2022’de Aslan ve Yükselen Aslan Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 aslan burcu

Satürn’ün yönettiği 2021 yılı iyisiyle kötüsüyle geride kalırken, şans gezegeni Jüpiter’in hükmedeceği 2022 yılı Aslan burcu için heyecan verici sürprizlerle geliyor. Geçirdiğiniz yıl boyunca feragat etme konusunda ustalaştınız ve şimdi ödün verme sırası evrende. 2022 Aslan burcu ve yükselen Aslanlar için romantizmin yılı olacak. Aşktan kariyere, sağlıktan paraya kadar yeni yılda sizi bekleyen burç yorumlarını bu rehberde okuyabilirsiniz.

aslan burcu özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022’de Aslan burcunu derin ruhsal deneyimler, kişisel dönüşümler ve kariyer değişiklikleri bekliyor. Daha fazla detaya girmeden önce Aslan burcu hakkındaki bilgilerinizi tazelemek isteyebilirsiniz. 

 • Tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos 
 • Element: Ateş
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici Gezegeni: Güneş
 • Rengi: Turuncu
 • En Uyumlu Burçlar: Koç, Yay, İkizler ve Terazi
 • En Az Uyumlu Burçlar: Boğa, Akrep, Balık ve Oğlak

Aslan Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Aslan burcu bardağın hep dolu tarafını görür. Kötü olana odaklanmaktansa iyiliğin keyfini çıkarır. Bu nedenle, Aslan en iyimser burçlardan biri kabul edilir.
 • Aslan burcu başkalarını yönlendirebilen muhteşem bir aura ile donatılır. Haliyle sosyal çevrelerinde doğuştan lider ve popüler olarak kabul edilir.
 • Aslan sevdiklerine karşı şefkat dolu bir kalp taşır. Dolayısıyla arkadaşlarına, ailesine ve yakın çevresine karşı inanılmaz derecede nazik ve korumacıdır. 
 • Sadakat, Aslanın belki de en karakteristik özelliği olarak bilinir. Sevdiklerine karşı cesur, cömert ve sadık olduğu için onlardan da aynı sadakati bekler.
 • Aslan burcu elementi olan ateşten aldığı güçle, bulaşıcı tutkusunu herkese aşılayarak çevresine cesaret ve motivasyon yayabilir. 
 • Aslanlar hükmetmeyi bırakıp dinlemeye başlayacakları zamanı kestiremez. Son derece otoriter olan bu burcun temsilcileri müdahale etme, emir verme ve zorbalık yapma gibi davranışlar sergileyebilir.
 • Aslanlar, yeleli simgesinin gururu ve ihtişamıyla doğar. İnatçı bir gururdan dolayı yanlış fikirlere kapılma eğilimi yüksektir. Aslan kimi zaman öyle dogmatik olur ki doğruluğunu bildiği şeyleri bile kabullenmekte zorlanır. 
 • Aslanın geniş hakimiyet alanı ve yüksek özgüveni kibirli olduğu izlenimi verir. İnsanlara liderlik etme konusundaki yüksek motivasyonu Aslanın bencil davranmasına sebep olabilir. 
 • Aslan burcu romantik ilişkilerde sevgi ve ilgi nöbetleri geçirebilir. Pohpohlanmak ve yaratıcı sevgi sözcükleriyle şımartılmak, Aslanın ilişkide en çok istediği şeylerin başında gelir. 
 • Aile, yakın arkadaş veya sevgili fark etmez, Aslan burcu hayatındaki herkesi krallara layık hediyelerle mutlu edecek kadar cömerttir. Nitekim sevdiklerinin mutluluğu Aslan için mükemmel bir gurur kaynağıdır.
aslan burcu 2022 tahminleri

2022 Aslan Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

2022’nin Aslan için neler sakladığını merak ediyorsanız, ay ay Aslan burcu yorumları ve beklentileri şu şekilde:

 • Ocak – Bu ay sosyal yaşantınıza odaklanacaksınız. Bir ilişkiniz varsa, sevgilinizi romantik ve lüks bir akşam yemeğine çıkarmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca bu ayda Aslanlar hem sağlıklarında hem de meslektaşlarıyla ilişkilerinde iyileşme fark edecekler.
 • Şubat – Şubat ayında sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Kolayca yorulabilirsiniz, bu yüzden dinlenmeyi unutmayın. 2022’nin şubat ayında odak noktanız sağlık olmalı. Bu sebeple daha yavaş çalışmalı ve hiçbir işi aceleye getirmemelisiniz. 
 • Mart – Hayatınızdaki tüm çatışmaları sonlandırmak için harika bir dönem sizi bekliyor. Mart 2022, yaşamınızda daha olgun davranmanızı sağlayacak. Her savaşı kazanmak zorunda değilsiniz. Bazen kenara çekilip başkalarının öne geçmesine izin vermek herkes için iyi olabilir.
 • Nisan – Nisan 2022, Aslan burcu için önemli kararların alındığı bir ay olacak. Bu kararların en doğru şekilde verilmesi gerekiyor. Bu yüzden dikkatli olmalı ve nihai kararı vermeden önce iki kez düşünmelisiniz. Ayrıca nisan ayında tek bir hedefe odaklanmalı ve onu başarmak için ilerlemelisiniz. Aynı anda birçok şeyi kovalamak hepsini kaçırmanıza neden olabilir.
 • Mayıs – Mayıs 2022’de Aslan burcunu zorlu bir dönem bekliyor. Kariyer, finans veya aşk hayatı olsun, hayatınızın her alanında üstesinden gelmeniz gereken engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu olumsuz dönemden bir şekilde kurtulmanız gerekiyor.
 • Haziran – Her şey inanılmaz derecede yavaş ilerleyecek ve bu nedenle her zamankinden daha sabırlı olmanız gerekecek. Çok çalışmanıza rağmen bu çalışmanın etkileri fark edilmeyebilir. 
 • Temmuz – Temmuz 2022’de hayatınızın bazı alanlarında birçok gecikme yaşayabilirsiniz. Projeleriniz tehlikeye girebilir veya iş ortaklarınızla aranızda pürüzler çıkabilir. Eğer acele kararlar vermezseniz, temmuz ayı size hak ettiğiniz ödülleri verecek.
 • Ağustos – 2022 yılı boyunca en mutlu günlerinizi ağustosta yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek. Kişisel yaşamınızda mutluluk ve neşe peşinizi bırakmayacak. Bu dönemde uzun süreli seyahatlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan, akrabalarınızla maddiyattan kaynaklanan kavgalar yaşayabilirsiniz. 
 • Eylül – 2022’nin eylül ayı hayatınıza dramatik bir değişim getirebilir. Bu, belki bir boşanma belki de iş yerinde yaşanan büyük sorunlar şeklinde ortaya çıkabilir. Bu ay Aslanlar için pek iyi geçmeyecek. Minimum zararla atlatmak için panik yapmaktan kaçınmalı ve evlilik dışı ilişkilere dikkat etmelisiniz.
 • Ekim – Ekim 2022’de Aslanların hayatında aile her şeyden daha önemli hale gelecek. Birlikte seyahate çıkmak veya hamilelik gibi heyecan verici deneyimler yaşanabilir. Bu ay içindeki tüm planlarınızda aile üyelerinize önemli roller vermelisiniz. Hayatınızdaki bazı değişikliklerden ciddi anlamda etkilenecek ve bunlara nasıl uyum sağlayacağınız konusunda yeni taktikler geliştireceksiniz.
 • Kasım – Sağlığınıza dikkat etme zamanı. Havaların aniden soğumasıyla çok sık hastalanabilirsiniz. Bu dönemde kronik sorunlarınız için alternatif şifa terapileri keşfedeceksiniz. Ayın sonunda sağlığınız düzelecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 • Aralık – Aralık 2022 Aslan burcu için keyif ve eğlence ayı olacak. Etrafınızdaki herkesin neşeli olduğundan emin olmalısınız çünkü bir başkasının mutluluğu ile çok daha mutlu olduğunuzu hissedeceksiniz. Ayrıca, yıl sona ererken farklı bir sektörde yeni bir iş fırsatıyla karşılaşabilirsiniz.
aslan burcu gökyüzü

2022 Aslan Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 8 Ocak: Yeni yıl Aslan burcunun altıncı evinde gerçekleşen bir Venüs retrosu ile başlıyor. Ocak ayı boyunca devam edecek olan bu gerileme, grup projelerinde çalışmayı zorlaştırabilir. Nispeten kötü bir başlangıç olsa da sabretmekte fayda var çünkü şubat geldiğinde her şey hızlanmaya başlayacak. 
 • 15-25 Ocak: 15 ila 25 Ocak arasında gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi Aslan burcuna on yıllık geçmişini temizlemesi için yeni bir fırsat sunacak. Geçmişiyle uzlaşmaya giden Aslanlar 2021’de yaşadıkları onca zorluğun ardından artık rahat bir nefes alabilecek. Böylece 2022 Aslan burcu için güven ve iyimserliğin yılı olacak.
 • 1-15 Şubat: Romantik tutkular bu yıl neredeyse kaçınılmaz olacak. Şubat ayının başından ortasına kadar güçlü bir çekim dalgasının ve şehvetin gelmesini bekleyin. Birçok Aslan hayatlarındaki önemli ilişkileri derinleştirecek ve bekar olanlar hareketli bir flört dönemine adım atacak.
 • 1 Haziran: Haziran başı ile eylül ortası arasındaki dönem Aslanlar için bürokratik zorluklarla geçebilir. Miras meseleleri, ev anlaşmaları ve önemli finansal belgeler hayatınızı zorlaştırabilir. Bir yakınınızdan kredi kefaleti talebi gelebilir. Bu durumda eşinizden onay almadan karar vermemelisiniz. 
 • 10 Haziran: Bu tarihte, Jüpiter Aslan burcunun onuncu Güneş evini geçecek ve Aslanlar için yüksek popülarite dönemi başlayacak. Aynı zamanda kariyer desteği sağlayan bu astrolojik hadise, terfi veya maaş zammını da beraberinde getirebilir.
 • 10 Ağustos: Aslanda servet evinin efendisi olan Mars, 10 Ağustos’tan başlayarak ekime kadar yeni finansal fırsatlar sunacak. Mars’ın bu geçişi sırasında şansın da desteğini alan Aslanlar gelirlerini artırarak tüm zihinsel streslerden kurtulacak. Bununla birlikte kasım ve aralık aylarında harcamalar konusunda biraz dikkatli olmakta fayda var.
 • 1 Ekim: Yılın ilk yarısını eğitim ve seyahat için kullanan Aslan burcu, ekim başı itibariyle geçmişte öğrendiği şeyleri tekrardan inceleme fırsatı bulacak. Ayrıca Mars gezegeni bazı iddialı projelerin dizginlerini Aslana vererek yıl bitmeden yeni girişimlere ilham verecek.

Aslanların 2022’deki En Şanslı Günü: 31 Temmuz 

2022 Aslan burcu şanslı günler listesinin en tepesinde 31 Temmuz var. Yaz dönemi Aslan için şans ve sürprizlerle dolu fakat bu özel gün her zamankinden daha fazla tutku ve yaratıcılık vadediyor. Aslan’ın en şanslı gününün ardında iki temel gök olayı yatıyor. Birincisi, Jüpiter Aslan mevsimi boyunca romantizm ve neşenin beşinci evini aydınlatacak. İkincisi, şanslı gezegen Jüpiter ve yönetici gezegen Güneş 31 Temmuz’da uğurlu bir üçgen açı oluşturacak ve Aslanlara şans dolu bir enerjiden yararlanma fırsatı sunacak. Kalbinizin sesini dinlemek, size ilham veren şeyleri kucaklamak ve kendinizi aşkın merkezine koymak için harika bir zaman. Ayrıca, tutkularınızı sanatsal projelere dökmek için 31 Temmuz 2022’yi en verimli şekilde değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

2022 aslan

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Aslan Burcunu Neler Bekliyor? 

Aslan burcunu 2022’de kendisiyle barışık, mutlu bir yaşam bekliyor. Ocak 2022’de Satürn gezegeni bol şans, iyimserlik ve bolca neşe getirirken bunun etkileri tüm yıla yayılacak. Özellikle yeni fikirler Aslanın hayatında önemli bir yer kaplayacak ve para fırsatlarının kapısını çalacak. Yılın ilk yarısında kariyer başarılarının sarhoşluğuyla gününü gün edecek olan Aslanlar, ikinci altı aylık dönemde ise sağlıkla ilgili belirsizlikler ve yeni seyahat planları gündemde olacak. İyi günlerin yanında kötüler de olacak elbet; fakat 2022’nin Kozmik vakaları çoğunlukla Aslan’ın lehine gerçekleşecek.

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 yılı Aslan burcunun aşk hayatını fiziksel bir arenaya dönüştürüyor. Cinsel çekiciliğin zirvesini yaşayacak olan Aslanlar, diğer burçlar tarafından iştahla arzulanacak. Diğer taraftan Kozmik göstergeler tüm bu ilginin istikrarlı, geleneksel ve romantik ilişkilere dönüşeceği konusunda net ipuçları vermiyor. Heyecanlı etkileşimler elbette keyifli fakat sizi gerçekten anlayan ve derin bir sadakatle seven kişilerin varlığı vazgeçilmeziniz olacak. Özünde mantıksız ve olgunlaşmamış olan fiziksel çekimi zihinsel ve duygusal cazibeye dönüştürmek için epey çaba sarf etmeniz gerekecek. 
 • Kariyer ve Finans: 2022 Aslan burcunun kariyer hayatı birden fazla işte, birden fazla role işaret ediyor. Aslan’ın mükemmel sosyal becerileri profesyonel yaşamda faydalı etkiler yaratacak. Yılın ilk yarısında Aslanları liderlik pozisyonunda bir iş bekliyor. Kendinizi büyük bir havuzda küçük bir balık gibi hissederseniz, daha küçük operasyonlarda daha önemli roller almaya niyetlenebilirsiniz. Paraya gelince, 2022’de Aslan burcunun en şanslı olduğu alan gayrimenkul olacak. Bu yıl, düşük miktarda bir parayla büyük ve ferah bir ev bulabilirsiniz. Son olarak, 24 Kasım’dan sonra yaratıcı çalışmalarınızı büyük kârlar karşılığında satmayı düşüneceksiniz.
 • Sağlık ve Yaşam: Sosyal çevrenize duyduğunuz aidiyet hissi, yıl boyunca sağlık ve refahınız üzerinde büyük bir etki yaratacak. Bu nedenle size onay veren insanlarla birlikte olmak veya kendinizi özgürce ifade edebildiğiniz ortamlarda bulunmak çok önemli. 2022 Aslan burcu sağlık tahminleri günlük egzersizlerin sizi formda tutacağını ve bakış açınızı değiştireceğini söylüyor. Ayrıca vücudun bağışıklığını artırmak için sağlıklı beslenme rutinleri hayatınızın merkezine yerleşecek. 2022’de daha iyi bir yaşam için sizi yüceltmek yerine aşağı çeken kişilerle aranıza mesafe koymanız gerekecek.
aslan erkeği

2022 Yılında Aslan Erkeğini Neler Bekliyor?

2022’de Aslan erkeğini yeni deneyim arzularının zirve yaptığı bir yıl bekliyor. Burcun bekar temsilcileri geçmiş yasakları yeniden düşünecek ve olağandışı maceraların izini sürecek. Bir aşk girdabında asıl mesele dibe inmemek olduğu için Aslan erkeğinin güvenliği elden bırakmaması gerekiyor. 2022’de Aslan erkeklerinin çoğu yeni randevulara çıkacak ve entelektüel ilişkilerin hazzını yaşayacak. Bir noktada kadın arkadaşlarınızdan aşk ilanı duymaya hazır olmalısınız. Bu durum kafanızı karıştırabilir ancak uzun süreli bir ilişkinin başlangıcı da olabilir.

2022 sevgilisi olan Aslan erkeklerine macera arzularını dizginlemeyi ve bazı gizli arzuların köreltilmesini öğütlüyor. Her ne kadar Aslan erkeği sadakatiyle bilinse de dedikodular güven dolu aşkları dahi geçersiz kılabilir. 2022’de Aslan erkekleri yaratıcı enerjide inanılmaz bir artış yaşayacak. Profesyonel yaşamı yaratıcılıkla ilgili olmayanları ise evde sayısız yenilik bekliyor. Evinizi özgün bir tarzda yenilemek veya çocuklarla az bilinen yeni bir spor dalına başlamak gibi deneyimler yaşayabilirsiniz. Son olarak, 2022’de ruh eşini arayan Aslan erkekleri için Koç, İkizler, Terazi ve Yay burçlarına dikkat etmesi gerekiyor.

aslan kadını

2022 Yılında Aslan Kadınını Neler Bekliyor?

2022’de çoğu Aslan kadını kariyer ve aşk arasında çıkmaza girecek. Bazıları kariyer arzularının çok fazla zaman ve çaba gerektirdiğine inanacak ve dolayısıyla yalnızlıklarını buna bağlayacak. Çevresindeki erkeklerin gözünde ne kadar çekici olduğunun farkında olan Aslan kadını önceliklerini değiştirecek. Varlıklı bir erkekle tutkulu bir aşk yaşama ihtimali oldukça yüksek. 2022’de Aslan kadınlarına yeni hobilerin keşfi öneriliyor. Alışılmadık bir aktivitede ustalaşırken, ortak fikir ve dünya görüşüne sahip erkeklerle tanışmak mümkün hale gelecek.

İlişkide kıskançlık yaratacak bir hayran, Aslan kadınları ile partnerleri arasında anlaşmazlığa sebep olabilir. İlişkinizi daha iyi bir noktaya taşımak istiyorsanız, partnerinizi tüm çabalarında ve kariyerinde desteklemeniz gerekiyor. Bununla birlikte, burcunuz sağduyulu olmayı öneriyor. Bir erkek hedeflerine ulaşmak için sevginizi kötüye kullanabilir. Yılın ilk yarısında Aslan kadınları uzakta yaşayan akrabalarıyla sürekli etkileşim halinde olacak. Muhtemelen birinden ziyaret daveti alacak ve ailenizle harika bir tatile çıkacaksınız. Aslan kadını 2022’de planlarının çoğunu yıl sonuna doğru gerçekleştirecek. Aşk, evlilik ve çocuk isteyen kadınlar, ideal partneri bulduklarında aralarında ne olursa olsun ömür boyu sadık kalacak.

2022 Yükselen Aslan Burcunu Neler Bekliyor?

Yükseleni Aslan burcu olanlar 2022’nin başlarında düşmanlarıyla arasındaki mesafeyi korumak isteyecek. 17 Şubat’tan itibaren yaşadıkları her türlü stresten kurtulacak ve maddi konularda iyileşme yaşayacak. İlişkisi olanlar daha mutlu bir birliktelik için yeni adımlar atacak. Yükselen Aslan burcu mayıs ila ekim ayları arasında hayat arkadaşından olumlu geri dönüşler alacak. Pozitif hislerin yıl boyunca etrafta olacağı yeni yılda, sağlık konusunda bazı pürüzler yaşanabilir. Yükselen Aslanların spor yapmaya ve sağlıklı beslenmeye fazlasıyla dikkat etmesi gerekecek. Özellikle yaz mevsiminde beklenmedik bir rahatsızlık iş hayatını sekteye uğratabilir. Son olarak, yükseleni Aslan olan öğrenciler için 2022 yılı başarılarla geçecek.

Kısacası, 2022 Aslan burcu için birçok borcun temizlendiği, enerjinin arttığı ve aşk hayatında her şeyin yoluna girdiği bir yıl olacak. Yıl başında alınan bazı üzücü haberler kötü ruh haline neden olabilir ancak Jüpiter’in şanslı etkisi yıl boyunca Aslan burcunun peşini bırakmayacak.

Yeni yıl hediyesi tavsiyelerine de göz atın: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı