2022’de Başak ve Yükselen Başak Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 başak burcu

Her şeyin kusursuz olmasını isteyen mükemmeliyetçi Başaklar için 2021 yılı tam bir hayal kırıklığıydı. Neyse ki yönetici gezegen Merkür devrede ve 2022’de Başak burcunu çok sayıda retroyla ödüllendiriyor. Başaklar geçen yıl belirlenen hedefleri 2022’de gerçekleştirme fırsatı elde edecek ve kariyerde inanılmaz bir yükselişe geçecek. 2022 Başak burcu için aşk, para ve sağlık konularında da çeşitli sürprizler getiriyor. Özel tarihlerden en şanslı güne kadar Başak burcunun 2022 yorumlarını bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz.

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022 Başak burcu için iniş çıkışlarla dolu fakat genel olarak pozitif bir yıl geçecek. Başak burcunu bekleyen diğer sürprizlere geçmeden önce özellikleri hakkında bilgilerinizi tazelemek isteyebilirsiniz. 

Başak burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 22 Ağustos – 23 Eylül 
 • Element: Toprak
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Rengi: Turuncu
 • En Uyumlu Burçlar: Boğa, Oğlak, Yengeç ve Akrep
 • En Az Uyumlu Burçlar: Koç, Kova, Aslan ve Terazi
başak burcu özellikleri

Başak Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Başak burcu sıkı çalışmanın meyvesini verdiğini bilir. Ne pahasına olursa olsun, kendisini bir projeye atmaktan korkmaz ve bunun için uykusuz gecelere çoktan razıdır. 
 • Başak burcu bir karar vermeden önce tüm olasılıkları düşünür ve pratik aklın süzgecinden geçirir. Ortalığı karıştırmayı sevmez, bu yüzden bir soruna çözüm bulmadan önce etraflıca yaklaşır.
 • Başak burcu sanatı sorunlardan bir kaçış yolu olarak kullanır. Kendisini müzik, dans, oyunculuk ve çizim yoluyla ifade etmeyi sever. Bir Başak burcunun nasıl hissettiğinden emin değilseniz, sanat eserlerine bakabilirsiniz.
 • Başaklar mükemmel bir hafızaya sahiptir. Çoğu insanın hatırlamayacağı, erken çocukluktan itibaren olan tüm şeyleri hatırlayabilir. Aynı şekilde kendisine iyi gelen eski anıları hatırlayarak çevresini de pozitif hislerle doldurur.
 • Romantik ilişkilerde sadakat Başakların belki de en vazgeçilmez özelliğidir. Aşkı sonsuz gören Başaklar eşlerini asla hayal kırıklığına uğratmaz. Aynı şekilde sorumluluk ve dürüstlük de Başakların karakteristik özellikleri arasındadır.
 • Başak burcu insanlarda en iyiyi görmek için fazla isteklidir. Hareketlerini şekillendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için onlara fırsat verir. Bu sebeple Başaklar en sabırlı burçlardan biridir.
 • Bir Başak ne istediğine dair vizyon sahibi olduğunda kimse ona aksini söyleyemez. Fazlasıyla inatçı olabilen Başaklar aynı zamanda oldukça cüretkardır.
 • Gerçekten yardıma ihtiyaç duysalar bile Başaklar işleri kendi başlarına yapmaktan hoşlanır. Yardım istemeden önce bildikleri her yolu denemeyi tercih ederler. Bunun nedeni ise kendilerine çok güvenmeleri ve insanları rahatsız etmekten hoşlanmamalarıdır.
 • Alçakgönüllülük Başakların en karakteristik özelliklerinden biridir. İnsanların onları sıradan varlıklar olarak görmelerinden memnun olan Başaklar kibirli davranışlardan kaçınırlar. Başak burcu başarılarından gurur duyar fakat asla ukalalık yapmaz.
 • Başak burcu doğal olarak utangaç ve çekingen olduğu için yeni arkadaşlar edinmekte ve açılmakta zorlanır. Başakların arkadaşlığı zor başladığı gibi zor biter çünkü bağlantılar onlar için çok önemlidir.
başak yıllık burç yorumları

2022 Başak Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür, sürprizlerle dolu bir 2022 yılı vadediyor. 2022’de Başakları neler bekliyor diye düşünüyorsanız, aylara göre Başak burcu astroloji yorumları şu şekilde:

 • Ocak – Aktivitelerle dolu bu ay çok hareketli geçecek. Bazılarına ilk defa başlayacağınız, bazılarının da devamını getireceğiniz birçok göreviniz olacak. Ayrıca ikili ilişkilerde anlayış ve barışın öne çıktığı ocak ayında küs olduğunuz eski bir arkadaşınızla yeniden bir araya geleceksiniz.
 • Şubat – 2022 Şubat’ında Başak burcunun iletişim, bilgi ve yeni şeyler öğrenmeye ilişkin evi harekete geçecek. Profesyonel yaşamda yeni gelişimlerin habercisi olan olay sonucunda mükemmeliyetçi Başaklar kendilerinin en iyi versiyonu olmaya çalışacak. 
 • Mart – Mart 2022, Başak burcunu kariyerde önemli dönüşümlerin eşiğine getirecek. İletişimi, veri toplamayı, mesleki eğitim kurslarını ve para kazanmayı daha kolay hale getiren bu ayda işinizde terfi veya maaş zammı alabilirsiniz. Ayrıca, bu ayın sonlarına doğru sevdiklerinizin desteğine ihtiyacınız olacak.   
 • Nisan – Nisan ayı Başaklar için genel olarak sakin geçecek. Mesleki bilgi birikiminin artacağı bu ayda proje destekleri ve mülakatlar anlamında ilerleme bekleyebilirsiniz. Hastalıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var çünkü bahar sıcakları aldatıcı olabilir. 
 • Mayıs – Bu ayın üç haftası boyunca profesyonel bir eğitim kursuna devam etme ihtimaliniz epey yüksek. Ayrıca eşiniz, aile üyeleriniz, meslektaşlarınız ve arkadaşlarınızla iletişim kurma şeklinizi gözden geçireceksiniz. Her ne kadar burcunuzun karakterinde kibir olmasa da üstenci bir dil kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Haziran – Uğrunda bazı şeylerden ödün vermek zorunda kalsanız bile hayatınızdaki nihai hedeflere odaklanmayı tercih edeceksiniz. Haziran ayında Başak burcu olarak paranızı nasıl yöneteceğiniz konusunda bilenlerden yardım almak isteyebilirsiniz. Kısıtlı kaynaklarınızı veya ekstra gelirleri kontrol etmek için buna ihtiyacınız olacak.
 • Temmuz – Temmuz ayı Başaklar için yeni teknolojilerle tanışma ve kısa yolculuklara başlama dönemi olacak. İş hayatındaki motivasyonunuz ise meslektaşlarınızın performansıyla ve onlarla ne kadar iyi geçindiğinizle yakından ilişkili olacak. 
 • Ağustos – Ölümsüz aşkın peşinde koşan Başaklar için ağustos ayı yoğun bir duygusallık vadediyor. Geçmişteki ilişkilerin üzerine kalın bir çizgi çekerek önünüze gelecek yeni fırsatları değerlendireceksiniz. Ayrıca sizi bunaltan para sorunlarından da kurtulacaksınız. 
 • Eylül – Arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz daha fazla para kazanmanız için ilham kaynağı olacak. Pozitif sonuçlarını kısa süre içinde göreceğiniz mali bir yatırıma girişeceksiniz. Eylül ayı boyunca borç alma ve verme ilişkilerine biraz ara vermelisiniz. 
 • Ekim – Ekim 2022’de Başaklar geride kalan dokuz ayın yorgunluğunu atmak için dinlenmeye odaklanacak. Ruhsal yenilenme ve pozitif bir zihin için kısa tatil planları gündeme gelebilir. İş hayatında yaşanacak ufak tefek pürüzler keyfinizi kaçırabilir fakat endişelenmeyin. Yenilenmiş zihninizle daha sağlıklı kararlar alarak zorlukların üstesinden geleceksiniz.
 • Kasım – Kasım ayında Başakların fiziksel sağlık konusunda ekstra dikkatli olması gerekiyor. Ağır işler yapmaktan ve aynı zamanda çok fazla dinlenmekten kaçınmalısınız. Bu ikisi arasında bir denge oluşturmanızda fayda var. Düzenli spor yapma projenizi hayata geçirmek için motivasyonunuz yüksek olacak.
 • Aralık – 2022’yi uğurlarken Başak burcu fazlasıyla aktif bir ay geçirecek. Bu süre zarfında kesinlikle sıkılmayacaksınız. Partiler ve eğlenceler söz konusu olduğunda bütçenize sıkı sıkıya bağlı kalın çünkü yıl sonuna doğru maddi anlamda işler yolunda gitmeyebilir. Yeni yıla başlamadan önce geçirdiğiniz yılı iyice gözden geçirmeli ve hatalarınızdan ders çıkarmayı unutmamalısınız.
virgo

2022 Başak Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

2022’de Başak burcunun göksel etkileri büyük oranda Retrolardan kaynaklanıyor. Başakların dikkat etmesi gereken 2022 tarihleri şu şekilde: 

 • 1-29 Ocak: Yeni yılın başlamasıyla Venüs’ün belirgin retro hareketi önce seyahatle, ardından parayla ilişkili evinize dokunacak. Bu tarihler arasında karakterinizin güçlü yönlerini vurgulama fırsatı kazanacaksınız fakat dengeyi tutturamadığınız takdirde bazı yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.
 • 14 Ocak-3 Şubat: Yönetici gezegeniniz Merkür bu yıl üç kez gerileme yapacak ve size yavaşlamanız için bolca fırsatlar sunacak. 14 Ocak ve 3 Şubat tarihleri arasında iletişim gezegeni Merkür sağlık ve rutin bölgesinden ayrılarak romantizm bölgesine geri dönecek. Bu dönemde günlük programlarınızı yeniden gözden geçirecek ve eğlenceye öncelik vereceksiniz.
 • 10 Mayıs – 2 Haziran: Merkür’ün bu tarihler arasındaki hareketi kariyerinizi ve yüksek öğrenim alanlarınızı etkileyerek büyük resimdeki hedefleri netleştirme şansı sunacak. Hayatınızdaki kararsızlık, endişe ve çekinceleri bir kenara bırakarak nihai amacınıza uygun olarak radikal kararlar alacaksınız.
 • 9 Eylül – 2 Ekim: Üçüncü Merkür retrosu para bölgenizden geçerek sizi harcamalarınız konusunda yeni bir bilince eriştirecek. Bu dönemde girişimci Başakların kişisel markalarını geliştirmek için önemli fırsatları olacak. Beklenmedik bir yatırım veya tasarruftan elde edilen gelirler hayat kurtarıcı olabilir.

Başak Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 16 Şubat 

Yeni yıla haritanızın romantizm ve tutku evindeki bir Venüs retrosuyla başlayacaksınız. Bu, geçmiş ilişkiler hakkındaki hislerinizi yeniden ortaya çıkarabilir veya konu flört tercihleriniz olduğunda bazı konuları yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. 2022 Başak burcu şanslı günler listesine ilk sıradan giriş yapan 16 Şubat tarihi aşkta yepyeni bir döngü başlatıyor. Yalnızca Sevgililer Günü haftası olduğu için de değil çünkü aşk gezegeni Venüs ve seks gezegeni Mars, harika bir kavuşum için beşinci evinizde bir araya gelecek. Bu yeni romantik bağlantılar ocaktaki retro sırasında öğrendiğiniz dersleri tam olarak kavramanıza yardımcı olacak.

başak burcu 2022

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Başak Burcunu Neler Bekliyor? 

Dünya ekonomisine ilişkin öngörüler 2022’de Başak burcu üzerinde endişe verici etkiler yaratabilir. Neyse ki hayatınız üzerindeki yüksek kontrolünüz çok başarılı bir yıl geçireceğinizi ve bazı maddi ödüllerle karşılaşacağınızı gösteriyor. 2022’de ışığı sembolize eden Başak burcu için karanlık günler sona eriyor. Üstelik 2022’de tutulmalar, gezegen hareketleri, Retrolar ve kavuşmalar da Başak burcunun yanında. Yeni yılda aşk, para, sağlık ve kariyer konularında sizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız, tüm detaylar şu şekilde:

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 Başak burcu için aşk falında herkes için iyi haberlerle geliyor. İlişkisi olanlar bu tutkulu aşkı bir adım ileriye taşımak için yeni fırsatlar kazanacak. Bu fırsat ailelerin tanışması veya romantik bir evlilik teklifi şeklinde ortaya çıkabilir. İlişkisi olmayan Başaklar ise yeni yılda büyük bir aşka yelken açma şansını elde edecek. Duygusallık ve tutku arasındaki denge bu ilişkinin sürekliliğini belirleyecek. 2022’nin ilk çeyreğinden sonra başlayan ilişkilerin şansı diğerlerine göre daha yüksek olacak. Evliliklerde ise Başak ve eşleri arasında finansal meseleler yüzünden tartışmalar çıkabilir fakat bu ilişkideki aşkı ve güveni tazelemek için önemli bir fırsat olacak.
 • Kariyer ve Finans: Başak’ın iş ahlakı ve güvenilirliği onu herhangi bir sektörün en değerli üyelerinden biri yapıyor. Son yıllarda oluşturduğunuz itibarınızı artırmaya devam ederken, 2022 yılı size artan iş yükü, fazla mesai ve ek sorumluluklar getirecek. Bir zamanlar göz korkutucu gelen görevler artık sizin için çocuk oyuncağı. Paraya gelince, 2022’de gelirini artırmak isteyen Başaklar için hizmet sektöründe kazanç düzeyi yüksek fırsatlar oluşabilir. Ayrıca gayrimenkul piyasaları ile yakından ilgileneceksiniz. 2022’de Yeni Ay’ın gücünü yanınıza alacağınız 25 Ekim tarihinde zam istemeyi de düşünebilirsiniz.
 • Sağlık ve Yaşam: 2022 Başak burcu için sağlıkta oldukça iyimser öngörüler sunuyor. Doktorları daha az ziyaret edecek ve mevcut yaşam tarzınızı çok değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Genel sağlığınız iyi olsa da aşırı stresten kaçınmanız gerekiyor. Özellikle iş konularında yapılan stres fiziksel ve zihinsel sağlığın bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle 2022’de meditasyon ve Yoga gibi teknikleri hayatınıza almanız gerekebilir. Yeni yılda sürekli olarak kendinizi geliştirmeye çalışmak yerine, şu anda ve burada, olduğunuz kişiyle mutlu olmayı öğrenmelisiniz.
başak erkeği

2022 Yılında Başak Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 Başak erkeğine iniş ve çıkışlarla dolu bir aşk hayatı sunacak. Burcun bekar temsilcilerinin büyük bölümü 2022’de ilişkiye başlayacak ve yalnız Başak erkeklerinin sayısı tarihteki en düşük seviyesini görecek. Aşk arzusu ilkbaharın tatlı meltemleriyle birlikte ön plana çıkacak. Ayrıca Başak erkeğiyle ilişkiye girmek herkes için o kadar kolay olmayacak. Çünkü her şeyi güzelce toparlayan ve konuları tartışmaktan kaçınan bir yaklaşım benimsemiyor. Bununla birlikte 2022’de Başak erkeği sadık, sevecen ve güçlü bir aşık olacak. Yanında Başak erkeği olan kadınlar hayattaki hiçbir problemle tek başına yüzleşmek zorunda kalmayacak.

Halihazırda ilişkisi olan Başak erkekleri 2022’de birçok konuyu tekrar masaya yatıracak. Nezaketiniz partneriniz tarafından takdirle karşılanırken, bu ilişkinizde bir evlilik teklifi beklentisi yaratabilir. Akrabalarınıza kişisel yaşantınızla ilgili detaylar vermemeye çalışın çünkü onların fikirleri objektif değerlendirmelerin önüne geçebilir. 2022’de Başak erkeğinin en şanslı evlilik ayları nisan, ağustos ve ekim olurken; en iyi günler ise Çarşamba ve cumartesi. Son olarak, evli Başak erkeklerini rüya gibi bir yıl bekliyor. Artan duygu ve şehvet evliliği güçlendirecek ve daha iyi bir yerde yaşama isteğiyle sonuçlanacak.

başak kadını

2022 Yılında Başak Kadınını Neler Bekliyor?

2022 Başak kadını için kişisel yaşamda önemli dönüşümlerin yılı olacak. İdeal insan fikrinin gözden geçirilmesi oldukça muhtemel. 2022 Başak burcu, kadınlara olgunlaşmamış duyguları ifade etmek için acele etmemeyi öneriyor. Bu noktada deneyimli bir arkadaştan tavsiye almak aşk hayatının temellerini sağlamlaştırabilir. Başak burcunun pratiklik karakteri ve artan cinsel arzular birleşince, kendi ayakları üzerinde durabilen özenli ve hassas bir adamla ciddi bir ilişki başlayabilir. 2022 yılı Başak kadınlarını iş hayatındaki aşklar konusunda uyarıyor. Mantığı devre dışı bırakarak istenmeyen sonuçlara yol açabilecek bu anlamsız duygusallık her iki tarafa da zarar verebilir.

2022’de Başak burcu kadını hem cinsel hem de normal yaşantıda yüksek uyum yakalayamazsa, aşkta mutlu olamaz. Aynı derin duyguları ve ateşli tutkuyu hissedemeyen Başak kadınları, tavizlerle dolu bir ilişkiye sahip olmaktansa yalnızlığı tercih edecek. Bu yıl Başak kadınları aradığı aşkı kulüpte veya barda değil; müze, kütüphane ve kitap fuarı gibi sıra dışı yerlerde bulacak. İlişkisi olanlar ise sevildiğini ve arzulandığını hissederek özgüvenlerini artıracak. Bazıları testte iki şerit görerek annelik beklentisiyle hayatlarını değiştirecek. 2022 yılı Başak kadınlarına daha fazla sosyallik vadederken, eğlence etkinliklerine katılımda daha çok istekli olmalarını tavsiye ediyor.

2022 Yükselen Başak Burcunu Neler Bekliyor?

Yükseleni Başak burcu olanları 2022’nin başından sonuna kadar tatmin edici bir yıl bekliyor. Yaşamın her alanında mutlu haberler alınacak. 2022’nin ocak ayında devam eden bir hastalığın sona erdiği öğrenilecek. Geçmiş yıllardan gelen parasal bir sorun da çözüme kavuşacak. Mayıs ayından sonra yükselen Başaklar daha samimi bir tavra geçiş yapacak. Yıl sonuna kadar iş hayatında verimli sonuçlarla karşılamak fazlasıyla mümkün görünüyor. Eş ve sevgililer bu yıl tamamen yanlarında olacak ve kariyer başarıları konusunda en büyük motivasyonu onlar sağlayacak. Ayrıca yükseleni Başak olan öğrencileri özellikle büyük sınavlarda olumlu sonuçlar bekliyor.

Başaklar her sene olduğu gibi 2022’yi de mükemmel bir iyimserlikle karşılıyor. Yıl boyunca devam edecek olan pozitif hisler özellikle ilk dokuz ayda yoğunluğunu artıracak. 2022’nin en şanslı burçlarından biri olan Başaklar masalları andıran aşk hikayelerine, önemli maddi kazançlara ve kariyer gelişimlerine şimdiden hazır olmalı.

Yeni yıl hediyesi tavsiyeleri için sıradaki içeriğimize göz atın: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı