojisi konforun sınırlarını zorlayarak koşu ayakkabısına yeni bir soluk kazandırıyor. Dış tabanda çizgi halinde uzanan dikey esnek boşluk, doğal hareket özgürlüğünüzü arttırıyor. Asics Gel Nimbus  ile koşmanın keyfine varın.

İyi bir koşu ayakkabısı nasıl olmalı? Cevabı burada!

Önceki YazıSonraki Yazı