2022’de Balık ve Yükselen Balık Burçlarını Neler Bekliyor?

2022 balık burcu

Balık burcuna iç gözlem, nostalji ve bir miktar gözyaşı getiren 2021 yılının karamsar dönemleri sona eriyor. Yeni yılın astroloji tahminleri daha fazla enerji, mutluluk ve sosyalliğin yanı sıra yaşamın çeşitli katmanlarında köklü değişimler müjdeliyor. 2022 Balık burcu için iyi şansın kapılarını sonuna kadar açarak aşk, sağlık, para ve kariyerde heyecan verici sürprizlerle geliyor. 2022’de Balık burcunu neler bekliyor diye merak ediyorsanız, kozmostan gelen tüm haberleri bu astroloji rehberinde okuyabilirsiniz.

Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Zodyak’ın en hassas ve duygusal burcu olan Balık, 2022’den kendisini üzmeyecek haberler bekliyor. Yeni yılın Balık burcu için müjdelerine geçmeden önce özelliklerine kısaca göz atmak isteyebilirsiniz.

Balık burcu özellikleri şu şekilde:

 • Tarihleri: 20 Şubat – 20 Mart
 • Element: Su
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici Gezegeni: Jüpiter ve Neptün
 • Rengi: Mor ve deniz yeşili
 • En Uyumlu Burçlar: Başak, Boğa, Yengeç ve Oğlak 
 • En Az Uyumlu Burçlar: İkizler, Yay, Kova ve Koç
balık burcu özellikleri

Balık Burcunun En Karakteristik 10 Özelliği

 • İnanılmaz derecede özverili olan Balık burcu o kadar cömerttir ki çoğu zaman başkalarının ihtiyaçlarını kendi çıkarlarının önüne koyar. Dolayısıyla, Balıklar sevdiklerinin mutluluğundan emin olmak ister.
 • Zodyak’ın en sanatsal burcu olan Balık yaratıcılıkta sınır tanımaz. Neptün tarafından yönetildiği için doğuştan gelen sanatsal yeteneklere sahiptir. Bu sayede Balıklar olaylara benzersiz bir bakış açısıyla yaklaşarak yaşamın her alanına estetik dokunuşlar yapar.
 • Canlı bir hayal gücü ve sevecen bir mizaçla donatılan Balık burcu yüksek empati kabiliyetiyle bilinir. Göz göze gelmedikleri insanlarla bile sınırsız empati kurma kapasitesi bulunan Balıklar başkalarının acı çekmesine asla katlanamaz. 
 • Jüpiter ve Neptün’ün kozmik etkileri Balık burcuna sezgisel bir yetenek verir. Balık burcu karar verme aşamasında iç sesine ve duygularına güvenir ve bunda oldukça başarılıdır. 
 • Söz konusu aşk olduğunda Balık burcunun derinden tutkusuyla kimse başa çıkamaz. Aradığı aşkı bulma konusunda son derece kararlı olan Balıklar hak ettiklerinden daha azına asla razı olmazlar.  
 • Balık burcu su grubunun diğer üyesi Akrep’in aksine asla kin tutmaz. Fazlasıyla bağışlayıcı olan Balıklar her insanın ikinci bir şansı hak ettiğini düşünür. Sorunları çatışma ve tartışma yaşamadan çözme arzusu Balık burcunda affetme güdüsünü baskın hale getirir.
 • Balık burcu erkek ve kadınları insanları dinlemekten ve yeni fikirler öğrenmekten büyük keyif alır. Son derece duyarlı oldukları için başkalarını yadırgamaktan kaçınır. Balıklar dinlediklerine pür dikkat odaklanarak her şeyi derinden hisseder ve duygusal tepkiler verir.
 • Diğer su burçları gibi Balıklar da karamsar özelliğiyle bilinir. Hassas ve duygusal olduğu için Balık burcu tüm olumsuz düşünceleri tek seferde hisseder. Bu da kötü deneyimlerin ardından hemen toparlanamadıkları ve zamana ihtiyaç duydukları anlamına gelir.
 • Balık motivasyonunu kaybettiğinde Zodyak’ın en tembel burçlarından biri haline gelir. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hiçbir şeyin daha iyi olmayacağını hissettiğinde duygusal olarak kendini geri çeker. 
 • Balık burcunun hayalperest karakteri zaman zaman hayatın gerçekliğinden kopmasına neden olur. Çoğu zaman kendi zihinlerinde kaybolan Balıklar, rüyalar aleminin seyahatlerine daldığında çevresinden uzaklaşma eğilimi gösterir. 
2022 aylara göre balık

2022 Balık Burcu Aylara Göre Astroloji Tahminleri

 • Ocak – Balık burcu 2022 yılına girdiğinde sevinmek için sayısız sebebi olacak. Her şeyin mükemmel gideceği ocak ayında mesleki başarıların yanı sıra yurt dışı gezileri de gündeme gelebilir. Arzularınızı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan enerjiyle dolup taşacaksınız.
 • Şubat – Şubat ayı Balık burcuna aşk hayatında bir miktar değişim getirecek. İlişkinizdeki küçük pürüzleri ortadan kaldırma fırsatına sahip olacaksınız. Ailenizdeki negatif etkileri partnerinize yansıtmadığınız sürece şubat ayında aradığınız huzuru bulacaksınız.
 • Mart – Balık burcu mart ayında hiç olmadığı kadar cesaret sahibi olacak ve hayatının tüm önemli yönlerini açık bir şekilde tartışmaya açacak. Profesyonel yaşamında başarılı olmak isteyen Balıklar işte daha fazla sorumluluk ve aktiviteye ihtiyaç duyacak.
 • Nisan – Nisan ayı Balık burcuna çok iyi olduğu gizli bir yeteneğini keşfetme fırsatı sunacak. Öte yandan, yılın ilk çeyreğindeki hareketliliğin ardından enerjide düşüş yaşanabilir. Dolayısıyla nisan ayı boyunca fiziksel egzersiz ve sağlıklı diyet rutinlerini sürdürmek çok önemli.  
 • Mayıs – Mayıs ayı astroloji tahminleri Balık burcuna başarı şansı yüksek olduğu için hayallerinin peşinden gitmesini öneriyor. Öte yandan, mayıs ayında gayrimenkul yatırımları Balık burcunun gündemine girebilir. Yüksek değerli satın alma girişimine başlamadan önce sözleşmeleri en ince detayına kadar incelemek gerekiyor. 
 • Haziran – Yaz mevsiminin gelmesiyle vücudunuzdaki enerji ve güç en üst seviyeye ulaşacak. Hızlanan metabolizmanız sizi çeşitli doğa aktivitelerine ve seyahatlere yönlendirebilir. Bu dönemde taze yiyecekler tüketmeye ve işlenmiş gıdalardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.
 • Temmuz – Temmuz ayı 2022’de Balık burcunun kariyer hedefleri için olumlu yansımalar vadediyor. İş hayatınızdaki sorumluluğunuz artacak fakat yalnızca bir veya iki projeye konsantre olmanızda fayda var. Böylece tüm enerjinizi bu çalışmaları başarıyla sonuçlandırmak için kullanabilirsiniz.
 • Ağustos – Balık burcu ağustos ayında tutku ve romantizmin zirvesine ulaşacak. İlişkilerinizin seyrini olumlu yönde değiştirecek yeni bir iletişim biçimi geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte, mali durumunuzu risklerden uzak tutmak için maaşınız veya diğer yatırımlarınızı nasıl yönettiğiniz konusunda daha dikkatli olmanız gerekecek.   
 • Eylül – Eylül ayında Balık burcu mesleki yaşamında kendini gösterme arzusuyla yanıp tutuşacak. Yeteneklerinizi kanıtlama konusunda önemli fırsatlara erişeceksiniz fakat bunları avantaja dönüştürmek pek de kolay olmayacak. Diğer taraftan, yeni bir aşk veya arkadaşlık ilişkisi kurmadan önce artıları ve eksileri tartmanızda yarar var. 
 • Ekim – Sonbaharın kararsız meteorolojisi mevsimsel hastalıklara neden olabilir. Erken gelen soğuklara karşı önlem almalısınız, aksi takdirde düşüşe geçen enerjiniz aşk ve iş hayatında bazı sorunlara davetiye çıkaracak.
 • Kasım – Balık burcu kasım ayında finansal konular ve yatırım fırsatlarıyla yakından ilgilenecek. Planlarınızı hayata geçirmeden önce dengeli bir yaklaşım sergilemeniz gerekiyor. Geçmiş aylarda yaptığınız yatırımların karşılığını kasım ayında alma ihtimaliniz epey yüksek.
 • Aralık – Balık burçları 2022’ye veda ederken aşkta hassas bir döneme girebilir. Duygularınızı kontrol etmeye çalışmak yerine evrenin size gönderdiği enerjinin akışına uygun hareket etmelisiniz. Ayrıca yılın tüm yorgunluğunu atmak isterken ekstra harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. 
balık dikkat edilmesi gereken günler

2022 Balık Burcu Dikkat Edilmesi Gereken Günler

 • 14 Ocak: Güneş, bu tarihte Oğlak burcuna girecek ve Balık burcunun gelir ve kazançla ilişkili on birinci evine olumlu etkiler yapacak. Hedeflerine daha büyük bir kararlılıkla sarılacak olan Balıklar 14 Ocak tarihinde önemli finansal fırsatlar elde edebilir. 
 • 13 Nisan: 13 Nisan’da gerçekleşecek olan Jüpiter transiti Balık burcunun kişisel gelişime odaklanmasını ve yeni projelere dahil olmasını sağlayacak. Bu özel günde Jüpiter’in şansı Balık burçlarının yanında olarak artık hayatlarında yeni bir sayfa açmalarına yardımcı olacak.
 • 27 Nisan: Aşk ve romantizmin efendisi Venüs, 27 Nisan’da Balık burcuna giriş yapacak. Bu kozmik olay Balık burcu temsilcilerinin daha rahat hissetmelerini sağlayarak romantik arzuların açıkça belirtilmesi için cesaret verecek. Öte yandan, Venüs ve Jüpiter’in birbirlerine zıt doğası Balıklar için daha farklı bir senaryoya da neden olabilir.
 • 28 Haziran – 4 Aralık: Bu tarihler arasında gerçekleşecek olan Neptün retrosu Balık burçlarının içsel benliğe ve kişisel meselelere odaklanmasını gerektiriyor. Neptün’ün en hassas burç olan Balık’ta gerileme hareketine geçmesi, duyular dışındaki iletişim kabiliyetlerinin bağlantı kurmaya elverişli olduğunu gösteriyor. 28 Haziran ve 4 Aralık tarihleri arasında durugörüsü aktif olan balıklar evrenden gelen yüksek enerjiyle ödüllendirilecek.
 • 30 Ekim: 30 Ekim 2022’den itibaren sürecek olan Mars retrosu Balık burcunun bilinçaltıyla ilgili evini etkileyecek. Bu süre zarfında Balıklar sosyal izolasyon, meditasyon ve iç gözlem ihtiyacı hissedecek.   

Balık Burcunun 2022’deki En Şanslı Günü: 12 Nisan 

Balık burcu hayatının en mistik yıllarından birini yaşamak üzere. 2022 Balık burcu şanslı günler sıralamasının zirvesinde yer alan 12 Nisan tarihinde gerçekleşen kozmik bir bağlantı bunun tetikleyicisi olacak. Bu özel günde, Balık’ın geleneksel yöneticisi Jüpiter ile modern yöneticisi Neptün etkili bir kavuşum gerçekleştirecek. Yönetici gezegenlerin muhteşem uyumu yaratıcılığınızı güçlendirerek zihninizi ilham verici fikirlerle kutsayacak. 12 Nisan 2022 tarihi yüksek benliğinize sınırsız erişim sağlayan ruhsal uyanışları dahi beraberinde getirecek. Bu iki spiritüel gezegen 150 yıldan fazla bir süredir Balık burcunda bir araya gelmedi ve Balıklar yaşamları boyunca bu kavuşumu tekrar göremeyecek. Dolayısıyla bu büyülü anın avantajlarından yararlanmak için takviminizi şimdiden 12 Nisan tarihine ayarlayabilirsiniz.

balık burcu 2022

Aşk, Para, Sağlık ve Kariyer: 2022 Balık Burcunu Neler Bekliyor?

2022 burçlar kuşağının son temsilcisi Balık’a umut veren haberlerle geliyor. Bu yıl zaman zaman tedirgin hissettiren zorlu dönemler geçirebilirsiniz fakat sizi diğerlerinden üstün kılan güçlü yönleriniz var. Enerjinizin düştüğünü fark ettiğiniz anlarda 2022’nin harekete geçme yılı olduğunu kendinize hatırlatmalısınız. Ne istediğinizi ve hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gerekenleri çok iyi biliyorsunuz. Yönetici gezegen Jüpiter’in şansı da her daim yanınızda olacak. Özellikle para konusunda beklediğiniz avantajlı fırsatlar nihayet gündeminize girecek. 2022 Balık burcu için en iyi haberleri ise evlilik ve ortaklıkla ilgili yedinci evinde verecek. Evren son birkaç yıldır çektiğiniz acıların telafisi için 2022’de sizi fazlasıyla şımartacak. Yeni yılın aşk, para, sağlık ve kariyer konularındaki müjdeleri tüm detaylarıyla şu şekilde: 

 • Aşk ve İlişkiler: 2022 Balık burcu temsilcilerine romantik konularda sınırsız bir cazibe alanı vadediyor. Daha net ve analitik bir tutum benimseyeceğiniz aşk hayatınıza gezegenler de pozitif dokunuşlar yapacak. Jüpiter’in nisan ayında aşk evine girişi romantizmle dolup taşan dönemleri beraberinde getirecek. 22 Haziran’da başlayıp 12 ay sürecek olan şanslı dönem özellikle de ilişkisi olmayan Balıkların ruh eşleriyle kavuşmasını sağlayacak. Evli Balıklar, 2022’de küçük kıvılcımlarla aşkı yeniden alevlendirecek ve ilişkide yeni bir aşamaya geçecek. Bununla birlikte, bazı Balıklar artık normal olmayan bir ilişki yürüttüklerini fark ederek bu durumdan kurtulmaya çalışacak.
 • Kariyer ve Finans: 2022 Balık burcunun kariyer hayatı için pek parlak bir başlangıç yapmayacak. Yılın ilk ayları yeni bir işe başlamak veya terfi beklemek için uygun bir zaman değil. Jüpiter yılın ilk çeyreğinde yükselen evinizden geçtikten sonra işler yolunda gitmeye başlayacak. Özellikle hizmet sektöründe çalışan Balık burçları için yılın ilk yarısından sonra maddi anlamda fırsatlarla dolu bir dönem başlayacak. İş hayatında üstlerinizle daha güçlü bağlantılar kuracak, meslektaşlarınızla iletişiminizi geliştirecek ve yılın ilerleyen zamanlarında parasal konularda ciddi kazançlar elde edeceksiniz.
 • Sağlık ve Yaşam: Balık burcunun iyimser tutumu 2022’de genel sağlığın ve esenliğin iyileşmesi noktasında ciddi avantajlar sağlayacak. 2022 yılında stres seviyenizin düşük olması sağlığınıza pozitif yansımalar sunarak enerji seviyenizi önemli ölçüde artıracak. Venüs ve Jüpiter’in kavuşumu sayesinde genel sağlığınızın yıl boyunca koruma altında olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, sonbaharın gelişiyle birlikte yaşam kalitenizi düşüren birtakım moral sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hayata karşı pozitif tutumunuzu koruduğunuz ve sağlıklı yaşam tüyolarına sadık kaldığınız sürece sorunların negatif etkilerini en aza indireceksiniz. 
2022 balık erkeği

2022 Yılında Balık Erkeğini Neler Bekliyor? 

Balık burcu erkeği 2022 yılında mücadelelerle çarpışarak bunların birçoğundan galibiyetle ayrılacak. Yeni yılın başlangıcında iş hayatında zorlayıcı deneyimler yaşanabilir fakat desteğini esirgemeyen sadık bir partnerin varlığı Balık burcu erkeğinin elini güçlendirecek. 2022 Balık burcu erkeği için aşkta iddialı sözler ve fevri kararlar vermenin ileride sorun yaratacağını öngörüyor. Yılın ilk yarısında tutkulu bir aşka yelken açma ihtimali oldukça yüksek. Öte yandan, Balık burcu erkeği hassas bir karakter taşıdığı için ortaya çıkan problemleri çözmekte bir miktar zorlanabilir. 

2022 Balık burcu tahminlerine göre evlilik konusunda pek parlak bir başlangıç vadetmiyor. Zayıf ve tek yönlü iletişim biçimleri ilişkilerin resmiyete kavuşmasını engelleyebilir. Neyse ki temmuz ayından sonra Balık burcu erkeğinin aşk hayatında rüzgar tersine dönecek. Burcun yedinci evine yerleşen aşk gezegeni evlilik hayali kuran erkekleri neşeli bir romantizmle ödüllendirecek. 2022’nin evlilikte en şanslı ayları ise eylül, ekim, kasım ve aralık olacak. Evrenin Balık burcu erkeğine yönlendirdiği güçlü enerjiler sağlık ve kariyerde iyileşme sağlayarak aşk hayatına da pozitif yansımalar sunacak.

2022 balık kadını

2022 Yılında Balık Kadınını Neler Bekliyor?

Balık burcu kadını 2022 yılından ne istediğini çok iyi biliyor. Arzularının peşini bırakmayan hayalperest Balık kadınları yeni yılda hedeflerine yavaş yavaş fakat büyük bir kararlılıkla yaklaşacak. Hayatındaki gelişmelere karşı öfkesini ve sabrını kontrol edebilen Balık burcu kadınları olumsuz durumları lehine çevirme fırsatına sahip olacak. Her ne kadar bundan kaçmaya çalışsa da 2022’de aşk Balık burcu kadınlarının peşini bırakmayacak. Bekar Balık kadınları ruh eşlerini hiç beklemedikleri bir zamanda ve yerde bulabilir.

Balık burcu kadını 2022 yılında aşk fırsatlarını değerlendirmekle meşgul olurken kariyer serüveninde önemli değişimlerle karşı karşıya kalabilir. Özellikle yılın ilk çeyreğinden sonra mesleki gelişime odaklanan kadınlar, çabalarının karşılığını yıl bitmeden alacak. Yeni bir eve taşınma fikrine sıcak bakabilirsiniz fakat tembelliğiniz konfor alanından çıkmanızı engelleyecek. Öte yandan, evli Balık burcu kadınları için 2022 geçmiş senelere göre daha canlı ve enerjik geçecek. Yeni yılda ailenizin genişleme ihtimali yüksek ancak bu bir evcil hayvan da olabilir.

2022 Yükselen Balık Burcunu Neler Bekliyor?

2022 yükselen Balık burcu için zaman zaman sorunların gündeme geldiği ortalama bir yıl vadediyor. Özellikle iş hayatında yükselen Balık burçları için bazı engeller ortaya çıkabilir. Şubat ayından itibaren eski sağlık sorunlarının nüksetme ihtimali epey yüksek. Nisan ve eylül ayları arasında ise yeni bir iş kurma fikri yükselen Balık burçlarının zihnini kurcalamaya devam edecek. 2022 boyunca eşlerinin desteğini yanında hisseden yükselen Balıklar haziran ve ekim arasındaki dönemde aşk hayatında beklenmedik sorunlarla karşılaşabilir. Yıl sonuna kadar mali konularda kayda değer bir iyileşme yaşanacak fakat paranın yönetimi bir hayli zor olacak. 2022 yükselen Balık burcu temsilcilerine rekabet konusunda önemli avantajlar sağlayacak. Dolayısıyla öğrenciler ders çalışırken konsantre olmakta zorlansalar bile sınavlarda başarılı sonuçlar elde etmeye daha yakın olacak. 

Balık burcuna karşı oldukça cömert davranan 2022 yılı umut verici haberlerle geliyor. Artık yıl boyunca karşınıza çıkacak fırsatları en iyi şekilde değerlendirme zamanı. Unutmayın, pozitif enerjinin gücüyle temennileri gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 

Önceki YazıSonraki Yazı