Karnabahar Yemekleri

Karnabahar Yemekleri

Adeta bir doğal vitamin deposu olan karnabahar, kış aylarının gözde sebzelerinden. Üstelik hem sulu yemeği yapılan, hem kızartılan, fırın atılan, mücver olan hayli fonksiyonlu bir sebze karnabahar. Hal böyle olunca biz de sizler için karnabahar ile yapabileceğiniz pratik karnabahar yemekleri listesi hazırladık. Bugün ne pişirsem’cilerin kurtarıcısı, sağlıklı beslenmek isteyenlerin şifası ve kalsiyum, fosfor, potasyum ve vitamin almak isteyenlerin doğru adresi olan karnabahar ile yapabileceğiniz karnabahar yemeği çeşitleri işte şöyle:

Karnabahar Yemeği

Sulu Yemeksiz Olmaz Diyenlere: Karnabahar Yemeği

Hiçbir öğünü sulu yemeksiz geçiremeyenler! Karnabahar yemeği tam sizlere göre. Üstelik kıyma, havuç ya da patates gibi diğer besinlerle de zenginleştirebileceğiniz karnabahar yemeği, bu kış akşam yemeği sofralarının baş tacı olacak.

Karnabahar yemeği tarifi

Karnabahar Köftesi

5 Çaylarında Kalorili Besinlerden Sıkılanlara: Karnabahar Köftesi

Biliyoruz 5 çayları böreksiz çöreksiz, tatlısız tutlusuz olmaz. Hazır olun! Karnabahar mücveri olarak da bilinen karnabahar köftesi 5 çaylarının gelmiş geçmiş en düşük kalorili tuzlusu olmaya geliyor. Zira 1 adet karnabahar mücveri yalnızca 50 kalori, bizden söylemesi.

Karnabahar köftesi tarifi

Karnabahar Kızartması

Karnabahar Sevmeyenlere Bile Sevdirir: Karnabahar Kızartması

Karnabahar kızartması, karnabar sevmeyenlere bile karnabaharı sevdiren; hem ılık hem soğuk yenilebilen kusursuz bir lezzet. Un, süt ve yumurta ile kek dışında yapabileceğiniz en güzel yiyeceklerden biri olan karnabahar kızartması üstüne bir de yoğurt eklenince parmaklarınızı yemenize yol açabiliyor, aman dikkat!

Karnabahar kızartması tarifi

Yemek sonrası tatlısına ne dersiniz? Elmalı turtadan havuçlu keke birbirinden leziz sonbahar tatlıları için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı