2022’de Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 oğlak

İyisiyle kötüsüyle sayısız deneyimi içinde barındıran 2021 yılı nihayet sona eriyor. Herkes yeni yıl dilekleriyle 2022’yi beklerken Zodyak’ın en kararlı burçlarından biri olan Oğlak da payına düşeni almanın peşinde. Bu talebi karşılıksız bırakmayan kozmik bağlantılar iyi şans, başarı ve sürpriz fırsatlar müjdeliyor. Kısacası 2022 Oğlak burcu için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumda. Eğer siz de hazırsanız, 2022’de aşk, para, kariyer ve sağlık konularında Oğlak burcunu bekleyen tüm detayları bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz.

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Zodyak’ın son toprak burcu olan Oğlak, 2022 astroloji tahminlerine göre son derece güzel bir yıl geçirecek. 2022 Oğlak burcu tahminlerine geçmeden önce özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Oğlak burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 22 Aralık – 20 Ocak
 • Element: Toprak
 • Niteliği: Öncü
 • Yönetici Gezegeni: Satürn
 • Rengi: Kahverengi ve haki
 • En Uyumlu Burçlar: Başak, Balık, Akrep ve Boğa
 • En Az Uyumlu Burçlar: Koç, İkizler, Yay ve Kova
oğlak burcu özellikleri

Oğlak Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Oğlak Zodyak’ın en kararlı burcu olarak bilinir. Çalışkan ve hırslı özellikler taşıyan Oğlaklar emeklerinin karşılığını alabilmek için pes etmeden çaba gösterir. Görevlerine tutkuyla sarıldıkları için çevreleri tarafından işkolik olarak tanımlanırlar.
 • Yönetici gezegen Satürn’ün etkilerinden dolayı Oğlak burcu özgün, gerçek ve dürüst bir karakter taşır. Yaşlılığın bilgeliğini de yöneten Satürn, Oğlaklara neyin ne zaman yapılması gerektiğini öğretir.
 • Oğlaklar hayal dünyasında yaşamayı sevmez. Burcun temsilcileri gerçekliği hayatın merkezine alırken işleri yoluna koymak için pratik akıldan ve sezgilerden yardım alır. 
 • Oğlak burcu aşkta drama ve gönül eğlendirmeyi pek sevmez. Doğru kişiye bağlanma konusunda hiçbir problemi yoktur. Bu sebeple Oğlak burcu uzun süreli romantik ilişkilere daha yatkındır.
 • Oğlaklar arkadaşlık ilişkilerinde dürüstlük, bilgelik ve istikrar konusunda çok hassastır. Oğlak burcunun kariyer odaklı yaşamı arkadaşlık ve iş dengesini kurmasını zorlaştırsa da dostlarına sadıktır.
 • Kozmosun patronları olarak bilinen Oğlaklar, kariyerleri konusunda son derece ciddidir. Burcun temsilcileri liderlik yeteneği sayesinde iş hayatında hemen parlarken, zorluklarla mücadele etmekten büyük keyif alır.
 • Oğlakların yaşamında ilham verici bir düzen vardır. Bu organize bireyler ev hayatından iş yaşamına kadar hayatın her alanında kusursuz bir ahenk arar. Böylece Oğlak burcu hedeflerine ulaşmak için haftalık planlar yapmaya da fazlasıyla özen gösterir.
 • Oğlak burcunun iş ve kariyer odaklı yaşamı kimilerine bencilce gelebilir fakat Oğlak Zodyak’ın en yardımsever burçlarından biridir. Sevdikleri her ihtiyaç duyduğunda yanında olur. Özellikle grup etkinliklerinde sorumluluk üstlenmekten kaçınmaz.
 • Oğlak burcu sevdiklerine karşı son derece sadıktır. Birini sevdiğinde ona tüm kalbiyle bağlanır ve bu yakınlığın sonucunda ciddi birliktelikler gelir. Evlilik fikrini sürekli aklının bir köşesinde tutan Oğlak burcu doğru kişiyi bulduğunda iddialı sözler vermekten çekinmez.
 • Oğlak burcu kimseye kolay kolay güvenmez. Sadakati karşılıksız kaldığında derinden etkilendiği için kendine özgü bir duygusal savunma mekanizması uygular. 
2022 oğlak tahminleri

2022 Oğlak Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – Oğlak burcu 2022 yılına bütçe planlamasıyla başlıyor. Yeni yılın maddi fırsatları henüz gelmemişken yapacağınız ekstra harcamalar sizi zorlayabilir. Bu nedenle ocak ayında masraflarınızı önceliğine göre sıralamanız gerekiyor. Ay ortasından sonra sevdikleriniz için yüklü miktarda para harcama ihtimaliniz epey yüksek.
 • Şubat – Şubat ayı Oğlak burcuna hem kariyer hem de aşk hayatında önemli değişimler getirecek. Çevrenizdekilere neler yapabileceğiniz konusunda kendinizi kanıtlamaya çalışacaksınız. Öte yandan, aradığınız gerçek aşka bu sefer çok yaklaşacaksınız. Şubatın 28 günlük periyoduna birçok deneyim sığdırmanız mümkün fakat fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.
 • Mart – Mart 2022, Oğlak burcunu Jüpiter’in şansıyla kutsayacak. Hiç beklemediğiniz ekstra gelirlerle maddi durumunuzu iyileştirebilir ve yeni yatırımlara odaklanabilirsiniz. Bununla birlikte mart ayı boyunca karşınıza çıkacak kariyer fırsatlarıyla yaşadığınız yeri değiştirme fikrine ciddiyetle yaklaşacaksınız.
 • Nisan – Nisan, 2022’de Oğlaklar için önemli kararlar verme ayı olacak. Kişisel ve profesyonel yaşamınızda parlamanızı sağlayacak avantajlı durumlar elde edeceksiniz fakat bunun için bazı şeylerden ödün vermeniz gerekebilir. Karar vermeden önce en ince ayrıntısına kadar düşünecek ve son derece pragmatik davranacaksınız.
 • Mayıs – Mayıs ayı Oğlak burcu tahminlerine göre ikiye ayrılıyor. Ayın ilk bölümünde Oğlaklar aile hayatına daha fazla önem gösterecek. Sevdiklerinizi mutlu etmenin orijinal yollarını arayacaksınız. Diğer taraftan, bekar Oğlaklar için ciddi ilişkilere ve hatta evliliğe zemin hazırlayan romantik buluşmalar dönemi başlıyor.
 • Haziran – Sıcak havaların pozitif enerjisi Oğlak burcunun yaşamını renklendirmek için elinden geleni yapacak. Evrenin biriktirdiği enerji yaşamınıza canlılık ve mutluluk olarak yansıyacak. Haziran ayında yakınlarınızın kalbini istemeden kırabilirsiniz. Bu nedenle iğneleyici sözleri bir kenara bırakıp daha uzlaşmacı bir tavır takınmanız gerekiyor.
 • Temmuz – Temmuz ayı 2022’de Oğlakların merakla beklediği finansal fırsatları tek bir paket halinde sunacak. Çok fazla çaba harcamadan para biriktirebileceğiniz bu bereketli dönemde hiç beklemediğiniz yerlerden gelir elde edebilirsiniz. Lüks harcamalardan kaçınmanızda yarar var.
 • Ağustos – Oğlak burcu ağustos ayında gezegenlerin konumlarından önemli faydalar elde edecek. Kişisel gelişiminizi ve yaşamdaki genel ilerlemenizi kolaylaştıracak şansa kavuşacaksınız. Ağustosun ilerleyen günlerinde daha fazla yetki ve güç kazanabilirsiniz. Ayrıca hayatınızdaki kişiyle aranızdaki ilişkiyi geliştirmek için elinize önemli fırsatlar geçecek. 
 • Eylül – Oğlak burcunun profesyonel yaşamındaki hırslar bu ay hiç olmadığı kadar çok olacak. Daha fazla özgürlüğe kavuşarak gözden kaçırdığınız mesleki olanakları keşfedeceksiniz. Kariyerinizde adım adım ilerlerken başarılarınız için iş arkadaşlarınız ve üstlerinizden büyük destek göreceksiniz.
 • Ekim – 2022’nin ekim ayı Oğlak burcunun sağlık açısından en kritik ayı. Mevsimsel hastalıklardan kötü bir şekilde etkilenme ihtimaliniz epey yüksek. Bu dönemde sağlıksız alışkanlıklarınızı terk ederek enerjinizi tüketen insanlardan uzaklaşmalısınız. Ayrıca yüksek oranda karbonhidrat, yağ ve kalori içeren gıdalardan kaçınarak enerjinizi optimum düzeye çekebilirsiniz.
 • Kasım – Kasım ayı boyunca geçmişteki küçük pürüzlerin hayatınızda yarattığı düzensizliği ortadan kaldırma fırsatına kavuşacaksınız. İş hayatınızda takım çalışmasının faydalarını görecek ve ay sonuna doğru kariyerinizde değişiklik yapma olanaklarıyla karşılaşacaksınız.
 • Aralık – Aralık ayında yıl boyunca biriken yorgunluğunuzu atmak isteyeceksiniz. Tatil, seyahat ve hobiler için hesapta olmayan harcamalar gündeme gelebilir fakat bu konuda kendinizi sınırlamamalısınız. Ortaklıklardan dolayı maddi gelirinizi katlayabilirsiniz ancak profesyonel ilişkilerinizi yönetirken dikkatli olmanızda yarar var.
oğlak yorumları 2022

2022 Oğlak Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 14 Ocak: Bu tarihten itibaren Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu, burcun temsilcilerini birtakım mücadelelerle baş başa bırakabilir. Oğlaklar günlük aktiviteleri organize etme ve işleri son teslim tarihine yetiştirme konusunda zorluklarla karşılaşabilir. Ayrıca seçenekler ve öncelikler arasında kararsızlık yaşama ihtimali epey yüksek.
 • 29 Ocak: Oğlak burcunda 29 Ocak tarihine kadar sürecek olan Venüs retrosu, eski aşk hikayelerini yerle bir edecek. Aşkın ve paranın gezegeni Venüs gerileme hareketindeyken, Oğlak burcunun aşk hayatı önemli bir testten geçecek. Bu dönemde hiç beklemediğiniz olaylar yaşayarak duygusal anlamda karmaşık günler geçirebilirsiniz.
 • 29 Nisan – 8 Ekim: Bu tarihler arasında Oğlak burcunda gerileme hareketi yapacak olan Plüton gezegeni, burcun temsilcilerine bazı konularda baskı uygulayacak. Plüton Güneş’le buluştuğu zaman inanç ve tutumlarda önemli bir içsel dönüşüm yaşayabilirsiniz. Oğlak burcunda neredeyse 16 yıldır geçiş yapan Plüton yeni keşiflere de ilham verecek. 
 • 28 Temmuz – 23 Kasım: 28 Temmuz’da Balık burcunda başlayacak olan Jüpiter retrosu 23 Kasım’da Koç burcunda sonlanacak ve bu astral açı dört ay boyunca Oğlak burcu için yararlı bilgilerin keşfini kolaylaştıracak. Profesyonel anlamda önemli gelişim fırsatlarının elde edileceği bu dönemde edindiğiniz bilgileri yararınıza kullanmanın yollarını bulmanız gerekiyor. 

Oğlak Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 8 Ocak 

Oğlak burcu yeni yıla aşk gezegeni Venüs’ün gerileme hareketi esnasında girecek. Bu da ocak ayının 2022 Oğlak burcu şanslı günler listesine birçok tarih yerleştirdiği anlamına geliyor. Bunlardan en bereketlisi de Oğlak sezonunun ortasında bulunan 8 Ocak günü. Venüs ve Güneş’in burcunuzda buluşacağı bu özel günde, ilişkilerinizdeki değer ve öncelik sıranızı yeniden değerlendireceksiniz. Bununla birlikte, 8 Ocak’ta Venüs Yıldız Noktası olarak bilinen özel bir hizalanma oluşacak. Bu güçlü enerjiyi tüm benliğinizle hissederek daha fazla güven, yeni romantik fırsatlar ve aşktan ne istediğiniz konusunda ihtiyaç duyduğunuz netliği elde edeceksiniz.

2022 oğlak

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Oğlak Burcunu Neler Bekliyor?

Kozmik destekler ve şans faktörü 2022’de Oğlak burcuna güçlü ve yükselen bir dönem müjdeliyor. Cesur çabalarınız sizi başarıya götürürken heyecan verici kutlamalar ve aile buluşmaları evinizi mutluluğun renkleriyle boyayacak. Düşüncelerinizin rasyonellik düzeyinde önemli bir artış yaşayacak ve mali grafiğiniz olumlu tablolarla zenginleşecek. 2022 yılında Oğlak burcuna şans ve uğur getiren sayıların başında ise 8, 13, 67 ve 90 geliyor. Öte yandan, sürprizlerle dolu 2022 yılında mor, siyah, koyu kahverengi ve yeşil renkleriyle hayat bulacaksınız. Kısacası, 2022’nin Oğlak için biriktirdikleri saymakla bitmeyecek kadar çok. Aşk, para, sağlık ve kariyerde sizi bekleyen sürprizler ise daha da ilginç.

 • Aşk ve İlişkiler: 2022’de Oğlak burcunun aşk ve evlilikle ilişkili yedinci evi pek aktif bir dönem geçirmeyecek. Bu nedenle Oğlak burcunun yalnız temsilcileri yeni yılda aradıkları aşkı bulmak için ekstra çaba göstermek zorunda kalabilir. İlişkisi olan Oğlaklar ise romantizmin doruklarında gezinirken, aşkı tazelemek için hediyelerden sıkça yardım alacak. Mayıs ve ağustos ayları arasında dikkatli olmak gerekebilir çünkü fikir ayrılıkları ilişkide sorunlara neden olabilir. Bununla birlikte ekonomik koşullar 2022’de Oğlak burcunun aşk hayatını doğrudan etkileyecek. Kariyer ve finans konularını aksatmadan yaşadığınız takdirde, 2022’de aşk ve ilişkilerinizi sağlıklı düzeyde tutabilirsiniz.
 • Kariyer ve Finans: Evren, 2022’yi Oğlak burcu için kariyer ve başarı yılı olarak ilan ediyor. Yılın başında Mars’ın Yay burcundan geçişi Oğlak’ın on ikinci evini güçlendirerek hedeflere daha fazla odaklanılmasını sağlayacak. Yönetici gezegen Satürn’ün kendi burcuna yerleşmesi ise nisan ayından sonra iş yaşamında daha fazla çalışma motivasyonu getirecek. Oğlak burcu her zaman olduğu gibi 2022 yılında da çabalarının karşılığını fazlasıyla alacak. Yıl sonuna doğru iş değiştirme fikri gündeme gelebilir fakat böyle bir senaryoda duygusal davranmak yerine pratik aklınızı devreye sokmalısınız.
 • Sağlık ve Yaşam: Rahu’nun 2022 başında Oğlak burcunun beşinci evinde bulunması ve Satürn transiti sağlık konusunda biraz başınızı ağrıtabilir. Hayatınızdaki denge zorlukları nedeniyle, iş ve çalışma disiplininizden ödün vererek bu enerjiyi sağlıklı beslenme ve spor uygulamalarına harcamanız gerekebilir. Neyse ki nisan ayından sonra enerjiniz şaşırtıcı bir hızla artacak ve sağlık problemleri bir süre ortalarda görünmeyecek. Bu süre zarfında kışa hazırlık için vücudunuzu diri tutmanın yollarını arayabilirsiniz. Ayrıca 2022 Oğlak burcuna sağlık meselelerinde ekstra harcama getirebilir, buna hazırlıklı olmalısınız.
oğlak erkeği 2022

2022 Yılında Oğlak Erkeğini Neler Bekliyor? 

2022 Oğlak burcu erkeği için minimum enerjiyle maksimum verim yılı olacak. Doğru formüle edilmiş hayaller, net bir strateji ve zorluklarla cesurca çarpışma kabiliyeti istediğinizi kolayca elde etmenizi sağlayacak. 2022’nin astrolojisinde Oğlak erkeği için çok fazla potansiyel var fakat bunu küçük şeyler için harcamamalısınız. Enerjinizi azaltan aşk entrikalarıyla vakit geçirmek sizin için pek faydalı olmayabilir. Bunun yerine mayıs ayından sonra hayatınıza girecek kişilerle acele etmeden romantik ilişkiler geliştirmeye odaklanmalısınız. Öte yandan, 2022 evli Oğlak erkekleri için sakin bir yıl geçecek. Aileyle daha fazla vakit geçirmek sevgi bağlarının güçlenmesine yardımcı olacak.

2022 Oğlak erkeğini çok fazla iş ve kariyer hedefiyle karşılıyor. Üstlendiğiniz sorumluluklar sizi telaşlandırabilir ancak sabırlı olduğunuz takdirde profesyonel başarılar hızlı bir şekilde gelecek. 2022’de Oğlak erkeğinin para durumu planlandığı gibi ilerlemeyebilir. Yılın başında istikrarlı başlayan finansal tablolar ilkbahardan sonra daha karmaşık bir hal alacak. Tasarrufların önemli bölümü sağlık harcamalarına gidebilir ve borç almak durumunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte burcunuzun tutumlu karakteri bu problemlerin üstesinden gelmeyi kolaylaştıracak. Oğlak erkeği 2022 kariyer hedeflerini odaklanırken aile ve arkadaşlarını ihmal edebilir. Bunu telafi etmek için yıl içinde çeşitli tatil planları gündeme gelebilir.

oğlak kadını 2022

2022 Yılında Oğlak Kadınını Neler Bekliyor?

Oğlak burcu kadını 2022 yılında iş ve aşk konularında önemli dönüşümlerin eşiğine gelecek. Tatmin edici bir yıl geçirmenin yolu ise mükemmeliyet arzusunu azaltmaktan geçiyor. Hayatınıza biraz kaos girmesine izin vererek 2022’de beklediğiniz romantik ilişkiyi kucaklayabilirsiniz. Yeni yılda aşk ilişkilerinde çok katı ve kısıtlayıcı olmamaya çalışmanızda yarar var. Erkekler genellikle bu zirveyi fethetmeye çalışsa da 2022’de kibrin cezalandırılacağını unutmayın. İlişkisi olan Oğlak kadınlarının ise kıskançlık duygusunun esiri olmamak için büyük çaba harcaması gerekecek.

2022 Oğlak burcu kadını için kariyer ve başarıyı her şeyin önüne koyuyor. Patronlarınız ve iş ortaklarınızla aranız fazlasıyla iyi olacak. Bu sayede başarılarınızın karşılığında doğrudan takdir görecek ve terfilerle ödüllendirileceksiniz. Finansal durumunuz ise çalışma performansınızla doğrudan ilişkili olacak. Tembelliğin üstesinden gelir ve işinizde maksimum çabayı gösterirseniz, 2022 yılından tam bir refah bekleyebilirsiniz. Birikimlerinizi katlamak için çoğunlukla yatırım araçlarına yöneleceksiniz ancak kendinizi şımartmak için motivasyon harcamaları yapmayı da düşünmelisiniz.  

2022 Yükselen Oğlak Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Oğlak burcu için koşuşturmacanın eksik olmadığı yoğun dönemler getirecek. Çabalarının karşılığını alacak olan yükselen Oğlak burçları bu sayede kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanacak. Nisan sonundan eylül ayına kadarki süreçte birçok yeni fırsat kapıyı çalabilir. Çoğu kişi yeni bir işe başlarken sektör değiştirme fikrine karşı daha ılımlı yaklaşacak. Yatırım yapanlar maddi anlamda önemli getiriler elde ederken büyük risklerle karşı karşıya kalacak. Bu durumda duygusal kararlar vermek yerine en rasyonel seçeneklere yoğunlaşmak gerekiyor. Bunlara ek olarak, yükselen Oğlak burcu 2022 yılında daha önce anlaşmazlık yaşadığı kişilere karşı önemli zaferler elde edecek. İlişkisi olmayanlar ise hayallerindeki aşka hiç olmadığı kadar yakın olacak. 

Yeni yılın Oğlak burcuna vadettikleri bir hayli heyecan verici. 2022’de sürprizlerin sonu yok fakat bunları fırsata dönüştürebilmek her şeyden daha önemli. Neyse ki Oğlak burcunun pratik ve pragmatik özellikleri 2022’nin en karmaşık müjdelerini dahi avantaja çevirmeye yetiyor.

Yılbaşı hediyesi önerilerine göz atmak için sizi böyle alalım: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı