Kahve Markaları

Kahve Markaları

Kahve içmek çoğumuzun günlük rutininin bir parçası artık. Sabahları kahve içmeden uyanamayanlar mı dersiniz, stres altındayken bir yudum kahve olmadan çalışamayanlar mı, yoksa yaptığı her işe eşlikçi olarak elinde kahve kupasıyla gezenler mi? Bütün bunlar göz önüne alındığında anlıyoruz ki çeşidi ne olursa olsun, kahve olmadığı zaman huzur da mutluluk da haram. Sevdiğiniz kahve çeşidinin başlıca hangi markalar tarafından üretildiğini merak ediyor olabilirsiniz ya da şimdiye kadar hep kullandığınız markanızda bir değişikliğe gitmek olabilirsiniz. Sizin için çeşitlerine göre kahve markaları listelemesi yaptık. Türk kahvesi markaları, espresso markaları ve filtre kahve markaları olarak üç ana bölümde incelediğimiz markalardan denemedikleriniz varsa, mutlaka onlara da bir şans vermelisiniz.

Kahve Markaları Kurukahveci

Kurukahveci Mehmet Efendi

Türk kahvesi deyince akla ilk gelen Türk kahvesi markası şüphesiz ki Kurukahveci Mehmet Efendi’dir. 1871 yılında kahve üretimine başlayan Kurukahveci Mehmet Efendi, Türkiye’nin en köklü ve en geleneksel kahve markaları arasında yer alıyor. Amblemli bir marka olması ise 1930’lu yıllara dayanıyor.

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Son dönemde popülerleşmeye başlayan bir kahve markası ve üreticisi olan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, özellikle Efe Kahvesi adlı patentli kahvesiyle damaklarda şölen yaratıyor. Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, özenle seçilmiş Arabica çekirdeklerinden ürettiği Osmanlı kahvesi ile de meşhur.

Kahve Markaları Bayram Efendi
Kahve Markaları Segafredo

Segafredo

Evde yapacağınız espressolarınızda iyi sonuçlar elde etmek ve lezzetin büyüsüne kapılmak istiyorsanız, Segafredo’nun espressolarını henüz tatmadıysanız, tatmalısınız. Ünlü İtalyan kahve markası Segafredo’nun müptelası oldukça fazla. Aman diyelim, bu lezzeti bilmeyen kalmasın.

İlly

İlly, en beğenilen espresso kahve markaları arasında öncülerden biridir. Basınçlı paketleme uygulaması ile paketlenmiş kahvelerinin taptaze biçimde mutfaklarınıza ulaşmasını sağlayan İlly’nin espressoları denemeye değer.

Kahve Markaları Illy
Kahve Markaları Lavazza

Lavazza

Lavazza, gerçek bir İtalyan espressosu nasıl olur diye merak edenler için mutlaka denenmesi gereken bir espresso markasıdır. Orta öğütülmüş espressoları ve kafeinsiz seçenekleri ile kesinlikle yoğun ya da hafif bir kahve deneyiminin kapılarını aralar. Seçim sizin!

Starbucks

Starbucks espresso kahve konusunda belki de en çok bilinen markadır. Starbucks filtre kahve konusunda da iddialı bir seçim. Özellikle çekirdeklerinin tutkunu oldukça fazla. Kenya ve Guatemala gibi yerel bölgelerin çekirdeklerinden üretilen filtre kahveleri ise özellikle çok tüketilenler ve çok sevilenler arasında yer alıyor.

Kahve Markaları Starbucks
Kahve Markaları Davidoff

Davidoff

Son derece lezzetli kahveleri olan bir diğer marka da Davidoof. 3 farklı ürünü ile kahveseverlerin beklentilerini karşılayan Davidoff’un fine aroma, rich aroma ve 57 espresso kahveleri bulunuyor. Hazır kuru kahve olan bu kahveler yumuşak içimlidir.

Nescafe

En çok tercih edilen kahve markalarından biri olan Nescafe sunduğu farklı ürünlerle kahve tutkunlarını sevindiriyor. Büyük boy kahve ve süt tozunun yanı sıra sunduğu tek içimlik kahveleriyle de damakların şenlenmesini sağlayan bu markanın yeni kahvelerini merakla bekliyoruz.

Kahve Markaları Nescafe
Kahve Markaları Jacobs

Jacobs

Jacobs Monarch’ın filtre kahve ürünleri de hem içimi hem de kalitesi konusunda kesinlikle tavsiye edilen filtre kahvelerden biri. Eğer siz de kahve canavarıysanız muhakkak bu lezzetli kahveyi denemenizi öneririz. Orta yumuşaklıkta ve içimi de rahat ve keyifli olan Jacobs Monarch’ın kahvelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi de sıra bu lezzetli kahve markalarını tadabileceğiniz İstanbul’un en iyi kahve dükkanları listemizde!

Önceki YazıSonraki Yazı