Yeni Döneme Hazırlık: 11 Kırtasiye Malzemesi

Kırtasiye Malzemesi

Yaz tatilinin bitmesine az bir süre kaldı ve yeni eğitim-öğretim dönemi de hızla yaklaşıyor. Öğrencilerin çok büyük bir çoğunluğu tatilin bitmemesini arzuluyor olsa da yeni bir dönemin yeni heyecan anlamına geldiğini çocukluğumuzdan beri biliyoruz aslında. Özellikle okulların açılmasından kısa bir süre önce öğrencileri saran okul alışverişi heyecanı belki de yeni dönemin en güzel, en keyifli yanı diyebiliriz. Bu durumda okul-aile ve öğrenci üçgeninde ihtiyaçlara göre yapılacak okul alışverişi listesi içinde çocukların ve gençlerin hayatını kolaylaştıracak kırtasiye malzemesi de yabana atılmamalı. Günümüz dijital dünyasında etkili öğrenmeyi kolaylaştıran, artık gereklilik halini almış 11 kırtasiye malzemesini derledik!

1. Renkli Kurşun Kalemler

Kırtasiye malzemesi ve okul alışverişi listesi yaparken ilk akla gelen kaliteli malzemeden üretilmiş, uzun ömürlü ve bol sayıda kalem almak olur. İlkokuldan üniversiteye herkes yeni bir döneme yeni kalemlerle merhaba der. Çocuğunuzun öğrenim gördüğü seviyeye göre çeşitler konusunda cömert davranabilirsiniz ancak temelde renkli kalemler işaretleme ve konu takibini kolaylaştırdığından kurşun kalemlerin yanına mutlaka eklenmeli.

2. Fosforlu Kalemler

Özellikle ortaokul ve lise öğrencileri arasında sınavlara hazırlık dönemlerinde kitap üzerinden çalışırken önemli görülen yerlerin vurgulanması hayati olabiliyor. Altını çizmek yerine üzerinden fosforlu kalemler kullanarak geçilen bilgiler daha fazla göze ve görsel hafızaya hitap ediyor. Kırtasiye malzemesi alırken mutlaka sepete eklemelisiniz.

3. USB Bellek

Artık eğitim sistemimizde dijital teknolojilerin kullanımı yaygın. Her seviyede öğrencinin ihtiyacı olabilecek bir kırtasiye malzemesi olarak USB bellekler de okul alışverişi listelerinde yerini aldı bir süredir. Projeler, sunumlar, ödevler USB bellekler ile okul-ev arası kolaylıkla taşınabilir halde.

4. Yapışkanlı Kağıtlar

Kırtasiye Malzemesi Yapışkanlı Kağıt

Yapışkanlı not kağıdı olarak da bilinen post itler, öğrencilerin çalışma masalarını, defter ve kitap aralarını hep süsler. Kısa çalışma notları tutabilecekleri ve çalışma ortamlarına rengârenk yapıştırabilecekleri bu kırtasiye malzemeleri sayesinde önemli bilgiler hep göz önünde duracak.

5. Sayfa İşaretleyici

Önemli bir kaynakta belli başlı sayfaları işaretlemek için kullanabileceğiniz kırtasiye malzemeleri olan sayfa işaretleyiciler, set halinde ve farklı renklerde satılıyor. Böylece öğrenciler özellikle konular arasında renk kodları oluşturabiliyor ve bölümleri daha rahat takip edebiliyor.

6. Klasörler

Kırtasiye Malzemesi Klasörler

Okullarda öğrencilere verilen çalışma kağıtlarını bir arada ve sınıflandırarak saklamanızı sağlayan klasörler, okul alışverişi yaparken öncelikli olarak satın almanız gereken kırtasiye malzemeleri arasında yer alıyor. Kendiliğinden şeffaf dosyalı modelleri de olan klasörler, her seviyeden öğrenci için önemli bir depolama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

7. Sırt Çantası

Yeni eğitim dönemi başlamadan evvel, çocuğunuz için uygun ve sağlıklı bir sırt çantası satın almalısınız. Hafif, bel destekli, omuz pedi olan bir sırt çantası kırtasiye malzemesi listenizde olmalı ve çocuğunuzun omurilik ve kas sağlığı için bu standartlarda bir sırt çantası seçmelisiniz.

8. Spiralli Defter

Kırtasiye Malzemesi Spitalli Defter

Dikişli defterlerdense spiralli defterler müthiş bir kullanım kolaylığı sağlayarak neredeyse en çok tercih edilen not defterleri haline geldi. Çocuğunuz defterinden bir yaprak koparma ihtiyacı duyduğunda bütün defterini paramparça etme riski ortadan kalksın diye not defteri konusunda spiralli defter çeşitlerini tavsiye ederiz.

9. Kalem Kutusu

Çoğu zaman bir tane kalem kutusu asla yetmez. Kurşun kalemler için ayrı bölmesi olan, tükenmez ve pilot kalemleri bir arada farklı bir bölmede düzenleyebileceğiniz, silgi, kalemtıraş, kalem ucu gibi kırtasiye malzemeleri için de farklı bir bölme ayarlayabileceğiniz en az 3 gözlü, hafif, sağlam bir kalem kutusu da okul alışverişi listenize eklenmeli.

10. Beslenme Çantası

Kırtasiye Malzemesi Beslenme Çantası

Özellikle ilkokula giden ya da yeni başlayacak olan çocuklarınız için hazırlayacağınız besleyici atıştırmalıkları sağlıklı malzemeden yapılmış olan, hafif ve kolay taşınabilen bir beslenme çantası içinde saklayabilmek, taze ve güvenli gıda tüketimini garanti altına almak şart. Kırtasiye malzemesi satın alırken beslenme çantasını da unutmayın.

11. Kırtasiye Malzemesi Olmazsa Olmazı: A4 Kâğıt

Muhtemelen çocuğunuz bol bol sanat projesi yapacak, ev ödevi hazırlayacak ve yazıcıdan çıktı alacak. Bunun için evinizde bolca depolamanız gereken kırtasiye malzemeleri arasında başta A4 boyutunda olmak üzere çeşitli kâğıtlar bulunuyor. Son anda kâğıt aramaktan kurtulmak için önceden depolamak en iyisi.

Eğer daha düzenli ders çalışmak için önerilere ihtiyacınız varsa buradan buyurun!

Önceki YazıSonraki Yazı