2017 Yılına Damgasını Vuran Teknoloji Ürünleri

2017 Teknoloji Ürünleri

2018 yılına hızlı adımlarla giriş yaptığımız bu dönemde 2017’de geride bıraktığımız teknolojik ürünleri anmamak olmaz. Şarjlı sırt çantalarından mini Star Wars robotlarına, dokunmaya kıyamayacağınız cam notebook’lardan 2017’yi lehine çevirerek kapatan iPhone X’e geçtiğimiz yıl çoğumuza “Teknoloji aldı yürüdü be…” dedirten teknoloji ürünleri ile karşınızdayız. Liste tamamlandığında banka hesap bakiyesini kontrol edenlerden biz sorumlu değiliz!

Samsung Galaxy S8

2017 teknoloji ürünleri üzerinde dururken Samsung’un çığır açan Galaxy S8’inden bahsetmeden olmaz. Yıl boyu en çok konuşulan, merakla beklenen ve şüphesiz en çok satan akıllı telefonu Galaxy S8 oldu. Gökyüzü berraklığında ekranı, sonsuzluğu andıran kenarsız tasarımı ve çift pikselli kamerası ile bir akıllı telefon harikası olduğu aşikar.

Sony WH-1000XM2 Kablosuz Kulaklık

Gürültü engelleme kulaklıkları piyasasında ahkam kesen tüm kulaklık üreticilerini bu yıl geride bırakan Sony, bu yeni Bluetooth kulaklığı ile ofis, uçak, toplu taşıma ve akla gelebilecek diğer gürültülü alanlarda en yakın arkadaşınız olmaya aday. Fütüristik tasarımı da cabası!

HP Powerup

Bu sırt çantasının “Mükemmel sırt çantası nasıl olur?” sorusuna cevaben doğmuş bir çanta olma ihtimali çok yüksek. Modern elektroniğe ve teknolojiye göre uyarlanmış olan HP Powerup, içerisindeki şarj ekipmanları ile tüm elektronik cihazlarınızı çantanın içinde şarj etmenize olanak sağlıyor. Bundan daha kusursuz bir şey olabilir mi?

2017 Teknoloji Ürünleri

Sphero R2-D2

Star Wars hayranları için üç bacaklı olup da oraya buraya dönen, yerli yersiz öten bir droid cihaz bile yeterli olabilirdi; ancak Sphero bu mini robotu bir adım öteye taşıyarak filmdeki karakter Artoo’nun hareket ve mimiklerini birebir karşılayan bir droid yapmış.

Nebia Duş Başlığı

Silikon Vadisi devlerinden aldığı “alçak gönüllü” yatırım ile vadide doğan Nebia Duş sistemleri, bir yandan su tasarrufunu maksimize etmeyi, diğer yandan da duş altında durma hissini en ergonomik biçime sokmayı hedefleyen, yenilikçi bir akıllı duş sistemi.

Nintendo Switch

Her ne kadar Nintendo son teknoloji ürünleri konusunda rakipleri kadar hırslı olmasa da yılın en başarılı oyun konsolunu yapmayı başarmış gibi. Switch’i yoldayken kullanabileceğiniz gibi TV ekranınıza da bağlamanız mümkün. Cihazın 2017 yılı içerisinde Wii U’nun ömürlük satış rakamlarını geçtiğini de belirtelim.

2017 Teknoloji Ürünleri
2017 Teknoloji Ürünleri

Google Pixel Buds

2017 teknoloji ürünleri arasında Google’a da, Pixel’ine de doyamıyoruz. Gerçek zamanlı çeviri ile kullanıcılarına tek bir hareketle Google Translate uygulamasına erişim sağlayan Pixel Buds, tam 40 farklı dil desteği sunuyor. “Teknoloji ne kadar gelişti be…”, değil mi?

Philips Smartpro Compact Elektrikli Süpürge

Kendi kendine yerleri süpüren, köşe ve kenarlara geldiğinde ustaca manevra yapan, akıllı navigasyon sistemi sayesinde şarjı bittiğinde kendi kendini şarja takan bir elektrikli süpürge hayal edin. Voila: Karşınızda Philips’in akıllı temizlik robotu Smartpro!

PowerVision PowerRay Sualtı Drone’u

30 metreye kadar dalabilen, su altında 4K video çekebilen ve çektiği görüntüleri doğrudan akıllı telefona aktarabilen bir drone’dan bahsediyoruz. Yeterince etkileyici değil mi? Pekala; 40 metre uzağındaki balıkları tespit edip mavi ışığıyla onları kendine çekebilme özelliği olduğunu söylesek?

Acer Predator 21X Oyun Bilgisayarı

21-inch kavisli ekran, göz takibi sağlayan kamera, iki adet GeForce GTX 1080 GPU ve onları dağıtan 9 adet soğutma borusu, iki adet güç kaynağı, dört hoparlör, iki subwoofer ve tam 8.8 kilogram ağırlık… Mükemmel oyun deneyimi isteyenleri bu tarafa alalım.

2017 Teknoloji Ürünleri

Google Pixelbook

Yıl boyu piyasaya sürülen “en iyi donanıma sahip notebook” yakıştırması yapılan Google Pixelbook, 360 derece dönebilen ekranı, 1 santimetrelik kalınlığı ve 1 kilogramlık ağırlığı ile var mı, yok mu, belli değil. Özellikle tasarımcılar için ideal bir ürün.

Sony A7R III Fotoğraf Kamerası

Öncelikle Sony’nın 2017 yılı içerisinde iki adet yüksek performanslı, aynasız kamera piyasaya sürdüğünü hatırlatalım. A7R III modelinde bulunan 42.2. megapiksel sensör, süper-hızlı oto-fokus sistemi ve 10 fps çekim hızıyla yılın en etkileyici teknolojik ürünleri arasında.

iPhone X’in Çentiği

Kabul edelim: O çentik olmasaydı, iPhone X‘in sıradan bir kenarsız akıllı telefondan pek bir farkı kalmayacaktı. Apple, şirketinin 10. yıldönümünde sıradan olmayı tabii ki de göze alamazdı; o yüzden de çentiği yarattı. Tabii bunu söylerken “Steve Jobs olsaydı o çentiğe izin vermezdi” diyenlerden özür diliyoruz.

Geçtiğimiz yılın kayda değer teknolojik gelişmeleri için buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı