2022’de Terazi ve Yükselen Terazi Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 terazi burcu

2020 ve 2021’in astrolojisi küresel kargaşa, gerilim ve değişimlerin içinde eriyip gitti. Geride kalan iki yıl boyunca neredeyse hiçbir burç beklediğini bulamadı ve Terazi bu listenin ilk sıralarında yer alıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, 2022 Terazi burcu için daha canlandırıcı ve umut verici hisler taşıyor. 2022’de gerçekleşecek olan nadir kozmik bağlantılar Terazi burcunu güçlü büyüme dönemlerine sokarak köklü dönüşümlere zemin hazırlayacak. Aşk, para, kariyer ve sağlıkta Terazi burcunu 2022’de neler bekliyor diye merak ediyorsanız, diğer tüm detayları bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz.

Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

2022 Terazi burcuna şans ve bereket getirecek kozmik enerji değişimleriyle başlıyor. 2022 Terazi burcu yorumlarına geçmeden önce burç hakkındaki bilgileri tazelemekte yarar var.

Terazi burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 23 Eylül – 22 Ekim 
 • Element: Hava
 • Niteliği: Öncü
 • Yönetici Gezegeni: Venüs
 • Rengi: Pembe ve mavi
 • En Uyumlu Burçlar: İkizler, Kova ve Koç
 • En Az Uyumlu Burçlar: Oğlak, Yengeç ve Balık
terazi özellikleri

Terazi Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Teraziler dışa dönük, arkadaş canlısı ve rahat karakteriyle bilinir. Burcu simgeleyen Terazi sembolü gibi yaşamlarında dengeyi, uyumu, barışı ve adaleti sağlamakla ilgilenir.
 • Teraziler hava grubuna ait olduğu için sosyal bağlantıların önemine güçlü bir şekilde inanır. İşleri yoluna koymaktan ve iyi izlenim bırakmaktan fazlasıyla tatmin olur.
 • Uyum konusunda mükemmeliyet arayan Teraziler özellikle grup faaliyetlerinde her şeyin dengeli olmasına büyük özen gösterir. Bu nedenle en küçük eylemlerin bile avantaj ve dezavantajları üzerinde saatlerce düşünür.
 • Terazilerin kusursuz denge arzusu ilişkilerine de yansır. Uzun vadeli romantik ilişkileri kolayca sürdürebilen Teraziler, arkadaşlıklarında da istikrar ve düzen arar.
 • İkili ilişkilerde samimi ve hassas bir karakteri yansıtan Teraziler aşık olmaktan çekinmez. Bununla birlikte aşırı flörtöz ve baştan çıkarıcı görünebilirler ve bu Terazilerin başını sıkça belaya sokar. 
 • Son derece müzakereci olan Teraziler kelimelerle dans etmesini iyi bilir. Doğal olarak çekici ve inandırıcı olan bu burcun temsilcileri hikayenin her iki tarafını da görme yeteneğine sahiptir. Dolayısıyla başkalarının bakış açısını değiştirip ikna etme konusunda faydalı sonuçlar alır.
 • Güzelliğin sembolü olan Terazi burcunun erkek ve kadınları dış görünüşüne çok önem verir. Bu nedenle Teraziler kendileri gibi güzel varlıklarla çevrili olmayı ister. Bu bazı durumlarda başkalarını görünümlerine ve statülerine göre yargılama eğilimine neden olabilir.
 • Terazi burcunun her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünme alışkanlığı çoğu zaman karar vermesini zorlaştırır. Analizlerinde ortaya çıkan potansiyel olumsuzluklar korkuya neden olarak fırsatların önüne geçebilir.
 • Teraziler öfkelerini pasif agresif bir tavırla yansıtmayı tercih eder. Her zaman nazik ve kibar davranmaya çalıştıkları için kızıp kızmadığını anlamak zor olabilir. Bu nedenle Terazilerin memnuniyetsizliğini anlamak için ipuçlarını birleştirmek gerekir.
 • Teraziler sıkı çalışmaya pek gelemez ve genellikle iyi şeylerin kendilerine çok az bir çabayla gelmesini tercih eder. Onları ikna yeteneklerini kullanarak kendi işlerini başkalarına yaptırırken görebilirsiniz.
terazi 2022 tahminleri

2022 Terazi Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – Terazi burcu 2022’ye fırsatlarla başlıyor. Çıkar ilişkisine dayalı arkadaşlıklarınız, ay sonuna doğru yeni bir boyut kazanarak maddi kazanç fırsatlarının kapısını aralayacak. Bu dönemde aklınızdaki projeler için finansman da bulabilirsiniz. Ayrıca hayatınızı tehlikeye atan faaliyetlerden mutlaka kaçınmalısınız.
 • Şubat – Kariyerinizi dilediğiniz gibi tayin etme şansına erişeceksiniz. Bunun için ortaya çıkan finansal fırsatlardan nasıl yararlanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Enerji seviyeniz olağanüstü yüksek, çalışma motivasyonunuz ise sürekli canlı olacak.  
 • Mart – Mart 2022, Terazi burcu için rüya gibi geçen ocak ve şubatın ardından gerçeklerle yüzleşme ayı olacak. Bu dönemde oluşabilecek pürüzlerden etkilenmemek için hobilerinize ve ilgi alanlarınıza daha fazla odaklanmalısınız. Bazı aktiviteler size yeni fırsatlar getirecek.  
 • Nisan – Nisan ayı finansal istikrarı sağlamak için kilit rol üstlenecek. Bütçenizi yönetmek için ekstra tedbirler almanız gerekebilir. En yakınlarınızla bolca vakit geçireceğiniz aktivitelere hazır olun çünkü evde bulunmanın tadını çıkaracaksınız. 
 • Mayıs – Mayıs 2022 Terazi burcu için kariyerde kayda değer bir değişim vadetmiyor dolayısıyla işler eskisi gibi devam edecek. Mayıs için sevginin ayı demek yanlış olmaz. Bolca romantizm, tutku ve aşkla iç içe olacağınız bahar günlerine şimdiden hazırlansanız iyi olur.
 • Haziran – Terazi’nin artan canlılığı ve bitmek bilmeyen enerjisi haziran ayına damga vuracak. Günlük aktivitelerin ötesinde, yakınlarınızı çeşitli maceralara davet edeceksiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle ilgili beklenmedik harcamalar olabilir. Yatırım yapmak, yeni bir araba veya ev almak haziran ayında gündeminize girecek.
 • Temmuz – Temmuz ayı Terazilere dinlenme ve gevşeme fırsatı sunan dingin bir enerjiyle geliyor. Sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da rahatlamaya ihtiyacınız olacak. Ruh halinizi iyileştirecek yeni hobiler keşfedeceksiniz. Bu dönemde hayatınızın seyrini değiştirecek yeni insanlarla tanışabilirsiniz. 
 • Ağustos – Ağustos ayı Teraziler için fırsatları ve riskleri bir araya getiriyor. Kısacası, sürprizlerle dolu bir dönem sizi bekliyor. Ayın ilk haftasında son derece kazançlı işlere imza atabilirsiniz. Öte yandan söz konusu aşk olduğunda fevri hareketlerde bulunmamak gerekiyor. 
 • Eylül – Sonbahar mevsimi bereketiyle geliyor. Eylül ayı size hayatınızı değiştirmek için büyük bir arzu getirecek ve evren bu değişimi hızlandıran fırsatlar sunacak. Ayın sonlarına doğru kendinizi şımartmak için ekstra harcamalar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle olan ilişkileriniz eskisinden daha iyi olacak.
 • Ekim – Ekim 2022’de Teraziler uzun süredir olayların maddi tarafına odaklandıkları ve diğer önemli detayları ıskaladıkları için pişmanlık yaşayacak. Bazı dengesiz ilişkilerden vazgeçmek genel mutluluğun artmasını sağlarken yeni bağlılıkların kapısını açacak. Bu ay, aşk hayatınızı olumlu yönde değiştirmek için bazı önlemler almalısınız.
 • Kasım – Teraziler kasımda ayakta kalmak ve işleri hakkıyla yerine getirebilmek için sevdiklerinin desteğine ihtiyaç duyacak. İkili ilişkilerinize her zamankinden daha çok önem vermelisiniz. Ayrıca bu dönemde yapacağınız yatırımların kısa süre sonra şaşırtıcı kazançlara dönüşme olasılığı bir hayli yüksek.
 • Aralık – Aralık ayı Terazi burcunu ailesine yaklaştıracak ve sevdikleriyle vakit geçirmesi için teşvik edecek. Bu dönemde kendinize ve işinize odaklanmalısınız. İyimserliğiniz sayesinde kariyerinizdeki engelleri teker teker aşacaksınız. 2022’yi uğurlarken başlangıçtaki enerjiye sahip olmayacaksınız fakat gelecek yılı karşılamak için canlılığa ihtiyacınız var.
libra 2022

2022 Terazi Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 1 Ocak–28 Temmuz: Merkür’ün Terazi burcunda gerçekleştireceği doğrudan hareket aile yaşamında birçok özel anın yaşanmasına vesile olacak. Teraziler için yeni durumlara uyum sağlamak daha kolay hale gelirken, önemli kararlar vermek zorunda kalabilir.
 • 10 Mayıs–3 Haziran: Merkür’ün Boğa burcunda gerileme yapacağı bu tarihler arasında Terazi burcunun aşk hayatı etki altına girecek. Bu süre zarfında önemli kararlar vermekten kaçınmak gerekiyor. 
 • 10 Eylül–2 Ekim: Bu tarihler arasında Başak ve Terazi burçlarında Merkür Retrosu gerçekleşecek. Bu, Terazi için duygusal bir dengesizlik ve inkar dönemine işaret ediyor. Normalden daha hassas olacakları bu üç hafta boyunca, Terazilerin duygularıyla başa çıkmaları için ekstra çaba göstermesi gerekiyor. Ayrıca, Merkür’ün geri gittiği bu dönem dışında, Venüs’ün Oğlak burcunda bulunması 2022 boyunca Terazilere bir dizi faydalı değişikliğin anahtarını sunacak.
 • 30 Ekim: 13 Ocak 2023’e kadar sürecek olan Mars retrosu başlıyor. Teraziler bu dönemde yüzleşmekten uzak durmalı. Ayrıca Terazi burcunun mali durumu güçlü bir darbe alarak temsilcilerin savunmasız hissetmesine neden olabilir. 

Terazi Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 22 Ekim 

Yönetici gezegen Venüs Terazi burcunun tarihlerini aydınlatmaya devam ediyor. Burcun kuyruk ucu olan 22 Ekim tarihi 2022 Terazi burcu şanslı günler serisinin en başına yerleşiyor. Kimilerinin doğum gününe denk gelecek olan bu özel tarihte, Venüs ve Güneş istisnai bir hizalanma oluşturacak. Venüs Yıldız Noktası olarak bilinen bu şanslı yön; sihir ve romantizmin yanı sıra zevk, arzu ve yaratıcılıkla ilgili heyecan verici başlangıçları müjdeliyor. Yeni bir imajla ruhunuzun gizli kalmış yönlerini kucaklamak için harika bir gün olabilir. Aşk hayatınıza hareket ve bereket getirecek olan 22 Ekim tarihinden sonuna kadar yararlanmalısınız.

terazi burcu işareti

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Terazi Burcunu Neler Bekliyor? 

2022 Terazi burcu için “ne ekersen onu biçersin” yılı olacak. Emeklerinizin karşılığında bolca başarı, para ve popülarite kazanacağınız bu uzun yılda sosyal hayatınız da fazlasıyla renkli geçecek. 2022 başlar başlamaz yoğun bir dönem sizi bekliyor. Satürn’ün dördüncü evinizdeki varlığı çok çalışmanız için size ilham verecek. Bazen hayal kırıklığına uğrayarak vazgeçmeyi düşünebilirsiniz fakat yine de düştüğünüz yerden kalkarak işinizi coşkuyla yapmaya devam edeceksiniz. Kariyerde her şey pürüzsüz görünse de ilişkiler konusunda kapsamlı bir değerlendirmeye ihtiyacınız olabilir. Arkadaşlarınız tarafından aldatılabilir, sevgilinizle tartışabilir ve aile üyeleriyle anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Uykusuzlukla sonuçlanacak olan bu küçük sorunları göz ardı ederseniz, genel olarak harika bir yıl sizi bekliyor. Terazi burcunu 2022’de aşk, para, kariyer ve sağlıkta spesifik olarak nelerin beklediğini merak ediyorsanız, burç yorumlarınız şu şekilde:

 • Aşk ve İlişkiler: Terazi burcu 2022’de aşktan daha çok para tarafından yönlendiriliyor gibi görünüyor. Para kazanmak sizin için heyecan verici fakat sizinle aynı hedefleri paylaşan çekici biriyle çalışıyorsanız, bu büyük bir aşkın başlangıcı olabilir. Hafif romantik ilişkiler söz konusu olduğunda, rastgele aşklar konusunda daha temkinli davranmalısınız. Aşkla ilgili beşinci evinizden sızan enerji genel olarak ilişkilerinize olumlu yansımalar sunmayacak. Yine de bu durum hayatınızın aşkını bulamayacağınız anlamına gelmiyor çünkü 2022’de Terazi aşk hayatı diğer konularla iç içe geçmiş durumda. Kariyer, para ve sağlıktaki olumlu gelişmeler aşkı da kendi tarafına çekecek.
 • Kariyer ve Finans: 2022 Terazi burcuna kariyer ve para konularında sayısız fırsatla gelecek. İş hayatında ek görevler üstlenme inisiyatifi gösteren Teraziler kariyer basamaklarını hızla tırmanacak. Bu, her gece ofiste geç saatlere kadar çalışmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Kariyerinize odaklanırken yaşamınızdaki diğer önemli noktaları göz ardı etmemelisiniz. Yılın ilk ayında Yay burcuna giren Mars, kariyerinizdeki başarıların ana tetikleyicisi olacak. Özellikle ticaretle uğraşan Terazi burcu temsilcileri ocak ve mayıs ayları arasında kazançlı bir dönem bekleyebilir. Geniş çevreniz yeni iş ve proje fırsatlarını ayağınıza getirerek yeni kazançların kapısını aralayacak.
 • Sağlık ve Yaşam: 2022’de Terazi burcu nihayet büyük bir psikolojik engeli aşarak kendi bedeniyle bütünleşmeye başlayacak. Yaz dönemiyle birlikte alternatif uygulamalara olan ilginiz artarken beden sağlığınızı her şeyin önüne koyacaksınız. Daha güzel görünmek için spor ve beslenmeyi dengeli bir şekilde yürütürken kışa daha zinde bir bünyeyle girmiş olacaksınız. Sağlığınız manevi bir nitelik kazandıktan sonra meditasyonla ilgilenmek gündeminize gelebilir. Terazi burcunun 2022’de sağlıkla ilgili dezavantajları büyük oranda stresten kaynaklanacak. Eklem ağrılarına ve mide kramplarına neden olabilecek kaygılı durumları önlemek için iş yaşamında gereğinden fazla sorumluluk almayı reddedebilirsiniz.
terazi burcu erkeği

2022 Yılında Terazi Erkeğini Neler Bekliyor?

2022 Terazi erkeklerini entelektüel zevklerin yoğunlukta olduğu bir geçiş dönemine hazırlıyor. Burcun erkek temsilcileri kış mevsiminde tamamen rahatlayacak ve zihnini dinlendirmek için yeni yollar deneyecek. Sorumlulukların niteliği değişirken yoğunluğu da azalacak. Böylece çok fazla boş zamana kavuşan Terazi erkekleri ruhunun derinliklerine inebilmek için kişisel gelişime önem verecek. Bu yeniden keşif ve içe dönüş sürecinin dış dünyadan soyutlanmadan gerçekleşmesi gerekiyor. Haliyle 2022’de Terazi burcunun erkekleri sevdikleriyle bolca vakit geçirmek isteyecek. Kış gezileri, saunalar ve sanatsal etkinlikler uzun bir süre yaşamın merkezine yerleşecek.

2022 baharında Terazi erkekleri yeni yetenekler keşfederek meslek değişimine hazırlanabilir. Aynı dönemde gerçekleşecek olan önemli toplantılar ve bağlantılar bu süreci biraz daha hızlandıracak. Köklü bir dönüşüm geçiren Terazi erkeği 2022 yılı boyunca aşkta da yeni fırsatlarla karşılaşacak. Burcun bekar erkekleri hareketli flört dönemlerinden ziyade, daha dingin ve ciddi bir ilişkiye adım atmak isteyecek. Bu noktada sevgi ve çıkar arasındaki ayrımı yapabilenlerin mutlu olma olasılığı daha yüksek. Yıl sonuna doğru evli Terazi erkekleri ailelerini büyütmek isteyebilir. Ayrıca, değişim enerjisi yeni bir eve taşınmak veya başka bir şehre yerleşmek gibi fikirleri aile gündemine getirecek.

terazi burcu kadını

2022 Yılında Terazi Kadınını Neler Bekliyor?

2022’de Terazi kadını bir önceki yıldan tamamen farklı bir döneme dahil olacak. Kış atmosferinde yaşamı fazlasıyla hareketli geçecek olan Terazi kadınları pozitif ruh halini çevresine de yansıtacak. Günlük ev işleri dışında her şeyi yapmaya yetecek sonsuz bir enerji yüklemesi gerçekleşecek. Bu canlılık dönemi yazın başlangıcına kadar sürecek ve Terazi kadınları arkadaşlarıyla konserlere, partilere, film etkinliklerine ve dans kurslarına gitmek için yeterli para ve zaman ayırabilecek. Ocak ve mayıs ayları arasında aile içinde çatışmalara ve yanlış anlaşılmalara yol açabilecek fevri davranışlardan kaçınmakta fayda var.

2022 Terazi kadını aşk falına göre hayatın diğer alanlarındaki hareketlilik ilişkilere negatif şekilde yansıyacak. Haliyle ilişkilerin niceliğine değil niteliğine odaklanmak gerekiyor. Bekar Terazi kadınları tutkulu bir ilişkinin peşinden giderken ailesini görmezden gelebilir. Karşılarına çıkan erkekler yaşça büyük, ciddi, hırslı ve fazlasıyla tutumlu olabilir. Frekansların uyuşmaması durumunda, Terazi kadını bu sefer bardağın boş tarafını görmek isteyebilir. Ayrıca, 2022’de yalnız olan Terazi kadınlarının büyük bölümü evliliğe adım atacak. Aile ve evle ilgili dördüncü evin yöneticisi Satürn, gelecekteki 24 ayı ilişki evinde geçirecek. Bu da kendini evliliğe hazır hisseden Terazi kadınlarına yeni duygusal serüvenler için göksel bir motivasyon sağlayacak.

2022 Yükselen Terazi Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Terazi burcu için genel olarak ortalama bir yıl vadediyor. Şubat ortasından itibaren arkadaşlardan veya aileden maddi ve manevi anlamda büyük destekler bekleniyor. Yükseleni Terazi olanlar aşk hayatında ise muazzam bir sevgi ve şefkat patlamasıyla karşılaşacak, ancak sağlık konusunda dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. Ayrıca nisan ve eylül ayları arasında aile hayatında yaşanacak problemlerin büyümemesi için kendilerinden ödün vermeleri gerekebilir. Ekim ayında ise 2022’nin dönüm noktası olma potansiyeli yüksek bir olay gerçekleşebilir. Finansal anlamda ciddi getiriler sağlayacak yeni bir iş girişimi gündeme gelebilir. Çocuğu olan yükselen Terazilerin aile içinde iyi ilişkiler kurma konusunda ekstra özen göstermesi gerekiyor.  

Güzelliğin ve dengenin simgesi olan Terazi burcu kendine yakışır bir 2022 yılına hazırlanıyor. Zodyak’ın güçlü kozmik etkileri bu sefer hassas Terazilerin yanında olacak. Unutmayın, 2022 Teraziler için verilen her emeğin karşılık bulacağı bereketli bir dönem vadediyor. Dolayısıyla tembelliğe kısa bir ara vererek her fırsatı değerlendirmekte fayda var.

Yılbaşı hediyesi önerilerine göz atın: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı