2022’de Yay ve Yükselen Yay Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 yay burcu

Yorucu günler, gergin sohbetler ve dağınık ilişkilerle geçen 2021 yılı nihayet Yay burcunun peşini bırakıyor. İyimserlik, bolluk ve şans gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen burç, yeni yılda tutulmalardan, retrolardan ve Güneş’in hareketlerinden fazlasıyla istifade edecek. 2022 Yay burcu için neler hazırladı diye merak ediyorsanız; aşktan paraya, kariyerden sağlığa kadar tüm astrolojik tahminleri bu rehberde okuyabilirsiniz.

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Zodyak’ın dokuzuncu burcu olan Yay, 2022’de mutluluğu hiç beklemediği anlarda, beklemediği yerlerde bulacak. Yeni yılın sürprizleriyle ilgili daha fazla detaya girmeden önce burcunuzun özelliklerini kısaca hatırlamanızda fayda var.

Yay burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 22 Kasım – 21 Aralık
 • Element: Ateş
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici Gezegeni: Jüpiter
 • Rengi: Mor
 • En Uyumlu Burçlar: Oğlak, Kova, Terazi ve Akrep
 • En Az Uyumlu Burçlar: Yengeç, Balık, İkizler ve Başak
yay burcu özellikleri

Yay Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Hayalperest ruhuyla bilinen Yay burcu iyimserliğini ve tutkusunu mükemmele ulaşmak için kullanır. Her zaman büyük hayaller kuran bu idealist burç, gerçekçi olmayan beklentilerin kendisini üzmesine ise asla izin vermez.
 • Yaylar hayatı tutkulu ve coşkulu bir şekilde yaşar. Bitmek bilmeyen enerjilerinden dolayı hayatlarında yeni planlar eksik olmaz. Bu yaşam enerjisi Yay burcunu sürekli değişim için motive eder.
 • Yay burcunun bilgiye olan açlığı dizginlenemeyen bir merakla sonuçlanır. Günlük hayatın küçük gizemlerinden evrenin büyük sırlarına kadar her şeyi bilmek isteyen Yay burcu hayat tecrübesini bilgiye olan tutkusuna borçludur. 
 • Yay burcu arkadaşlara sahip olan herkes, yeni insanlarla tanışmanın onlar için ne kadar kolay olduğunu bilir. Konuşmak en güçlü özelliklerinden biri olduğundan yeni ilişkiler kurmak Yaylar için çocuk oyuncağıdır. 
 • Yay burcunun değişken niteliği, değişimin ne kadar heyecan verici olduğu anlamına gelir. Bu nedenle Yay burcu keşfetmekten ve seyahat etmekten büyük keyif alır. Ayrıca Yaylar monotonluğu ortadan kaldırmak için günlük yaşamda maceraların peşinden ayrılmaz.
 • Cömertliğiyle bilinen Yay burcunun kapıları yardımla ihtiyaç duyanlara sonuna kadar açıktır. Samimi bir tavsiye veya bir miktar para fark etmez, sevdikleri neye ihtiyaç duyarsa Yay burcu her zaman onların yanındadır.
 • Yay burcu her zaman yarısı dolu bir bardağa sahiptir ve boş tarafını görmezden gelir. En karanlık günlerde bile iyimserliğini kaybetmeyen Yaylar, dünyevi sorunların maceracı ruhlarına zarar vermesini istemez. En iyisinin her zaman yolda olduğuna inanmak onların en iyi özelliklerinden biridir.
 • Ateş elementinin diğer temsilcileri olan Koç ve Aslan gibi, Yay burcu da kelimeleri eğip bükmekten hoşlanmaz. Kasıtlı olmasa da dürüstlükleri bazen rahatsız edici olabilir. 
 • Yay burcu doğal bir flörtöz olmasına rağmen aşk hayatında oldukça seçicidir. Bu kötü bir özellik olmamasına rağmen Yay burcunu ilişkiler açısından önemli ölçüde sınırlar. 
 • Yay burcunun aşırı uzlaşmacı karakteri çok sık “evet” demesine neden olur. Bu da çoğu zaman sunabileceklerinden daha fazlasını vadettiği anlamına gelir. Dolayısıyla yardımseverliği ve sonsuz enerjisiyle ünlenen Yay burcu temsilcilerinin boş zamanlarında “hayır” deme alıştırması yapması gerekiyor.
2022 yay tahminleri

2022 Yay Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – Ocak ayının astrolojisi Yay burcunu öngörülemeyen birtakım olaylarla karşı karşıya getirecek. Özellikle aşk hayatında ayrılıklara yol açabilecek hararetli tartışmalar yaşanabilir. Sorunların 2022 boyunca devam etmemesi için olaylarla cesurca yüzleşmek gerekiyor. 
 • Şubat – Şubat ayında Yay burcu finansal anlamda etkileri uzun sürecek önemli avantajlar elde edecek. Mali açıdan yeni gelir kaynaklarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca henüz emekleme aşamasındaki yaratıcı fikirleri olgunlaştırmak için en iyi dönem olabilir. Şubat ayı içerisinde başarılması zor görünen yeni projelere başlamayı düşünebilirsiniz.
 • Mart – Mart 2022, Yay burcuna kariyer gelişimleri müjdeliyor. Profesyonel yaşamınızda küçük pürüzlerle karşılaşabilirsiniz fakat bunlar sizin sınavınız olacak. Performansınızı korumaya devam ettiğiniz takdirde ay sonunda terfi veya maaş artışı gibi ödüller kazanabilirsiniz.
 • Nisan – Nisan ayı ilişkisi olmayan Yaylar için tutkulu bir aşka dönüşme potansiyeli yüksek olan flört deneyimleri vadediyor. Sevgiden doğan iyi enerjinin yoğun olduğu bu dönemde eğer ilişkiniz varsa daha esnek olmayı deneyebilirsiniz. Eşinizin veya partnerinizin duygularını anlamaya çalışarak olası problemlerin önüne geçmelisiniz.
 • Mayıs – 2022’de Yay burcu için maddi problemlerin üstesinden gelmenin yolu tasarrufa yönelmekten geçiyor. Mayıs ayı bunun için mükemmel bir zamanlama olabilir. Bu dönemde gereksiz harcamalardan ve dürtüsel alışverişlerden kaçınmalısınız. Ayrıca ay sonuna doğru beklenmedik seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.
 • Haziran – Gezegenler haziran ayında tamamen Yay burcunun lehine hareket ediyor. Bereketli üçgen açılar ve olumlu transitler bu ay hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi durumda olmanızı sağlayacak. Gelişmiş ruh halinizi sportif aktivitelerle desteklemek için yaz dönemi boyunca sürdüreceğiniz egzersiz rutinlerine başlayabilirsiniz.
 • Temmuz – Temmuz ayı ilerledikçe Yay burcunun 2022 hedefleri daha çok gündeme gelecek. Bu dönemde bazı aktivitelerinizi azaltmanız daha iyi olabilir, aksi takdirde stres ve gerginlikten kaynaklanan sinirli bir ruh hali taşıyabilirsiniz. Ayrıca temmuz ayında Yay burcu aşkla ve romantizmle dolup taşacak. Hayatınızda biri varsa, ilişkiniz daha da güçlenecek.   
 • Ağustos – Ağustos ayı Yay burcuna problemli ilişkileri onarmak ve rutin olanları ise geliştirmek için benzersiz fırsatlar sunacak. Sevdiklerinizle daha yakın ve güçlü bir duygusallık yaşayabilirsiniz. Bu dönemde birçok Yay erkeği ve kadını evliliğe adım atacak. 
 • Eylül – Romantizmin dorukta olduğu yaz döneminden sonra Yay burcu eylül ayında nihayet ihtiyaç duyduğu finansal fırsatlarla karşılaşabilecek. Ay başında mesleki yaşamda önemli değişimler gözlenmese de eylülün ortasından itibaren iş değiştirmek gündeme gelebilir. 
 • Ekim – Ekim ayı Yay burcuna sağlık konusunda bazı riskler getiriyor. Özellikle sindirim sisteminde bir sorunla karşılaşmamak için sağlıklı beslenmeye özen göstermek gerekiyor. Dinlenmek için işten biraz izin almayı düşünebilir ve bu sürede kendinizle baş başa kalmayı deneyebilirsiniz. 
 • Kasım – Bu ayda Yay burcunu finansal anlamda ciddi zorluklar bekliyor. Kısa vadeli yatırımların zararla sonuçlanma ihtimali epey yüksek fakat para harcama konusunda dikkatli olunursa sorunlar kısa sürede çözülebilir. Ayrıca Yay burcu kasım ayında her zamankinden daha fazla uzlaşmacı davranacak. İkili ilişkilerinizi geliştirmek için bu dönemin avantajlarını kullanabilirsiniz.
 • Aralık – 2022 yılı sonlanırken Yaylar bol eğlence, mutluluk ve gülümsemenin tadını çıkaracak. Aralık ayında iç huzurunuzu bulacaksınız ve etrafınıza özgürlük duygusu hakim olacak. Sahip olduğunuz bu pozitif ruh halini, gelecek yılı umutla kucaklamak için kullanacak ve 2023’e en iyi şekilde gireceksiniz.
yay 2022

2022 Yay Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 13 Ocak: Mars’ın 13 Ocak’ta Yay burcuna girmesi duygusal uyanışın fitini ateşleyecek. Bu kozmik olayla birlikte daha canlı ve güçlü bir karakter sergileyeceksiniz. 13 Ocak’ın avantajlarını sonuna kadar kullanmak için daha fazla aktiviteye katılmak ve sonsuz fırsatları keşfetmek isteyeceksiniz. 
 • 28 Ocak: 19 Aralık 2021’de başlayan ve 28 Ocak’a kadar devam edecek olan Venüs retrosu Yay burcunun on ikinci evinden geçerek bolca zihinsel enerji ve odaklanma kapasitesi getirecek. Bu gerileme hareketiyle birlikte Yay burcu “Beni ne mutlu eder?” sorusunun peşine düşecek ve ruhani anlamda yoğun bir sürece girecek.
 • 5 Haziran: Bu tarihten itibaren Kova burcunda gerileyecek olan Satürn, Yay burcunun aile hayatında bazı pürüzler oluşturabilir. Neyse ki Jüpiter’in geçişi Yay burcu temsilcilerine ek enerji getirecek. Bu süre zarfında sevdiklerinizi ihmal etmeden finansal anlamda önemli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. 
 • 30 Ekim: 30 Ekim’den itibaren İkizler burcunda görülecek olan Mars retrosu, etkili astral açılar oluşturarak Yay’ın profesyonel yaşamında bazı engeller oluşturacak. Yay burcunun iş ortaklıklarında bazı konuları yeniden değerlendirmek için iki ayı olacak. 
 • 24 Ağustos: Boğa burcunda gerçekleşecek olan Uranüs retrosu 24 Ağustos’ta Yay burcunun aşk hayatını etkilemeye başlayacak. Artık Yay erkeği ve kadını için aşkta risk alma zamanı. Yeni bir insanı daha iyi tanımaya çalışırken hayat ve aşk hakkında yeni bakış açıları öğreneceksiniz.

Yay Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 23 Kasım

2022 Yay burcu şanslı günler listesinin en tepesinde birçok kişinin doğum gününü kutlayacağı 23 Kasım tarihi var. Burcunuzun geçirdiği bir buçuk yıllık tutulmalardan sonra, karşınıza çıkan yeni fırsatları hayatınıza entegre etmek için mükemmel bir şansa kavuşacaksınız. 23 Kasım 2022’de Yay burcunda belirecek olan Yeni Ay, arzularınızı gerçekleştirmeniz ve heyecan verici maceralara başlamanız için yılın en bereketli fırsatlarından birini sunacak. Yeni projelere veya ilişkilere başlarken daha net kararlar vermenizi sağlayan bu olayda Venüs’ün sevgisi ve Merkür’ün iletişim gücü de yanınızda olacak. Ayrıca Güneş ve Ay, 23 Kasım’da yönetici gezegeniniz Jüpiter’le uyumlu bir bağlantı kurarak daha fazla şans ve büyülü deneyimler getirecek.

yay burcu simgesi

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Yay Burcunu Neler Bekliyor?

2022 Yay burcu için genel anlamda pozitif bir atmosfer vadederken, yaşamın her alanında kayda değer değişimler müjdeliyor. Geçen yıl boyunca gösterdiğiniz sıkı çalışmaların meyvesini 2022’de alma ihtimaliniz epey yüksek. Finansal konularda daha istikrarlı bir döneme girerek hayatınızın bununla ilişkili kısımlarını mutluluk verici deneyimlerle zenginleştireceksiniz. Yay burcunu uzun süreli seyahatlerle ödüllendiren 2022 yılı bunun finansmanı konusunda da fazlasıyla cömert davranacak. Öte yandan, 2022’de stresli ve öfkeli ruh hallerini mükemmel bir şekilde kontrol edebileceksiniz. Yılın ortalarında verimsiz bir tembellik dönemine girecek olsanız dahi yeni projelerin sağlayacağı motivasyon hayata bakış açınızı değiştirecek. Aşk iksirinin formülünü şimdiden hazırlayan 2022 yılı, Yay burcu için evlilik meseleleri ve ilişkiler açısından da pozitif bir yıl olacak.

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 yılı hayalindeki aşkı arayan Yay erkek ve kadınlarını romantik ambiyanslarla ödüllendiriyor. Bir buçuk yıllık verimsiz ilişkiler dönemi nihayet sonlanıyor ve sağlıklı bir aşk hayatı için yeni fırsatlar kapıda. Mart ve nisan ayından itibaren fiziksel ve duygusal çekimin yoğun olduğu romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ruh eşinizi nerede bulacağınızı merak ediyorsanız, bu hiç tahmin edemeyeceğiniz bir yer olabilir ve böylece tesadüflere olan inancınız artabilir. Çiftler için inişli çıkışlı ilişki evreleri yaşanacak olsa da 2022’de zevk ve tutku her zamanki gücünü koruyacak.
 • Kariyer ve Finans: Yay burcu 2022’nin başında kariyer hedeflerini gerçekleştirmek için çok fazla çaba göstermek zorunda kalabilir. Kazandığından daha fazlasını hak ettiğini düşünen Yaylar yeni maceralara yelken açma konusunda fazlasıyla cesur davranacak. Kariyer başarıları ve maddi kazançlar paralel bir şekilde ilerleyerek inişleri de çıkışları da birlikte gösterecek. Satürn’ün Kova burcundaki transiti nisan ayından eylül ortasına kadar olan dönemde olumlu sonuçlar verecek. Ekim ayından sonra artan yurt dışı seyahatleri yeni bağlantılar kurmanıza yardımcı olarak farklı kaynaklardan para kazanmanızı sağlayacak. 
 • Sağlık ve Yaşam: Yay burcu 2022’de sağlığın formülünü başkalarıyla olan ilişkilerinde arayacak. İş, aile ve aşk ilişkilerinde ne kadar iyi hissederseniz, sağlığınız da o ölçüde iyileşecek. Bununla birlikte yönetici gezegeniniz Jüpiter yıl boyunca zindelik bahşedecek. 2022’de fiziksel sağlık hedeflerinize ulaşmak için Mars’ın enerjisiyle dolup taşacaksınız. On ikinci evinize yerleşen Satürn mevsimsel sağlık sorunlarına ve solunum rahatsızlıklarına neden olabilir, bu nedenle geçiş dönemlerinde dikkatli olmalısınız. 2022’de genel sağlığınızı korumanın yolu ise düzenli egzersiz rutinleriyle desteklenen sağlıklı beslenme programlarından geçiyor.
2022 yay erkeği

2022 Yılında Yay Erkeğini Neler Bekliyor? 

Yay burcu erkeği 2022 yılında gezegen hareketleri ve transitlerden payına düşeni alacağa benziyor. 2022’nin olumlu atmosferi etkilerini hemen göstermese de mart ve nisan aylarından sonra özellikle aşk yaşamında şanslı bir dönem başlıyor. Geçmiş ilişkilerin ağırlığını üzerinden atan Yay burcu erkeği sınırsız bir özgürlük hissiyle hayalindeki romantik ilişkiyi bulmaya çok yaklaşacak. Yay erkeğinin sağlıklı ilişkiler geliştirebilmesi için kariyer konularına dikkat etmesi gerekiyor. Nitekim, profesyonel yaşamdaki olumlu gelişmeler 2022’de aşk hayatının aksamasına neden olabilir. 

Halihazırda ilişkisi olan Yay erkekleri yeni yılda kısa süreliğine monoton bir hayat yaşayabilir fakat şans gezegeni Jüpiter Mars’ın enerjisiyle güçlerini birleştirerek bu sorunları bertaraf edecek. Evli Yay erkekleri eşlerine olan sevgilerini gösterirken maliyetli seyahat planlarına girişebilir. Bu finansal anlamda bazı zorluklar getirecek olsa da rutinden çıkmak için harika fırsatlar sunacak. Eylül ayından sonra aile ve iş ilişkileri birbirine girerek çözülmesi zor pürüzler yaratabilir. Erkekler bu durumda Yay burcunun iyimserliğinden faydalanarak stresi minimum düzeye indirebilir.

2022 yay kadını

2022 Yılında Yay Kadınını Neler Bekliyor?

Yay burcu kadını 2022 yılında aşk ve ilişki evinin daha canlı olmasını beklerken hem yönetici gezegen Jüpiter hem de diğer kozmik olaylar buna paralel etkiler gösterecek. Yay kadınları 2022’de aşkın peşinden gitmek yerine, hayallerindeki erkeğin onlara gelmesini bekleyecek. Evren bu konuda ekstra bir çabaya girmese de 3 Nisan’dan başlayarak 7 Ağustos’a kadar devam edecek olan Venüs hareketi, Yay burcunun aşkla ilişkili yedinci evinde vakit geçirecek. Jüpiter’in şansı da yanınızda olursa, bu dönemde arzuladığınız romantik ilişkiye kavuşma ihtimaliniz epey yüksek. 

2022 Yay burcu kadını için geçmişe sünger çekip geleceğe odaklanma yılı olacak. Yaşanmışlıkları tam anlamıyla geride bırakan Yay kadınları yüzünü aydınlık yarınlara dönerek maceracı ruhunu daha da özgürleştirecek. 2022’de ilişkisi olan Yay burcu kadınlarının evlilik konusunda dikkat etmesi gereken bazı tarihler var. Yeni yılda birçok Yay kadını temmuz ve aralık aylarında evlenecek. Evliliğe hazır olmayanların ise aceleci davranmamasında fayda var çünkü Mars retrosu yalnızca profesyonel yaşamda değil, aşk evinde çeşitli olumsuzluklar yaratabilir.

2022 Yükselen Yay Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Yay burcu için bir önceki yıllara kıyasla şans, mutluluk ve enerjinin daha yoğun olduğu dönemler müjdeliyor. Özellikle aşk ve iş konularında heyecan verici sürprizlerle karşılaşacak olan yükselen Yay burcu, 2022’de sağlıkta inişli çıkışlı günler yaşayabilir. Öte yandan, şubat ve ağustos ayları arasında sınavı olan öğrenciler verimli bir dönem geçirecek fakat nisan ayı boyunca sakin kalmaları gerekiyor. Çalışanlar patronlarıyla daha iyi iletişim kurmaya başlayabilir. Bununla birlikte işe yeni giren yükselen Yay burçları, 2022’de maddi anlamda pek zorluk yaşamayacak. Son olarak aileden ve sosyal çevreden gelen manevi destekler 2022 yılını yükselen Yay burcu için mükemmel bir döneme dönüştürecek.

2022 yılı Yay burcunun iyimserliğini hayal kırıklığına uğratmayacak değişimlerle geliyor. Evrenin enerjisi burcun temsilcilerine yaşamın her alanında değişim vadederken, yeni yıl hedeflerine ulaşmak isteyenler için şans dolu fırsatlar sunuyor.

Yılbaşı hediyesi önerilerine göz attınız mı? Hemen tıklayın, Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı