2022’de Akrep ve Yükselen Akrep Burçlarını Neler Bekliyor?

akrep burcu 2022

2021 yılı Akrep burcuna inişli çıkışlı dönemler yaşattı ve bunların dağılımı kesinlikle adaletli değildi. Neyse ki 2022 yılı telafilerle geliyor. Yönetici gezegen Plüton, Akrep’in akıl ve iletişim evine yerleşerek birkaç yıl boyunca burada kalacak. Dolayısıyla 2022 Akrep burcu için eteğindeki tüm taşları dökmeye hazır. Aşktan paraya, sağlıktan kariyere kadar merak ettiğiniz ne varsa, Akrep burcunu 2022’de bekleyen tüm kozmik havadisleri bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz. 

Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Retrolar, tutulmalar ve üçgen açılar 2022’de Akrep burcunun yanında olacak. Evrenin sizin için hazırladığı sürprizlere geçmeden önce burcunuzun özelliklerini hızlıca hatırlamanızda fayda var.

Akrep burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 23 Ekim – 22 Kasım 
 • Element: Su
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici Gezegeni: Plüton
 • Rengi: Siyah
 • En Uyumlu Burçlar: Yengeç, Balık, Başak ve Boğa
 • En Az Uyumlu Burçlar: İkizler, Kova ve Terazi
scorpio

Akrep Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Akrep burcu bir şeyi kafaya koyduğunda pes etmez ve sonuna kadar peşinden gider. Dolayısıyla kararlılık Akrep burcunun en karakteristik özellikleri arasında yer alır.
 • Hiç düşünmeden tehlikeye atılan ve zorlu görevler için gönüllü olmaktan çekinmeyen Akrep burcu cesaretiyle bilinir. Özellikle aileye ve arkadaşlara yardım söz konusu olduğunda mücadelenin başında cesur Akreplerin olduğunu görebilirsiniz.
 • Akrep burcu kendini birine veya bir şeye adamışsa, ona sonuna kadar sadık kalır. Akrep’in güvenini kazanmak zordur fakat birine güvendiğinde tüm benliğiyle o kişinin yanında durur. 
 • Akrep burcu dürüstlüğüyle bilinir. Ne olursa olsun her zaman doğruyu söyler ve sahtekarlıktan nefret eder. Akrep’in özellikle de aldatan insanlara karşı asla tahammülü yoktur.
 • Yaşamda sınır tanımayan Akrep burcu kararlı kişiliğini hırsa dönüştürebilir. Bu nedenle hedefleri her zaman yüksek tutar ve başarmak için elinden gelen her şeyi yapar. Akreplere istedikleri bir şeyin mümkün olmadığını söylemek yapılacak en son şey olabilir.
 • Akrep kararlılığı ve zekası nedeniyle istediği her şeyi hak ettiğine inanır. Dolayısıyla kıskançlık Akrep’te doğal bir karakter özelliğidir. Her şeyin rekabet olduğunu düşünür ve kendi başarılını başkalarıyla kıyaslar.
 • Akrep burcu hayat oyununu kurallarına göre oynar. İnanılmaz derecede dürüst olmasına rağmen, kartlarını hiçbir zaman tamamen göstermez. Duygularını, planlarını ve fikirlerini kendisine saklar. 
 • Akrep’in kıskançlık huyu herkesin bildiği bir şey fakat bunun da ötesinde hiç kimse Akrep gibi kin tutamaz. İhaneti ve yenilgiyi ciddiye alan Akrepler kendilerini aşağılanmış hissettiğinde sonsuz bir kin taşır.
 • Her şeyin en iyisini bildiğini düşünen Akrep burcu kontrolün her zaman kendisinde olmasını ister. Bu nedenle hayatındaki insanlar genellikle kendisini Akrep’in parmakları altında bulur. Ayrıca Akrepler başkalarının kontrolü altına girmekten hoşlanmaz.
 • İnatçılığıyla ünlü Akreplerin fikirlerini değiştirmek zordur ve uzlaşma fikri onlara sıcak gelmez. Bu, onların prensiplerine bağlı kaldığı anlamına gelir. Dolayısıyla bir Akrep’i yeni bir şeyler denemeye ikna etmek epey zordur.
akrep burcu sembolü

2022 Akrep Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – 2022’nin ocak ayı Akrep burcu için hayalleri ve idealleri yeniden keşfetmenin en iyi anlarını sunacak. İlişkilerinizi ve tutkularınızı yeniden gözden geçirerek yeni yılda yol haritanızı derli toplu bir şekilde çizeceksiniz. Ayrıca, geçen sene gerçekleştiremediğiniz hedeflerinizin daha yüksekleri için sınırsız bir motivasyon bekleyebilirsiniz.
 • Şubat – Şubat ayı Akrep burcunun kariyer hedeflerini başarılarla ödüllendirecek. Profesyonel yaşamınızda önemli kırılmaların gerçekleşeceği bu 28 günlük periyot boyunca çevrenize birçok önemli ve etkili insan taşıyacaksınız. Uzun süren müzakereler, ateşli toplantılar ve bunların getireceği sürprizlerin hepsi şubatta gizli.
 • Mart – Mart 2022, Akrep burcunu gereksiz harcamalardan kaçınması konusunda uyarıyor. Para biriktirmek ve harcamaları azaltmak için gösterdiğiniz tüm çabaya rağmen başarısız olabilirsiniz. Birdenbire ortaya çıkan ekstra masraflar canınızı sıkabilir fakat aşk hayatının getirdikleri harcamaların acısını hafifletecek.
 • Nisan – Nisan ayı Akrep burcuna kariyer gelişiminin tek gecede gerçekleşmediğini bir kez daha hatırlatacak. En güzel başarıların zorlu mücadelelerden sonra geldiğini öğrenecek ve yaptıklarınıza bakıp kendinizle gurur duyacaksınız. Nisan 2022 Akrep burcu için özgüven musluğunu sonuna kadar açacak.
 • Mayıs – Havalar ısındıkça kanınız da ısınacak. Partnerinizle olan ilişkinizi daha iyi bir noktaya taşımak için eşsiz fırsatlarla tanışacaksınız. Her şeyin yolunda gitmesi için dürtüsel davranmaktan kaçınmanız gerekiyor. Mayıs 2022’de Akrep burcu duygusal anlamda kendisini daha olgun hissedecek.
 • Haziran – Yılın yarısı tamamlanmak üzere ve yoğun iş hayatına kapılan Akrepler kendilerini fazlasıyla ihmal etmiş durumda. Ay ortasından itibaren bedeninize haksızlık ettiğini düşünecek ve daha fazla egzersiz yapmak isteyeceksiniz. Bu motivasyonunuzu sağlıklı beslenme programlarıyla desteklemeyi düşünebilirsiniz. 
 • Temmuz – Temmuz ayında Akrep burcunu duygusal anlamda zorlu günler bekliyor. Aile içindeki tartışmalar, ilişki sorunları ve iş hayatındaki engeller üst üste gelebilir. Yazın sıcak günlerinde daha fazla bunalmamak için kendi iç dünyanıza yönelerek meditasyon yapabilirsiniz. Ayrıca gelecek ay için ödenmemiş fatura ve kredi borcu bırakmamaya çalışmalısınız.  
 • Ağustos – Ağustos ayı 2022’de Akreplerin uzun süredir beklediği tutkulu aşkı müjdeliyor. Hoşlandığınız kişiye karşı gerçek duygularınızı paylaşma konusunda kararlıysanız, yeni bir aşka yelken açmak için mükemmel bir zamanlama olabilir. Öte yandan, ilişkisi devam eden Akrepler bazı pürüzleri yeniden gözden geçirip ayrılma kararı alabilir.
 • Eylül – Koca bir yaz dönemi biterken, yoğun ve hızlı yaşayan Akrepler eğlenmeye ancak zaman bulabiliyor. Enerji seviyenizdeki artışla birlikte sosyal yaşantınızda aktiviteler eksik olmayacak. Uzun süreli tatillerden kaçınarak paranızı bilinçli bir şekilde yönetmelisiniz.
 • Ekim – Akrep burcu ekim ayında finans ve yatırım konularında uzman kişiler tarafından önemli tüyolarla donatılacak. Riski minimize etmenin yollarını ararken iş işten geçmiş olabilir. Bu dönemde aklınızın rasyonel tavsiyelerini dinlerken sezgilerinize de kulak vermeyi ihmal etmeyin. 
 • Kasım – Kasım ayı Akrep burcunun duygusal dönüşümler geçirmesine zemin hazırlayan bir dizi olayla geçecek. Ortak çıkarlarınızdan dolayı aranızın bozuk olduğu birçok kişiyle tekrar bir araya geleceksiniz. Enerji seviyenizdeki artış yaşamınıza pozitif olarak yansıyacak ve aileden gelen iyi haberlerle mutlu olacaksınız.
 • Aralık – Akrep burcu Aralık 2022’de uzunca bir yılı uğurlarken daha aktif ve enerji dolu bir ruh hali taşıyacak. 2023’e daha güçlü bir motivasyonla hazırlanırken, başkalarının deneyimlerinden yeni şeyler öğreneceksiniz. 
akrep 2022

2022 Akrep Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 1-29 Ocak: Bu tarihlerde gerçekleşecek olan Venüs retrosu Akrep burcuna her şeyden uzaklaşma arzusu yükleyebilir. Bu yüzden son aylarda sizi mutsuz eden tüm konuları açık açık konuşma cesareti elde edeceksiniz. Her ne kadar iyi ilişkiler kurmuş olsanız da partneriniz hakkında bazı sırlar ortaya çıkabilir.
 • 13 Nisan: Jüpiter’in Balık burcuna girmesi Akreplerin yaşamına iyimserlik, servet, bolluk ve dönüşüm olarak yansıyacak. Bu avantajlı günde elinize geçen fırsatları değerlendirmeli, gerekirse kendinize yeni fırsatlar yaratmalısınız.
 • 10 Mayıs: Bu tarihten itibaren Boğa burcunda yaşanacak bir Merkür retrosu Akreplerin sevdikleriyle iletişimini negatif yönde etkileyebilir. Özellikle ebeveynlerin çocuklarıyla olan ilişkisinde yanlış anlamalar meydana gelebilir. Öte yandan, Akrep burcu Merkür’ün kaprisli hareketlerine karşı bağışıklık kazandığı için büyük sorunlarla karşılaşmayacak. 
 • 30 Ekim: Bu tarihten başlayarak 1 Ocak 2023’e kadar sürecek olan Mars retrosu yalnızca iki burcu etkileyecek ve bunlardan biri Akrep. Bu kozmik olay projelerinizde kararlılık göstermenize yardımcı olacak fakat tüm görevleri yerine getiremeyeceğiniz için bunalmış ve bitkin hissedebilirsiniz.

Akrep Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 15 Kasım 

2022 Akrep burcu şanslı günler sıralamasının zirvesinde 15 Kasım günü var. Birçok Akrep’in doğum gününe denk gelen 15 Kasım’da güzellik gezegeni Venüs burcunuzu süsleyecek ve cömert Jüpiter ise aşkla dolu beşinci evinize şans getirecek. Bu iki etkili gezegen 15 Kasım’da birbirleriyle uyumlu bir üçgen açı oluşturacak. Dolayısıyla aşk hayatınızla ilgili sıra dışı sürprizlere hazır olabilirsiniz. Aşk ve flört meselelerinin normalden çok daha kolay aktığına şahit olacaksınız. Bu avantajlı kozmik dönemi lehinize kullanmak için 15 Kasım 2022’de gerçek bir Akrep burcu olarak romantizmin zirvesine çıkmaya şimdiden hazırlanın.

akrep 2022

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Akrep Burcunu Neler Bekliyor?

2022 Akrep burcu için geçen yıldaki sıkı çalışmaların meyvelerini vereceği bir enerji müjdeliyor. İletişim, eğitim ve ilişki temaları üzerinde yoğunlaşan astrolojik eğilimler yaşadığınız çevreye uyum sağlama konusunda sizi fazlasıyla motive edecek. 2022 zihninizi beslemeniz gereken bir yıl olabilir. Çok kitap okumak, meditasyon yapmak ve benzer dünya görüşüne sahip insanlarla ortak aktivitelere katılmak bu anlamda büyük önem taşıyor. 2022 Akrep burcu tahminlerine göre uyumadan önce ve uyandıktan sonra meditasyon yapmak kaygıyı azaltmanıza yardımcı olacak. Yeni yılda artan özgüveninizle birlikte kendi ayaklarınızın üzerine basmanın özgürlüğünü yaşayacaksınız. İnsanlar tarafından hayal kırıklığına uğratılmamak için 2022 yılında mottonuz “Ben bana yeterim” olacak. Akrep burcu aşk, para, sağlık ve kariyerde neler bekliyor diye merak ediyorsanız, tüm detaylar şu şekilde:

 • Aşk ve İlişkiler: Geçen yıllarda aşkta işler yolunda gitmediyse, 2022 Akrep burcuna coşkusunu ve özgüvenini yeniden kazandıracak. 3 Nisan’dan 7 Ağustos’a kadar aşk gezegeniniz Venüs İkizler burcuna girip burada kalacak. Yalnız Akreplerin kalp atışlarını hızlandıran bu kozmik olay tutkulu ilişkilere zemin hazırlayacak. Yeni ilişkiler karşılıklı anlayışın yanı sıra psikolojik ve fiziksel yakınlığa dayalı bir dönüşüm üzerine kurulacak. Ruh eşini arayan Akrep burcu aşk hayatını 7 Mart’tan 8 Ağustos’a kadar hızlandırırken, ilişkisi olanlar romantik dengeyi sağlamak için daha fazla empati kurmak zorunda kalacak. 
 • Kariyer ve Finans: 2022 Akrep burcuna kariyer ve finans anlamında ortalama bir yıl vadediyor. Gölge gezegen Rahu’nun altıncı evdeki transiti nedeniyle zihinsel sorunlar yaşama olasılığı epey yüksek. Bu nedenle nisan ve mayıs aylarında pozitif ruh halini korumak oldukça önem taşıyor. Bundan sonra Satürn’ün dördüncü evdeki transiti sebebiyle mayıs sonundan eylül ayına kadar iş yerinde bazı değişiklikler yaşanabilir. Akrep burcu 2022 kariyer hedeflerini çoğunlukla mayıstan sonra gerçekleştirmeye başlayacak. Temmuzda Güneş’in dokuzuncu evden geçişi bu süreci hızlandırarak maddi yatırımların da önünü açacak. Özellikle eylül ayından sonra terfi, zam ve beklenmedik kazanç fırsatları bekleyebilirsiniz.
 • Sağlık ve Yaşam: 2022 Akrep burcu sağlık haritası genel anlamda olumlu bir projeksiyon çiziyor. Satürn ve Jüpiter transitleri sağlığınızın ne kadar özel olduğunu kanıtlayacak. Özellikle Jüpiter’in nisan ortasındaki geçişi kronik hastalıklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanında nisanın son bölümünde Satürn’ün Oğlak burcuna geçişi, kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacak. Bu dönemde mide ile ilgili sorunlarda rahatlama yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bir kaza veya fiziksel yaralanma sonucu sağlığınız risk altında olabilir. Dolayısıyla araç kullanırken son derece dikkatli davranmalı ve kuralların dışına çıkmamalısınız.
akrep erkeği 2022

2022 Yılında Akrep Erkeğini Neler Bekliyor? 

2022 Akrep erkeği için yoğun bir sosyal hayat müjdelerken aşk ve romantizmi bu çemberin dışında bırakıyor. Kozmik evreniniz romantik duygular beslediğiniz birine odaklanmanızı istemiyor. Öte yandan, aşk gezegeni Venüs’ün transitleri özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bekar Akrep erkekleri için ilişkiye dönüşme ihtimali yüksek flört maceraları getirecek. Birlikteliğin sağlam temellere oturması için karşılıklı anlayışın korunması gerekiyor. Kozmos, ilişkisi olan Akrep erkeklerini ise engebeli yollardan uzak tutacak. Eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa partnerinizle istikrarlı bir aşk hayatı bekleyebilirsiniz.

Evli Akrep erkekleri 2022’de kendilerini yeniden keşfedecek. Bu kimi ilişkilere olumlu yansırken kimilerinde negatif sonuçlar doğuracak. Akrep erkeğinin sancılı geçen kişisel dönüşümü günün sonunda mutluluğu getirecek. 2022’de Akrep erkeğinin şansı farklı zamanlarda gelecek. Dolayısıyla aşk, kariyer, para ve sağlıkta eş zamanlı avantaj beklentisine girmemelisiniz. İş hayatınızda önemli sorumluluklar üstlenip başarılarınızı katlarken, diğerlerinden ödün vermek zorunda kalabilirsiniz. Akrep erkeği 2022 yılının sonuna doğru güçlü kozmik bağlantılar sayesinde maddi durumunu toparlayarak 2023 yılına daha motive bir şekilde girecek. 

akrep kadını

2022 Yılında Akrep Kadınını Neler Bekliyor?

Akrep kadını 2022 yılı boyunca derin sularda yüzerken boğulmamayı öğrenecek. Zorlu mücadelelerle başlayan yeni yılın ortalarına doğru sorunlarla başa çıkmanın en pratik yollarını keşfedecek. Bu pragmatik yaklaşımlar hem aşk hayatında hem de arkadaşlık ilişkilerinde Akrep kadınının güçlü kalmasını sağlayacak. Çoğu Akrep kadını uzun bir ilişkiye başlamaktansa şehvet duygusunun zirvede olduğu tutkulu flörtleri tercih edecek. Hayatın bu tarafı onlar için yıpratıcı olsa da eğlencenin ruh hali üzerindeki iyileştirici etkisi Akrep kadınının enerjisini diri tutacak.

Hızlı geçen bir yaz döneminin ardından Akrep kadını 2022’de daha dingin bir yaşam tarzına geçiş yapabilir. Aile üyeleriyle daha fazla vakit geçirmek ve kariyer hedeflerine odaklanmak temel motivasyon haline gelecek. 2022’nin biriktirdiği yorgunluğu atmak için sağlık konularına daha fazla önem göstermek gerekebilir. Konfor alanını terk etmek ilk etapta zorlayıcı olsa da spora başlamak ve sağlıklı beslenmek Akrep kadınının tutkuyla sarılacağı hedefleri olacak. 2022 yılı kendini imha etmeye hazırlanırken, Akrep kadınlarına son bir iyilik yapacak. Burcun tarihleri olan 23 Ekim-22 Kasım arasında ilişkisi olan birçok Akrep kadını unutulmaz evlilik teklifleri alacak. 

2022 Yükselen Akrep Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Akrep burcu tam anlamıyla fırsatlar yılı olacak. Yılbaşı konfetileri henüz yere düşmeden başlayacak olan şans furyası açılışı finansal faydalarla yapacak. Nisan ayının ortalarından itibaren yükseleni Akrep olanları profesyonel yaşamında pozitif sonuçlar bekliyor. Bu süre zarfında terfi almak veya maaş zammıyla ödüllendirilmek hiç kimse için sürpriz olmamalı. Öte yandan, nisanda kardeşler arasında tartışma yaşanma ihtimali epey yüksek. Yükselen Akrep burçlarının bu dönemde soğukkanlı davranışlar sergilemesi ve alttan alması gerekiyor. Eylül ayında birtakım sağlık sorunları yaşanabilir fakat sportif bir yaşam tarzıyla problemlerin üstesinden gelmek mümkün olacak. Ülke sınırlarının kilometrelerce ötesinde yeni iş fırsatlarının ihtimaller dahilinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. 2022 yılı yükseleni Akrep olan öğrenciler için ise ortalamanın üstünde seyreden bir eğitim dönemi müjdeliyor.

Kozmos 2022’de Akrep burcuna karşı fazlasıyla cömert davranacak. İkna kabiliyeti, zihinsel güç, analitik kapasite ve psikolojiye ilgi derken yaşamı tüm boyutlarıyla ilgilendiren güçlü enerjiler nihayet yeryüzüne iniyor. Yeni yılın getireceği fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için hayata geniş bir perspektifle yaklaşmayı unutmayın.

Yeni yıl armağanı fikirlerine bakmadan geçmeyin: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı