2022’de İkizler ve Yükselen İkizler Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 İkizler burcu

Herkes 2020’nin ne kadar kötü geçtiği konusunda aynı fikirdeyken, 2021 yılı gelen gideni aratır dermişçesine geldi ve gidiyor. Neyse ki güçlü açılar, bereketli tutulmalar ve daha birçok Zodyak mucizeleriyle dolu olan 2022 İkizler burcu için oldukça özel. Gökyüzünde yıldızların nereye kaydığı şöyle dursun; aşktan paraya, sağlıktan kariyere kadar İkizlerin 2022 izdüşümü tam olarak bu rehbere düşüyor. 

İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yeni yılın size getirecekleri konusunda sabırsızlık yaşıyor olabilirsiniz fakat başlamadan önce burcunuzun özelliklerini yeniden incelemenizde yarar var.

 • Tarihleri: 21 Mayıs – 20 Haziran
 • Element: Hava
 • Niteliği: Hareketli
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Rengi: Sarı
 • En Uyumlu Burçlar: Kova, Terazi, Koç, Aslan ve Yay
 • En Az Uyumlu Burçlar: Yengeç, Akrep ve Balık
ikizler burcu özellikleri

İkizler Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Her şeyi bilme arzusu İkizlerin en bilinen özelliği. Bu meraklı zihin dünyası onları aynı zamanda iletişim bağımlısı kişiler haline getiriyor.
 • Yönetici gezegen Merkür’ün hızı İkizlerin davranışlarına da yansıyor. Bu nedenle İkizler burcu hızlı düşünür, hızlı konuşur, hızlı yer, hızlı hareket eder ve en önemlisi hızlı karar değiştirir. İkizler dengesizliği diye bir şey duyduysanız, işte o buradan geliyor.
 • Zodyak’ın ultra flörtözü olan İkizler herkesle, her yerde ve her zaman sohbet edebilir. İkizlerin dünyasında dedikodu, enerji, eğlence ve mizah asla eksik olmaz.
 • İkizlerin sapyoseksüel olma eğilimi fazlasıyla yüksek. Bilge, yaratıcı, yüksek ve keskin bir zekanın onları baştan çıkarması için pek bir şey yapmasına gerek yok.
 • İkizler monoton ve günlik rutinlere asla tahammül edemez. Her gün aynı saatte aynı şeylerin yapıldığı programlara bağlı kalmak onlar için neredeyse imkansız.
 • Farklı durumlar arasında hızlı geçiş yapma yeteneği İkizleri mükemmel bir uyuma kavuşturuyor. Daha önce denemedikleri şeylere istekli davranmaları bundan kaynaklanıyor.
 • Dikkat ve odaklanma süreleri son derece kısa olduğundan İkizlerle konuşurken lafı çok uzatmadan sadede gelmek gerekiyor. 
 • Bir sürü arkadaş edinmek ve sonra da hiçbiriyle görüşmemek İkizlerin belki de en kısa özeti. İnsanları bilgi kaynağı olarak gören bu burç artık işine yaramayanları hayatından çıkarmakta tereddüt etmiyor. Ayrıca uzun süreli ilişkilerin duygusal gereksinimlerinin İkizleri hızla bunalttığı söylenir.
 • Biri ağlamaya başladığında İkizleri pek ortalarda göremezsiniz, tabii aynı zamanda ilgi çekici bir dedikodu anlatılmıyorsa. Yaşamın analitik ve zihinsel tarafına odaklanan bu burcun temsilcileri derin duygusallıkta boğulmak yerine pratik çözümlere öncelik veriyor.
 • Seyahat ve iletişim gezegeni Merkür İkizleri bu yönde manipüle etmeyi çok iyi beceriyor. Bu nedenle maceralar, keşifler ve yeni gezintiler İkizlerin en çok bayıldığı aktivitelerin başında geliyor.
2022 ikizler burcu

2022 İkizler Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

Her yıl olduğu gibi 2022’de de İkizler burcunu bekleyen sayısız olay var. Neyin ne zaman gerçekleşeceğini kestirmek mümkün değil belki ama aylara göre burç tahminleri İkizler için 2022’de önemli ipuçları veriyor:

 • Ocak – Ocak’ta İkizleri entelektüel ve spiritüel anlamda yeni bir dönem bekliyor. Ruh dünyanız gelişim kaydederken enerjinizin düştüğünü hissedebilir; soğuk algınlığı ve öksürük gibi rahatsızlıklardan muzdarip olabilirsiniz. Ayrıca ilginç bilgi ve deneyimlerin öğrenileceği etkili insanlarla bir araya gelme olasılığı da yüksek.
 • Şubat – Bu ayın ilk yarısında profesyonel yaşamınızın geleceği hakkında belirleyici tartışmalara dahil olabilirsiniz. Öte yandan seyahatlerinizde ve harcamalarınızda artık olacak.  
 • Mart – Mart ayında Mars gezegeni İkizler üzerinde inanılmaz etkiler yaratacak. İçinde bulunduğunuz durumlar hakkında düşünme fırsatı edinirken, kaderinizi yönlendirme konusunda inisiyatif alma gücüne kavuşacaksınız. Bununla birlikte arkadaşlarınızla aranızda anlaşmazlıklar yaşanabilir. Dilinizi kontrol etmeli ve yerine getiremeyeceğiniz vaatler vermekten kaçınmalısınız. 
 • Nisan – Nisan 2022’de kendinizi enerjik hissedeceksiniz fakat ego ve sinirden uzak durmanız gerekiyor. Bazı şeyleri kanıtlamak için aceleci kararlar vermekten kaçınmalısınız. Ayrıca duygusal açıdan güzel anların yaşanacağı nisan ayında, bazı İkizler temsilcileri kendi başlarına daha mutlu olduklarını fark ederek ilişkilerini sonlandıracak.
 • Mayıs – Hem aile hayatında hem de romantik ilişkilerde olumlu yönde bir dönüm noktası. Hayata bakışınızı tamamen değiştirecek biriyle tanışacaksınız. Öte yandan kariyerinizde belirgin bir iyileşme yaşayabilir ve iradenizi kontrol etme anlamında önemli bir güce erişebilirsiniz.
 • Haziran – Sosyalliğiniz ve herhangi biriyle ilişki kurma konusundaki doğal yeteneğiniz sayesinde hayatınıza yeni insanlar girecek ve daha iyiye doğru gideceksiniz. Haziranda eşinizle samimi bir ilişki sürdürmelisiniz. Ayrıca pazarlama işleri için şanslı bir dönem olduğunu belirtmekte fayda var. 
 • Temmuz – 2022 Temmuz İkizler için pozitif enerjinin ayı olacak. Yılın en uzun günlerine sahip bu ayda bu enerjiyi en iyi noktalara kanalize etmelisiniz. Bazıları çalışmak için fazladan zaman harcarken bazıları ise romantik akşamları tercih edecek. Diğer taraftan arkadaşlarınız, aileniz ve evinizle ilgili harcamalarda artış olacak. Bu dönemde herhangi bir ortaklıktan kaçınmanız sizin yararınıza olabilir.
 • Ağustos – Maddi anlamda zorlanacağınız bir ay sizi bekliyor. Finansal sorunlar yaşayabilir ve varsa evliliğinizde bazı pürüzler ortaya çıkabilir. İyi haberler de var. Ağustosun ikinci yarısından itibaren kariyerinizde hızlı bir yükselme göreceksiniz.
 • Eylül – Eylül, İkizler için fırsatlarla dolu olduğu kadar zorlukları da beraberinde getirecek. Kariyer ve profesyonel yaşam anlamında her şey yolunda gidiyor. Ayrıca boş zamanlarınızda ilgi alanlarınıza ve hobilerinize yönelmek için en iyi dönem olabilir.
 • Ekim – Özellikle sağlık sorunları nedeniyle seyahatlerden kaçınmalısınız. Bu, sevdiklerinizle plan yapamayacağınız anlamına gelmiyor, mümkünse ayın sonlarına kadar bekleyin. Ekim ayında İkizler için yeni kariyer fırsatları kapıda. Yarı zamanlı bir işte çalışacak ve gelirinizi artırmaya odaklanacaksınız.
 • Kasım – Konfor alanınızdan çıkmak ve yeni şeyler denemek için başkalarıyla iletişim kurma ihtiyacı hissedeceksiniz. Yönetici gezegenininiz Merkür sizi bu konuda çok zorlayacak fakat sonucunda ruhunuzda olumlu yansımaları olacak. Bununla birlikte iş yerinizde baskılar artabilir. Çok sayıda toplantı ve buna bağlı olarak yeni bağlantılar kurma fırsatı sizi bekliyor.
 • Aralık – Aralık 2022, İkizler burcu şanslı günler listesine çok sayıda tarih sokuyor. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren sürprizlerle dolu bir dönem olabilir. Son olarak, sene sonunda mücadeleler ve önünüzdeki engeller artabilir fakat tembellikten uzak durmanız ve sağlığınıza odaklanmanız gerekiyor.

2022 İkizler Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 18 Ocak: Jüpiter transitleri yıllık burç tahminlerinde her zamanki önemini koruyor. 18 Ocak tarihinde Uranüs’e kare açı yapan Jüpiter, 2022’i İkizler için büyük bir şans partisiyle açıyor. Bağımsızlık arzunuz daha da artacak ve bunu hayatınızın her alanında daha sesli bir biçimde ifade edeceksiniz.
 • 13 Mart: Jüpiter’in hareketleri 13 Mart civarında Güneş’iniz için olumlu fırsatlar doğuracak. Bu karma açısı baharda size mutluluk ve iyi şans getirecek. Bundan özellikle yararlanmaya çalışın çünkü dost bir gezegen olan Satürn de 13 Mart’ta Jüpiter ile bağlantı kuracak. 
 • 14 Mayıs: Kariyeriniz ve profesyonel yaşamınızla ilgili fırsatlar onuncu evinize geliyor. Jüpiter’in geri dönüş tarihi yaklaştığı için bu elverişli atmosfer çok kısa sürecek, bu nedenle elinizi çabuk tutup gelen fırsatları değerlendirmeye almalısınız. 
 • 26 Mayıs: 2022’de İkizler için birkaç adet önemli Ay tutulması gerçekleşecek ve bunlardan ilki 26 Mayıs’ta. Evlilik ve ortaklıkların yer aldığı yedinci evinizde gerçekleşecek olan bu Zodyak hadisesi, Güney Ay Düğümü nedeniyle ilişkilerinizin önemine vurgu yapacak. Geçmişinizi tekrar önünüze getirecek olan 26 Mayıs gününde kendinize karşı kendi eksikliklerinizle mücadele etmek zorunda kalacaksınız. 
 • 21 Haziran: Jüpiter retrosuna hazırlanın çünkü geri dönüş başlıyor. 14 Mayıs’ta karşınıza gelen fırsatları değerlendiremezseniz, profesyonel yaşamınızda başardığınız tüm iyi işlerin çöpe gitmediğinden emin olmalısınız. Bu tarihi gün geçmişinizin ve gelecekteki karmanızın birleşim noktası. Bunu daha iyi bir geleceğe adım atmak için basamak olarak görmeli ve geçmişinizin vermiş olduğu bilgeliği kullanın.
 • 19 Kasım: Yılın ikinci Ay Tutulması sonbaharın gidişini manevi bir şölenle kutlayacak. Bilinçaltınızın ve travmalarınızın yer aldığı on ikinci evinizde gerçekleşecek olan bu olay, cömertliğinizi ve hayırsever doğasınızı yansıtma fırsatı sunacak. Bu nedenle, 2022’nin sonlarına doğru ruhsal içgörünüzü ve anlayış kabiliyetinizi geliştirmekle ilgileneceksiniz.
ikizler burcu 2022

İkizlerin 2022’deki En Şanslı Günü: 30 Mayıs 

Son iki senede yaşamış olduğunuz tutulmalar hem benliğinizi hem de ilişkilerinizi derinden sarstı ve şimdi evrenle hesaplaşma zamanı. 2022 İkizler burcu şanslı günler listesine ilk sıradan giren 30 Mayıs gününde size özel bazı sürprizler var. Bu tarihte gerçekleşecek olan yeni ay evresi yenilenen ruhunuzu ve güncellenen benliğinizi kabullenmeniz için büyük bir fırsat tanıyacak. Böylece arzularınızı açıkça belirtmek ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için şansla dolu bir cesarete kavuşacaksınız. Bu ay tutulması hem cömert Jüpiter’le hem de hareketli Mars’la pozitif bir bağlantı kurarak, kişisel hedeflerinize ulaşabilmek için ihtiyacınız olan şans ve motivasyonu ayaklarınıza getirecek. Şanslı gününüz 30 Mayıs’ta, yönetici gezegeniniz olan Merkür Satürn ile karşı karşıya gelirken; aynı zamanda mistik Neptün ve dönüşümsel Plüton’la uyumlu açılar oluşturacak. Bu da sezgilerinizi hiç olmadığı kadar güçlendirerek o gece gördüğünüz rüyaları daha net bir şekilde tezahür etmenize izin verecek.

ikizler burç tahminleri

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 İkizler Burcunu Neler Bekliyor? 

2022 İkizler burcu için yarım kalan umutların tamamlanma yılı. Oyunun kurallarına sadık kaldığınız takdirde iyi şans ve başarı peşinizi bırakmayacak. Bu, bazen kısıtlanmış veya kanatlarınız koparılmış gibi hissettirse de muazzam büyümenin itici gücü olacak. Tutulmalar sizi her zamanki gibi 2022’de de önemli fırsatların eşiğine getiriyor. Hayatınıza yeni insanlar alırken daha seçici olacak ve onları potansiyellerine göre sınıflandıracaksınız. Peki aşk, kariyer ve sağlıkta durumlar nasıl? 

 • Aşk ve İlişkiler: Romantizm bu yıl zirvede. İlişkisi olan İkizleri sevdikleriyle ortak bir gelecek kurma konusunda önemli bir dönüm noktası bekliyor. Partnerinizle daha verimli iletişim kuracak ve romantik tatil planlarına dahil olacaksınız. Aynı şekilde bekar İkizler için de yeni aşk fırsatları kapıda fakat oyunbozanlıktan ciddiyete geçme süreci sizi biraz zorlayacak. Duygusal anların ve hareketli akşamların tadını çıkarırken, eski sevgiliden gelecek bazı sürprizlere de hazırlıklı olmanızda yarar var.
 • Kariyer ve Finans: Jüpiter’in şansı 2022’i İkizler için kariyer yılı ilan ediyor. Şans dozunun artması güven ve iyimserlik anlamında da olumlu etkiler yaratarak yeteneklerinizi geliştirme fırsatı sunacak. Profesyonel yaşamınızda potansiyelinizi keşfedecek ve doğru zamanda, doğru yerde olacaksınız. Tutkuyla sarıldığınız ancak destek gereken projeleriniz olursa, yardım istemekten asla çekinmeyin çünkü bu 2022’deki kariyer sınavınız. Öte yandan, gelir akışınız istikrarlı olmasına rağmen yılın ikinci çeyreğinden itibaren gereksiz harcamalar canınızı sıkabilir. Pek karakterinize uygun değil ancak yeni yıl planlarına sadık kalarak yağmurlu günler için birikim yapmayı düşünmelisiniz.
 • Sağlık ve Yaşam: 2022’de sağlığınız ve ruh haliniz etle tırnak kadar birbirine yakın olacak. Üzgün, endişeli veya gergin hissettiğinizde bağışıklığınız azaldığı için hastalıklar sinsice ilerleyebilir. Bu nedenle keyifli aktivitelere daha sık katılmalı, meditasyon yapmalı, egzersiz rutinlerine bağlı kalmalısınız. Ruhsal doyumu en üst düzeye çıkarmak için arkadaşlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. 
ikizler erkeği

2022 Yılında İkizler Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 yılında İkizler erkeği cesur romantizmi ve eğlenceli hayatıyla fark yaratacak. İlkbahar aylarında yeni bir aşka yelken açmak için gelen fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. Yalnızlar İkizler erkeğini eğlence mekanlarında veya bir spor salonunda romantik etkileşimler karşılayabilir. Yaz aylarında eski bir arkadaşınız zor bir durumda yardımınıza koşarken, bu şükran duygusu zamanla aşka dönüşme eğilimi gösterebilir. Sonbahara gelince ilişki yaşadığınız kişinin duygularından şüphe etmeye başlayabilirsiniz fakat sadakat kontrolleri yapmak size karşı olan güvenini kaybetmesine neden olabilir.

Sevgilisi olan İkizler erkeklerinin birçoğu 2022’de aile kurma fikrini ciddi ciddi düşünecek. Evlenme tekliflerinin havada uçuştuğu yeni yılda orijinal fikirlerin izini sürmek gerekiyor. Evlilik için en uygun aylar ise haziran ve ağustos. Ayrıca, sevgiliyi aileyle tanıştırmak ve ebeveynlerin görüşünü almak da 2022’nin gizli planları arasında. Son olarak, daha önce evlenip boşanmış İkizler erkeklerinin birçoğu ikinci baharlarının tadını çıkaracak. Bu durum hızlı ve beklenmedik şekilde gelişirken, astrolojik olarak uyumlu ve entelektüel bir birliktelik olacak.

ikizler kadını

2022 Yılında İkizler Kadınını Neler Bekliyor?

2022 İkizler kadınını yaşamdaki tüm zorlukların üstesinden gelmesi için cephanelerle donatıyor. İkizler kadını yeni yılda her duruma uyum sağlayarak sakin ve olumlu tavrıyla kötü şansları dahi lehine çevirebilecek güce erişecek. Aşka gelince 2022 yılı İkizler kadınını iki seçenek arasında bırakmaktan vazgeçmeyecek görünüyor. Gerçek aşkı ve ruhsal yakınlığı ararken kendinizden yaşça büyük ve varlıklı bir erkekle, yaşıtınız olan ve nispeten daha mütevazı biri arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Burcunuz kalbinizi dinlemeyi ve yalnızca çıkara odaklanmamayı öğütlüyor.   

Halihazırda ilişkisi olan İkizler kadınlarını hem iyi hem kötü anlamda sürprizler bekliyor. 2022’nin İkizler aşk burcu daha fazla güvenmeyi ve kontrolcü tavırların terk edilmesi gerektiğini tavsiye ediyor. Ayrıca, ilkbaharda bazı İkizler kadınları aşk uğruna kariyer fırsatlarından fedakarlık etmek zorunda kalabilir. Evli İkizler kadınlarını 2022’de mutluluk dozajı yüksek sürprizler karşılayacak. Bu, belki bir çocuğun doğumu ya da büyük çocukların evliliği şeklinde ortaya çıkabilir. Ayrıca evli İkizler burcu kadınları yaz başında eşlerinden heyecan verici bir hediyeyle karşılaşabilir. 

2022 Yükselen İkizler Burcunu Neler Bekliyor?

2022’nin şans sepeti yükselen İkizlere karşı fazlasıyla cömert davranıyor.  Ocak ayından itibaren yükselen İkizleri dünyevi zevklerin yanı sıra güçlü bir maddi çıkar olasılığı bekliyor. Bu anlamda mayıstan eylüle kadarki dönem fazlasıyla olumlu geçecek. Özellikle ticari faaliyette bulunanlar için gelir kapıları sonuna kadar açılırken, bu şansı tehdit eden hızlı kararlar ve lüks harcamalar ortaya çıkabilir. Hayat arkadaşları, yükselen İkizlerin bu döneminde onlara destek olarak zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak. Ayrıca bir yerden maddi alacağı olan yükselen İkizler yine bu dönemde mutlu haberler alabilir. Zodyak, yükselen İkizlerin eylülden kasıma kadar dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. İlişkilerde birtakım kavgalar meydana gelebilir. Son olarak, yükseleni İkizler olan öğrenciler için 2022’nin çok verimli bir yıl olacağını belirtmek gerekiyor.

Kısacası 2022 İkizlerin kariyerde zirve, aşkta çalkantı, sağlıkta ise dikkat yılı. Yıldız falınız ne söylerse söylesin; Yyni yıla girdikten sonra iletişim becerilerinizi lehinize kullanmayı, aileniz ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. 

İkizler burcu bebeği nasıl olur merak ediyorsanız, içeriğimize göz atın!

Önceki YazıSonraki Yazı