Görüntülü Sohbet Programları

Görüntülü Sohbet Programları

Günümüzde iletişim kurmak artık her zamankinden daha kolay. Özellikle akıllı telefonlarımız sayesinde günün her anında internete bağlanabiliyor ve internet üzerinden hizmet veren görüntülü sohbet programları sayesinde hızlı ve anlık bir şekilde başkalarıyla iletişim kurabiliyoruz. Dolayısıyla klişe olan bir sözü tekrar etmek gerekirse -ki klişeler çoğu zaman doğrudur-: “Artık uzak diye bir şey kalmadı.”

Görüntülü Sohbet Programları Whatsapp

1. WhatsApp

WhatsApp hem anlık mesajlaşma hem de görüntülü konuşma programları arasında en popüler uygulama. Akıllı telefonu olan hemen herkesin kullandığı WhatsApp hem Android hem de iPhone görüntülü konuşma seçeneklerine ve ayarlarına uygun. Az veri harcıyor ve geniş bir kullanıcı ağı var. Üstelik kullanıcı ara yüzü basit ve kullanışlı.

2. Viber

Kayıt gerektirmeyen, ücretsiz görüntülü sohbet programları arasında yer alan Viber, piyasada en çok kullanılan programlardan biri. Diğer Viber kullanıcıları ile her an ücretsiz görüntülü arama yapabileceğiniz bu platformda, bir yandan görüntülü konuşma yaparken diğer yandan Youtube üzerinden video izleme seçeneğiz bulunuyor.

Görüntülü Sohbet Programları Viber
Görüntülü Sohbet Programları Skype

3. Skype

Görüntülü sohbet programları söz konusu olduğunda Skype adını anmadan geçmek mümkün değil. HD kalitesinde görüntülü konuşma sunan Skype, alanının en eskilerinden olmasına karşın hâlâ pek çok kullanıcının gözdesi. Üstelik aynı anda 25 kullanıcı ile görüntülü konuşma yapabildiğiniz için özellikle profesyonel kullanım konusunda ideal.

4. Google Hangouts

iTunes ve Play Store’dan kolaylıkla indirip akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir başka görüntülü sohbet programı da Google Hangouts. Google Hangouts da sıklıkla tercih edilen görüntülü sohbet programları arasında çünkü grup halinde görüntülü konuşma yapmak için en elverişli programlardan biri. Eğitim ve iş alanındaki toplantılar için bilhassa uygun. 150 kişilik bir grup araması yapabiliyorsunuz örneğin.

Görüntülü Sohbet Programları Hangouts
Görüntülü Sohbet Programları Google Duo

5. Google Duo

720p HD görüntü kalitesinde görüntülü konuşma yapma imkânı sağlayan nadir görüntülü sohbet programları arasında yer alan Google Duo, kullanıcılarına mümkün olan en iyi bağlantıyı ve görüntüyü sunabilmek için Wi-Fi ve mobil bağlantı arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Böylece sevdiklerinizle yüksek kalitede görüntülü konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz.

6. Facebook Messenger

Facebook Messenger’ın en iyi görüntülü sohbet programları arasında yer almasının ve en çok kullanılan program haline gelmesinin en önemli nedeni, hemen herkesin aslında bir Facebook Messenger’ı olması. Telefonunuza yüklediğiniz Messenger programını kolaylıkla açabiliyor, görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişinin üzerine tıklıyor ve ardından da kamera ikonuna basıyorsunuz.

Görüntülü Sohbet Programları Messenger
Görüntülü Sohbet Programları İmo

7.  IMO

Daha az yer kaplayan, akıllı telefonunuzu yormayacak görüntülü sohbet programları arıyorsanız, IMO’yu indirmenizi tavsiye ederiz. Basit bir ara yüzü olan IMO, tamamen işlevsellik üzerine kurulu olduğundan en yavaş bağlantılarda dahi çalışabiliyor. 3G ve 4G bağlantılarda yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma olanağı sağlayan IMO, sınırsız birebir ve grup görüntülü konuşmaları yapabildiğiniz bir uygulama olarak öne çıkıyor.

8. LINE

LINE, tam 600 milyonu aşan aktif kullanıcıyla en çok kullanılan görüntülü sohbet programları arasında yer alıyor. Üstelik sunduğu çapraz platform sayesinde hem Anroid akıllı telefon hem de tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden kullanabileceğiniz bir uygulama. Ücretsiz görüntülü sohbet programlarından biri olan LINE içerisindeki mağazadan eğlenceli ürünler almanız da mümkün.

Görüntülü Sohbet Programları Line
Görüntülü Sohbet Programları Tango

9.  Tango

Tango için hem bir mesajlaşma hem de sosyal ağ uygulaması diyebiliriz. Geniş kapsamlı birçok özelliğe sahip olan Tango, üzretsiz görüntülü sohbet programları arasında yer alıyor. Tango ile sevdiklerinizle görüntülü ve sesli konuşmalar yapmanın yanı sıra aynı zamanda yeni arkadaşlar da edinebilirsiniz. Bu anlamda Tango en iyi uygulamalardan biri olma özelliğini taşıyor.

10. WeChat

WeChat uygulaması da 150 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip bulunuyor. Sesli ve görüntülü konuşmalar için tercih edebileceğiniz WeChat, diğer programların standart olarak sunduğu özelliklerin tümüne sahip. Tıpkı Tango gibi yeni arkadaşlıklar kurmanızı sağlayan bu uygulama yakın çevrenizde bulunan kişilerle iletişim kurmanıza katkıda bulunuyor.

Görüntülü Sohbet Programları Wechat

Akıllı telefonlar hakkında 7 gerçeği öğrenmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı