2022’de Kova ve Yükselen Kova Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 kova

Kova burcunu derin düşüncelere ve sosyal meselelerle ilgilenmeye sevk eden 2021’in ardından yeni yıl astrolojik mucizelerle geliyor. Geçmişin zihinsel tahribatlarını neşe ve umutla aşmak için yepyeni bir sayfa açılıyor. 2022 Kova burcu temsilcilerini güçlü kozmik bağlantılar ve avantajlı transitlerle karşılarken, yaşama dair heyecan verici gelişmeler de kapıda bekliyor. Kova burcu 2022 yılında aşk, sağlık, para ve kariyerde nelerle karşılaşacak diye merak ediyorsanız, aradığınız tüm cevapları bu astroloji rehberinde bulabilirsiniz.

Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Zodyak’ın nevi şahsına münhasır burcu Kova, 2022 yılına hazırlanırken evrenin tüm desteğini arkasına almış durumda. Yeni yılda sizi bekleyen sürprizlere geçmeden önce burcunuzun özelliklerini kısaca hatırlamanızda yarar var.

Kova burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 21 Ocak – 19 Şubat
 • Element: Hava
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici Gezegeni: Uranüs ve Satürn
 • Rengi: Açık mavi ve gri
 • En Uyumlu Burçlar: Aslan, Yay, Koç, İkizler ve Terazi
 • En Az Uyumlu Burçlar: Boğa, Akrep ve Yengeç
kova burcu özellikleri

Kova Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • Zodyak’ın en pozitif ve olumlu burcu olan Kova, bardağın hep dolu tarafını görür. Kova burcu ikinci şansa inansa da aldatılmanın ve manipülasyonun kokusunu kilometrelerce öteden alır. Bu nedenle onların iyi niyetini suiistimal etmek en son istenecek şeydir. 
 • Kova burcu inandığı şeyler uğruna her şeyi göze alabilecek kadar cesurdur. Doğru olanı savunmaktan asla korkmayan Kovalar yüzleşmekten de çekinmez. Dolayısıyla Kova burcu mücadele etmek için geçerli bir sebep bulduktan sonra hiçbir zaman geri adım atmaz. 
 • Kova burcunun temsilcileri zeki, pratik ve öğrenmeye isteklidir. Aklını nasıl kullanacağını çok iyi bilen Kovalar bilgiye olan susuzluğunu gidermek için sürekli keşfetmeye çalışır. Gece geç saatlere kadar derin sohbetler etmek tam da Kova’nın yapabileceği türden bir davranıştır.
 • Kovalar dünyayı diğer burçlardan farklı görür. Yaratıcı yönlerini yalnızca yaptıklarına değil, fikirlerine de yansıtır. Kova burcu olaylara doğrusal ve mantıklı bir şekilde yaklaşmasa da sorunları çözmek için hayal gücünün yaratıcılığını sonuna kadar kullanır.
 • Güvenilirliği ile bilinen Kova burcu aynı zamanda harika bir dinleyicidir. Arkadaşları için yaslanacak bir duvar ve ağlayacak bir omuz olan Kovalar, faydalı tavsiyeleriyle sevdiklerinin yaşamına dokunmaktan haz duyar.
 • Kova burcunun karakter kodlarında bağlanmak yoktur. Burcun temsilcileri yeni insanlarla tanışmaktan büyük keyif alsa da bağımsızlıklarına tutkuyla bağlıdır. Mutlu olmak için özgürlüğe ihtiyaç duyan Kovalar bu nedenle çoğu zaman soğuk ve ilgisiz olarak tanımlanır.
 • Uçlarda yaşamayı seven Kovalar olaylara “ya hep ya hiç” mantığıyla yaklaşır. Kova burçları fazlasıyla asi olmalarıyla bilinir ve bu da genellikle onları beklediklerinden daha fazla belaya sokar. Kısacası, aşırılıklar Kova burcunun en vazgeçilmez özelliğidir.
 • Kova burcunun mesafeli doğası diğer insanlar tarafından gizemli olarak algılanır. Bir Kova’nın herhangi bir kişi veya durum hakkında ne düşündüğünü bilmek neredeyse imkansızdır. 
 • Kova Zodyak’ın en soğukkanlı burçlarından biridir. En gergin durumlarda dahi mizacını koruyabilen Kovalar, küçük şeyleri asla dert etmez. Sabır toleransı yüksek olmasına rağmen, Kovalar tahrik edildiğinde ateşli öfkelerini açığa çıkarmaktan çekinmez.
 • Kova burcunun eylemleri dürtüsel olmaktan ziyade akıl süzgecinden geçmiş mantıklı kararlara dayanır. Bir noktaya kadar faydalı olan bu karakter özelliği, bazı durumlarda Kova burcunu aşırı düşünme döngüsüne sokarak çıkmaza sürükler.
kova burcu 2022 tahminleri

2022 Kova Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – Kova burcu 2022 yılına pozitif bir enerjiyle girecek. Ocak ayı başkalarıyla iyi ilişkiler geliştirmek için muhteşem fırsatlar sunacak. Ay boyunca yaptığınız her şeyle öne çıkacak ve profesyonel yaşamınızda dikkat çekici sonuçlar elde edeceksiniz.
 • Şubat – Şubat ayı Kova burcunun aşk hayatında önemli değişimler müjdeliyor. Bu dönemde ilişkinizi yeniden gözden geçirerek küçük pürüzleri ortadan kaldırmayı düşünebilirsiniz. Bir önceki yılın inişli çıkışlı romantik serüvenleri şubatla birlikte daha istikrarlı bir seyir kazanacak. 
 • Mart – Mart 2022, Kova için sağlık konusunda dikkate değer uyarılarla geliyor. Bu ay oluşabilecek herhangi bir sağlık problemine karşı yediklerinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca vücudunuzun zindeliğini korumak için egzersiz yapmayı da düşünebilirsiniz. Unutmayın, Kova 2022’de mevsim geçişlerine karşı oldukça hassas.
 • Nisan – Kova burcunun 2022’den beklediği kariyer fırsatları nihayet gündeme geliyor. Gezegen pozisyonları iş hayatında pozitif sonuçları olan radikal değişimleri tetikleyebilir. Nisan ayında yeni bir girişime başlamak ve iş değiştirmek gibi meselelerle meşgul olabilirsiniz. 
 • Mayıs – Mayıs ayı 2022 Kova burcu tahminlerine maddi anlamda oldukça tatmin edici anlar yaşatacak. Jüpiter’in şansını da yanınıza alarak beklemediğiniz yerlerden gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca risk almayı bilenler ve geleceğe dair vizyonu olanlar için mayıs ayı epey hareketli geçecek. 
 • Haziran – Havalar ısındıkça Kova burcu temsilcilerinin hayatı sıcacık ve samimi hislerle dolacak. Bu dönemde strese girmemeye özen göstermeli ve dürtülerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. Doğada spor yapmak ve dışarıda vakit geçirmek hem bedeninize hem de zihninize ihtiyaç duyduğu rahatlamayı getirecek.
 • Temmuz – Temmuz ayı 2022’de Kova burcunun diğer insanlarla ilişkilerine yön verecek olan gelişmeler müjdeliyor. Bu ay romantik ve profesyonel ilişkilerinizde iletişim ve samimiyetin rolü bir hayli artacak. Temmuzda sık sık iki seçenek arasında kalarak zorlu kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz.
 • Ağustos – Kova burcu ağustos ayında Zodyak’ın sağladığı şanslı günlerle tanışacak. Finansal durumunuzu iyileştirmek için yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bu avantajları en iyi şekilde değerlendirebilmek için gereksiz harcamalardan, pahalı tutku ve hobilerden vazgeçmeniz gerekiyor. 
 • Eylül – Eylül, Kova burcunun 2022’deki en diplomatik ayı olacak. İletişim başarılarıyla takdir toplayacağınız bu ayda bazı fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. Anlaşmazlıkları çözmek için duygularla değil, pratik akılla hareket etmeniz gerekecek.
 • Ekim – Ekim ayı Kova burçlarına hem iyi hem de kötü haberler getiriyor. Ayın sonlarına doğru maaş artışı ve terfi gibi ödüller motivasyonunuzu en üst düzeye çıkaracak. Diğer taraftan mevsim koşulları nedeniyle sağlığınız risk altında olabilir. 
 • Kasım – Evrenin Kova burcuna sunduğu tutkulu aşk fırsatları kasım ayında yoğunluğunu artıracak. Hoşlandığınız kişiye olan samimi hislerinizi açığa çıkarmak için harika bir dönem olabilir. Öte yandan, geçmişte yaşadığınız ilişkiler zaman zaman aklınıza gelse de gündeminize almamaya özen göstermelisiniz.
 • Aralık – 2022 yılı sonlanırken aralık ayında Kova burcunu derin bir iç muhasebe dönemi bekliyor. Yıl boyunca yaptıklarınızı tekrar gözden geçirerek 2022’ye puan vereceksiniz. Bu ay, yaşamınızda radikal değişimler olmayacak fakat gelecek yıla hazırlanmak için zihninizi dinlendirmeniz gerekecek.
2022 kova burcu

2022 Kova Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 14 Ocak – 4 Şubat: Bu tarihler arasında gerçekleşecek olan Merkür retrosu Kova burcunun ruh halini doğrudan etkileyecek. Daha sinirli hissedeceğiniz gibi iyimser günlerinizin sayısı da azalabilir. Sonuç olarak harekete geçme isteğiniz önemli ölçüde azalacak. Kendinizi bu negatif dalgalara teslim etmeyin çünkü 2022’de Kova sorunlarının her zaman çözümü olacak. 
 • 29 Ocak: Sevgi, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs, bu tarihe kadar gerilemede olacak ve bu sürede Yay burcunun ruhani hisleriyle ilişkili olan on birinci evini etkileyecek. Bu da Kova burcu temsilcileri için gelir ve kazanç fırsatları anlamına geliyor. 29 Ocak’a kadar karşınıza çıkacak maddi fırsatları değerlendirmek için tüm yolları denemelisiniz.
 • 7 Nisan: Mars gezegeni bu tarihten itibaren Kova burcundan geçiş yaparak bol şans getirecek. Kova burcu temsilcileri 7 Nisan ve sonrasında hedeflerini gerçekleştirmek için hiç olmadığı kadar hırslı olacak. Bu dönemde hayatınızdaki koşullar da eylemlerinizi destekleyecek. Artık 2022 ile ilgili planlarınızı hayata geçirmek için tüm şartlar olgunlaşmış durumda. 
 • 28 Temmuz – 23 Kasım: Şans gezegeni Jüpiter bu tarihler arasında Balık burcunda retro yapacak. Dolayısıyla Kova burçlarının tüm arkadaşlık ilişkilerini yeniden değerlendirmesi ve hangilerinin sürdürmeye değer olduğuna karar vermesi gerekecek. Ayrıca sorunlara karşı yaklaşım biçimlerinizi değiştirmenizde fayda var.

Kova Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 6 Mart 

2022 Kova burcu şanslı günler listesine ilk sıradan giren 6 Mart’ta heyecan verici bir gelişme yaşanacak. Aşk hayatında tutkulu bir dönüşüme ve karnınızdaki kelebekleri hissetmeye şimdiden hazırlanın. Şehvetli gezegen Venüs ve cesur gezegen Mars 6 Mart tarihinde Kova burcunda hizalanacak. Aşk ve seks gezegenleri arasındaki bu kavuşum burcunuza iki yıl boyunca uğramayacak. Dolayısıyla ilişkilerinizde, cinsel hayatınızda ve hatta yaratıcı işlerinizde yeni başlangıçlara işaret eden bu özel günün avantajlarını sonuna kadar kullanmalısınız. Tutkulu bir bahar kaçamağına evet demek veya beklenmedik bir ilişkiye şans vermek için ideal bir zaman olabilir.

kova burcu 2022

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Kova Burcunu Neler Bekliyor?

2022 Kova burcu için uyum ve uzlaşmanın yılı olacak. Geleceğe bakmanın, toksik ilişkilere son vermenin ve yolunda gitmeyen şeyleri bertaraf etmenin zamanı geldi de geçiyor. Bu yıl yanınızda kim olursa olsun, tanıdığınız herkese neşe ve mutluluk yaymaya devam edeceksiniz. Dahası, 2022 yılında hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızda çeşitli alanlardan güçlü etkiler bekleyebilirsiniz. Çabalarınızın karşılığını misliyle alırken, kendinizi şımartmak için bolca zamana sahip olacaksınız. 

Diğer taraftan, 2022’nin Kova burcuna vadettiği maddi fırsatlar bazı problemleri de beraberinde getirebilir. Yatırım konusunda uzmanlar tarafından yönlendirilmeli ve aceleyle karar vermekten kaçınmalısınız. Aksi takdirde tüm birikimleriniz siz farkında olmadan uçup gitmiş olabilir. Kısacası, Kova burcunu 2022 yılında aşktan kariyere, sağlıktan paraya kadar heyecan dolu fırsatlar bekliyor. Bunların ne olduğunu merak ediyorsanız, tüm detaylar şu şekilde: 

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 Kova burcu astroloji tahminleri yılın ilk çeyreğinde aşk hayatının sorunsuz geçeceğini öngörüyor. 2022’nin ikinci yarısı başladığında ise aşk hayatında hareketlenmeler başlayacak. Öte yandan, ilişkisi olan Kovalar partnerleriyle daha yakın bir iletişim biçimi geliştirerek romantizmi zirveye taşıyacak. 2022 Kova burcu yorumlarına göre, Satürn’ün ikinci evde bulunması samimi ve romantik duyguların ifade edilmesini zorlaştırabilir. Neyse ki gezegen hareketleri sevgiyi güçlendirerek işleri rayına koyacak. İlişkilerinizi iyi yönettiğiniz takdirde, yıl boyunca mutlu bir aşk hayatı yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde evlilik umudu besleyen Kova erkek ve kadınlarının birçoğu 2022’de arzularını gerçeğe dönüştürecek.
 • Kariyer ve Finans: 2022 yılı Kova burcunun kariyer yaşamına avantajlı fırsatlar getirmeyi planlıyor. Kazançla ilişkili on birinci evden geçiş yapan Mars, müreffeh bir yaşam için elinden geleni yapacak. Yeni bir işe doğru ilerleyen Kovalar için ocak ve mayıs ayları arasında kalan dönem fazlasıyla elverişli. Nisan ayından itibaren Kova’yı ziyaret edecek olan Satürn ise geçmişte gösterilen çabaların meyvelerini getirecek. Bu dönemde tembellikten vazgeçmeli ve hedeflerinize odaklanmalısınız. Parasal konularda ise 2022’nin başları Kova burcu için kırılgan geçebilir. Yeni yılda bir önlem alınmazsa, gelir ne kadar artarsa gider de o kadar artacak. 
 • Sağlık ve Yaşam: Kova burcu geçmiş yıllarda fiziksel enerjisinin avantajlarını sonuna kadar kullandı ve 2022 yılı sağlık yaşam konusunda biraz daha temkinli davranılmasını öneriyor. Yeni yılda alternatif tıp uygulamalarına yoğun bir ilgi duyabilirsiniz. Yaşam standartlarınızı yükseltmek isterken bolca enerjiye ihtiyaç duyacaksınız. 2022’nin başlarında yaşayacağınız küçük sağlık problemlerini gözünüzde büyütmeniz halinde stresin yıkıcı hayatınıza davet etmiş olacaksınız. Bu etkileri en aza indirmek ve ruhen daha iyi hissetmek için meditasyon ve yoga uygulamalarına yönelebilirsiniz. Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu güçlendirmenin yollarını bulmuş olsanız da tüm yılı yüksek enerjiyle sürdürmenin mümkün olmadığını unutmamalısınız.
2022 kova burcu erkeği

2022 Yılında Kova Erkeğini Neler Bekliyor? 

Kova burcu erkeği 2022 yılına yüksek bir enerji ve pozitif bir ruh haliyle giriş yapacak. Yılın ortalarına kadar kozmik bağlantılarla desteklenecek olan bu aktif yaşam biçiminin aşk hayatına da yansıması bekleniyor. Bununla birlikte, 2022 Kova burcu erkeğini aşırılıktan kaçınması konusunda uyarıyor. Kova erkeklerinin kendine özgü mizahı, samimiyeti ve inceliği kadınlar tarafından memnuniyetle karşılanacak. Yaz mevsiminde yeni bir aşka yelken açmaya hazırlananlar kariyerinden ödün vermek zorunda kalabilir.

2022 ilişkisi olan Kova burcu erkekleri için ortalama bir yıl vadediyor. İlk altı aylık dönemde erkekler sevdikleriyle olan ilişkilerini daha ileri bir seviyeye taşıyacak. Bu süre zarfında romantik anlara yoğunlaşırken aile ve arkadaş ilişkilerini aksatmamak gerekiyor. Aksi takdirde, yardıma ihtiyaç duyan Kova erkekleri bekledikleri desteği göremeyebilir. Sonbahar mevsimi birçok kişiyi evlenmek ve ayrılmak arasında seçim yapmak zorunda bırakacak. Bu konuda 2022 Kova burcu yorumları pişmanlık yaratacak kararlardan kaçınılması gerektiğini öğütlüyor.

2022 kova kadını

2022 Yılında Kova Kadınını Neler Bekliyor?

2022 Kova burcu kadını için özgür, bağımsız ve engellerden arınmış bir yaşam müjdeliyor. Soğukkanlılık ve yüksek özgüven Kova burcu kadınlarının yanında olacak. Bu sayede hem aşk hem de kariyer hayatında karşılaşılan fırsatları avantaja dönüştürmek mümkün hale gelecek. İlkbaharda yalnızlıktan sıkılan Kova kadınları için tutkulu bir aşkın çiçekleri açmaya başlayabilir. Yönetici gezegenler Satürn ve Uranüs tüm enerjisini aşka yoğunlaştırarak Kova kadınına arzuladığı romantik deneyimi sunacak.  

Halihazırda sevgi dolu bir ilişki yürüten Kova burcu kadınları 2022 yılında bağlılık konusunda önemli ikilemler yaşayabilir. Yaz döneminde her iki tarafında karşılıklı duygularını test eden bir durum ortaya çıkabilir. Evliliğe giden birlikteliklerde güven ve çıkar ilişkisi aşktan daha çok ön planda olacak. Evli Kova kadınları ise günlük yaşam ve iş yoğunluğu nedeniyle romantik düşüncelerden uzaklaşabilir. Sonbaharda tutkulu aşklar yeniden alevlenerek evlilikleri ciddi tehlikelerin eşiğinden döndürecek. 

2022 yükselen kova

2022 Yükselen Kova Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Kova burcu için tüm yönleriyle verimli bir sene müjdeliyor. Yükselen Kova burçları 2022’de geçen yılın yaralarını sarmak için önemli fırsatlar elde edecek. Nisan ayının başında kredi ve borçların büyük bir bölümü tamamlanmış olacak. Mart ve nisan aylarında uluslararası seyahatler ve yurt dışında iş imkanları gündeme gelebilir. Aynı şekilde, yaz mevsimi de yükselen Kova burcuna bereket getirecek. Haziran ve temmuz aylarında yeni bir ilişkiye başlama ihtimali epey yüksek. 2022 yükselen Kova burcu temsilcilerine eylül ayından sonra sağlık konusunda dikkatli olmalarını öğütlüyor. Mevsim değişimleri var olan hastalıkların tekrar gün yüzüne çıkmasına neden olabilir.  

Uzun lafın kısası, 2022 Kova burcu için uyumun ve umudun yılı olacak. Yaşamı tüm yönleriyle kucaklamak ve kendinizle barışmak için mükemmel fırsatları sizi bekliyor. Aşk, kariyer, para ve sağlıkta hakkınız olanı almak için sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel zamanların enerjisinden yararlanmayı unutmayın.

En güzel yılbaşı hediye fikirlerine de göz atın: Yeni Yıl Hediyesi: Kime Ne Hediye Alınır?

Önceki YazıSonraki Yazı