2022’de Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçlarını Neler Bekliyor?

ikizler burcu sembolü

2021 yılını hızlıca uğurlamak isteyen Yengeçler, 2022’yi ve sürprizlerini dört gözle bekliyor. Tutkulu aşklar, bol maaşlar ve müreffeh yaşamlar derken, 2022 Yengeç burcu için “bir dilek tut ve gerçekleşmesini bekle” yılı olarak tüm hazırlıklarını tamamlamış durumda. Peki, 2022’de Yengeç burcunu tam olarak neler bekliyor? Aşk, kariyer, para ve sağlığın yanı sıra Yengeç burcunun şanslı günlerine kadar tüm merak ettiklerinizi bu astroloji rehberinde bulabilirsiniz. 

Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022 yılının Yengeç için biriktirdiği sürprizlere geçmeden önce burcunuzun özelliklerini hızlıca hatırlamanızda fayda var. 

 • Tarihleri: 21 Haziran – 22 Temmuz 
 • Element: Su
 • Niteliği: Öncü
 • Yönetici Gezegeni: Ay – duyguların ve ruh hallerinin gök cismi
 • Rengi: Beyaz ve metalik gri
 • En Uyumlu Burçlar: Balık, Akrep, Boğa ve Başak
 • En Az Uyumlu Burçlar: Aslan, Yay ve Kova
yengeç burcu özellikleri

Yengeç Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Son derece duygusal ve içe dönük bir karakter taşıyan Yengeçler yakın arkadaşlarına ve ailelerine derinden değer verir.
 • Empati kurma konusundaki güçlü yetenekleri Yengeçleri Zodyak’ın en sadık temsilcilerinden biri yapıyor. Yine de bir Yengeç’in güvenini tam olarak kazanmak uzun zaman alır.
 • Yengeç burcuna sahip kişiler sevdiklerine yardım etmek için ne gerekiyorsa yapar, hatta bazı durumlarda kendi inanç ve değer yargılarına dahi sırtını dönebilir.
 • Yengeçler pratik ve rasyonel değerlerden ziyade sezgilerine güvenme eğilimi gösterir. Bu duygusal burcun temsilcileri tamamen sezgilerine dayalı olarak hem hızlı hem de etkili kararlar verebilir.
 • Duygusal kişiliklerinin bir uzantısı olarak, Yengeçler nazik ve sevecen doğalarıyla bilinir. Romantik ilişkiler söz konusu olduğunda, karşılığında aynı özeni bekleseler de eşlerine karşı özellikle cömert davranırlar.
 • Yengeçler herhangi bir eleştiriye veya duygusal anlamda zedeleyici durumlara karşı aşırı hassastır. En küçük bir negatifliği dahi tüm gün boyunca kafalarında tutabilen bu burcun temsilcileri kabuklarının güvenliği içinde derin düşüncelere dalma eğilimi gösterir. Bu duyarlılık bazen özgüvenlerine zarar verebilir ve hatta paranoyaya neden olabilir.
 • Yengeçler aşırı mutlu bir ruh halinden mutsuzluğa doğru hızlı geçiş yapabilir. Bu karmaşık duygusallık genellikle karamsar oldukları izlenimi verir. Yönetici gök cismi Ay’ın evreleri gibi Yengeçlerin de büyüyen ve azalan ani duygu değişimleri vardır.
 • Yengeç burcu sakinleri istediklerini elde etmeyi severler ve bunu genellikle nezaket ve özveriyle yapmaya çalışırlar. Eğer bu işe yaramazsa, acı çekmelerine veya mutsuz olmalarına neden olan kim varsa sonuna kadar karşılık verirler. Bu da öfkeli Yengeçlerin zaman zaman güvensiz ve hatta manipülatif oldukları anlamına gelir.
 • Komik, tutkulu, anlayışlı, maceracı ve hoşgörülü… İyi bir ruh hali içindeyken Yengeçlerin kusursuz bir arkadaşlığı vardır fakat Ay’ın evresi değiştiğinde başka tarafları ortaya çıkabilir. 
 • Yengeçler derinlerde biraz kırılgandır. Başkalarının sempatisini kazanmayı önemserler ve bunun için kendilerini biraz yaralanmış göstermekten çekinmezler. Hak ettiklerine inandıkları sevgi, ilgi ve desteği aldıklarından emin olmak için çok çaba harcarlar. 
cancer sign

2022 Yengeç Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

Koca bir yıl Yengeç burcu için bazen mutlu bazen de hüzünlü sürprizler biriktirmiş durumda. 2022’de aylara göre Yengeç burcunu bekleyenler şu şekilde:

 • Ocak – Aileniz, eviniz veya çocuklarınızla ilgili yoğun duygular sizi bunaltacak ve bunları aşmak için çok çaba sarf etmeniz gerekecek. Yılın başlangıcı sizin için öngörülemeyen olaylarla dolu ve bunlardan öğreneceğiniz çok şey var.
 • Şubat – 2022’nin şubat ayı bekar Yengeçlere olan ilgisini artıracak ve duygusal ilişkiler için yeni tanışma fırsatları sunacak. Ayrıca, bu ayda Yengeçler her şeyi yeni bir perspektifle ele alacak ve hayattaki rotalarını yeniden belirleyecek.
 • Mart – Sağlığınıza odaklanmanın tam zamanı. Mevsim geçişleri bedeninizi etkileyerek hastalıkları beraberinde getirebilir. Bu dönemde kötü alışkanlıkları bırakmayı ve sportif bir yaşam tarzına geçmeyi düşüneceksiniz. Radikal kararlarınızda en büyük desteği sevdiklerinizden alacaksınız.
 • Nisan – Burcunuzdaki sağlık faktörü önemini hala koruyor. Eski sağlık sorunları yeniden ortaya çıkabilir. Ayrıca bazı Yengeçler belli borçlarından kurtulurken, bazıları bankadan borç alacak. Nisan 2022’de Yengeç burcunu taşıyan girişimcilerin projelerde ciddi bir finansmana ihtiyacı olacak.
 • Mayıs – 2022 Mayıs ayı Yengeçler için bir dizi şanslı günü beraberinde getiriyor. Dolunay’ın gerçekleşmesi beklenmedik bir para kaynağı sunabilir. Güneş’in burçla olan etkileşimi Yengeçlere gelir artırımı için her şeyi yapabilecekleri cesaretini aşılayacak. 
 • Haziran – Haziran Yengeçlerin profesyonel yaşamda dikkat çekmeye başladıkları bir ay olacak. Sürpriz bir iş kolunda ilginç ortaklıklar kurma veya yeni anlaşmalar imzalama gibi olaylara hazırlıklı olmak gerekiyor. 
 • Temmuz – Duygusal olarak hareketli bir ay olması beklenen temmuzda Yengeçleri etraflı bir dönüşüm bekliyor. Eğer geçmişten gelen bazı hisler güncelliğini hala korumuyorsa, Yengeçler bundan sonra aşka başka bir anlam ve başka bir çağrışım yükleyecek.
 • Ağustos – 2022’nin ağustos ayı Yengeçler için finansal açıdan oldukça önemli bir ay olacak. Bazı zorlayıcı deneyimlerle karşılaşacak ve paranızı nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda yeni bir kavrayış edineceksiniz. Ayrıca, stresten uzak ve keyifli bir şekilde para kazanmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.
 • Eylül – Bu dönemde Yengeçler strese ve çabuk sinirlenmeye daha yatkın olacak. Bu sinirlilik hali uykusuzluğa neden olsa da sonbahar iyi haberler de getiriyor. Eylül 2022’de Yengeçler birkaç aydır erteledikleri projelere odaklanacak ve başarılı geçmesi muhtemel toplantılara katılacak.
 • Ekim – Yengeç burcunda doğan kişiler, kısa süreli bir ilişki veya evlilik fark etmeksizin, mevcut birlikteliklerinde kendilerini pek rahat hissedemeyecek.  Kariyer yaşamında ise hem meslektaşları hem de patronları tarafından takdirle karşılanan başarılar elde edilecek. Bu başarılar büyüklüğüne bağlı olarak terfi veya maaş zammı olarak yansıyabilir.
 • Kasım – Kasım 2022’de Yengeçler para harcama konusunda büyük bir iç savaş verecek. Ayın ilk yarısında alışverişte çok fazla para harcayabilirsiniz. Ayrıca, Yengeçlerin büyük bölümü profesyonel yaşamda daha iyi sonuçlar elde etmeye yönelik bitmek bilmeyen bir enerji ve motivasyona erişecek.
 • Aralık – Bu ay Yengeçleri romantik ilişkiler ve tutkulu anlar bekliyor. Hoşlandığınız kişiye karşı hislerinizi açık ve net bir biçimde hissettireceksiniz. Uzun süreli ilişkiniz varsa, evlilik yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.
yengeç burcu aylık tahmin

2022 Yengeç Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 18 Şubat: Satürn ve Uranüs arasındaki etkileşim nedeniyle sabit fikirlerinizi daha yenilikçi olanlarla dengelemekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca bu tarihte daha büyük başarıları keşfetmenin ve kendi koşullarınıza göre aksiyon almanın yollarını arayacaksınız. Ne yazık ki güveniniz olması gerektiği gibi değil ve en büyük düşmanınız kendiniz olabilirsiniz.
 • 14 Nisan: Bu tarihe kadar Jüpiter sekizinci evinizden geçecek ve mali durumunuza ilişkin yeni gelişmelere zemin hazırlayacak. Jüpiter şans gezegeni olduğu için bu transit evresinde herhangi bir hediye veya miras da bekleyebilirsiniz. 
 • 14 Mayıs: Jüpiter gezegeni bu tarihte dokuzuncu eviniz olan Balık’tan geçecek ve genel olarak çok daha geniş bir yaşam perspektifi kazanacaksınız. Dokuzuncu ev zihniniz, eğitim arayışlarınız ve uzun mesafeli yolculuklarınızla ilgili. Bu özel günde farklı kültürlere olan ilginiz sizi ele geçirebilir.
 • 10 Haziran: 10 Haziran 2022’de meditasyon, yalnızlık ve içe dönüş ile ilgili olan on ikinci evinizde güneş tutulması gerçekleşecek. Bu, yılın ilk yarısının derin bir ruhsal kavrayış tarafından noktalanacağı anlamına geliyor. Yüksek benliğinizle bağlantı kurmayı seçtiğiniz bir zaman olabilir.
 • 21 Haziran: Bu tarihte Jüpiter daha durağan hale geliyor ve ardından 28 Temmuz’da Kova’nın sekizinci evine dönüyor. Dolayısıyla, 2020’de Yengeçlerin ayağına gelen önemli bir fırsat tekrarlanıyor. Derin çocukluk travmaları ve ilişki sorunlarıyla ilgili olan sekizinci evden bu sefer etkili bir ders alabilirsiniz.
yengeç burcu 2022

Yengeçlerin 2022’deki En Şanslı Günü: 17 Temmuz 

2022 Yengeç burcu şanslı günler sıralamasına en tepeden giriş yapan 17 Temmuz’da gezegenlerin bazı büyülü hareketleri gün yüzüne çıkacak. Güneş ve Merkür burcunuzla henüz hizalanmış olacak ve Merkür’ün Güneş’in kalbinde olduğu anlamına gelen Merkür cazimi olayı gerçekleşecek. Bu göksel etkileşim sözlerinize ve düşüncelerinize özgünlük ve netlik kazandıracak. Daha sonra Güneş ve Merkür, rüya gezegeni Neptün ile şanslı bir üçgen açı oluşturacak. Ruhsal uyum, yaratıcı projeler ve yüksek sezgi için mükemmel bir gün. Aynı zamanda, enerjik Mars ve şanslı Jüpiter arasındaki motive edici etkileşimden de kariyer anlamında önemli faydalar elde edeceksiniz. Tüm bunlara ek olarak, iyiliksever gezegen Venüs de 17 Temmuz’da burcunuza girecek ve hayatınızda güzellik, aşk ve lüks için yeni bir dönem başlatacak.

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Yengeç Burcunu Neler Bekliyor? 

2022 Yengeç burcu sakinlerini birçok alanda sürprizlerle karşılıyor. Özellikle kariyer ve meslek konularında yeni fırsatların kapıda olduğunu belirtmekte fayda var. 2022’de Jüpiter bilgiye erişimi kolaylaştıracak ve Yengeç’in yeni fikirleri kolayca özümsemesine yardımcı olacak. Araba kullanmayı öğrenmek, yabancı dil ve hobi kurslarına kaydolmak gibi aktiviteler için en güzel yıl olabilir. Ayrıca Jüpiter sayesinde Yengeçler daha uyumlu hale gelecek, daha kolay temas kuracak ve iletişim tarzlarını geliştirecek. Son olarak, Yengeç’in aşk evinin efendisi olan Mars, gerilemeye geçiyor. Yengeç için kritik bir an olacak ve öğrenmeleri gereken farklı deneyimlerle yüzleşecekler.

 • Aşk ve İlişkiler: 2022’nin Yengeçlere bazı aşk sürprizleri var ancak önce bazı ikilemlerle yüzleşmeleri gerekecek. Bir ilişki yaşasınlar veya yaşamasınlar, geçmişten gelen bir kişi kalplerini yeniden alevlendirecek ve Yengeçleri önemli bir seçimin eşiğine getirecek. Çiftlerde ise zaman zaman gergin fakat yıl boyunca tutkusunu yitirmeyen anlar yaşanacak. Bekar Yengeçler hayatlarında bir değişiklik yapma ihtiyacı hissederek sosyalleşmeye ve eğlenmeye daha istekli hale gelecek.  
 • Kariyer ve Finans: Yengeçlerin 2022 kariyer falına göre yılın ilk yarısındaki sıkı çalışmanın meyveleri son altı ayda toplanacak. İş veya pozisyon değişikliği yeni fırsatları beraberinde getirecek ve hatta bu 2023 ve sonrasında daha büyük değişikliklerin önünü açıyor olabilir. Bu nedenle Yengeçlerin esnek olmaları gerekirken yeni teknoloji ve çalışma yöntemlerine karşı da açık olmaları tavsiye ediliyor. Son olarak, tatmin edici ve ödüllendirici bir yaşam için çok fazla paraya ihtiyacınız olmadığını öğrenmek üzeresiniz. Zevk aldığınız aktivitelerin çoğu düşük maliyetli ve pahalı restoranlara gitmek yerine bunlara daha çok vakit ayıracaksınız.
 • Sağlık ve Yaşam: Mutlu ve güvenli bir ev hayatı geliştirmek, duygusal esenliği sürdürmenin en kilit faktörlerinden biri. Bu nedenle sevdiklerinizle duygusal bağlarınızı güçlendirmek için fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalısınız. Gezegen uyumları 2022’de Yengeç sağlığını başarılı tedavilerle ödüllendirecek fakat önlem almayı unutmamak gerekiyor. Yılın başlarında yedinci evinizde konumlanan Satürn, sağlıkla ilgili bazı sorunlara neden olabilir. Bu sırada vücudunuzda su eksikliği olmaması için maksimum düzeyde su tüketmelisiniz. 
2022 Yengeç Erkeği

2022 Yılında Yengeç Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 yılı Yengeç erkeği için son derece sezgisel geçecek ve başkalarının ne hissettiğini tahmin etmek çocuk oyuncağı haline gelecek. Duyguları kontrol altında tutmak her zaman kolay olmayacağından ilkbahar enerjisi flört maceralarına zemin hazırlayabilir. Yazın başlamasıyla birlikte burcun erkek temsilcileri kısa süreli ilişkilerde hayal kırıklığı yaşayabilir. 2022 yılında Yengeç erkekleri ciddi ve uzun bir ilişkinin izini sürecek. Uzun zamandır beğenilen bir kişiden olumsuz yanıt alındığı takdirde yelkenleri suya indirmemek gerekiyor. 2022’nin sonuna kadar sempatisini kazanma şansı varlığını sürdürecek.

Halihazırda ilişkisi olan Yengeç erkeklerini 2022’de önemli sınavlar bekliyor. Romantik akşam yemekleri, düzenli ve muhteşem seks hayatı veya özel kutlamalar aradaki aşkın her zaman baki olacağı anlamına gelmiyor. İlkbaharda Yengeç erkeklerinin partnerleri evlenme arzusunu beyan edebilir. Erkeğin bu konudaki isteksizliği ciddi bir çatışmaya ve hatta ayrılığa neden olabilir. Mevcut ilişkiye yaz aylarında ara vermek Yengeç erkeğinin sosyal ve mali durumunu olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca, 2022’de evlenmeye karar verenleri az sayıda pürüzün olduğu müreffeh bir aile hayatı bekliyor.

2022 Yengeç Kadını

2022 Yılında Yengeç Kadınını Neler Bekliyor?

2022 Yengeç kadını için kesin ve net bir ilişki hayatı sunuyor ancak ruh haline bağlı olarak bazı istisnalar yaşanabilir. Güven ve sadakat, Yengeç kadınlarının hayatlarındaki en önemli iki prensip olmaya devam edecek. Yalnız Yengeçler kadınlarını 2022’de sansasyonel aşk hikayeleri bekliyor. Boğa ve kendi burcundan erkeklerle daha iyi anlaşacak olan Yengeç kadınlarının Koç erkekleri konusunda dikkatli olması gerekiyor çünkü Koçlar karmalarına yük oluşturacak bir zorluk taşıyor. Yaz aylarında çiftler aşk ve duygusallık atmosferini yoğunlaştıracak. Partnerinin yanında olmak Yengeç kadınına rahat ve sakin hissettirecek.

2022’de evli Yengeç kadınları ailelerindeki huzuru daha da artırmaya odaklanacak. Hatta 2022 yeni bir çocuk için en ideal yıl bile olabilir. Evlilik konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı daha var. Eşinizin alışkanlıklarını ve dünya görüşünü değiştirmeye çalışmamalısınız çünkü bu günlük yaşantıda çeşitli çatışmalara yol açarak evliliğinize negatif etki yapabilir. İlkbaharda eşinizin çevresine dikkat etmeli ve karşı cinsle olan iş ilişkilerini analiz etmelisiniz. Zamanında yapılan dürüst bir konuşma talihsiz bir aldatma vakasının önüne geçebilir. Ayrıca, bazı Yengeç kadınları eşlerinin hayvanlara olan sevgisini paylaşmak ve bir evcil hayvana sahip olmak isteyecek.

2022 Yükselen Yengeç Burcunu Neler Bekliyor?

Yükselen Yengeç burcu 2022 yılının başlangıcında biraz sıkıntılı bir dönem geçirebilir. Genel itibariyle ortalama bir yıl olması beklenen 2022’de yükseleni Yengeç olanların öfke sorunlarını kontrol etmesi gerekiyor. Şubat ayının ortalarından itibaren aile üyeleri güçlü bir şekilde Yengeçlerin yanında duracak. Son zamanlarda yaşanan herhangi bir stres, endişe veya mutsuzluk bu sayede daha kolay bir şekilde atlatılacak. Yükselen Yengeçlerin ağustostan ekime kadar sağlıklarına ekstra özen göstermesi gerekiyor. Öte yandan, yeni bir iş bulma ve yabancı bir ülkeye seyahat etme konusunda hazırlıklı olmakta fayda var. Bunlara ek olarak, yükseleni Yengeç olanlar 2022 yılında kendi girişimlerini hayata geçirmek için önemli fırsatlarla karşılaşacak. 

Uzun lafın kısası, 2022 yılında duygusal ve sezgisel Yengeçleri zaman zaman üzücü fakat çoğunlukla mutluluk verici sürprizler bekliyor. 2022 Yengeç burcu için kariyerde zirve yılı olarak belirtildiği için önünüze gelecek tüm fırsatları değerlendirmeye odaklanın. Geçmiş yılların yaralarını sarmak pek kolay olmayacak fakat ailenizin ve sevdiklerinizin desteği daima yanınızda. 

Yeni yıl hediye önerileri için sizi böyle alalım: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı