En İyi 11 Çikolata Dükkânı

Bitter Çikolata

Çikolata; bir tutku, bir vazgeçilmez keyif, bir ayrıcalık. Herhalde tadını sevmeyen insan da pek yoktur. Beyaz, sütlü veya bitter, her çeşidi farklı bir tat ve keyif sunar. Pek çok kişinin çikolata konusunda tercihi farklı olsa da hepimiz yediğimiz çikolatanın kalitesinden emin olmak isteriz. Bu yüzden de en iyi çikolata nereden alınır bilmek isteriz. Bu yazımızla da en iyi çikolata dükkanı listemizi sizler için derledik.

1. Rumeli Çikolatacısı

Çikolata

Bir Kadıköy efsanesi… İçeri girer girmez dayanılmaz çikolata kokusuyla sarhoş olacağınızı şimdiden söyleyelim. Hepsi birbirinden güzel onlarca çikolata çeşidi ve harika atmosferi ile en iyi çikolatacılar listemizde kendine yer buluyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, General Asım Gündüz Caddesi, No 81, Kadıköy, İstanbul

2. Marie Antoinette Chocolatier

Çikolata Dükkanları

En iyi çikolata nereden alınır sorusuna yanıt ararken es geçemeyeceğimiz bir diğer butik dükkân da Marie Antoniette Chocolatier. Lükse düşkün Fransız kraliçesinden ismini almış bu çikolatacıda üretilen çikolataların hammaddeleri Belçika’dan geliyor. İnanılmaz tatlar için sözü fazla uzatmadan sizi burayı görmeye davet ediyoruz.

Adres: Ihlamur Yolu Caddesi No:13-A Nişantaşı, İstanbul

3. Butterfly Çikolata

Çikolata Dükkanları

Hiç ev yapımı çikolata yediniz mi? Eğer yemediyseniz Butterfly Çikolata’ya gidip bu lezzeti tatmamanız için hiçbir sebep yok demektir! İstanbul’un en iyi çikolata dükkânlarından biri olan bu özel mekan İstinye’de.

Adres: İstinye Park, İstinye Bayırı Caddesi Lifestyle Park, İstinye

4. J’Adore Chocolatier

Çikolata Dükkanları

Yine bir Fransız ekolü, yine bir efsane… Türlü türlü tatları, mis gibi kokuları ile çıkmak istemeyeceğiniz en iyi çikolata dükkânları arasında kendine yer bulan bu şirin yeri mutlaka görmelisiniz!

Adres: İstiklal Caddesi, Emir Nevruz Sok. No:22, Beyoğlu, İstanbul

5. Zambo Çikolata

Çikolata Dükkanları

Meşhur Beyoğlu çikolatacısını duymayan yoktur. İşte bu meşhur çikolata aslında Zambo Gıda’nın ürünlerinden biridir. Bu mükemmel çikolata ve waffle çeşitleri için Eminönü’ne uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Adres: Asmaaltı Büyükbaş Sok. No: 11 Eminönü / İstanbul

6. Çikolatacı Aziz Bey

Çikolatacı Aziz Bey

İstanbul’un güzide semtlerinden birinde tatlı mı tatlı bir çikolata dükkânı. Kuzguncuk’a yolunuz düşerse uğramadan geçmek büyük bir hata olabilir. Daha önce hiç denemediğiniz pek çok çikolata türünü burada deneyebilir, yanında kahvenizi yudumlayarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No 56/A, Üsküdar, İstanbul

7. Baylan Pastaneleri

Baylan

Bir Kadıköy klasiği daha! İstanbul’un en eski pastanelerinden biri olan Baylan, İstanbul’un en iyi çikolata dükkânları arasında yerini alıyor. Köklü tarihi ve el yapımı özel tarifli çikolataları ile mutlaka görülmesi gereken bir dükkân.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkıthane Caddesi, No 9/A, Kadıköy, İstanbul

8. The Chocolate Art

The Chocolate Art

Şimdi çikolata dükkanı rotamızı biraz da Ankara’ya çevirelim. En iyi çikolata dükkânları listemize el yapımı Belçika çikolataları ile giren bu mükemmel butik dükkânda hem gözlerinizin hem de damaklarınızın büyüleneceğinizi garanti ediyoruz.

Adres: Aziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi, No 52, Çankaya, Ankara

9. Palet Pastanesi

Palet Pastanesi

Ankara’dan bir çikolata dükkanı ile daha devam ediyoruz. Ankara’nın en eski pastanelerinden biri olan Palet Pastanesi, hem çikolataları hem leziz tatlıları hem de harika mekânı ile bu kentin en iyilerinden biri.

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Filistin Caddesi, Horasan Sokak, No 2, Çankaya, Ankara

10. Reyhan Pastanesi

Reyhan Pastanesi

Peki İzmir’in ünlü çikolatacıları hangileri diye soracak olursanız aklımıza ilk olarak Reyhan Pastanesi gelir. Hem diğer pastane ürünleri hem de el yapımı harika çikolataları ile İzmirlilerin favori çikolata dükkanı listesinde yer alır.

Adres: Mustafa Bey Caddesi No 24  Alsancak, İzmir

11. Mutlu Çikolata

Mutlu Çikolata

En iyi çikolata dükkânları listemize İzmir’den devam ediyoruz. 1957 yılında kurulan ve çikolatasının kalitesi hiçbir zaman değişmeyen bu mekânda görülmesi gereken çikolata dükkanları arasında.

Adres: Mithat Paşa Cad. 781/A, Konak, İzmir

Beni sadece çikolata kesmez, dondurma da isterim diyorsanız, sizi buraya alalım. :)

Önceki YazıSonraki Yazı