En Sevilen Halı Saha Ayakkabıları

Krampon

Günümüz iş yaşantısında pek çoğumuz bilgisayar başından ayrılamıyor, bu yüzden de spor faaliyetlerine kolay kolay zaman ayıramıyoruz. Ancak pek çok kişi iş çıkışı saatlerinde düzenlenen halı saha maçları gibi etkinliklerle biraz da olsa ter atma fırsatı buluyor.

Halı saha maçlarının en önemli unsurlarından biri de halı saha ayakkabıları. Halı sahada oynamak için uygun ayakkabı seçmek hem ayak sağlığınız için hem de sahada hünerlerinizi göstermek için oldukça önemli. Bu yazımızda da en sevilen halı saha ayakkabı modelleri üzerinde duracağız.

Klasik sevenler için Nike Tiempo serisi

Nike Krampon

Nike halı saha ayakkabı modellerindeki kaliteyi tartışmak herhalde gereksiz olacaktır. İşte bu kaliteyi klasik ve estetik bir duruşla harmanlayan Tiempo serisi 1985’ten beri piyasada farklı modeller ile satışa sunuluyor. Dünyaca ünlü pek çok futbolcunun tercihi olan bu model, halı sahanın özelliklerine ve isteğinize göre, hem çivili krampon olarak hem de halı saha modeli olarak uygun fiyatlarda bulunabilir. Ronaldinho’nun sıklıkla giydiği ayakkabı modellerinden biri olduğunu ekleyelim.

Nike Mercurial Superfly

Mercurial Krampon

Hiç Christiano Ronaldo’nun ayakkabı modelini merak ettiniz mi? Bu sorunun cevabını biliyorsanız, zaten iyi bir futbol takipçisi olduğunuz ortada. Ronaldo’nun ayaklarını emanet ettiği bir ayakkabı modeli için pek fazla söz söylemek de gerekmez zaten. Ancak şu bilgiyi es geçmemek gerekiyor: Mercurial Superfly‘a sahip olmak için sadece çim sahada olmanız gerekmiyor, halı saha modelleri de uygun fiyatlar ile satılmakta.

Hafiflik ve kontrol bir arada: Adidas Ace 16 modelleri

Halı Saha Ayakkabısı

Aslında bu gruba sadece Ace 16 değil, Ace 15 serisini de eklemek yanlış olmaz. Kendine has ve farklı renklerdeki yan çizgileri ile öne çıkan Adidas Ace serisi özellikle top kontrolü için tasarlanmış kramponlardan oluşuyor. Daha iyi bir kontrol, şıklık ve kalite bir arada olunca, hem halı sahada hem de çim sahada oldukça çok tercih edilen bir ayakkabı olması şaşırtıcı değil. Fransız futbolcu Paul Pogba da bu modeli tercih edenler arasında.

Puma evoSPEED: Hızlı ve keskin

Evospeed Krampon

Ayakkabınızda esneklik ve keskin hatlar arıyorsanız, Puma evoSPEED modellerine bakmadan geçmeyin. Hafifliği ve kolay kolay yıpranmayan kaliteli dış yüzeyi ile en çok sevilen halı saha ayakkabı modellerinden biri olan bu ayakkabı yine pek çok profesyonel futbolcu tarafından da tercih ediliyor.

Çarpıcı görünüş: Nike Hypervenom serisi

Hypervenom Krampon

Keskin desenleri ve canlı renkleri ile bütün dikkatleri üzerine çeken Hypervenom serisi, yine Nike’ın kalite ve estetik anlayışınızı ayaklarınıza taşıyor. Daraltılmış bağcık bölgesi ile top ile maksimum temas sağlayan bu model, farklılık ve fonsiyonelliği bir arada arayanların derdine derman olacak nitelikte! İngiliz oyuncu Rooney’i de pek çok kez bu modelle yeşil sahalarda gördük.

Piyasada en eski: Adidas Copa Mundial

Adidas Krampon

Adidas Copa Mundial halı saha ayakkabıları piyasaya ilk defa 1979 yılında sürüldüğünden bu yana, pek çok futbolcunun gözdesi olmaya devam ediyor. Halı sahalarla olan uzun geçmişi Adidas Copa Mundial’ın hem dayanıklılık hem de yüksek performans özelliklerini kanıtlar nitelikte.

Adidas Messi 16

Messi Krampon

Ünlü futbolcu Lionel Messi’den ilham alınarak yaratılan Adidas Messi serisinin en son modellerinden biri de Adidas Messi 16. Hem görünüşü hem de işlevselliğiyle Adidas Messi serisi halı saha ayakkabı modelleri arasında en iddialı olanlardan biri. Ayaklarınızı tamamen sararak maksimum sabitlik sağlıyor ve çevikliği yeniden tanımlıyor.

Siz hangi halı saha ayakkabısı modelini tercih ediyorsunuz? Yorumlar kısmında bizimle paylaşın! :)

 

Koşu ayakkabısı seçerken nelere dikkat edilmeli biliyor musunuz? Okumak için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı