Ofis Malzemeleri

Ofis Malzemeleri

Hayatınızın büyük kısmının evde, mutfakta, arabada ya da dışarıda değil de, ofis masasında geçtiğini hiç düşündünüz mü? Çoğunuz haftanın en az 5 günü olmak üzere her sabah aynı yere geliyor, aynı sandalyeye oturup aynı masanın başına konumlanıyorsunuz. Merak etmeyin, buna biz de dahiliz! Ve haftanızın, aylarınızın, dolayısıyla da hayatınızın büyük bir bölümü tam olarak bu masada geçiyor. Endişeniz olmasın; bu yazımızda size iş hayatının zorluklarından, zaman yönetiminin öneminden ya da iş – özel hayat dengesinden bahsetmeyeceğiz. Bu yazımız, sizi biraz olsun iş stresinden uzaklaştırmak, masanızı yaşabilir hale getirmek ve genel olarak ofis hayatınızı kolaylaştırmak üzere tasarlanmış ofis malzemeleri ile ilgili.

Madem ofis masanız siz isteseniz de istemeseniz de hayatınızda bu kadar büyük bir yer kaplıyor, o zaman onu küçük bir yaşam alanına çevirmek ve istediğiniz yönde şekillendirmek en doğal hakkınız olmalı. İşte karşınızda bir kere kullandıktan sonra asla vazgeçemeyeceğiniz ve masanızdan ayırmayacağınız ofis malzemeleri listesi.

1. Her şeyin başı su: Su şişesi

Ofis Malzemeleri Su Şişesi

Madem mini bir yaşam alanı yaratıyoruz, o zaman yaşamın kaynağından başlamak lazım: Su! Ofiste çalışırken işinize fazlasıyla odaklanarak zamanın nasıl geçtiğini unutabiliyorsunuz. Masa başında otururken hareket etmek zor ve zahmetli olduğu gibi, vücudunuza ihtiyacı olan suyu sağlamak konusunda da yetersiz kalabiliyorsunuz. Yeteri kadar su tükettiğinizden emin olmak için kendinize orijinal, özel tasarımlı ve tarzınızı yansıtacak bir su şişesi satın alabilir ve onu daima masanızda tutabilirsiniz. Böylece hem günlük su ihtiyacınızı keyifle karşılar, hem de ofis masanıza renk katarsınız.

2. Rahat oturmanız için koltuk minderi

Ofis Malzemeleri Minder

Ofis mobilyaları arasından söz konusu ofis sandalyesi olduğu zaman hepsinin rahat ve ergonomik olduğunu söylersek yalan olur. Çoğunlukla günün 8-9 saatini bu sandalyede oturarak geçirdiğiniz için özellikle omurilik sağlığınız için oturduğunuz pozisyon ve sırtınızın rahatlığı çok önemli hale geliyor. Eğer kullanmakta olduğunuz sandalyenin rahatlığından memnun değilseniz, ofis malzemeleri arasında sıklıkla tercih edilen koltuk minderlerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Çoğu özel Visco materyalden üretilen bu minderler size göre şekil alarak sırtınızı destekler, kambur oturmanızı önler ve daha konforlu bir çalışma deneyimi sağlar.

3. Kişiye özel ilk yardım kutusu

Ofis Malzemeleri İlk Yardım

Ofis malzemeleri arasına bir ilk yardım çantası koymamız size biraz tuhaf gelebilir, ancak bahsi geçen bu ilk yardım kutusu aslında bildiğiniz standart ilk yardım kutularından biraz farklı. Çekmecenizde kolaylıkla muhafaza edebileceğiniz, bu mini çantanın içine sadece size özel ilk yardım gereçleri barındırabilirsiniz. Ne gibi mi? Örneğin eğer kronik bir hastalığınız varsa, bu rahatsızlığa iyi gelen ilaçları ya da takviye malzemelerini acil durumlar için bu kutuda saklayabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınız ilaçları da bu kutuda tutarak ilaç saatinizi kaçırmanın önüne geçebilirsiniz. Ofis katında oluşabilecek acil durumlar için de bir miktar yara bandı, açık yaralara uygulayabileceğiniz bir şişe tentürdiyot ve çağımızın en yaygın rahatsızlığı olan baş ağrısına karşı birkaç ağrı kesici de bu kutuya ekleyebilecekleriniz arasında.

4. Güzel kokmak önemli: Deodorant ve parfüm

Ofis Malzemeleri Deodorant

Ofis malzemeleri denince aklınıza sadece kırtasiye malzemeleri gelmesin. Ofis hayatı çoğu zaman kaotik ve yoğun olabiliyor ve sizin de bu koşturmaca sırasında evden ilk çıktığınızdaki tazeleğinizi kaybederek terlemeniz çok normal. Bu gibi durumlarda deodorantlar ve ağır olmayan, hafif kokulu parfümler adeta birer hayat kurtarıcı olabiliyor. Biz yine de uyaralım: Kokuyu sıkmadan önce etrafta bulunan çalışma arkadaşlarınızın bundan rahatsız olmayacağından emin olmakta fayda var. Eğer asayiş berkemalse sizi Deodorant ve Parfüm kategorimize doğru alabiliriz.

5. Biraz da keyif zamanı: French press

Ofis Malzemeleri French Press

Kahveseverler için kahve içmenin çoğu zaman yeri ve zamanı olmaz. Onlar mümkün olan her yerde ve günün her saatinde kahve keyfi yapma potansiyeline sahipler; buna tabii ki çalışma masası da dahil. Kaliteli bir French press ve en sevdiğiniz kahve çekirdeklerinden öğütülmüş bir paket filtre kahve ile güne kötü başlamanız imkansız. “Kahve ile pek aram yok” diyenlerdenseniz, French press’i çay demlemek için de gayet kullanabilirsiniz.

6. Ofisin kurtarıcısı: İnce bir şal

Ofis Malzemeleri Şal

Ofis ortamındaki havanın her zaman sabit ve aynı olduğunu söylemek mümkün değil. Özellikle çeşit çeşit insanın bir arada bulunduğu ofis katlarında biri üşürken bir diğeri sıcaklayabiliyor. Bu gibi durumlarda hazırlıksız yakalanmamak ve hastalığa gereksiz yere davetiye çıkartmamak için çekmecenizde ince bir battaniye veya bir omuz şalı barındırmanız yararınıza olacaktır. Sıcaktan erimekte olan biri klimayı kutuplara doğru köklediği zaman koruma kalkanınızı omuzlarınıza atar ve çalışmaya kaldığınız yerden devam edersiniz. Bu tip eşyalar aslında ofis malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyduğumuz malzemeler haline geliyor.

7. Hijyen her şeyden önemli: Diş fırçası ve diş macunu

Ofis Malzemeleri Diş Fırçası

Ofiste çalışıyorsunuz diye lahmacundan, mantıdan, Adana dürümden uzak duracak değilsiniz ya? Türk mutfağının vazgeçilmezi bu yemekler her ne kadar belki de dünyanın en lezzetli yemekleri arasında sayılsa da, küçük de olsa bir eksileri var: İçlerinde bulunan bol miktarda soğan, sarımsak ve tabii beraberinde getirdikleri o eşi benzeri olmayan koku! Öğle arasında 3 tane lahmacunu mideye indirdikten sonra genel müdür ile bir toplantınız varsa yapabileceğiniz iki şey var: Ya toplantı öncesi lahmacun değil zeytinyağlı pırasa yiyecektiniz, ya da hemen çekmecenizden eksik etmediğiniz diş macununuzu ve diş fırçanızı kapıp lavabonun yolunu tutacaksınız. Zaman makineniz yoksa ikinci seçenek daha cazip geliyor, değil mi?

8. Bir kurtarıcı daha: Ütülü, beyaz bir gömlek

Ofis Malzemeleri Gömlek

Ofise kimin ne zaman geleceği belli olmayacağı gibi, aniden resmi bir toplantıya çağırılmayacağınızın da garantisi olamaz. Bu gibi durumlarda evden çıkmadan önce daha resmi giyinmediğiniz için kendinize kızmak yerine hemen şirket gardırobunda tuttuğunuz ütülü beyaz gömleğinizi giyerek anı olabildiğince profesyonel ve pratik bir biçimde kurtarabilirsiniz.

9. Bayanlar iyi bilir: Siyah topuklu ayakkabı

Ofis Malzemeleri Ayakkabı

Tıpkı beyaz gömlekte olduğu gibi, siyah topuklu ayakkabı da resmi toplantıların ve kurumsal görüşmelerin vazgeçilmez bir parçası. Ofis malzemeleri arasında biraz tuhaf kaçsa da bayanlar siyah bir topuklu ayakkabı çiftinin en sade görünümlü kıyafette bile yaratabileceği etkiyi çok iyi bilirler. Üst kademe yöneticiler ya da önemli misafirler ile yapılacak ani bir toplantı için Converse’lerinizi çıkarıp topuklu ayakkabınızı giydiğiniz anda profesyonel bir izlenim oluşturmanız mümkün.

10. Telefon şarjı

Ofis Malzemeleri Şarj

Akıllı telefonlar olmadan nefes bile alamadığımız ortada. Siz de günün ortasında bir anda şarjınızın bitmesini ve adeta oksijensiz kalmayı istemezsiniz, değil mi? Her durumda erişilebilir olmak ve şarjınızın bitmesine karşın hazırlıklı olmak için ofis için ayrı bir telefon şarjı almak ve bu şarjı hep ofiste tutmak oldukça parlak bir fikir olacaktır. Diğer tüm ofis malzemeleri önerilerimizi unutsanız bile bu önerimiz mutlaka kulağınıza küpe olsun.

11. Ofis malzemeleri bonusu: Biri balık mı dedi?

Ofis Malzemeleri Balık

Ofis malzemeleri arasında belki de en ilginci bu madde olacak, çünkü son olarak size ofis malzemeleri arasından eksik etmemeniz gereken cansız değil, canlı bir obje önereceğiz: Balık! Ofis masanızda fazla yer kaplamayacak bir akvaryum içerisinde besleyebileceğiniz bir ya da iki Japon balığı sayesinde masanıza her daim bir hareketlilik ve canlılık getirmek mümkün. Bu balıklar sayesinde kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyeceğiniz gibi ofise eğlence ve sevimlilik getireceğiniz de kesin.

Dünyanın en havalı ofis dekorasyonlarını görmek için tıklayın!

Önceki YazıSonraki Yazı