Evde Konserve Yapımı

Konserve Yiyecekler

Malumunuz önümüz kış. Sevdiğimiz birçok yiyeceği kış boyunca bulamayacağız. Bunun için en sağlıklı çözüm evde konserve yapımı. bilindiği gibi hazır konserveler hakkında konserve yiyeceklerin zararları diye birçok tartışma dönüyor. O kadar koruyucu madde varken insanın içine kurt düşmüyor değil. O zaman ne yapacağız? Bir sonraki baharı mı bekleyeceğiz? Hayır, konservemizi evde yapacağız. İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz konserve çeşitleri:

Konserve Yapımı Kırmızı Biber Konservesi

1. Doğal İştah Açısı: Kırmızı Biber Konservesi

İştah açıcı olmasıyla günün her öğününde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz kırmızı biber konservesi, oldukça da lezzetli bir besin. Kahvaltıda, meze olarak, yemek yanında ya da ekmek üstünde yiyebileceğiniz gıdalardan biri olan kırmızı biber konservesinin yapımı da hayli kolay!

Kırmızı Biber Konservesi Nasıl Yapılır?

Konserve Yapımı Fasulye Konservesi

2. Kış Hazırlığı Gözdesi: Taze Fasulye Konservesi

Kış hazırlığı ve konserve yapımı deyince ilk akla gelen konserve türlerinden biri de taze fasulye konservesi. Yapımı zahmetli gibi görünse de oldukça pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz fasulye konservesi çoğu akşam yemeğinizin baş tacı olacak bir lezzet. Fasulyeler hazırsa buyun tarife!

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır?

Konserve Yapımı Kahvaltılık Sos

3. Kahvaltı Sofralarının Baş Tacı: Kahvaltılık Sos 

Yalnızca yemekler için konserve hazırlamayacağız elbette. Hem kendinizi şımartmak hem de kahvaltı sofralarınızı zenginleştirmek için konserve yapımınıza kahvaltılık sosu da ekleyebilirsiniz. Kızarmış ekmek ve tereyağının en sevdiği lezzetlerden biri olan kahvaltılık sosun yapımı ise şöyle:

Kahvaltılık Sos Nasıl Yapılır?

Konserve Yapımı Salamura Nasıl Yapılır

4. Lezzetli Sarmaların Mimarı: Salamura Yaprak

Çay saatlerinin ve altın günlerinin vazgeçilmezi olan yaprak sarmanızı daha da lezzetli kılmaya ne dersiniz? Mayıs ve Haziran aylarında hazırlayacağınız salamura yaprak ile yumuşak ve leziz sarmalar hazırlamak artık hayal değil. Salamura yaprak püf noktalarına mutlaka göz atın.

Salamura Yaprak Nasıl Yapılır?

Kış demişken… Kışın hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli karnabahar yemekleri burada!

Önceki YazıSonraki Yazı